Skocz do zawartości


Cała Ziemia drga - monitoring wstrząsów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1050 odpowiedzi w tym temacie

#136

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie mam takie samo wrażenie, [...]


Witam, to NIE wrażenie - to Nasz świat - a właściwie Polska. CNN, BBC, Niemcy, Francja wszyscy pokazują wszystko.
W Polsce: z czym wyskoczy Palikot, czy Doda miała majtki, czy nie miała.

Wszystkie ważne tematy są ignorowane. Na świecie dzieje się tyle ciekawych rzeczy. W Polsce pokazuje się np. na TVP Info przez cały dzień, co się dzieje w Egipcie czy Libii - na świecie pokazuje się CAŁY świat.

Dziennikarze są tandetni, kopiują informacje od innych i młócą jedno i to samo. Dźwiga mi się pomału tą całą Polską. Można zrozumieć tandetny świat celebrytów - ale wszystkie stacje dziennikarskie pokazują to samo - czyli NIC.

Nie mówiąc już o tych niepokojących faktach, jakie się dzieją od wielu miesięcy, m.in. o trzęsieniach i regularnościach.

Nawiasem mówiąc, trzęsienie w Nowej Zelandii i to dzisiejsze i poprzednie było przewidziane >>>
  • 2

#137

nazgul.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby masowo zaczęli o tym informować w mediach że coś niedobrego się dzieje to dopiero by wybuchł chaos na świecie, a raczej do tego rządy światowe na razie nie chcą dopuścić, tylko jak już będzie za późno to poinformują o tym, a sami uciekną do bunkrów...
  • 0

#138

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakby masowo zaczęli o tym informować w mediach że coś niedobrego się dzieje to dopiero by wybuchł chaos na świecie,


Jakoś masowo informują, tylko nie w Polsce. Wszystkie media na świecie informują i o kataklizmach i o dobrych rzeczach i jakoś nikt nie wariuje.
Chociaż faktycznie, w biednych krajach, takich jak Polska najprawdopodobniej nie informują, albo nie epatują informacją, obawiają się, że ludzie w poczuciu coraz gwałtowniejszych trzęsień, zmian na Bliskim Wschodzie, mogą zażądać od bogaczy kasy - Rosja przecież to garstka bogaczy, reszta biedoty. To by było.
  • 0

#139

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Jakby masowo zaczęli o tym informować w mediach że coś niedobrego się dzieje to dopiero by wybuchł chaos na świecie,


Jakoś masowo informują, tylko nie w Polsce. Wszystkie media na świecie informują i o kataklizmach i o dobrych rzeczach i jakoś nikt nie wariuje.
Chociaż faktycznie, w biednych krajach, takich jak Polska najprawdopodobniej nie informują, albo nie epatują informacją, obawiają się, że ludzie w poczuciu coraz gwałtowniejszych trzęsień, zmian na Bliskim Wschodzie, mogą zażądać od bogaczy kasy - Rosja przecież to garstka bogaczy, reszta biedoty. To by było.

Choć nie zawsze, to tym razem zgodzę się się z Panem.
Papka medialna w Polsce osiąga zenit ! Ostatnio zdarzyło mi się przebywać na L4 (pierwszy raz od 10 lat), zostałem skazany na oglądanie tv :-(. To co reprezentują nasze media... hmm... jedna wielka porażka !!! Przykład, oglądam od paru dni rzeczy dziejące się w Egipcie, oglądam, oglądam... aż do wypadku Kubicy o.O. Koniec doniesień o rewolucji, o rzeczach ważnych dziejących się na świecie, koniec !!! Cały dzień leci symulacja wypadku + zapis z kamery zawodników widzących skutki wypadku !!!
W tym samym czasie mamy rewolucję min. w Egipcie... min. atak huraganu w na kontynent Australijski... min zapadanie się Indonezji... min. wzrost sejsmologicznej aktywności ziemi... można tak do rana, ale w Naszych mediach mówi się tylko o Kubicy(z całym szacunkiem dla Kubicy).
Nie będę podsumowywał moich przemyśleń i obserwacji, zostawiam to dla tych wszystkich, którzy też to zaobserwowali.
Nie wiem czy przekaz informacji dla plebsu, jest moderowany, cenzurowany itp... specjalnie cięty, składany ???
Aż serce boli że aż tak wielu jeszcze tego nie widzi...
  • 3



#140

nazgul.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do wyżej mojego posta to się sugerowałem dokumentem Superwulkan gdzie naukowiec został przyciśnięty przez rząd i miał powiedzieć że wulkan nie wybuchnie co stało się coś innego.
A co do Polski to prawda ludzie wolą oglądać głupie seriale niż interesować się tym co się dzieje poza granicami Polski, a jak jakaś informacja do nas dotrze to raczej odbierają to jako że nas to nie dotyczy, co według mnie w ciągu najbliższych miesięcy się zmieni.

Użytkownik nazgul edytował ten post 22.02.2011 - 23:44

  • 0

#141

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Massmedia - nikt nie każe oglądać.
Własne źródła - tysiące spekulacji.

A najlepiej to sobie otworzyć browara i zobaczyć mecz, ew. kto co lubi.
Śmieszne, że offtupujecie na temat tego co podają a czego nie.
Śmieszne, że nie pierwszy raz widzę jak ktoś pisze "bo wybuchła by panika.." itd itp...
Dziwne, jak bardzo zżera was ciekawość czy jakiś superwulkan wybuchnie... i założę się, że wielu by chciało, od tak żeby coś im się sprawdziło z czytania bzdetów i źródeł które rychło zapowiadają koniec świata itp itd.
  • 0

#142 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty myślisz, że każdy jest na tyle głupi i nie ma nic innego do roboty, jak czekać na wybuchy yellowstone. Człowieku, jak to pierdyknie to wszyscy jesteśmy umoczeni i szczerze podziwiam w Tobie taką skrajność, bo ja osobiście wolę zobaczyć mecz. Tu nie ma czasu na konkurs - oby się sprawdziło.

P.S: Proszę wszystkich o powrócenie do tematu, podajemy tu informacje o wstrząsach. Nie róbmy off top, co sam zrobiłem.
  • 1

#143

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zobaczcie sobie jak fala sejsmiczna "przeleciała przez ziemię około godz 3.... możne ktoś mądrzejszy o tym coś powiedzieć...
  • 0

#144 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A gdzie to znalazłeś?? Podasz jakieś źródło?
  • 0

#145

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A gdzie to znalazłeś?? Podasz jakieś źródło?

tak sory zapomniałem wkleić linka http://aslwww.cr.usg...ata/heli2.shtml
  • 0

#146

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zobaczcie sobie jak fala sejsmiczna "przeleciała przez ziemię około godz 3.... możne ktoś mądrzejszy o tym coś powiedzieć...


Tak, wszystkie sejsmografy - nawet w YS - zanotowały tą falę.. albo jakąś inną ;)
tu były te dane

http://aslwww.cr.usg...ata/heli2.shtml

już ich nie ma - sa aktualizowane co 30 minut
  • 0

#147

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzęsienie ziemi skruszyło lodowiec.

Dołączona grafika


Fala miała
ponad 3 metry wysokości.

Według najnowszych danych
trzęsienie ziemi w Christchurch w Nowej Zelandii pochłonęło już 75 osób. Nadal ponad 300 uważa się za zaginione.

Wstrząsy były tak silne, że wiele kilometrów dalej skruszyły lodowiec. Jego ogromny fragment wpadł do pobliskiego jeziora wywołując falę tsunami - informuje france24.com.

Bryła lodu, która oderwała się od największego nowozelandzkiego lodowca - Lodowca Tasmana pokrywającego część Alp Południowych - waży około 30 - 40 milionów ton. Zwały lodu runęły do pobliskiego Jeziora Tasmana, powodując fale o wysokości trzy i pół metra.
Specjaliści
twierdzą, że byli przygotowani na kruszenie się lodowca. Jego struktura była osłabiona przez ulewne deszcze padające w jego rejonie od dłuższego czasu
.
Największa góra lodowa pływająca po Jeziorze Tasmana ma około kilometra długości, mniejsze odłamki liczą sobie po kilkaset metrów, niektóre wystają nad poziom jeziora nawet na 50 m.

Pokrywają one prawie
jedną czwartą długiego na pięć kilometrów jeziora, położonego w odległości ponad 150 km na zachód od epicentrum trzęsienia.

Link :

http://www.sfora.pl/...-tsunami-a29496

Użytkownik kpiarz edytował ten post 24.02.2011 - 06:08

  • 1



#148

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do ciszy w polskich mediach to należy pamiętać, że zawsze (obojętnie jakie ma się nastawienie do tej telewizji) pozostaje jedna naprawdę profesjonalna stacja (nie mówię, że idealna ale na pewno na poziomie największych zagranicznych stacji) i jest to TVN24:

O samej Nowej Zelandii:
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Inne:
http://kontakt24.tvn...raju,70127.html
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Także totalnej ciszy nie ma. Górują natomiast tematy związane z polityką, Smoleńskiem, Kubicą itp. bo te tematy się sprzedają... smutna prawda.

Użytkownik Matt' edytował ten post 23.02.2011 - 09:41

  • 0

#149

Kayoos-U.

    Wilk Osnowy

  • Postów: 98
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy było ale wrzucam filmik z nowej zelandii
  • 0

#150

corradam.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no jesli chodzi o temat kubicy i calego tego wypadku to TVN24 gadał takie głupoty i dawal takie zenujace informacje ze śmiem watpic w ich profesjonalizm.owszem ludzie ktorzy sie nie interesuja swiatem motoryzacji łykna wszytsko co sie im powie.

(moja glowna zajawka to auta rajdy wyscigi itd stad wiem ze wiekszosc ich opowiastek i przygotowanie merytoryczne było zerowe.)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych