Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mormotomiya Hirsuta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mormotomiya Hirsuta
Najdziwniejsza mucha na świecie?


„Potworna owłosiona mucha” – tak nazywa się niezwykłego owada, który został właśnie ponownie (!) odkryty w Afryce.

Dołączona grafika

Ciało tego niezwykłego stworzenia jest pokryte długimi włoskami. Jest to mucha, jednak nie potrafi latać. Żyje prawdopodobnie tylko w jednym miejscu – w jaskiniach w Kenii. Jest bardzo rzadkim gatunkiem, a od czasów odkrycia go w latach 30. i ponownych obserwacji w latach 40. XX wieku, naukowcy nie spotkali nigdzie należących do niego osobników.

Łacińska nazwa odkrytego na nowo gatunku to Mormotomyia hirsuta. Ciało owada jest niewielkie – ma zaledwie nieco ponad centymetr długości. Mucha posiada szczątkowe skrzydła, co uniemożliwia jej latanie. Ma też wyjątkowo długie odnóża. Wszystko razem powoduje, że laik może ją uznać za dziwnego pająka.

Dołączona grafika

Mormotomyia hirsuta żyje w jaskiniach w ścisłym powiązaniu z pewnym gatunkiem nietoperzy – rozmnaża się w odchodach tych ssaków. Naukowcy podejrzewają, że ten niezwykły gatunek muchy może „podróżować” uczepiony sierści nietoperzy, nie stwierdzono jednak jego występowania poza miejscem odkrycia. Prawdopodobnie bytuje on wyłącznie na terenie Afryki.

Źródło: Klik!

Ot taka ciekawostka dla Użytkowników forum :P

Edit: +.....
7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na darmowy serwer hostujący lub na serwer własny.


Przeniesione na IMAGESHACK.US. Na przyszłość zapamiętam :)

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 11.12.2010 - 14:10
hotlinkowanie

  • 3



#2

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Iiii co dalej? Robi jakieś sztuczki, nie wiem, spacer na linie, połykacz ogni? Bo w sumie z tego nic nie wynika.
  • -5



#3

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co ma z tego wynikać? Temat jest w dziale kryptozoologii, opisujący niedawno odkryty gatunek muchy. Może pomyliłeś działy z "cyrkowe zwierzęta i inne" ?
  • 0

#4

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aż strach pomyśleć co może siedzieć w mojej piwnicy, w końcu nie zaglądałem tam 5 lat, to kto wie co tam się teraz dzieje...
  • 0



#5

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co ma z tego wynikać? Temat jest w dziale kryptozoologii, opisujący niedawno odkryty gatunek muchy. Może pomyliłeś działy z "cyrkowe zwierzęta i inne" ?


Chyba Yoh92 się pomylił. Chyba chłopak nie zna definicji kryptozoologii. Odkryto nowy gatunek ot co, a nie żadna kryptozoologia, nie popadajcie w skrajności. I oczywiście -3 za to, że mam inne zdanie, brawo! TVN-y i inne ładnie wam łby poprały, ładnie...
  • -4



#6

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę i logos - nauka) to nazwa dla badań nad gatunkami zwierząt, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia, ze względu na brak wiarygodnych, naukowych dowodów. Kryptozoologia zajmuje się także badaniem możliwości istnienia gatunków zwierząt uważanych za wymarłe przez zoologię.

Źródło: Wikipedia


„Potworna owłosiona mucha” – tak nazywa się niezwykłego owada, który został właśnie ponownie (!) odkryty w Afryce.


Wydaje mi się, iż dobrze znam znaczenie słowa "Kryptozoologia", w przeciwieństwie do Ciebie, kolego. Nie masz -3 reputacji za swoje zdanie, a za nic nie znaczącego i nic nie wnoszącego do tematu posta. Jeżeli nie wiesz co pisać, nie pisz nic.

Odkryto nowy gatunek ot co, a nie żadna kryptozoologia, nie popadajcie w skrajności.

Nie odkryto nowego gatunku, a gatunek który uważano za wymarły. Czytanie ze zrozumieniem nie boli..

Ogólnie, powracając do tematu to miała być taka ciekawostka którą znalazłem na innej stronie, nic więcej :) Wiem że są tu osoby, które interesują się czymś takim, więc temat założyłem z myślą o nich.
  • 1



#7

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

defensis należy do tego typu ludzi którzy pod nazwą kryptozoologia widzą ludzi biegających za yeti lub potwora z loch ness.
Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego ta mucha ma zanikające skrzydła. Przecież dla much jest to najłatwiejszy sposób transportu, a wejście na takiego nietoperza (który nomen omen się nimi żywi) jest dosyć trudne i niebezpieczne.

Użytkownik BorysMR edytował ten post 11.12.2010 - 15:27

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych