Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syria płonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#316

Azuri.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Syria Live Blog

The UN says more than 100,000 people have died since the Syrian uprising began in March 2011. More than 1.5 million people have fled the country. Now, after months of inconclusive fighting between government forces and rebels, an alleged chemical weapons attack in a Damascus suburb has escalated diplomatic tensions and fuelled talk of Western military intervention.
Syria 11 minutes ago

The Syrian Electronic Army, which is known to be supporters of the Syrian President Bashar al-Assad, has hacked the US Marine website.

In their message they day:

This is a message written by your brothers in the Syrian Army, who have been fighting Al-Qaeda for the last 3 years.

We understand your patriotism and love for your country so please understand our love for ours.

Obama is a traitor who wants to put your lives in danger to rescue Al-Qaeda insurgents.


Dołączona grafika
  • 2

#317

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W armii USA morale chwieją się, i to bardzo. Tak można wywnioskować po zdjęciach, widocznych też w powyższym poście. O ile nie zostały sfabrykowane, bo tego nie można wykluczyć.
  • 1



#318

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


  • 4



#319

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Mamy dowód planowania ataku na Syrię i obarczenia winą rząd Assada, mamy bojówki terrorystyczne powiązane z Al Kaidą, które to są finansowane przez ... USA, mamy potwierdzenie używania broni chemicznej przez owych finansowanych rebeliantów, i mamy atak pod Damaszkiem 21 sierpnia 2013 roku. Wszystko zgodnie z planem

Atak na Syrię to już kwestia czasu, w którym Zachód i USA chcą obalić rząd świecki w Syrii, aby obsadzić go fundamentalistami islamskimi, wprowadzić szariat, ograniczyć swobody - mówiąc krótko islamska demokracja. Sprawdziło się w Libii, w Iraku próbowano mniej subtelnie, ale widać i tak wszystko szlak trafia.. a teraz Syria. W jakich my świecie żyjemy. I nie mówcie że NWO nie jest faktem (bez znaczenia kto co pod tym sloganem rozumie). Tego sformowania użył nawet Obama podczas wczorajszego wieczornego wystąpienia do Świata.. I to ponoć ja jestem paranoikiem i spiskowcem. To jak w takim razie nazwać poczynania Waszyngtonu? ..:(

Ave

Taka bezradność wypływa ze wszystkich wypowiedzi tutaj. Niektórzy mają wręcz ochotę "odpolitycznić" dyskusję - bo nie mają nic wartościowego do powiedzenia...

Syria niespecjalnie jest ważna w całej tej rozgrywce - bo to wielka gra, takie wojenne szachy. Militarnie to zapewne można by ją zmieść z powierzchni ziemi dość szybko.

Cała gra idzie o Iran. To jedyny gracz, który wydaje się Amerykanom zbyt potężny, by go zaatakować - ale zbyt słaby, by już dziś mógł dyktować warunki. Idzie o to, żeby go zneutralizować możliwie małym nakładem strat, ale też nie mają pojęcia na ile jest groźny...

NWO oczywiście nadchodzi, właściwie to już jesteśmy w przedsionku. Wszystkie długi świata są już w jednym ręku (ale mylnie myślą ci, co sądzą, że w rękach USA). Zarówno USA, jak i obecnie Chiny - są w jednym ręku... (Rosja akurat niespecjalnie się tu liczy).
  • 0

#320

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taka bezradność wypływa ze wszystkich wypowiedzi tutaj. Niektórzy mają wręcz ochotę "odpolitycznić" dyskusję - bo nie mają nic wartościowego do powiedzenia...

Mam wrażenie że mnie i wielu obraziłeś tymi słowami. Wyższość swej nieomylności i racji z taką reputacją to objaw doprawdy geniuszu z twojej strony..

Cała gra idzie o Iran. To jedyny gracz, który wydaje się Amerykanom zbyt potężny, by go zaatakować - ale zbyt słaby, by już dziś mógł dyktować warunki. Idzie o to, żeby go zneutralizować możliwie małym nakładem strat, ale też nie mają pojęcia na ile jest groźny...


Błąd. Nie Amerykanom a Izraelowi jeśli już. USA w tym wypadku robi raczej za dużego burka na łańcuchu, który szczeka i owszem, często gryzie gdy go dobrze nakieruje... nadzorca (tą analogię wspomniał Max Kolonko, co uważam, naprawdę trafną).

Użytkownik Ripsonar edytował ten post 03.09.2013 - 01:24

  • 0



#321

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Carla Del Ponte: ataku chemicznego dokonali rebelianci.
Jak donoszą niezależne media, członkini komisji śledczej ds. naruszeń praw człowieka w Syrii, Carla Del Ponte powiedziała, że ostatni atak bronią chemiczną w Damaszku został dokonany przez antyreżymowych bojówkarzy.

źródło (ale nie mogę znaleźć potwierdzeń tych słów na tą chwilę)

Rebels Admit Responsibility for Chemical Weapons Attack


Paul Joseph Watson
Infowars.com
August 30, 2013

Syrian rebels in the Damascus suburb of Ghouta have admitted to Associated Press correspondent Dale Gavlak that they were responsible for last week’s chemical weapons incident which western powers have blamed on Bashar Al-Assad’s forces, revealing that the casualties were the result of an accident caused by rebels mishandling chemical weapons provided to them by Saudi Arabia.

“From numerous interviews with doctors, Ghouta residents, rebel fighters and their families….many believe that certain rebels received chemical weapons via the Saudi intelligence chief, Prince Bandar bin Sultan, and were responsible for carrying out the (deadly) gas attack,” writes Gavlak. (back up version here).
Rebels told Gavlak that they were not properly trained on how to handle the chemical weapons or even told what they were. It appears as though the weapons were initially supposed to be given to the Al-Qaeda offshoot Jabhat al-Nusra.
“We were very curious about these arms. And unfortunately, some of the fighters handled the weapons improperly and set off the explosions,” one militant named ‘J’ told Gavlak.
His claims are echoed by another female fighter named ‘K’, who told Gavlak, “They didn’t tell us what these arms were or how to use them. We didn’t know they were chemical weapons. We never imagined they were chemical weapons.”
Abu Abdel-Moneim, the father of an opposition rebel, also told Gavlak, “My son came to me two weeks ago asking what I thought the weapons were that he had been asked to carry,” describing them as having a “tube-like structure” while others were like a “huge gas bottle.” The father names the Saudi militant who provided the weapons as Abu Ayesha.
According to Abdel-Moneim, the weapons exploded inside a tunnel, killing 12 rebels.
“More than a dozen rebels interviewed reported that their salaries came from the Saudi government,” writes Gavlak.
If accurate, this story could completely derail the United States’ rush to attack Syria which has been founded on the “undeniable” justification that Assad was behind the chemical weapons attack. Dale Gavlak’s credibility is very impressive. He has been a Middle East correspondent for the Associated Press for two decades and has also worked for National Public Radio (NPR) and written articles for BBC News.

źródło

Proszę aby to ktoś przynajmniej w skrócie przetłumaczył - bo myślę warto.

Obama's Red Line Hypocrisy
http://www.youtube.com/watch?v=FIQSzV7yRDU

(jeżeli ktoś miałby chęć tłumaczyć ten materiał byłoby miło mnie wesprzeć, obecnie tłumaczę inne materiały - info na priv)

Ja już nie mam siły.. idę spać...

Ave

Użytkownik Ripsonar edytował ten post 03.09.2013 - 02:50

  • 3



#322

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dość nietypowa ale wg mnie bardzo wymowna wiadomość od Putina dla Obamy.
Myślę, że można ją nawet potraktować jako formę ostrzeżenia ale jak wszyscy wiemy Obama i tak zrobi to co ma zrobić.
Tylko niepoprawni optymiści mogą sądzić inaczej.


  • 0



#323

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...dziemnego/fvrqe

News sprzed paru minut.


Edit:

Następny: http://wiadomosci.ga...l#BoxSlotII3img

Użytkownik defensis edytował ten post 03.09.2013 - 10:30

  • 0



#324

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko ze narazie nie ma informacji aby w cos uderzyly, wiec albo jak zasugerowano spadly do morza i bylo to jakies ostrzezenie od ktorejs z flot ze nie zartuje, albo to rosyjski blef, aby oburzyc amerykanow przed glosowaniem kongresu (jako ze Obama, co i tak wiadomo, to glosowanie dla pozoru zarzadzil..)
  • 0

#325

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Izrael i USA przyznały się do wspólnego przeprowadzenia testów obrony przeciwrakietowej.
Izrael i USA przyznały się do wspólnego przeprowadzenia testów obrony przeciwrakietowej. "Obiekty balistyczne" odpalone na Morzy Śródziemnym wykryły rosyjskie radary. Początkowo nikt nie potwierdzał tego zdarzenia."

Źródło: http://wiadomosci.ga...__odpalono.html
  • 0



#326

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wirtualna Polska pisze - "Również rzeczniczka izraelskiej armii początkowo informowała, że siłom zbrojnym nic nie wiadomo o wystrzeleniu jakichkolwiek obiektów balistycznych w stronę wschodniej części Morza Śródziemnego"

http://konflikty.wp....,wiadomosc.html

TVN24 - Rosja melduje: odpalono "obiekty balistyczne". Izrael: to tylko ćwiczenia.

http://www.tvn24.pl/...a,351807,s.html

ONET - Izrael przyznał się do przeprowadzenia próby rakietowej..

http://wiadomosci.on...akietowej/q4xn9

Ten rejon coraz bardziej się nagrzewa.. Izrael widocznie lubi sobie stroić żarty.
  • 0



#327

Mr. Mime.
  • Postów: 54
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Syria – walka o wpływy
Przez ostatni tydzień w mediach głównym tematem stały się wydarzenia w Syrii. Media bezkrytycznie prezentują materiał dostarczony do stacji, niemniej po komentarzach pod artykułami w sieci widać, że społeczeństwo rozumie obecną sytuację nieporównywalnie lepiej od sytuacji w Iraku czy Libii. Nie będę zagłębiał się w przebieg obecnego konfliktu lecz pokaże gospodarcze i polityczne siły stojące u przyczyn obecnej walki o władzę.


Więcej na:

http://www.independe...-walka-o-wplywy
  • 1

#328

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Taka bezradność wypływa ze wszystkich wypowiedzi tutaj. Niektórzy mają wręcz ochotę "odpolitycznić" dyskusję - bo nie mają nic wartościowego do powiedzenia...

Mam wrażenie że mnie i wielu obraziłeś tymi słowami. Wyższość swej nieomylności i racji z taką reputacją to objaw doprawdy geniuszu z twojej strony..

Cała gra idzie o Iran. To jedyny gracz, który wydaje się Amerykanom zbyt potężny, by go zaatakować - ale zbyt słaby, by już dziś mógł dyktować warunki. Idzie o to, żeby go zneutralizować możliwie małym nakładem strat, ale też nie mają pojęcia na ile jest groźny...

(...)

W tej chwili cała gra idzie o ropę - a właściwie te resztki, co jeszcze gdzieś zostały.

Proponuję zapoznać się z ciekawą tabelką - a źródło też ciekawe, bo to CIA:

https://www.cia.gov/...r/2244rank.html

Zagadka za 500 pkt. - które kraje nie są jeszcze opanowane przez świat zachodni?

No to po Iranie przyjdzie kolej na Wenezuelę...

P.S.
1. Co do obrażania się - cóż, każdy zna (albo może poznać) swoją "wartość". Mnie można obrażać do woli - zachęcam.
2. Co do mojej reputacji - mam taką ambicję, by pobić rekord tego czerwonego. Zatem zachęcam do głosowania.
  • 1

#329

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Syria – walka o wpływy
Przez ostatni tydzień w mediach głównym tematem stały się wydarzenia w Syrii. Media bezkrytycznie prezentują materiał dostarczony do stacji, niemniej po komentarzach pod artykułami w sieci widać, że społeczeństwo rozumie obecną sytuację nieporównywalnie lepiej od sytuacji w Iraku czy Libii. Nie będę zagłębiał się w przebieg obecnego konfliktu lecz pokaże gospodarcze i polityczne siły stojące u przyczyn obecnej walki o władzę.


Więcej na:

http://www.independe...-walka-o-wplywy

Bardzo ciekawy artykul i moze zawierac sporo trafnych spostrzezen.. czytac obowiazkowo!
  • 0

#330

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych