Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czujka ruchu i zapalajace sie swiatlo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

ktos.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Chcialbym w kilku zdaniach opisac to co sie dzieje u mnie w domu od kilku dni.

Na schodach w srodku domu posiadam czujke ruchu, ktora w momencie wykracia ruchu zalacza halogeny przyschodowe. Od kilku dni swiatlo samo wlacza sie i wylacza. Nic by w tym dziwnego nie bylo jak czas i czestotliwosc. Swiatlo zalacza sie trzy razy i pozniej jest ok- oczywiscie w tym momencie nikt nie przebywa na schodach, zostaly rowniez wykluczone wszelkie przeciagi, podmuchy. Czestotliwosc: z moich obserwacji wynika, ze kazdego dnia zalacza sie o 4min wczesniej wzgledem ostatniego dnia. Sprawdzalem czujke ruchu, w ktorej mozna regulowac jedynie czas swiecenia po wykryciu ruchu oraz natezenie swiatla i nic poza tym. Jak dla mnie sprawa bardzo dziwna i dotad niespotkana :/ Chce wymienic czujke, ale to co mnie dziwi to czas zalaczania sie w dniu nastepnym, te 4minuty wczesniej. Z tego co mi wiadomo to czujka, ktora kosztuje niecale 20zl nie posiada programatora samoprzestawnego. Czy ktos z was mial podobne zdarzenie lub wie jak to racjonalnie mozna wytlumaczyc? Dziekuje za odpowiedz.
  • 0

#2

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

może to coś z prądem? Może w transformatorze się coś przestawia i robi się spięcie?
  • 0



#3

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może to urządzenie po prostu się zepsuło ? :)
  • 0

#4

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zklocenia z zewnatrz jakims urzadzeniem wlaczajacym sie czasowo
  • 0

#5

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3015
  • Tematów: 2587
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na schodach w srodku domu posiadam czujke ruchu, ktora w momencie wykracia ruchu zalacza halogeny przyschodowe. Od kilku dni swiatlo samo wlacza sie i wylacza. Nic

Prawdopodobnie Twoja czujka to pasywny wykrywacz podczerwieni, który nie reaguje na przeciągi, czy podmuchy, ale właśnie na promieniowanie podczerwone. Poszukaj więc przyczyny w źródłach ciepła w obszarze "widzianym" przez czujnik.
  • 0



#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twoje obserwacje dotyczące tych 4 minut są dokładne? Bo gdyby chodziło o 1-2 minuty można by przyczyn szukać w wydłużaniu się dnia. O ile mi wiadomo tego typu urządzenia wykrywają kiedy robi się ciemno.
To by mogło tłumaczyć stałą zmianę czasu załączania się urządzenia. A jeżeli dodać do tego zepsucie się mechanizmu... Chociaż to jeszcze zależy o której godzinie wszystko ma miejsce.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 04.01.2011 - 12:56

  • 0



#7

Last.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko co ma to wspólnego z życiem po śmierci? :o
Masz reklamację do tej czujki? Udaj się do serwisu jakiegoś. A jeżeli już naprawdę chcesz szukać informacji w necie to na forum do tego przeznaczonym.

Na schodach w srodku domu posiadam czujke ruchu, ktora w momencie wykracia ruchu zalacza halogeny przyschodowe. Od kilku dni swiatlo samo wlacza sie i wylacza. Nic by w tym dziwnego nie bylo jak czas i czestotliwosc.

To do technika, albo na forum poświęconym urządzeniom elektronicznym. Albo tutaj:
http://www.google.pl...a ruchu problem
Masz i szukaj do woli, na pewno znajdziesz jakieś wskazówki :) Nie wiem, zobacz też nazwę producenta, adres jakiś kontaktowy do infolinii. No nie wiem co mogę poradzić, nie jesteśmy technikami (przynajmniej nie wszyscy), to forum raczej nie zajmuje sie diagnozą takich rzeczy. Weź zarejestruj się na Elektrodę i zadaj pytanie, może ktoś Ci odpowie :)

Użytkownik Last edytował ten post 04.01.2011 - 21:10

  • 1

#8

wilczyca.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kup nówkę , zobaczymy co będzie .
albo zaproś egzorcystę :lol
  • 0

#9

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Właśnie! Może spięcie! U mnie jest tak co tydzień (coś im przy transformatorach prądu nawala :D) .... Czujkę ruchu też mam i czasem dzieje mi się podobnie.
A tak przy okazji ile dni już tak się dzieje? Może te 4min to zwykły (najzwyklejszy) przypadek...zbiegi okoliczności.
  • 0

#10

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoki napięcia w sieci mogą spowodować takie działanie, może włączasz się coś co mocno obciąża sieć elektryczną np. pralka, lub gdzieś w którejś puszce lub gniazdku czy kontakcie są poluzowane na kostkach przewody, powodują iskrzenie (zwykłe żarówki wtedy będą migać, a taki czujnik potrafi zadziałać.

Czujnik taki, jak niektórzy wcześniej zauważyli reaguje na podczerwień, może coś emituje takie widmo światła, które powoduje reakcję czujnika. Dawno temu, schyłek PRLu/początek kapitalizmu w Polsce, moja ciotka zainstalowała super wynalazek - dotykowy włącznik światła, który miał dodatkowo ściemniacz oraz reagował na pilota od TV. Okazało się, że otwierając barek w swoim 20 letnim gierkowskim segmencie zapalająca się świetlówka powodowała reakcję tego włącznika - światło ściemniało się lub rozjaśniało samo.

Mój znajomy kiedyś zrobił sobie obwód elektryczny, który włączał światło na klaśnięcie - teraz elektronika z chin spowodowała, że kupić można gotowca za parę złotych. Niestety jak to początkujący elektronik-amator nie zawsze miał możliwości dostania dokładnie takich samych podzespołów, a to rezystor/kondensator minimalnie inny a to tranzystor odpowiednik. Efekt był taki, że co się do niego przyszło po szkole to światło się świeciło - to był dom w zabudowie szeregowej i sąsiad cały czas a to betoniarkę włączał, a to parkiet cyklinował, wszystko to powodowało, że czujnik ciągle mu wariował.

Najprostsze rozwiązanie - wymień czujnik, bo może jest uszkodzony.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych