Skocz do zawartości


Cała Ziemia drga - monitoring wstrząsów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1050 odpowiedzi w tym temacie

#961

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możliwe. Ale równie możliwe, że to po prostu incydenty jakich wiele.

Podobnych trzęsień w okolicy mamy całą masę: http://www.emsc-csem...intens=8&view=1 , ale zwykle wywołane są przez kopalnię Piast lub Ziemowit więc do mojego domu docierają osłabione. Korytarze Janiny przebiegają blisko, nie zdziwiłabym się gdyby któryś szedł pod moim domem. 

 

8 października też jak się okazuje mieliśmy tąpnięcie ale było słabsze niż wczorajsze i wywołał je Ziemowit więc tamtego nie czułam wcale. Ale wiem, że mieszkańcy bloków w Chrzanowie poczuli.

 

BTW. Jak się okazało po wczorajszym wstrząsie przechyliło nam się lustro na ścianie. Musieliśmy je poprawić. Taka tam ciekawostka dot. "szkód". :D


  • 0



#962

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

TRZĘSIENIE ZIEMI W USA I CHILE - OSTRZEGA BRYTYJSKI FIZYK

Brytyjski fizyk jądrowy o przerażającej prawdzie - 17 października zginie 40 milionów ludzi!

W materiale brytyjski fizyk jądrowy z Uniwersytetu w Londynie, Mehran Keshe, na podstawie dokonanych obserwacji trzęsienia ziemi na Zachodnim Wybrzeżu USA o natężeniu 6,6 do 6,9 w skali Richtera oraz trzęsienia ziemi w Chile o mocy 8,3 w skali Richtera prognozuje, że 17 października 2015 na zachodniej półkuli dojdzie do mega trzęsienia ziemi.  Według naukowca, mega trzęsienie ma mieć moc około od 11 do 16 stopni w skali Richtera.

 

 

 

Więcej informacji / źródło : http://pl.blastingne...e-00608369.html


  • 0

#963

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Keshe? To ten irański fizyk który oferuje perpetuum mobile?

http://czajniczek-pa...wa-energia.html


  • 1



#964

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

11-16 stopni w skali Richtera?

Ja rozumiem, że skala Richtera jest skalą otwartą ale tego typu trzęsienie jest niewyobrażalne. Gdybym miała zgadywać jego skutki byłyby one porównywalne do uderzenia w ziemię pokaźnej asteroidy. Odczuwalne byłoby pewnie na całym świecie, nawet z przeciwnej strony kuli ziemskiej ludzie poczuliby "szóstkę".

 

Szacuje się, że trzęsienie wywołane przez uderzenie asteroidy "przez która wyginęły dinozaury" miało siłę 13.


  • 2



#965

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Libiąż. Kolejny wstrząs. 22:24.

 

http://www.emsc-csem...e.php?id=465672

 

3,7. Mocny.

 

Wg. moich odczuć był równie silny co ten z 30 września. Ale krótszy.

 

Szyby trzeszczały i telewizor(płaski) się bujał.

Ciekawe czy znowu będą uszkodzenia budynków.

 

of6rpgtysvli.gif


  • 0



#966

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

- Przez noc otrzymaliśmy 76 zgłoszeń o odczuciu wstrząsów. Z odczytów ze stacji kopalnianej wiemy, że wyniosły one około 3 stopnie w skali Richtera. Czekamy na potwierdzenie z Głównego Instytutu Górnictwa. Prace kopalni Janina w tym miejscu zostały wstrzymane, a załoga wycofana - poinformowała nas w środę po godzinie 10 Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Wyższego Urzędu Górniczego.

 

- Straż pożarna musiała wyjechać do jednego z domów w miejscowości Żarki. Doszło tam do pęknięcia komina i ściany - precyzował strażak.

- Na miejscu był powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że mieszkańcy mogą wrócić do swoich domów. Nikt nie ucierpiał - powiedział nam dyżurny.

 

http://kontakt24.tvn...zen,183094.html


  • 0

#967

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2rruwp0.jpg

^Szkody w moim domu.

 

Po trzęsieniu 30 września rysy były o połowę krótsze. Dziś maja już na oko 70-80cm.

Na elewacji domu widać więcej rys. Wszystkie znajdują się w miejscach gdzie kryją się słupy nośne.


  • 1



#968

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przed kilkoma minutami w Pakistanie/Afganistanie bardzo silne trzęsienie ziemi. Wg aktualnych informacji siła to 7,7 stopnia w skali Richtera. Wstępnie określona głębokość wstrząsu jest duża 190 km.

 

466583reg_srhnppa.jpg

 

Edit. Co najmniej 17 ofiar w Afganistanie oraz 12 w Pakistanie. 


Użytkownik Arczi1991 edytował ten post 26.10.2015 - 12:26

  • 0

#969

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No niestety wiadomo już że trzęsienie ziemi wywołało śmierć 78 osób w Afganistanie i 339 w Pakistanie. Dużo ofiar wywołały lawiny skalne:

http://www.theguardi...arthquake-rises


  • 0



#970

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W nocy silny wstrząs wystąpił w pobliżu Polkowic. Według EMSC siła to aż 4 stopnie w skali Richtera. Wstrząs miał miejsce o godzinie 3:26. Ale chyba nic poważnego się nie stało, nie ma żadnych informacji o jakichś szkodach.

 

add7be4a69f18.jpg


  • 0

#971

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

2rruwp0.jpg

^Szkody w moim domu.

 

Po trzęsieniu 30 września rysy były o połowę krótsze. Dziś maja już na oko 70-80cm.

Na elewacji domu widać więcej rys. Wszystkie znajdują się w miejscach gdzie kryją się słupy nośne.

Ty mieszkasz gdzieś w pobliżu Chrzanowa? Bo u mnie koło centrum słabo te wstrząsy czuć. Albo to ja jestem nieczuły


  • 0



#972

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli hipocentrum było tak płytkie, to wstrząs szybko wytracał intensywność.


  • 0



#973

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty mieszkasz gdzieś w pobliżu Chrzanowa? Bo u mnie koło centrum słabo te wstrząsy czuć. Albo to ja jestem nieczuły

 

Nie wiem ile razy pisałam już, że jestem z Libiąża.


  • 0



#974

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O godzinie 8:31 czasu polskiego w Chile doszło do trzęsienia ziemi o sile około 6,9 stopni w skali Richtera. Epicentrum znalazło się prawie 300 km od stolicy Chile. 25 minut wcześniej doszło do wstrząsu o sile 6 stopni.

 

Nie ma wydanego ostrzeżenia przed możliwym tsunami. Nie ma na razie informacji o szkodach.


  • 0

#975

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O 8:10 we wtorek doszło do silnego wstrząsu w Grecji o sile 6,5 stopni w skali Richtera. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 26 km od miejscowości Lefkada. 

 

Wystąpiło co najmniej 8 wstrząsów wtórnych, w tym najsilniejszy o sile ponad 5 stopni o 9:33.

 

Według informacji Reutersa zginęła co najmniej jedna osoba.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych