Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wniosek o zmiane w regulaminie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo często pojawiają się w rożnych tematach posty - cytaty. Przeważnie taki post wygląda tak:

na forum/stronie/portalu pojawił się taki tekst:
po czym następuje wklejenie tegoż metoda copy-paste.

Brak jest przy tym często jakiegokolwiek komentarza od osoby dokonującej tego przeklejenia. Jest to po prostu traktowane jako kolejny wpis w temacie danej osoby, a przecież tak nie jest. Jeżeli osoba taka zgadza się z opiniami tam zawartymi (bądź nie zgadza) powinna IMHO napisać choćby kilka słów o swoim własnym stosunku do tego.
Zgadzam się, ze inne portale lub media również publikują ciekawe treści, warte upowszechnienia, ale wypadało by napisać coś od siebie, a nie tylko, że to cytat pochodzący z takiego czy innego portalu.
Forum ex definitio służy wymianie własnych poglądów, uważam, że jakiś fragment innego artykułu można użyć jako podparcie się dla swoich tez. Samo przeklejenie czyjegoś wpisu, artykułu czy innej opowieści nie powinno stanowić samodzielnej i pełnej treści postu.

Inna sprawa, to odpowiedzialność za takie wpisy. Zdarza się, że w w takim tekście pojawiają się nieprawdziwe informacje; niestety jakakolwiek dyskusja na ten temat jest niemożliwa, gdyż osoba, która ten post zamieściła uważa, że nie to nie jej opinia, bo przecież to tylko cytat. Owszem, cytat, ale bez żadnego komentarza ze strony osoby wklejającej, wiec chyba mogę przyjąć, że podziela i w pełni się w takim wypadku zgadza z przedstawioną w cytacie argumentacją.

Dlatego prosiłbym o dodanie do Regulaminu jakiegoś punktu, który regulował by te sprawy.

Służę administracji licznymi przykładami na priv.

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też tak myślę. Jeśli ktoś chce wkleić sam artykuł z innego źródła to niech to robi w dziale z artykułami, a w innych działach wypadało by po wklejeniu czegoś napisać chociaż kilka zdań co się o tym myśli.



#3

unwanted.
  • Postów: 126
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pierwszy raz zgadzam się z tym człowiekiem :) PIONA !

#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A sami nic nie wklejają. To jest najlepsze :)

#5 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak się zgadzasz to napisz dlaczego, jakieś argumenty a nie durne - TAK! Prawie jak polska polityka widzę. Pomysł nietrafiony, przypadków takich jest w stosunku do całego forum niewiele i nie wiem jaki sens jest w regulowaniu tego w jakikolwiek sposób. Ograniczanie komuś swobody wypowiedzi, bo tak to teraz widzę, nie jest dobre. Jeśli masz jakieś zażalenia do autora wiadomości, która opracowana została w podany przez Ciebie sposób to napisz do tej osoby i poproś o zajęcie stanowiska w sprawie.

Użytkownik pokerek edytował ten post 24.02.2011 - 10:24


#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi o ograniczanie wypowiedzi, bo co to za wypowiedź wklejenie tekstu z internetu? Chodzi o to żeby ograniczyć zakładanie mnóstwa tematów w stylu ,,znaleziono kolejną planetę" ,, widziano coś na niebie, czy to nibiru?" itp. Sami chyba wiecie kto najwięcej zakłada takich tematów.



#7

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym trochę zmodyfikował pomysł, bo o ile sam brak komentarza mnie jakoś specjalnie nie denerwuje, to nie mogę zdzierżyć jak widzę w tekście sformułowania typu:

"Reklama"

"czytaj dalej"

"Strona2"


itp. Jak dla mnie to już totalna kpina z czytelników, żeby nawet NIE PRZEJRZEĆ tego co się wkleja i edytować te niepotrzebne wtrącenia.



#8 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie widzę rozsądnych podstaw do takiej argumentacji. Za to mogę powiedzieć Ci, że dzielenie się informacji w mojej opinii jest bardzo pozytywne, pozwala poznać informacje, których czasem nie mielibyśmy możliwości znaleźć.

KriSSnt, kpina nie kpina, wystarczy zgłosić to do moderatora, żeby poprawił.

Użytkownik pokerek edytował ten post 24.02.2011 - 10:31


#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Chłopaki, szczególnie do Mishki się zwracam, jak i do tych, którzy są mało kreatywni na forum. Znany jesteś z tego, że sam nic nie zrobisz, bo tylko skaczesz po tematach i albo Twój argument się przyjmie, czy też nie i w zależności od tego dorzucisz ewentualnie jakimś wulgaryzmem. Nie bądź jak pies ogrodnika - sam nie zjesz i drugiemu nie dasz. Pokerek słusznie zauważył, że dzielenie się informacjami jest czymś pozytywnym a Twoja propozycja jest chyba wyłącznie próbą ograniczenia dodawania nowych tematów. Nawet jeśli weszłoby to w życie, to co autor ma dodać od siebie poza treścią, jaką przedstawił? W sumie dopowie to co już zostało zawarte w temacie, przytaknie i tyle. Dajcie sobie na wstrzymanie z takimi pomysłami, to lekka przesada.

#10

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

akurat nie chodzi mi o nowe tematy. Bardziej o posty, które pojawiają się w środku tematu bez słowa komentarza.
Czytam, czytam i nie wiem, czy autor postu zgadza się z tym, co tam napisane, czy tez nie. A jak zapytam, to dostaje odpowiedź "no przecież to nie ja napisałem/napisałam".
I bez personalnych wycieczek proszę. Jak również wskaz mi jakiś wulgaryzm mojego autorstwa (ale to już na priv, bo temat nie dotyczy mojego języka).

@pokerek - nie mam zamiaru ograniczać wolności czyichkolwiek wypowiedzi. Napisałem, że osoba wklejająca cokolwiek, powinna napisać choć kilka słów od siebie na ten temat, szczególnie o swoim stosunku do wklejanej zawartości. Bo w przeciwnym razie nie bardzo mogę z nią dyskutować z powodu napisanego powyżej. A kilka razy zdarzyło mi się już otrzymać podobna odpowiedź.

Użytkownik Mishka edytował ten post 24.02.2011 - 14:22


#11 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli to dotyczy takich przykładów, to jeszcze jestem skłonny zrozumieć, aczkolwiek nie można oczekiwać tego po wszystkich postach, bo tematy bywają różne i konteksty postów także.

#12 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Uważam, że wklejanie artykułów to tradycja i charakter tego forum. Ciekawe artykuły po prostu wklejamy i dzielimy się nimi. Nie widzę sensu dopisywania. "Zgadzam się z tym co napisali" "Nie zgadzam się z tym co napisali". Strasznie to głupie. Jestem na nie.

#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad-racja i jeszcze raz racja.Nie można sobie komplikować i tak już ograniczonego życia.

Mishka-posty z "wklejanką" bez komentarza,albo takie infantylne typu:...zgadzam się z powyższym i tyle...
-to naruszenie regulaminu w pkt. 4.8,wiec nadają się do raportu.



#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykle wklejamy artykuły z którymi się zgadzamy. Więc po co potem to potwierdzać?
Artykuły są zazwyczaj ziarnem dyskusji. Niektóre z nich stworzyły bardzo poważne wątki.
Osobiście też czasem wklejam same artykuły, nie widzę w tym nic zdrożnego i nikt nigdy się o to nie czepiał.



#15

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki jest sens takiego przepisu? Biurokracja z reguły nie osiąga zamierzonych celów. Nie zmusisz człowieka, który chce wstawić artykuł, a nie ma ochoty dyskutować do rzetelnej dyskusji. Jak ktoś nie ma co napisać, to wstawi tam martwe zdanie. Równie dobrze można by wymagać żeby każdy post zawierał myśl "Karaluchy pod poduchy". A każdy niepotrzebny przepis to koszt dla administratorów i użytkowników.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 25.03.2011 - 18:25



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych