Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1315 odpowiedzi w tym temacie

#1111

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Centuria IX wiersz 28:

 

The Allied fleet from the port of Marseilles, In Venice harbour to march against Hungary. To leave from the gulf and the bay of Illyria, Devastation in Sicily, for the Ligurians, cannon shot.

Widzisz tu gdzieś wzmiankę o startującym Saturnie?

http://nostradamus.org/qbrowser.html

 

To tylko świadczy o "pracowitości" Kościoła Katolickiego, dla którego Nostradamus zawsze był solą w oku. Jeszcze 100 lat temu w wielu krajach za rozpowszechnianie jego twórczości groziła kara śmierci.

Typowa fałszywka.

Pamiętaj jeżeli dana przepowiednia Nostradamusa jest bez sensu lub nieczytelna, to fałszywka lub w najlepszym przypadku tłumaczenie dosłowne (Nostradamus stosował "pewien kod" - rodzaj zagadek).

Tu masz jeszcze większe bzdury:

CenturieT1.pdf - Dysk Google

CenturieT2.pdf - Dysk Google


Użytkownik Ruban edytował ten post 18.04.2018 - 13:42

  • 0

#1112

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli jednak centurii Arteuzy nie można znaleźć w żadnym oficjalnym źródle, to nie ma żadnych dowodów na to, że nie napisał ich Arteuza w 2009 roku.


  • 0



#1113

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Muszę się pochwalić:

 

Persage IX 67, 4
Młody Li pokona starego czerwonego partii,
Wielki Smok stanie się jeszcze bardziej czerwony, bo krwawy,
Najpierw na zachodniej granicy wykosi dużo zielonej trawy,
Potem w przymierzu z zielonymi (Islam) dojdzie do granic Europy. 

Zielona trawa to prawdopodobnie Ujgurzy mieszkający na zachodzie Chin w większości muzułmanie.

 

Komentarz napisany prze mnie 15 III 2017 12:54

A TU zaczyna się:

Zatrzymano dziesiątki tysięcy ludzi w Chinach | Niezależna

 


  • 0

#1114

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piszesz o komentarzu napisanym przez ciebie i podajesz link do niezależnej gdzie widać trzy komenty ale napisane później niż w 2017 roku, więc nie wiem o co ci chodzi.
Od kiedy zieloni to islam? Bo zieloni to przeważna tak określają się partie lewicowe.

Te przepowiednie a potem interpretacje są tak pisane żeby każdy mógł je dopasować do tejo co sie dzieje na świecie. Jeśli ktoś rzeczywiście znałby przyszłość to pisałby o niej wprost a nie stosując jakieś dziwne zwroty typu zielona trawa albo czerwony smok. A młody Li to niby kto to jest? Bo jeden li którego znam to Jet li aktor.
  • 0



#1115

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeśli ktoś rzeczywiście znałby przyszłość to pisałby o niej wprost a nie stosując jakieś dziwne zwroty typu zielona trawa albo czerwony smok.

Wyobraź sobie że cofnąłeś się w czasie do XIX wieku i spróbuj opisać smatrfona i jego funkcje komuś  z tamtych czasów. najprościej jak się da. 

 

 

Od kiedy zieloni to islam? Bo zieloni to przeważna tak określają się partie lewicowe.

 

 Flaga Arabii Saudyjskiej, na terenie której znajdują się najświętsze  dla muzułmanów miejsca, do których co roku podróżują miliony muzułmanów. 

 

240px-Flag_of_Saudi_Arabia.svg.png

 


  • 0



#1116

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba tylko przepowiednie tego klimuszki są bardziej konkretne, bo cała reszta jest do niczego. Ja się jarałem przepowiedniami, kiedy byłem nastolatkiem. Potem przestałem, bo zrozumiałem, że to niemożliwe.

Przy okazji, czytał ktoś książkę ,,nostradamus bez maski" randiego?

 

Opisanie smartfona to jednak co innego niż nazywanie konkretnego państwa czy jakiegoś narodu gdzie z reguły wystarczy podać jego nazwę a nie opisywać jak wygląda i stosować jakieś metafory.

Co do flagi to można wziąć inny kraj w którym też większość stanowią islamiści a jego flaga nie jest wyłącznie zielona i wtedy nijak ma się nazwanie ich zielonymi do rzeczywistości.


  • 0



#1117

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do flagi to można wziąć inny kraj w którym też większość stanowią islamiści a jego flaga nie jest wyłącznie zielona

 Arabia Saudyjska jest szczególna w świecie islamskim. To w w tym kierunku zwracają twarze modlący się muzułmanie, to tu spoczywa czarny kamień, i właśnie w tym kraju jest Mekka, do której każdy prawdziwy muzułmanin powinien odbyć pielgrzymkę przynajmniej raz w życiu. Wreszcie to właśnie te tereny są ojczyzną Mahometa. To nie jest "jakiś tam muzułmański kra"j, w którym żądzą islamiści. To Kolebka Islamu.   

 

 

Opisanie smartfona to jednak co innego niż nazywanie konkretnego państwa czy jakiegoś narodu gdzie z reguły wystarczy podać jego nazwę a nie opisywać jak wygląda i stosować jakieś metafory.

 No niekoniecznie. Nazwy państw się zmieniają, i są w pewien sposób osaczone w danym czasie. Przykładowy Niedźwiedź dzisiaj nazywa się Federacją Rosyjską, 30, lat temu to był Związek Radziecki, jeszcze wcześniej Rosja, a przedtem Róś. Podobnie Polska nie zawsze była Polską. Język Angielski, należy do rodziny języków Germańskich, itd.

 

 Nazewnictwo zmienia się dynamicznie. Wczoraj była Jugosławia, dzisiaj nie ma po niej śladu. Dodatkowo, gdybyś widział przyszłość jak byś ją opisał, nie słysząc jej?  Dla Nostradamusa określenie  "Kraj Niedźwiedzia" na pewno był bardziej precyzyjny niż Rosja. Tym bardziej że Rosja nigdy nie była homogeniczna. 

 

 Inną sprawą jest Styl. Nostradamus używał czterowierszy, Czyli pewnego rodzaju poezji. A w poezji, nie chodzi o to aby walić fakty miedzy oczy. Pisząc wiersz autor liczy na inteligencję i wrażliwość czytelnika. To nie jest instrukcja obsługi, w wersji amerykańskiej.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 18.04.2018 - 20:02

  • 1



#1118

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze ale flaga to jedno a określenie zieloni na islam to drugie. To jest tak jak z tym herbem Benedykta XVI który miał w papieskim herbie murzyna i dlatego dopasowano to do przepowiedni że to ma być ten czarny papież.

Jeśli chodzi o nazwy państw to wiadomo że się zmieniają. Ale islamiści to nie państwo tylko grupa religijna tak jak chrześcijanie więc zamiast pisać zieloni można napisać bezpośrednio czyli nazwać rzeczy po imieniu. Poza tym to określenie zieloni w tych parsagach pochodzi od tego Centuriona a nie Nostradama.


  • 0



#1119

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dobrze ale flaga to jedno a określenie zieloni na islam to drugie.

 

 O ile pamiętam to Centurion pisał o zielonych flagach, czy też sztandarach, a nie o zielonych.

 

 

Poza tym to określenie zieloni w tych parsagach pochodzi od tego Centuriona a nie Nostradama.

 

 Właściwie to nie jest takie proste. O ile nie znasz języków w których pisał Nostradamus, to niestety ale musisz się oprzeć na interpretacji tłumacza. Czy to będzie tłumaczenie angielskie niemiecki czy też polskie, zawsze będzie to obarczone wiedzą i interpretacją tłumacza. To nie są dosłowne tłumaczenia. Zresztą spróbuj dosłownie przetłumaczyć tekst angielski na polski.   

 

 Przykład. powyższy akapit, przetłumaczyłem w google na angielski, a następnie innym translatorem z powrotem na polski. I wyszło tak.

 

Faktycznie, to jest nie co (żeby; który) prosty. Jeżeli nie wy poznajecie języki ​​*Nostradamus* napisał w, niestety wy musicie polegać na interpretacji *translator*. Czy to jest Angielskie albo Niemiec (niemiecki), to zawsze będzie z *translator's* wiedza i interpretacja. nie są dosłowne tłumaczenia. Za wszelką cenę, próbować (próba; wypróbowywać) literalnie tłumaczą Angielski tekst do Języka polskiego (blask).

(z tej strony skorzystałem http://translate.pl/pl.php4


  • 0



#1120

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, ale jednak zarówno oryginał jak i tłumaczenie powinny zawierać pewne pojęcia niezmienne, po których można poznać, czy dwa fragmenty w różnych językach są powiązane.  Jeśli Arteuza podaje "tłumaczenie" mówiące o "wąsaczu z kraju znad Wisły" a w oryginałach nie można znaleźć żadnego tych pojęć odpowiednika, to mamy objaw inwencji tłumacza, który stworzył coś swojego. Mieliśmy niestety dużo takich przykładów, gdy przepowiednie tłumaczono stronniczo, tak aby pasowały do aktualnych potrzeb.


  • 0



#1121

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z przepowiednią jest trochę jak z filmem sci-fi. Stare filmy z tego kanonu przewidziały wiele nowych technologii.

Wyobraźmy sobie, że są ludzie urodzeni z wysoce rozwiniętym intelektem. Odpowiednia droga w życiu i filozofia wyprowadzają inteligencje na wyższy pułap poznawczy. Wymogów od życia i tego co będzie po nim. Myślę, że na podstawie tego co było (czyt. historii), aktualnej nauki i wiedzy, obserwacji społeczeństwa i siebie jako człowieka wyprowadzi nas na wnioski. Myślę, że więcej dziś osób niż w XVI w. może pisać celne przepowiednie. Mało jest analityków i spekulantów. Wtedy jeden się wybił ponieważ były ograniczone możliwości. Dziś to wygląda inaczej i myślę, że wiele osób indywidualnie przewiduje pewne wydarzenia.


  • 0

#1122

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeśli Arteuza podaje "tłumaczenie" mówiące o "wąsaczu z kraju znad Wisły" a w oryginałach nie można znaleźć żadnego tych pojęć odpowiednika,

 A przepraszam, że spytam. W jakich orginałach? Bo jeżeli tych po angielsku, to one również są interpretacją tłumacza. Nostradamus nie pisał po angielsku tylko po starofrancusku łacinie itd. jeżeli potrafisz czytać w tych językach to zwracam honor. A jeżeli opierasz się na tekstach angielskich to niebardzo.

 Dobrym przykładem jest Koran. Mamy dwa tłumaczenia z arabskiego na polski, i jedno z Angielskiego. Na stronach muzułmańskich raczej promuje się to ostatnie jako najlepsze. Problemem jest to że jest to tlumaczenie, tłumaczenia.  Odbiegające z przyczyn oczywistych od orginału, ale... łatwiejsze do przełknięcia dla polskiego. czytelnika.  Tłumaczenie J Bielawskiego, jest nie do końca uznawane, mimo ze ten człowiek spędził większość życia, na studiowaniu tej księgi, i władał świetnie językiem arabskim. Sam widzisz że przy dość mglistych tekstach, wymagających dużej wiedzy o czasach w jakich zostały napisane sprawa nie jest prosta, Dodatkowo słowa zmieniają swoje znaczenie wraz z upływem czasu.  Jako przykład fragment "Pana Tadeusza"  (Mam nadzieję że za ostatnie słowo nie dostane upomnienia).

 

 

(...) Klucznikiem siebie tytułował,
Iż ten urząd na zamku przed laty piastował.
I dotąd nosił wielki pęk kluczów za pasem,
Uwiązany na taśmie ze srebrnym kutasem.

https://pl.wikiquote.org/wiki/Kutas

 

 To samo dotyczy tłumaczeń Arteuzy. Wiele razy pisał o tym dlaczego coś interpretował tak a nie inaczej. A wiele tłumaczył z orginału, bynajmniej nie angielskiego. 

 

 Nie chcę byście myśleli ze osądzam iż Arteuza ma 100% racji i jego tłumaczenia i interpretacja są tymi właściwymi, twierdzę tylko że nie mozna ich całkowicie negować. Przeczytałem z uwagą całość jego postów w tym temacie, i mam wrażenie że jest to dosyć spójne, i pasuje do wydarzeń które zaszły długo po tym zamieszczeniu jego postów. (Jak znajdę chwilę to poszukam i wkleje teksty o najeździe muzułmanów do europy i odniosę to do problemu jakie powstał w wyniku wojny w Syrii., sorki ale tekstu jest sporo więc czasu potrzebuję) 

 

edit.

 Trochę poprawek wniosłem, pierwszą wersję pisałem, słuchając jednocześnie mojej "Pani" , która dzieliła się ze mną problemami JEJ dnia codziennego. przepraszam za ten szowinistyczny wydźwięk ale czasem zaczyna mi brakować cierpliwości i zrozumienia.)


Użytkownik D.K. edytował ten post 23.04.2018 - 20:33

  • 1



#1123

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie, przecież on napisał tych centurii chyba z 200, więc nie dziwne że część z nich się mogła sprawdzić.
Poza tym nostradamus opisywał wydarzenia ze swoich czasów.
  • 0



#1124

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Poza tym nostradamus opisywał wydarzenia ze swoich czasów.

O. Coś nowego :) możesz nam to przybliżyć?


  • 0



#1125

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest nic nowego, poczytaj sobie artykuł ze skeptical inquier
https://www.csicop.o..._at_an_old_seer
Na przykład wyraz hister mający oznaczać hitlera, to dawna nazwa rzeki.
Hister, or rather Ister, is actually an old name for the lower Danube River.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych