Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1320 odpowiedzi w tym temacie

#946

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc może wystarczy reformować chrześcijaństwo?


  • 0



#947

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już paru próbowało, ale KK się od nich odciął. Tak powstał protestantyzm.

 

A skąd ta pewność? Czyżbyś znał wszystkie przepowiednie mistrza? Nawet te, zapieczętowane w bibliotece Watykanu?

Czyżbyś znał nikomu nie znane nigdy nie ujawnione, zapieczętowane i nie pokazywane przepowiednie? A skąd w ogóle wiadomo że "nowe centurie" są nostradamusa? Każdy może sobie napisać że znalazł "400 nowych centurii o podróżach kosmicznych" i że są Nostradamusa, ale takich twierdzeń nie da się zweryfikować.

 

Co do przepowiedni z poprzedniej strony - facet w 2013 roku napisał o przepowiedni zapowiadającej przeszłość. Po fakcie strasznie łatwo pisać przepowiednie.

 

 

W kraju nad Wisłą wąsaty wygra po raz drugi wybory,
W końcu kadencji dojdzie do wielkiej ruchawki motłochu,
Z poparciem przyszłego dyktatora na krótko obroni on władzę,
Niedługo potem on i krzyże będą spalone ognistym światłem półksiężyca!

Aha. Przytoczony czterowiersz nie został napisany przez Michaela Nostre de Dame z XV wieku, czyli tego właśnie który jest nazywany Nostradamusem. Co więcej, prawdopodobnie napisał ją polak który przyjął pseudonim Norbert Nostradamus. Pochodzi on ze strony internetowej bastylia.box.pl, której autor napisał długaśny wiersz przepowiedni, zapowiadając ją tak:

 

Chciałbym przedstawić trochę odmienna interpretację różnych czterowierszy i sześciowierszy ale zebranych razem w jeden duży tekst. Nostradamus tego nie napisał, żeby było jasne, tekst ten napisałem ja sam przestawiając różne wersety z różnych, około 30, czterowierszy i sześciowierszy. Tekst dotyczy "Przyszłych wydarzeń w Polsce 2000 - 2030 i jest w formie prozy pisanej wierszem. Tekst kończy się na dokonaniach przyszłego Generała Dyktatora. W przyszłości postaram się napisać drugą część o dużo lepszej przyszłości. Przyszłym Polskim Królu i nowym odnowionym Kościele.

Czyli nie jest to żadna "nowa przepowiednia" tylko wierszowana interpretacja nie będąca de facto nawet zestawieniem oryginalnych wierszy tylko zestawieniem jego interpretacji różnych rozproszonych fragmentów.

http://bastylia.blox...stradamusa.html

A ty bierzesz z tego krótkie fragmenty i interpretujesz interpretację.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 05.07.2014 - 11:03

  • 0



#948

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już paru próbowało, ale KK się od nich odciął. Tak powstał protestantyzm.

 

 

W takim razie pozostaje szybki lub powolny rozpad.


  • 0



#949

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę będzie politykowania ale wypowiadam się w tej chwili neutralnie nie agitując za nikim.

 

Według tego tekstu przystawiając go do aktualnej sytuacji w Polsce to ten dyktator musiałby dojść do władzy maksymalnie za 5 lat bo myślę że to już na 100% ostatnia kadencja "bastrana" a jak ma odejść nagle to i mogą być przyspieszone wybory jeszcze w tym roku czy na początku przyszłego. Wtedy może być tak że partia pod przewodnictwem zachłannego zakonnika czyli prawdopodobnie chodzi tu o PiS (a zakonnik to Rydzyk) wygra ale inne partie które możliwe że dostaną się do sejmu czyli SLD, PSL, być może będzie jakaś nowa partia z odrzutów z PO albo po prostu PO bez Tuska może dostać z 20% zrobi koalicje i PiS i tak nie będzie rządzić. Światowy kryzys ekonomiczny myślę że przyjdzie wraz z upadkiem USA a USA moim zdaniem upadnie jeszcze za kadencji Obamy czyli do 2016 roku a kadencja koalicji musiałaby potrwać do 2018/2019 w zależności czy będą przyspieszone wybory czy nie to nie wydaje mi się żeby władza utrzymała się w czasie krachu od 2015-2016 w zależności kiedy USA zbankrutuje aż do 2018 i wtedy będzie dobry czas na zamach stanu i przejęcie władzy przez dyktatora przed 2019 rokiem a zanim dyktator na tyle wygodnie rozsiądzie się w fotelu władzy że tak zastraszy polskie społeczeństwo żeby je zislamizować czyli pewnie po 2020 roku to obecne Państwo Islamskie które niedawno powstało na terenach Iraku i Syrii jeżeli będzie tak szybko się rozwijać jak teraz to stanie się po 2020 roku tym "Kalifatem Wielkiego Talibanu" z którym Polska będzie mogła podpisać traktat i stać się "Islamskim Państwem Lechistanu".


  • 0

#950

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie potrzeba żadnego zastraszania żeby Polska przeszła na islam, coraz więcej Polek przechodzi na islam, a i również brakuje rąk do pracy - więc trzeba będzie ściągać imigrantów. Wygląda to bardzo prosto, jedna cywilizacja wyprze drugą i tyle, nie ma nad czym płakać.


  • 0

#951

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Co do przepowiedni z poprzedniej strony - facet w 2013 roku napisał o przepowiedni zapowiadającej przeszłość. Po fakcie strasznie łatwo pisać przepowiednie.

 

 

W kraju nad Wisłą wąsaty wygra po raz drugi wybory,
W końcu kadencji dojdzie do wielkiej ruchawki motłochu,
Z poparciem przyszłego dyktatora na krótko obroni on władzę,
Niedługo potem on i krzyże będą spalone ognistym światłem półksiężyca!

Aha. Przytoczony czterowiersz nie został napisany przez Michaela Nostre de Dame z XV wieku, czyli tego właśnie który jest nazywany Nostradamusem. Co więcej, prawdopodobnie napisał ją polak który przyjął pseudonim Norbert Nostradamus. Pochodzi on ze strony internetowej bastylia.box.pl, której autor napisał długaśny wiersz przepowiedni, zapowiadając ją tak:

 

Chciałbym przedstawić trochę odmienna interpretację różnych czterowierszy i sześciowierszy ale zebranych razem w jeden duży tekst. Nostradamus tego nie napisał, żeby było jasne, tekst ten napisałem ja sam przestawiając różne wersety z różnych, około 30, czterowierszy i sześciowierszy. Tekst dotyczy "Przyszłych wydarzeń w Polsce 2000 - 2030 i jest w formie prozy pisanej wierszem. Tekst kończy się na dokonaniach przyszłego Generała Dyktatora. W przyszłości postaram się napisać drugą część o dużo lepszej przyszłości. Przyszłym Polskim Królu i nowym odnowionym Kościele.

Czyli nie jest to żadna "nowa przepowiednia" tylko wierszowana interpretacja nie będąca de facto nawet zestawieniem oryginalnych wierszy tylko zestawieniem jego interpretacji różnych rozproszonych fragmentów.

http://bastylia.blox...stradamusa.html

A ty bierzesz z tego krótkie fragmenty i interpretujesz interpretację.

Czy ty masz oczy między pośladkami?????????????? albo nie umiesz czytać dat???? Blog Norbertusa, Bastylia, powstał na początku czerwca TEGO ROKU, więc jakoś bardzo trudno byłoby go cytować w 2013, a nawet trochę wcześniej. A przepowiednia o wąsatym jest na następne wybory prezydenckie w polsce, więc mniemam, że czytanie ze zrozumieniem niestety nie jest twoją silną stroną. Z racji powyższego, bardzo Cię proszę, nie odnoś się już więcej do moich postów i daj ludziom samym nad nimi się zastanowić, chociaż myślę,  że mało kto zasugerował się twoją interpretacją mojego postu.

 

A co do blogu Bastylia, to podałem do niego linka raz (jak widać na swoje nieszczęście) i to tylko dlatego, żeby ułatwić forumowiczom trochę robotę, bo Norbertus zrobił krecią robotę, i przekopał całe forum Arteuzy Centuriona http://www.gazetapra...php?f=6&t=47796 - które liczy sobie już 1300 stron i forum Atraktora http://www.gazetapra...php?f=6&t=55795 - prawie 500 stron i zebrał do kupy wszystkie przepowiednie dotyczące polski i zapisał je tak jak to było na tamtych forach tu: http://bastylia.blox...ki-Czesc-I.html Co potem z nimi zrobił i jak je poprzestawiał, to już tylko jego sprawa i można się z tym zgadzać lub nie.

 

I żeby była jasność, ja tu niczego nie interpretowałem, tylko wrzuciłem linka do forum sprzed roku, a potem całość zacytowałem. Za cienki bolek jestem żeby interpertować mistrza. Co najwyżej mogę napisać swoje wrażenia i tyle;)


  • 0

#952

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Norbertus od paru lat udziela się na forach w rodzaju Gazeta i KoniecSwiata.info  pisząc o własnych interpretacjach Nostradamusa. Tekst który zacytowałeś nie został ułożony przez Nostradamusa. Co więcej, na forum koniecswiata.info z 2013 skąd zacytowałeś tekst, ktoś przejrzał wszystkie dostępne teksty nostradamusa i czterowiersza o wąsatym nie znalazł:

 

Norgg: Zaopatrzyłem się w ciężkie tomisko, co prawda anglojęzyczne, ale zgromadzone są tam wszelkie znane teksty Nostradamusa, łącznie z tymi, które uważa się za możliwe falsyfikaty. Po przekopaniu się przez teksty, które mogłyby pasować do podanej numeracji, muszę stwierdzić, że o wąsatym nie ma w żadnym z nich słowa. Poza tym tłumaczenie, które przytoczyłeś, wydaje się być zbyt dosłowne i zupełnie nie w stylu innych przepowiedni Nostradamusa.
Zresztą pytałem kiedyś Atraktora o źródło pochodzenia tychże tekstów i jego ocenę wiarygodności, ale zbył mnie wyniosłym milczeniem wink

http://koniecswiata....ost/4237/#p4237

 

Skoro tak to skąd pochodzą te teksty - Atraktor je wymyślił? Bo widzę że wszystkie źródła linkują ostatecznie do tych dwóch forów, nie ma odniesienia do żadnej książki, żadnego zbioru tekstów Nostradamusa - zawsze na początku jest jakiś gość z jednego forum.


  • 0



#953

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli jedyne co zarzucasz tym "przepowiedniom" to to, że nie mają potwierdzenia w oficjalnych źródłach uznanych za Nostradamusowe. Ok, też mogę to zarzucić. Sugerujesz, że mógł je wymyślić Atraktor lub Arteuza Centurion... A sam próbowałeś kiedyś coś takiego wymyślić i to zeby jeszcze po 4 latach zaczynało się wszystko powoli ukłądać w jedną całość? Ja nie i tak się zastanawiam, czy mamy tu do czynienia z zapomnianą przez świat a odnalezioną przez Centuriona książeczką z przepowiedniami Nostradamusa, czy z prorokiem Centurionem, który swoje wizje spisał językiem podobnym do Nostradamusa, żeby nam łatwiej było to przełknąć...

Jakoś dawniej proroków było więcej. Ciągle o nich słychać w starym testamencie. Wg. żydów Jezus też był jednym z proroków. A co było potem, jak nastało chrześcijaństwo? Jakoś ich ilość drastycznie spadła. Może dlatego, że każdy kto zaczynał mówić o rzeczach które się ludziom w głowach nie mieściły był posądzany o herezje i co najmniej wyśmiewany a przeważnie linczowany? A potem gdy te niestworzone rzeczy zaczeły się sprawdzać, to już było po ptokach, bo delikwenta ciężko było odkamienować, żeby powiedział coś więcej... Tylko nielicznym się udało przekazać coś potomnym i tylko nieliczni z tych nielicznych są uznani przez kościół za "prawdziwych" proroków.

 

4 lata temu, Centurion został ukamienowany przez co najmniej połowę wypowiadających się na forum gazety prawnej między innymi za twierdzenie, że będzie wojna Ukraińsko-Rosyjska.... Więc sugerowałbym wszystkim sceptykom, wstrzymać się z osądami trafności i prawdziwości tekstów Arteuzy Centuriona czy Atraktora do czasu,  aż będą pewni, że zdarzenia przez nich opisane nie będą miały miejsca. Bo trochę głupio będzie jak wąsaty (który notabene wąsaty już nie jest i mi to też ni jak nie pasuje!) wygra jednak następne wybory i to przy jakiejś tam pomocy przyszłego generała dyktatora (może wojna z Rosją o pół Ukrainy?).

 

Pozdrawiam! A co tam, też mogę:D


  • 0

#954

falafel.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój typ na dyktatora:

http://www.12bz.wp.m..._9621A_Roik.jpg

http://pl.wikipedia....iki/Andrzej_Tuz

Brał udział w misji w Iraku, oraz, co bardzo ciekawe, studiował w Pekinie.
Niby posiada żonę i dwójkę dzieci, ale nie mogę ich namierzyć w internecie...
Ponadto po turecku jego nazwisko oznacza "sól". Czy w oryginalnych centuriach było jakieś nawiązanie do soli?

Wygląda raczej sympatycznie :)


  • 0

#955

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie różnica jest istotna, bo Nostradamus ma swoją legendę, a Centurion nie. Nic dziwnego że przypisuje Nostradamusowi centurie które sam napisał - wtedy ludzie bardziej wierzą. Dla mnie takie przekręty obniżają wiarygodność.

 

Tajemnicza, nikomu nie znana książeczka z przepowiedniami? I tak się walała po świecie pięćset lat i nikt nie zauważył? Liczba przepowiedni "nostradamusa" rośnie w postępie geometrycznym, już mieliśmy wiersz o "żelaznym ptaku który rozdzieli bliźniaków", albo o "dwóch wieżach które spłoną w chaosie".

 

Wszystkie takie przepowiednie bazują na jednym schemacie - zawierają część o wydarzeniach które już się zdarzyły i cześć o zdarzeniach przyszłych, ale podawane są jakby je napisano przed wiekami. Tekst napisany w 2013 roku pisze o "drugim wąsaczu" a było to wtedy gdy Komorowski już był prezydentem. Podobnie ścisłe i dokładne są "zapowiedzi" innych zdarzeń przed tym rokiem. Natomiast potem pojawia się niejasna metaforyka.

Co do wojny - po konflikcie w Gruzji mówiono, że jeśli Rosja zdecydowała się na taki atak, to następnym celem może być Ukraina, z którą są kłótnie. Dobry analityk polityczny mógł to uznać za prawdopodobne parę lat wstecz. Nawet Kaczyński powiedział "Dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, a pojutrze może Polska" - i jego słowa powtarzały media.


  • 3



#956

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie różnica jest istotna, bo Nostradamus ma swoją legendę, a Centurion nie. Nic dziwnego że przypisuje Nostradamusowi centurie które sam napisał - wtedy ludzie bardziej wierzą. Dla mnie takie przekręty obniżają wiarygodność.

Człowieku, o czym ty do mnie rozmawiasz??? Jakie "sam napisał"? Zacząłem z tobą polemizować co by było gdyby, a ty bierzesz to od razu za pewnik??? I co ma do tego legenda Nostradamusa?

 

Jak ja nieceirpię zagorzałych sceptyków... Pluj takiemu w twarz, a on z uporem maniaka twierdzi że deszcz pada...


  • 0

#957

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli w żadnym zbiorze centurii Nostradamusa nie można znaleźć tych, które cytowałeś, to mam prawo podejrzewać że napisał je tamten forumowicz a nie jasnowidz sprzed kilku wieków. Już sam styl to sugeruje.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 07.07.2014 - 18:22

  • 0



#958

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co to zmieni w przypadku gdy zaczną (w sumie to już zaczęły) się sprawdzać?


  • 0

#959

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W czym się sprawdziły - w wojnie na Ukrainie o której mówiło się już od 2009 roku?


  • 0



#960

Adam Bernal.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W czym się sprawdziły - w wojnie na Ukrainie o której mówiło się już od 2009 roku?

No tak, w 2009 Centurion o tym napisał. A ktoś jeszcze? Bo widzisz, ja na to konkretnie forum i na Centuriona trafiłem dopiero w połowie marca tego roku, a politykę i wydarzenia na świecie śledzę powiedziałbym że dość szczegółowo i jakoś nigdzie nie słyszałem, że szykuje się taka wojenka. Mało tego. Myślę, że Obama nie zrezygnowałby z tarczy w Polsce podejrzewając Rosję o niecne zamiary wobec Ukrainy.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych