Skocz do zawartości


Katastrofa w Fukushimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1855 odpowiedzi w tym temacie

#646 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Szwedzki Rząd ostrzega przed skażeniem radioaktywnym całej półkuli północnej


W 1986 roku to Szwedzi poinformowali świat o wielkim wzroście radiacji zanotowanym nad ich terytorium. W tej chwili również przestrzegają przed konsekwencjami awarii z Japoni.

Jak sugerowł portal zmianynaziemi.pl poziom radiacji w katastrofie nuklearnej po trzęsieniu ziemi w Japonii jest znacznie niedoszacowany. Szwedzki Rząd poinformował, że promieniowanie dotrze nie tylko do Północnej Ameryki co już jest faktem ale własciwie pokryje całą północa półkulę.

Dołączona grafika

Lars-Erick De Geer, dyrektor Szwedzkiego Instytutu Bezpieczeństwa sugeruje, że poziomy radiacji nie powinny być szkodliwe dla człowieka i po czasie podwyższone poziomy promieniowania pojawią się też w Europie.

Jestem pewny, że to będzie ostatecznie pokrywało całą północną hemisferę.

Prognoza De Geera przychodzi w momencie gdy potwierdzono nadejście kolejnych chmur radioaktywnych, we czwartek na Aleuty i w piątek ponownie do Kaliforni. Organizacja CBTO(Comprehensive Test Ban Treaty Organization), która ma rozmieszczone na całym świecie monitory promieniowania poinformowała, że badane są podwyższone wartości cezu i izotopów jodu


http://www.youtube.com/watch?v=dtL5x1q2T8s&feature=player_embedded

Eksperci są zgoni, że zakładane fale radiacji będą niskie ale oczekuje się wzrost parametrów w ciągu kilku nadchodzących dni. Trzeba sobie uzmysłowić, że wybuchy w elektrowni nastąpiły tyzień temu w sobotę a potem w poniedziałek i wtorek co skutkowało kilkoma emisjami radiacji do atmosfery w relatywnie krótkim okresie czasu i co znacznie przedłuży całe zjawisko

Click

edycja cisz:

Proszę, abyś skończył z powiększaniem czcionki treści informacji, które podajesz na forum. W przeciwnym razie będziesz uskuteczniał łamanie regulaminu. Dzięki.

8.1 Zabronione są wszelkie formy spamu, pod pojęciem którego rozumie się wypowiedzi o niskim poziomie merytorycznym, wypowiedzi lakoniczne lub jednowyrazowe, wielokrotne zamieszczanie tej samej wiadomości, nadmierne wykorzystywanie opcji formatowania tekstu, nadużywanie wielkich liter, emotikon itp.

Użytkownik cisz edytował ten post 20.03.2011 - 22:39

  • 4

#647

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dalej 3ka robi problem - może w każdej chwili wywalić dużo plutonu do atmosfery..

These people should be far away from the nuclear plant that poses an increasing danger as large amounts of radioactive material might be released from Nuclear Unit No. 3, which is loaded with fuel containing plutonium, the CNIC said in a statement today.


http://hisz.rsoe.hu/...10311-29877-JPN

dane z dzisiaj, 11.07 GMT

Aha no i jest tak bezpiecznie, że nie wiadomo po co US ewakuują 200.000 osób z Japonii ...

http://www.kirotv.co...974/detail.html

The USO said about 200,000 U.S. personnel are being evacuated from Japan to U.S. West Coast cities including San Diego, San Francisco, Los Angeles and Seattle/JBLM.


  • 1

#648

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wcześniej wspominałem, że monitoring radiologiczny opublikowany na
Link
jest niezbyt wiarygodny , niemniej pojawiły się tam ciekawe odczyty
w prefekturze Ibaraki 20 marca o 17:40 JST zarejestrowano 639 nGy/h
natomiast 21 marca o 4:20 JST odczyty wyniosły 1635 nGy/h !
Zastanawiający jest ten nagły przyrost i relatywna cisza w mediach (oprócz info o próbach uruchomienia chłodzenia w 1 i 2)

pozdrawiam

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 20.03.2011 - 22:11

  • 1

#649 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Cisza w mediach, bo prawdopodobnie do roboty weszli amerykanie - było o tym w temacie
  • 1

#650

Teusz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma nic bardziej frustrującego niż brak informacji. Wtedy nasza wyobraźnia lubi płatać figle.No ale przynajmniej lepsze to niż kłamstwa, o ile to co nam mówią to prawda.
  • 0

#651

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma nic bardziej frustrującego niż brak informacji. Wtedy nasza wyobraźnia lubi płatać figle.No ale przynajmniej lepsze to niż kłamstwa, o ile to co nam mówią to prawda.



W przypływie weny twórczej naskrobałem kilka maili do Polskich mediów o potencjalnym skażeniu radioaktywnym.
Do maila dołączyłem tą Francuzka mapkę przedstawiająca rozprzestrzenianie sie radioaktywnej chmury nad półkulą północną.

http://www.irsn.fr/F...nce_19mars.aspx


Ciekawe co z tego wyjdzie :P

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 21.03.2011 - 00:49

  • 0



#652

michu.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Pojawiło się wiele informacji że po zalaniu reaktora słona woda zostaje on uszkodzony. Szukam odpowiedzi dlaczego tak się dzieje nie stety w google nie potrafię tego znaleźć po 3h szukania.


jestem po wyszukiwaniu i selekcjonowani informacji . lic 3 lata

Proszę o konkretną odpowiedz z góry dziękuje.
  • 0

#653

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam

Pojawiło się wiele informacji że po zalaniu reaktora słona woda zostaje on uszkodzony. Szukam odpowiedzi dlaczego tak się dzieje nie stety w google nie potrafię tego znaleźć po 3h szukania.


jestem po wyszukiwaniu i selekcjonowani informacji . lic 3 lata

Proszę o konkretną odpowiedz z góry dziękuje.


Słona woda jak wiadomo zawiera bardzo dużo składników mineralnych, a w BWR (obecnych w Fukushima) woda w jednym obiegu chłodzi i moderuje - co powoduje:

- awarie elementów pomp, zraszaczy, zaworów itp.- wytrącanie się ich osadów - biorąc pod uwagę temperatury jakie panują w reaktorze następuje to bardzo szybko (stosuje się wodę lekką zdemineralizowaną)
- woda morska utrudnia moderowanie reaktora,

pozdrawiam

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 21.03.2011 - 07:58

  • 0

#654

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dym w 3cim reaktorze
  • 0

#655

Yoszko.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla ciekawych bardzo przystępnie ukazane jakie są dawki promieniowania w codziennym życiu.

KLIK
  • 1

#656

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ewakuacja pracowników elektrowni Fukushima z budynku, w którym mieści się reaktor nr 3. Nad budynkiem pojawił się szary dym. Wcześniej Japońska Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego podawała, że w reaktorze nr 3 "rośnie ciśnienie".


http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0



#657

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

... Tymczasem portal tvn24.pl ujawnia, że w elektrowni Fukushima I część instalacji nie była sprawdzana od ponad 10 lat, ponadto fałszowano dokumentację procedur naprawczych w reaktorach. Wszystkie te niedociągnięcia mogły przyczynić się do katastrofy.



Źródło

potwierdzają się moje przypuszczenia - trzęsienie i kryzys odkryły rzeczywistość (pewnie jeszcze nie wszystko)
swoją drogą sytuacja wydaje się tam nadal pogarszać i trzeba będzie dopisać ósmy stopień katastrofy do skali tych zdarzeń...
  • 0

#658

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Tak akurat mi się uchwyciło. Wygląda na cały czas podobne promieniowanie, spadające bardzo powoli. Kilka dni wstecz była mowa o 2,9.

Bardziej niepokoi skażenie żywności. Współczucia dla mieszkańców co muszą to jeść.
  • 0

#659

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według CNN zaczyna dymić i 2.
Badania wody też nie napawają optymizmem...
Co do podłaczenia zasilania to czytałem, że podpięl, ale okazało się, że nie mają wystarczającej mocy żeby uruchomić wszystkie systemy i zajmie to kilka kolejnych dni...
Wcześnie się obudzili nie ma co...
Poza tym brakuje też jakichś części nie wiem czy do przywrócenia zsilania czy do urządzeń w reaktorach, ale jak zapewniają Japończycy części już zamówiono :D Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... Podobno są tak dobrze zorganizowani.

Dołączona grafika

Użytkownik Patrolinho edytował ten post 21.03.2011 - 11:56

  • 0

#660

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według CNN zaczyna dymić i 2.
Badania wody też nie napawają optymizmem...
Co do podłaczenia zasilania to czytałem, że podpięl, ale okazało się, że nie mają wystarczającej mocy żeby uruchomić wszystkie systemy i zajmie to kilka kolejnych dni...
Wcześnie się obudzili nie ma co...
Poza tym brakuje też jakichś części nie wiem czy do przywrócenia zsilania czy do urządzeń w reaktorach, ale jak zapewniają Japończycy części już zamówiono :D Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... Podobno są tak dobrze zorganizowani.


O przywróceniu zasilania należało myśleć w ciągu 24 h od trzęsienia , przed pierwszym wybuchem, każda eksplozja i pożar dewastuje urządzenia reaktora, ponadto stosowana w ciągu kilku dni woda morska dopełniła dzieła zniszczenia, nie widzę w tej chwili szans na poprawę sytuacji w sposób jaki jest prezentowany w elektrowni. Reaktor nr 3 zawiera pluton, w razie uwolnienia go do atmosfery nawet bombardowanie całej północnej Afryki nie odciągnie mojej uwagi od zdarzeń w Japonii.

Pozdrawiam

...Rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ocenił dzisiaj, że wykrycie podwyższonego poziomu radioaktywności w żywności w następstwie kryzysu nuklearnego w Japonii jest poważniejszym problemem, niż się wcześniej wydawało.


link

Nie chodzi mi konkretnie o fakt napromieniowanej żywności - ale o samo stwierdzenie "...niż się wcześniej wydawało."
Ufacie nadal mediom, organizacjom rządowym i podobnym?
Może im się nadal wydaje, że my jeszcze żyjemy...



  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych