Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błękitne Mgławice


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Błękitne Mgławice

Pojawiło się fajne video autorstwa BeePeeOilDisaster - znanego w sieci i popularnego poszukiwacza dziwnych rzeczy (Nibiru,/Tyche, UFO, EMV wokół Słońca, ale także wnikliwego analityka skutków działalności BP w Zatoce Meksykańskiej czy też propagatora prawdy o zamachach 9/11).

http://www.schodamid...woje&Itemid=125

TYTUŁ FILMU: *ALERT* What Are These Blue Objects? *ALERT*

LINK:

[color="#9ACD32"]CZAS TRWANIA:
10, 30 min.

"Szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, kiedy się nim dzielimy" Pozdrawiam, Erik

Użytkownik Erik edytował ten post 07.04.2011 - 19:49

  • 0



#2 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

"Kontrolowaną syntezę termojądrową próbuje się obecnie realizować m.in. za pomocą tokamaków – urządzeń, w których otoczona silnymi polami magnetycznymi komora próżniowa ma kształt torusa (obwarzanka). Plazma, składająca się ze swobodnych elektronów i odartych z elektronów jąder izotopów wodoru, jest ściskana w polu magnetycznym. Przepuszcza się przez nią prąd elektryczny o gigantycznym natężeniu, przekraczającym nawet milion amperów. Pole magnetyczne płynącego w plazmie prądu oraz pole magnetyczne wytwarzane przez cewki tokamaka tworzą wspólnie pułapkę magnetyczną, która pozwala utrzymać plazmę wewnątrz torusa. Kontrolowanie takiej plazmy to trudne zagadnienie techniczne, fizycy borykają się z nim od kilkudziesięciu lat. Problemów do rozwiązania jest wiele, a jednym z poważniejszych są wiązki elektronów generowane podczas wyładowań. Niekontrolowane, wybiegające z obszaru plazmy wiązki elektronów doprowadziły już do poważnych uszkodzeń ścian komór w funkcjonujących reaktorach eksperymentalnych. Dlatego fizycy i konstruktorzy chcą mieć możliwość zajrzenia bezpośrednio do obszaru, w którym zachodzą reakcje, co pozwoli lepiej poznać zachodzące w ich trakcie procesy i opracować rozwiązania eliminujące niekorzystne zjawiska.

Kilka lat temu naukowcy z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku przedstawili propozycję zbudowania detektorów wykorzystujących efekt Czerenkowa do badania wiązek elektronowych wybiegających z obszaru plazmy w tokamakach. „Promieniowanie Czerenkowa pojawia się, gdy naładowana cząstka przemieszcza się przez ośrodek z prędkością większą od prędkości fazowej światła w tym ośrodku” – wyjaśnia dr Jarosław Żebrowski z IPJ. Cząstka – może to być elektron tracący energię – porusza się bowiem tak szybko, że grzbiety emitowanych przez nią fal świetlnych zaczynają się w ośrodku nakładać. Powstaje wtedy front, będący elektromagnetycznym odpowiednikiem fali uderzeniowej występującej podczas przekraczania przez samolot prędkości dźwięku w powietrzu. W przypadku fali elektromagnetycznej w ośrodku takim jak woda lub diament, front ten może być widoczny jako zielonkawo-błękitna poświata – promieniowanie Czerenkowa. Po raz pierwszy zaobserwowano je w 1934 roku.

Warunki fizyczne wewnątrz tokamaka są skrajnie nieprzyjazne dla urządzeń pomiarowych. Materiały użyte do budowy detektora Czerenkowa powinny charakteryzować się wysoką temperaturą topnienia oraz bardzo dobrą przewodnością cieplną. Jednocześnie muszą mieć duży współczynnik załamania, gwarantujący emisję promieniowania Czerenkowa nawet przez elektrony o względnie niskich energiach. Z tych powodów fizycy z IPJ do budowy detektora dla francuskiego tokamaka Tore Supra wybrali kryształy diamentu.
http://www.alphagali...&CultureCode=pl
Pytanie brzmi: Kto "tam" kontroluje energie termojadrowa, i skad wzial detektory, a moze to naturalne? No bo chyba nie Polacy? Cos za duzo ostatnio ciekawostek, jakby bardzo sugerujacych...
Ps Eriku
Szczescie plynace z ...roznych dziwnych zdolnosci( (np.wiedza :mrgreen: ), jest wtedy pelne i prawdziwe, jesli mozemy sie nim podzielic
Pozdrawiam Mag.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 07.04.2011 - 20:44

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych