Skocz do zawartości


Zdjęcie

21.12.10- całkowite zaćmienie Księżyca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Tyler Burg, Lincoln, Nebraska, USA

Dołączona grafika
Alan Dyer, near Gleichen, Alberta

Dołączona grafika
Howard L Cohen, Gainesville, Florida, USA

Dołączona grafika
Kamila Mazurkiewicz, Puławy Poland


  • 1



#17

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

WOW ! Niesamowite. Naprawdę coś pięknego !
  • 0



#18

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja niestety nic nie zaobserwowałam, księżyca na niebie nigdzie nie było, a a ja nie miałam czasu żeby pochodzić i go za blokami poszukać- no cóż, teraz tylko czekać do czerwca!
Tak na marginesie- 4 stycznia ma być zaćmienie słońca, może to chociaż się uda zobaczyć :)
  • 0

#19

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiejszy APOD zaprezentował piękną fotkę pełnego zaćmienia, która wykonał Chris Hetlage.

Dołączona grafika
  • 1



#20

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naprawdę pięknie to wygląda!
Szkoda że nie było u mnie pogody, akurat siedziałem w tym czasie na komputerze, a na dworze niestety śnieg i chmury :/
No, ale zdjęcia są naprawdę wspaniałe, mam nadzieję że kiedyś coś takiego zobaczę na własne oczy :)
  • 0



#21

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z terenu Polski finalna faza zaćmienia nie była widoczna, więc nie ma czego żałować. Z drugiej strony szkoda, bo podczas zimowego zaćmienia Księżyc znajduje się wysoko na ekliptyce i obserwatorzy w Ameryce mieli wyjątkową okazję do prowadzenia obserwacji wizualnych i fotograficznych.

Zaćmienie widoczne w Polsce 15 czerwca przyszłego roku, zacznie się po wschodzie Księżyca, który będzie się przemieszczał nisko nad horyzontem. Piękne, soczyste barwy które oglądamy na zdjęciach, nie będą mogły cieszyć naszych oczu, gdyż wizualnie w fazie całkowitego zaćmienia Księżyc bywa widoczny jako blada plama o brązowo-ceglastym zabarwieniu. Wtedy warto do obserwacji użyć światłosilnej lornetki (możliwie duża średnica obiektywu), co pozwoli dostrzec więcej niż gołym okiem. Dopiero fotografia o wydłużonej ekspozycji pozwala zebrać sumę docierającego światła i ukazuje soczyste barwy zaćmienia. Podobnie jest z odległymi mgławicami (nawet ta najjaśniejsza M42 w Orionie), które w okularze teleskopu wydają się jednolicie szare (oko nie rejestruje ich słabych barw).
  • 1



#22

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U nas, to znaczy w Ameryce Północnej samo główne zaćmienie z 21 Grudnia było o 24.17, ale niestety w Vancouver, gdzie mieszkam było zbyt dużo chmur. aby udało się zrobić dobre zdjęcie, a szkoda.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych