Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch na Cmentarzu Żydowskim ? (Nowy Sącz)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

judacementary.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku pierwsze co mi przyszło do głowy to dym papierosowy lub obłok pary podczas oddychania.
Jednak teraz jak się temu przyglądam to na dym jest jednak trochę za jasne i za gęste, a para ... dziwna trajektoria lotu i mimo wszystko ten obłok wydaje mi się dość gęsty jak na parę z ust.
Możesz podać takie informacje jak np ile mniej więcej było stopni na dworze ? I czy owe zjawisko było przez Was dostrzeżone, czy zauważyliście to dopiero na zdjęciu ?

Takie głupie pytanie ale też przyszło mi do głowy... Nie było zapalone ognisko nigdzie w pobliżu ?


Hahaha raczej nie :D

Na początku pierwsze co mi przyszło do głowy to dym papierosowy lub obłok pary podczas oddychania.
Jednak teraz jak się temu przyglądam to na dym jest jednak trochę za jasne i za gęste, a para ... dziwna trajektoria lotu i mimo wszystko ten obłok wydaje mi się dość gęsty jak na parę z ust.
Możesz podać takie informacje jak np ile mniej więcej było stopni na dworze ? I czy owe zjawisko było przez Was dostrzeżone, czy zauważyliście to dopiero na zdjęciu ?

Takie głupie pytanie ale też przyszło mi do głowy... Nie było zapalone ognisko nigdzie w pobliżu ?


Było po godzinie 16 . Gdzieś koło 5 stopni . A zjawisko zauważyliśmy dopiero w aparacie , może dlatego że nie patrzyliśmy w tamtą stronę tylko ekran aparatu .
  • 0

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś było tutaj bardzo podobne zdjęcie, również z cmentarza. Ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków na podstawie jednego zdjęcia. Gdybyście wybrali się tam na polowanie i spróbowali złapać taką mgłę w innej pozycji.
  • 0



#18

Kocur1990.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie było tam rozpalonego ogniska, nikt nie palił papierosów a temperatura była dodatnia co uniemożliwia powstania tak gęstej pary to zaczyna robić się dosyć ciekawie. Może spróbujcie zrobić tj. napisał kolega mylo i udajcie się na "polowanie".
  • 0

#19

judacementary.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś było tutaj bardzo podobne zdjęcie, również z cmentarza. Ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków na podstawie jednego zdjęcia. Gdybyście wybrali się tam na polowanie i spróbowali złapać taką mgłę w innej pozycji.

Właśnie wybieramy się w niedzielę na ''polowanie'' . Jeżeli uda nam się cokolwiek uchwycić od razu dodamy zdjęcia :mrgreen:

Jeżeli nie było tam rozpalonego ogniska, nikt nie palił papierosów a temperatura była dodatnia co uniemożliwia powstania tak gęstej pary to zaczyna robić się dosyć ciekawie. Może spróbujcie zrobić tj. napisał kolega mylo i udajcie się na "polowanie".

W niedzielę wybieramy się na ten cmentarz . Jak wyjdzie coś na zdjęciach to od razu damy znać . :)
  • 0

#20

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dla mnie akurat dobre fake...
  • 0

#21

Oja.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta, fake. Nie uważasz, ze takie coś niezwykle trudno zrobić? Jak dla mnie coś w tym jest...
  • 0

#22

piasto.
  • Postów: 30
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jakiego dnia dokładnie wybraliście się z kolegą na ten cmentarz, albo przynajmniej jakiego miesiąca. Sądzę, że kilka dni po wyprawie wrzuciłeś ten wątek na forum... A więc była zima. Mróz zapewne. Niska temperatura, może nawet ujemna. Każdy z nas wie, że podczas takiej aury "chuchnięcie" powoduje wydostanie się z ust "pary". Dzieje się to podczas oddychania. Zatem, gdy jeden z was robił to zdjęcie ( zakładam, że z "flashem"), podczas nocy, drugi chuchnął i z tond ten "duch"

Tak wygląda rozwiązanie tego problemu wg mnie.
Pozdrawiam
  • 0

#23

Nadia_001.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam widzę twarz brodatego mężczyzny i... pełnię?? x|
  • 0

#24

judacementary.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam widzę twarz brodatego mężczyzny i... pełnię?? x|

Tak dokładnie była pełnia ;D
  • 0

#25

skrzypus.
  • Postów: 51
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie dosyć ciekawe, o ile to nie jest fake, zrobiony przez dobrego grafika, to skłaniałbym się, że uchwyciliście moment jak coś materializowało się na tym cmentarzu, a bardzo możliwe, że to był duch.
  • 1

#26

Picusss.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz jeszcze jakieś zdjęcia?
  • 0

#27

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykłe zdjęcie oddechu. W zimie zrobiłem takich milion. Bardzo podobnie wychodzi dym z papierosa, więc żadnego "supernaturala" tutaj nie ma.
Natomiast jak zobaczyłem post Piasta a konkretnie [...] "Dzieje się to podczas oddychania. Zatem, gdy jeden z was robił to zdjęcie ( zakładam, że z "flashem"), podczas nocy, drugi chuchnął i z tond ten "duch"[...] to się ciężko przeraziłem... ludzie litości!!!! Piękny język, jeden z najtrudniejszych na świecie a tu taki bajboch?? No naprawdę czegoś takiego nie da się wybaczyć. Zrobił się solidny off top ale chyba mi moderatorzy wybaczą. Zasłanianie własnego lenistwa dysleksją, dysgrafią etc etc od razu sobie odpuść...po co nam duchy, Szatan, demony - skoro mamy takie (s)twory w postach?
  • -1



#28

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie szalenie zastanawia dziwny kształt tej mgły. Jest bardzo regularny, z wyraźnymi granicami. Nie za bardzo sobie wyobrażam, w jaki sposób można wychuchać taki kształt. Ja tego nie potrafię, ale czy ktoś może sprawdzał, czy zdjęcie nie było otwierane w programach obróbki zdjęć?

Z racjonalnych wytłumaczeń, jeżeli chodzi o gęstość, wyrazistość tej mgły - jak najbardziej skłaniam się ku teorii z dymem z papierosa. Ale nie takim, jaki wylatuje po zaciągnięciu się nim do płuc, tylko takim, który jest wypuszczany po tym, jak ktoś potrzymał go tylko chwilę w ustach. Jeżeli palicie, możecie spokojnie zauważyć różnicę w wyrazistości dymku - ten z płuc jest bardziej przezroczysty, natomiast taki, który się potrzyma tylko w ustach i wypuści jest gęsty, mlecznobiały. Podobny efekt jest widoczny przy paleniu fajki wodnej, też przy zaciąganiu się tylko "dla smaku".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych