Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykłe zjawisko optyczne w Beskidach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezwykła Góra Żar

Beskidy są piękne o każdej porze roku. Góra Żar majestatycznie patrzy z wysoka na Bielsko-Białą a wschód słońca nawet gdy jest skuty mrozem ma w sobie wystarczająco dużo powabu, by zdecydować się na wycieczkę poza miasto i w taki właśnie sposób przywitać dzień.

Najlepsze światło do robienia zdjęć jest zawsze o świcie i o zmroku pod warunkiem, że niebo jest bezchmurne. Takie niebo było dziś (29.01.11) nad Bielsko-Białą i Ela z Ewą wybrały się poza miasto by zrobić kilka zdjęć u podnóża Góry Żar. Zdjęcia wyszły znakomicie i można je obejrzeć na stronie: www.ecodzien.pl i o ile sam wschód Słońca ma zawsze coś z misterium, to na zdjęciach z Międzybrodzia Bialskiego nieoczekiwanie znalazłem coś o wiele bardziej ekscytującego bo po lewej stronie wschodzącego Słońca pojawiło się coś, co przypominało… tęczę.

Tęcza w mroźny dzień jest z pewnością czymś niezwykłym. Mroźny dzień jest zwykle suchy jak pieprz i raczej nie sprzyja powstawaniu tęczy więc w jaki sposób pojawiło się to załamanie światła?? Podobne zjawisko sam obserwowałem kilka razy. Początkowo nie widziałem w tym nic niezwykłego i uważalem to za zwyczajne załamanie światła. Nie zastanawiałem się wówczas co załamuje to światło aż do momentu, kiedy obejrzałem na YT filmik o dziwacznych tęczowych chmurach, które pojawiły się nad chińską prowincją Syczuan tuż przed potężnym trzęsieniem ziemi w 2008 r.

Wówczas cały internet trząsł się od spekulacji, że trzęsienie ziemi zostało wywołane sztucznie, że wykorzystano do jego wywołania HAARP itd. Dziś nadal nie można z całą pewnością powiedzieć co spowodowało tamto trzęsienie ziemi i czy miało to to związek z tęczowymi chmurami nad Chinami, które można zobaczyć na filmiku. To uświadomiło mi, że niecodzienna tęcza zwłaszcza w sytuacjach, które nie powinny sprzyjać jej powstawaniu, nie jest zwykłym załamaniem światła i tak samo trzeba traktować to, co sfotografowała Ela.

Z opowieści wynika, że tęczowy snop światła raczej stał w jednym miejscu niż się poruszał, więc nie był chmurką jak ta nad Chinami. Z kolei Góra Żar jest sławna ze swoich niezwykłych właściwości. Krążą legendy, że na jej niektórych odcinkach samochody jadą pod górę same, bez użycia silnika, że butelki po wodzie toczą się pod górę jakby ciągnął je niewidzialny magnes a ludzie mają wrażenie, że są popychani niezwykłą siłą i wspinając się mają uczucie, jakby schodzili w dół.

Wędrujące dziewczyny początkowo nie łączyły obserwowanego zjawiska z czymś niezwykłym i podziwiały oszronione brzegi Zalewu Międzybrodzkiego. Nieoczekiwanie Ela poczuła przypływ energii, który wręcz ją rozpierała. Mróz przestał przeszkadzać a rękawiczki powędrowały do kieszeni bo przestały być potrzebne. Z kolei z Ewą było odwrotnie. Ubrana jak na syberyjskie mrozy nieoczekiwanie poczuła przeszywające zimno. Zaczęła dygotać, szczelniej owijając się szalem. Pojawił się także silny ból głowy, który zepsuł nastrój i całą przyjemność porannego spaceru.

Nie chcę oczywiście powiedzieć, że to co udało się uchwycić na zdjęciach to energia w formie jakiejś plazmy, wysłana przez jakiś bliżej nieznany instrument, którym można dokonywać manipulacji z polem elektromagnetycznym. Być może mieszanie w to HAARP-a jest sporym nadużyciem nawet jak na tworzenie teorii konspiracji :) Mam jedynie wrażenie ( bo nie mam dowodów na poparcie tej tezy), że w ten sposób dają znać o sobie prądy telluryczne pod powierzchnią ziemi, które szukają w określonych warunkach jakiegoś ujścia. Tą właśnie energię chciał wykorzystać Tesla, gdy budował swoją słynną wieżę na Long Island. Takie wytłumaczenie wydaje mi się najbardziej prawdopodobne bo potwierdzałaby to niezwykła natura Góry Żar i samopoczucie Eli i Ewy.

Ciekaw jestem, czy ktoś widział podobne zjawisko i pamięta swoje samopoczucie tamtego dnia…

Link :

http://nowaatlantyda...wykla-gora-zar/
  • 1



#2

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Słońce poboczne - doprawdy niezwykłe zjawisko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0



#3

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno jest to zjawisko rzadko spotykane.Nie każdy ma wiedzę o słońcu pobocznym czy też halo, i dla takiej
osoby, która się z tym spotka jest to zjawisko niezwykłe.
  • 0



#4

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Halo słoneczne to dość częste zjawisko, tylko trzeba spoglądać na niebo :)
  • 0



#5 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Szczerze? Każdego dnia patrzę w niebo. Taki mam już zwyczaj. Tęczy niezliczoną ilość widziałem, ale halo nigdy w życiu. Ten efekt nie jest w cale taki częsty, jak mówisz Smodko :) Zgadzam się z kpiarz, że dla zielonego może to być wręcz magiczne przeżycie. Ciekawi mnie samopoczucie dziewczyn z historii.
  • -1

#6

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tęczy niezliczoną ilość widziałem, ale halo nigdy w życiu.

Nawet przy mało systematycznych obserwacjach widuję halo kilka razy w miesiącu przez cały rok. To naprawdę częste zjawisko, trzeba tylko patrzeć w niebo, a nie na ziemię.
  • 0



#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jasne, a świstak siedzi... :)
Jestem wyjątkowo napastliwym obserwatorem nieba i jakoś ja tego fenomenu nie widziałem ani razu w życiu. Powiedz mi Lynx, ile to trzeba godzin dziennie glapić się w niebo, aby zobaczyć to tyle razy co Ty? Gdybym tak intensywnie to robił jak Ty chłopie, to pewnie raz że nie miałbym czasu na siusiu kupkę to do tego pewnie rozbiłbym sobie brodę o jakiś krawężnik od tego patrzenia.
Dobre, dobre <lol>
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Halo jest częste. Halo Księżyca też.

Rzadkie to jest to:

Dołączona grafika

Pełny, zamknięty (jeśli się przyjrzeć) Łuk Kerna. Jedyne takie zdjęcie na świecie.
  • 0



#9

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedz mi Lynx, ile to trzeba godzin dziennie glapić się w niebo, aby zobaczyć to tyle razy co Ty?

Myślę, że jeśli zebrać wszystkie moje zerknięcia w drodze do/z pracy, na zakupy, na spotkania, przez okno itd., to wyjdzie jakieś pół godziny dziennie. Trzeba jeszcze wiedzieć jak patrzeć, czego szukać i jak rozpoznać warunki sprzyjające powstawaniu halo.
  • 0



#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok, nie mam ochoty się o to spierać. Tylko uważaj, byś nie połamał sobie kończyn przy takim wpatrywaniu się po drodze do pracy.
Pozdrawiam.
  • -1

#11

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedawno w "Świecie według Jacka", cyklicznym programie pana Jacka Pałasińskiego zdumieniu został poddawany efekt halo, jak sam autor stwierdził "naukowcy nie potrafią wyjaśnić tego niecodziennego fenomenu", który miałem przyjemność zaobserwować kilka razy w bieżącym roku...


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 31.01.2011 - 14:42

  • 0



#12

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Halo księżyca jest bardzo częste. Widzę je paręnaście razy w roku, chociaż w niebo patrze rzadko. :)
  • 0

#13

Mephisto.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz mi Lynx, ile to trzeba godzin dziennie glapić się w niebo, aby zobaczyć to tyle razy co Ty?

Myślę, że jeśli zebrać wszystkie moje zerknięcia w drodze do/z pracy, na zakupy, na spotkania, przez okno itd., to wyjdzie jakieś pół godziny dziennie. Trzeba jeszcze wiedzieć jak patrzeć, czego szukać i jak rozpoznać warunki sprzyjające powstawaniu halo.

Skoro pół godziny dziennie patrzysz w niebo, to powiedz mi, jakim cudem nie widzisz tego chemicznego szamba na niebie? Nie wierzę, że nie widzisz tych długich białych pasów poukładanych w iksy i inne wzorki (dzisiaj nad moim miasteczkiem kilkanaście samolotów narobiło wzorków i już mamy chemiczne zachmurzenie, a przedwczoraj nie było na niebie ANI JEDNEGO SAMOLOTU! A dzisiaj kilkanaście zostawiających długie białe pasy). Pewnie to wiele razy widziałeś Lynxie. Tak samo jak tęczowe halo, dziwny twór, którego nigdy przenigdy w życiu nie widziałem. A żyje już parę ładnych lat.

Użytkownik Mephisto edytował ten post 31.01.2011 - 13:42

  • 0

#14

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzę, że nie widzisz tych długich białych pasów poukładanych w iksy i inne wzorki

Ależ często widuję trwałe smugi kondensacyjne :-) Nie wiem tylko dlaczego nazywasz je "chemicznym szambem" i po co chcesz rozpoczynać dyskusję na ten temat w tym wątku. Temat o "chemtrails" jest obok.

A tęczowe kolory halo są całkowicie naturalne i widać je dobrze, choć nie zawsze z jednakową intensywnością.
  • 0



#15

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sporo przykładów różnych odmian zjawiska "halo" znajdziecie pod linkiem:

http://www.ursa.fi/b...ndex.php?m=2008
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych