Skocz do zawartości


Zdjęcie

Psychotronik - warto studiowac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

YourExtassy.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam....

Mam w planach zapis na studium psychotroniki, zastanawia mnie czy w naszym kraju jest wogole mozliwosc rozwoju wlasnie w tym kierunku..

Ew. Jezeli swoja przyszlosc wiaze wlasnie z pojeciami parapsychologii, wowczas w jakich instytucjach moge szukac pracy?

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz http://www.psychotro...ent/view/88/62/

Po takim czymś to można brać się za bioterapię, radiestezję itp. Odradzam ci wydawanie pieniędzy na coś takiego. Jeśli już chcesz to idź na psychologię albo coś w tym stylu. Normalny pracodawca wyśmieje cię jak w cv zobaczy że skończyłeś studium psychotroniki.



#3

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyśmiać to może i nie wyśmieje, ale mówiąc 'zadzwonimy do pana jeśli kandydatura zostanie rozpatrzona pozytywnie' miałby na myśli 'nie zadzwonimy'. Lepiej rozejrzyj się za czymś innym, bardziej chwytliwym. Psychologia - nie wiem, może w jakiejś poradni można by się załapać. Podobno pedagogika z socjoterapią będzie na czasie w kolejnych latach (wypowiadało się paru doktorków coś takiego postulując ostatnio).
Tak czy owak żaden kierunek nie gwarantuje otrzymania posady od ręki. Na rozmowie nie mówi się o tym że się ma dyplom, bo pracodawca ma nastawienie 'no i co z tego, mnie interesują twoje umiejętności, kompetencje, doświadczenie' - paradoksalnie większość studentów świeżo po szkole doświadczeniem pochwalić się nie może... :)



#4

YourExtassy.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co do drugiej czesci pytania...

Jezeli przykladowo chcialbym w przyszlosci pracowac w dziedzinie parapsychologii, zjawisk niewyjasnionych itp to np w Warszawie sa takie instytucje??

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby zajmować się takimi rzeczami nie trzeba mieć skończonych szkół. Jackowski też się tym zajmuje a żadnej szkoły w tym kierunku nie skończył. Wystarczy tylko dobra reklama i umiejętność wciskania ludziom kitów. Dobra gadka jest podstawą. Trzeba umieć nabijać ludzi w butelkę. A do tego starczą podstawy cold readingu. Ebooków w internecie na te tematy jest całkiem sporo wystarczy poszukać sobie.



#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoły najczęściej reklamują się więc w goglach coś znajdziesz.

Trochę dziwne te odpowiedzi, oceniające zawód i jego przyszłość.
Pewnie każdy odpowiada przez pryzmat siebie, swojego stosunku do świata, jak go rozumie i jak w nim się odnalazł i nadal odnajduje.

Ale ciekawe, ciekawe zjawisko.





#7

Last.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że psychologiczne studia mogą być bardziej rozległe i dawać lepsze perspektywy. Także do zgłębiania parapsychologii. W sensie, że poznanie teorii psychologicznych na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc w badaniu zjawisk psychicznych. No i psychologia się przydaje wszędzie, a gdzie w życiu, czy w normalnej pracy znajdziesz zastosowanie do użycia np. run, geomancji, chirologii czy widzenia aury (bo takie są tematy niektórych zajęć: http://www.psychotro...ent/view/64/56/ - tak nawiasem patrząc na to, to nie odnajduję się osobiście w tym, może "szamanizm", albo "Szybkie czytanie i techniki pamięciowe", NLP czy "Trening parapsychiczny – drogi do nieświadomości (DU)" by mi pasowały, ale generalnie to większość tych przedmiotów wygląda dla mnie jak żywcem wzięte z Harrego Pottera ;) Ale co kto lubi.

Użytkownik Last edytował ten post 26.02.2011 - 14:20


#8

YourExtassy.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lecz w dalszym ciagu nikt nie napisal..
Jezeli w stolicy szukal bym pracy ze zjawiskami paranormalnymi, roznymi niewyjasnionymi anomaliami, wowczas gdzie musialbym szukac? Czy sa u nas tego typu insytucje, firmy ??

#9

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram przedmówców. Psychologia i socjologia, a najelepiej psychologia religi, którą możesz wykorzystać analogicznie do wiary w inne para-sprawy. Nie ma chyba w sumie kierunku oddzielnego jak psychologia religi bądź fenomenologia, ale na naszym wydziale (UJ-Religioznawstwo) masz z tego zajęcia, mozesz się pobawić w pracę naukową związaną z religiami i jej fenomenami (para? jasne że para!) z tymże obierając jakiś kierunek badań zawsze wychodzisz z konkretnej dziedziny naukowej- zajmujesz się religią widzianą oczami psychologa, etnologa, czy historyka itd.

Kariery w stricte parapsychologicznym zawodzie Ci nie wróżę, po prostu nie znajdziesz takiej ciepłej posadki czy to urzędowej czy firmowej. Jak już to sam/sama musisz rozkręcić działalnośc, ale radzę obrać jakiś "normalny" kierunek studiów, żeby nie przymierać głodem. Duchy i demony niestety Cię nie wyżywią.

Ile Ty masz? Chyba niewiel boś naiwy.
Nie ma żadnej instytucji zajmującej się parapsychologią bądź badającej tą dziedzine. Dlaczego? Dlatego, że parapsychologia to nie nauka.
Możesz pobawić się w jakies śmieszne bractwa i zakony, ale niewiele dobrego Cię tam czeka. Ostatnimi czasy zaatakowała mnie (kiedyś) bardzo bliska mi osoba- wiesz czym się wypierała później? Tym, że opętał ją demon- jak dla mnie uysłowe stoczenie się, ktoś jej namieszał w głowie i sama sie nakręcała wiarą w takie rzeczy, niestety dla mnie to objaw zaburzeń psychicznych, a przyjaźń się zakończyła.
Tak dla przestrogi- od jakiś śmiesznych bractw trzymaj się z daleka jeśli jesteś jeszcze normalny.


Jeżeli interesujesz się konkretnie tymi zjawiskami, weź się za analize tekstów- na forum mamy świetną analizę i wytłumaczenia manuskryptu zrobione przez mag-21, bądź mitów, którymi zajmuje się Eric. Widzisz on sami poszerzają swoją wiedze, szukają jakieiś struktury rządzącej światem i robią to na własną rękę.

Użytkownik livin edytował ten post 27.02.2011 - 11:50




#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz pracować w Tesco, to polecam wszelkie psychologie, komparystyke (tak jest taki wydział :D) i inne tego typu dziwności. :P


Dołączona grafika



#11

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Psychotronika to nauka wbrew pozorom dość ścisła, oparta o wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, architektury, biologii etc.

Idź na matemę, fizykę teoretyczną, elektronikę czy inną politechnikę ;) ew. uniwerek w zakresie przedmiotów ścisłych.

Czytaj i ucz się - psychotronika to nauka interdyscyplinarna.

Za 10 lat będziesz bliżej celu mając solidne podstawy i dyplom szkoły który coś daje.
Psychotronika będzie jeszcze bardzo długo nauką lekceważoną.

I nie sądzę aby w "studium" podano Ci wiedzę w ilości niezbędnej abyś miał podstawy.

#12

irenasobczak.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polecam zajrzeć do oferty [...]. bardzo dobrze prosperująca szkoła policealna, gdzie przedstawią Ci bioterapię, psychotronikę i podobne zagadnienia w przejrzysty, przyjemny sposób. Myślę, że warto zerknąć do przygotowanych propozycji, poszukać coś dla siebie. Zajęcia 2 razy w miesiącu więc czasowo można to ogarnąć.

 

Edycja: D.K.

 

Nie przepadamy tutaj za jakby nie było, dosyć nachalną reklamą. Proszę tego więcej nie robić.

 

rekl.gif





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych