Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszenie Broni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam swego rodzaju propozycję, aby zamieścić coś takiego w rodzaju Apelu pod tytułem „Zawieszenie Broni”. Proponuję, aby dyskutanci spróbowali przestać w swych dyskusjach zarówno wywierać psychiczny dyskredytacyjno-poniżających technik w stylu: „Proszę czerpać swoją wiedzę z książek”, i tutaj następuje długi wykaz odmienny zależnie od zapatrywań lub ideologii piszącego ( historycznych, naukowych, Biblii, ezoterycznych, fantastycznych. itp. itd.), od razu narzucając temu do kogo dedykowany jest taki wpis swą tylko jedyną wyczytaną lub objawioną prawdę, wraz z potencjalnym wyzwaniem, lecz nie do dyskusji, ale do pojedynku. Czytającemu zaś zależnie od pewności siebie czy statutu (ilość gwiazdek, staż, wiek,a nawet spotkałem się z odwoływaniem się do swych odmiennych poglądów religijnych np. to co piszesz obraża moje odczucia religijne) lub zdrowotnych ( przez ciebie będę żył krócej i umrę na serce). Innym sposobem nie zabronionych, lecz moim zdaniem manipulatorskich, nie etycznych i cwanych nieinteligentnych wybiegów jest dyskredytacja osób, na które powołuje się druga strona „ten XXX w tej kwestii jest po prostu fałszerzem i kłamcą , należy do sekty, chodzi lub nie chodzi do kościoła itp. I jest to udowodnione”. Choć można by to samo było napisać: „ nie zgadzam się z poglądem tego pana ponieważ moim , czyimś zdaniem jego postępowanie kłóci się z…
Kolejnym sposobem manipulacji jest „dlaczego lubisz doszukiwać się wszędzie (na przykład) konspiracji, UFO, nadrzędnej wiedzy- racji uczonych kościoła itp..”
Są oczywiście również wycieczki prywatne „O znalazł się następny specjalista od XXX”, „A co do XXX. Wszyscy wiemy już co sądzisz na ten temat, bo w innym temacie napisałeś o tym XXX” „Napisałeś XXX twój kolega XXX zresztą nie był lepszy”. „Jeżeli idzie o XXX manipulujesz w XXX” , „Powtarzasz znowu tę samą bzdurę. Robisz to celowo żeby nas wkurzyć? ” i wiele, wiele innych. Wiem przy tym, że wielu ludzi pisze tutaj jedynie, aby się kłócić i nawet niekiedy nie jest dla nich ważny temat, są też i tacy, którzy w ten sposób próbują podnieść własną samoocenę traktując narzucanie swej wiedzy jako antidotum na kompleksy. Tak czy inaczej każdy z nas ma jakiś bardziej lub mniej egoistyczny powód na owe dyskusje, po to w sumie jest forum dyskusyjne i jest ono tym bardziej żywe im jest bardziej spontaniczne i nie ograniczone i choć pewne sprytne manipulacje, wybiegi personalne, podjazdy nie są zabronione, to jednak chciałem powiedzieć, że są one zauważalne i często mogą zniechęcać tak tych zbytnio atakowanych, jak i potencjalnych obserwatorów wchodzących na Paranormalne, aby się czegoś o czymś dowiedzieć i tak jak powiedział jeden z moich znajomych, któremu poleciłem tę stronę, jako miejsce edukacji i ewentualnej odpowiedzi na jego pytania: „Tam nie można się niczego dowiedzieć prócz tego, kto z kim nawet już chyba nie wie o co się kłóci.”. Tak więc w trosce, aby za jakiś czas to miejsce nie umarło, tym razem z powodu z byt zażartych dyskusji, moim zdaniem powinniśmy jednak ograniczyć się do przekazywania sobie kontrowersyjnych danych, tez i antytez bez zbędnych dopisków, gdyż jak myślę nikt tak naprawdę nie wie wszystkiego i to jest zapewne powodem, że jeszcze żyjemy i się czegoś uczymy.
Ja wiem, że Polacy zawsze byli najlepsi w umiejętności omijania prawa w jego majestacie, ale po pierwsze wszyscy jesteśmy Polakami, a po drugie może wreszcie czas skończyć z tą dziecinadą, przynajmniej jeśli nie idzie o sprawy bytowe, a na razie jedynie wymianę poglądów.

Pozdrawiam, - Erik.

Użytkownik Erik edytował ten post 16.03.2011 - 20:04




#2

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wspaniala idea, ja sie pod tym podpisuje, choc nie wchodze i tak nigdy w konflikty :-)

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem za. Nie jestem przeciw. Jak ktoś przyjdzie na forum z zamiarem "zmieszania kogoś z błotem" bądź też "manipulowaniem" o których pisałeś to i tak i tak to zrobi, a użytkownicy tego forum, którzy są już tu jakiś czas to myślę, że wiedzą jak się zachowywać, a jeżeli piszą różne "rzeczy" na kogoś innego to powinni sobie uświadomić, że robią źle. Jest opcja raportuj, możesz jej używać.



#4

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wystarczy być spokojnym i nie kłócić się z każdym o wszystko. Tak, jak najbardziej zgadzam się z Erikiem.
Nawet mogę zgodzić się na podanie ręki wiem wszystko, bo to nie mają sensu te kłótnie.



#5 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

@Erik

Spięcia w dyskusji stron o odmiennych zdaniach, to rzecz naturalna i wbrew pozorom zdrowa. Nie wyobrażam sobie konwersacji pod „szczególnym nadzorem” w ramach szablonu. To nie jest salon savoir vivre. Kultury wymagajmy, ale w zupełności wystarczy regulamin. Poziom dyskusji jest zależny od poziomu samych dyskutujących. Tym zdrowym aspektem jest właśnie to, że obserwując dynamikę i reakcje dyskutantów, nie tylko dowiadujemy się jakie jest ich stanowisko w danej kwestii, ale i czy warto w przyszłości z danym osobnikiem podejmować konwersację. Anonimowość w sieci ma takie wady, że nie wiemy o adwersarzu nic. Jeżeli zmusimy go do dyskutowania na naszą modłę, to nie dowiemy się o nim, moim skromnym zdaniem, wielu ważnych rzeczy.

Poziomu dyskusji pilnują Moderatorzy, a całość zapina Regulamin. Wystarczający środek, by panowała tu przyzwoitość. Łatwo jest rozeznać się w materii – z kim, o czym, czy w ogóle.

Osobiście jak przeczytałem Twój post Eriku (przyznam się, że wiele innych też), to nachodzi mnie refleksja, że brak ci obiektywizmu. Aspirujesz to tytułów na tym forum i lękam się, czy aby to dobry pomysł. Dobrym pomysłem z całą pewnością nie jest narzucanie innym własnego stylu.

Tak więc w trosce, aby za jakiś czas to miejsce nie umarło, tym razem z powodu z byt zażartych dyskusji, moim zdaniem powinniśmy jednak ograniczyć się do przekazywania sobie kontrowersyjnych danych, tez i antytez bez zbędnych dopisków (...)


To forum nie umrze z powodu żarliwych dyskusji, spontanicznego chamstwa, etc. Było zanim tu się zarejestrowałeś. Zginie natomiast z chwilą, gdy zabraknie tematów, czyli będzie się miało dobrze.

ps.Chyba nie chcesz wygryźć Eurego? Troszkę przesadzasz.

#6

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drogi Horrorze, nie, nie chodzi mi o wygryzanie kogokolwiek, lecz o to, aby ktoś nie bazował w dyskusji na przykład takim „atutem”, iż jest starszy, lub na przykład zarejestrował się przed kimś innym.
I nawet jeśli wśród chamstwa forum będzie się sobie dobrze rozwijać, to nie wiem, czy prócz otrzymaniu dawki adrenaliny ktokolwiek dowie się czegoś interesującego o paranormalnych zagadnieniach, czy jedynie pozna stanowisko oficjalnych nauk itp.

Pozdrawiam, Erik.



#7 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Drogi Horrorze, nie, nie chodzi mi o wygryzanie kogokolwiek, lecz o to, aby ktoś nie bazował w dyskusji na przykład takim „atutem”, iż jest starszy, lub na przykład zarejestrował się przed kimś innym.


Z tym wygryzaniem to była ironia, oczywiście 8)
Co do atutu wieku, to ma on znaczenie w wielu tematach. Chyba naturalnym tu jest bagaż życiowych doświadczeń. Naturalnie nachalna argumentacja w postaci zwrotu „co ty wiesz gówniarzu” jest brakiem dobrych manier, ale czasami trzeba kilkunastolatka w jakiś cudowny sposób uświadomić, przebijając się przez mur ignorancji i bufonady. Ale to sprawa marginalna. Gorzej jak ktoś „dorosły” posuwa się do chwytów typu „doucz się”, „ślepy jesteś, nie umiesz czytać”, czy mój ostatnio ulubiony tekst „włącz myślenie”.

I nawet jeśli wśród chamstwa forum będzie się sobie dobrze rozwijać, to nie wiem, czy prócz otrzymaniu dawki adrenaliny ktokolwiek dowie się czegoś interesującego o paranormalnych zagadnieniach, czy jedynie pozna stanowisko oficjalnych nauk itp


Chamstwa tu nie ma, raportowanie działa, moderatorzy interweniują, jakoś się kręci. Poziom tego forum, jak na miejsce ogólnodostępne i bez kółka wzajemnej adoracji jest w moim odczuciu wielce zadowalające (co innego klany wewnątrz, ale to tylko moje podejrzenia). Spójrz co się dziej na blogach i zamieszczanych tam komentarzach (nie mówię o onecie, wirtualnej, etc). Tu jest prawie 10.000 ludzi. Kilku ekscentryków, kilku chamów, kilka patologicznych przypadków, itp. Eriku, uśmiechnij się, nie jest źle.

ps. Chcesz zobaczyć przykład patologii (to tak na marginesie)? Odwiedź ten post i wytłumacz mi, co tam robi czerwony kolor w prawym dolnym rogu? No i co? No i nic.

Pozdrawiam

@edit
--------------------------------------------------------------------
Erik był, widział i wie już o co chodzi. Odsyłacz został zlikwidowany, bo swoją rolę spełnił.

Użytkownik Horror edytował ten post 18.03.2011 - 21:04


#8

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdę mówiąc to nie wiem za co ktoś obdarzył Ciebie tym ewidentnym symbolem - raczej nie niewiedzy, ale jedynie antypatii, ale dodatkowo tak jak piszesz, to właśnie są objawy niezdrowej patologii, która może zawsze będzie, lecz miło jakby było jej mniej.
Ps. Na razie wyczerpałem pozytywne punkty, lecz później Tobie to zlikwiduję.

Pozdrawiam, Erik.



#9 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Ps. Na razie wyczerpałem pozytywne punkty, lecz później Tobie to zlikwiduję.

Nie zgadzam się absolutnie!
Eriku, nie o to chodzi. Nie jest mi z tym ani dobrze, ani źle. Podałem to tylko jako ewidentny przykład owej patologii. Teraz mam wyrzuty sumienia, ale to było takie obrazowe.

#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że Erik ma słuszne spostrzeżenia. Właściwie trudno nie zaobserwować pewnych zjawisk - w pewnym sensie odstraszających - które mają miejsce na forum. Ludzie kochani, to nie są już lata, w których młodzież coś sobą prezentuje. Obecnie mamy więcej patologii, która też zagląda w takie miejsca, na tyle jest to wysoka skala zepsucia. Mniejsza o to. Dla mnie ten apel jest podobny do naszego - Aquila i ja. Warto też się nad nim zastanowić i przydałoby się, aby było więcej tutaj zachowań fair wobec swojego, rozmówcy, dyskutanta.

Serdecznie pozdrawiam.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych