Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się działo w Polsce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

anonymous.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to ja jestem tytulowym ciemniakiem, ktory nie wie nic na temat wydarzen w ojczyznie
telewizji nie ogladam, wiadomosci online unikam, jedyne informacje na temat mojego kraju przez przypadek podsluchuje od znajomych itp
z tegorocznych zdarzen jestem w stanie wymienic tylko drobna frakcje. uwaga, wyliczam: odkrycie polskiego gazu lupkowego, katastrofe smolenska, wybory prezydenta, spor o krzyz, podniesienie vat, akcja z dopalaczami, wybory samorzadowe. to tyle.
chcialbym zadac kilka pytan, zebyscie drodzy forumowicze jasno i przejrzyscie wytlumaczyli mi dlaczego sytuacja jest taka, a nie inna

1. co sie stalo z polskim gazem lupkowym? podobno na terenie polski znajduja sie ogromne zloza tego cennego surowca, ktore mialy przyniesc polsce ogromne zyski. slyszalem, ze dostalismy 1mld $ pozyczki od usa w zamian za smiesznie niskie ceny za gaz. prawda to? dlaczego nagle wszystko ucichlo?
2. ile kosztowala katastrofa smolenska? ile sam samolot, ubezpieczenia, uroczystosci pogrzebowe, komisje, delegacje, pielgrzymki itp
3. dlaczego podnosza nam vat? slyszalem, ze byl pomysl opodatkowania kredytow, co mialo w sumie przyniesc zysk 4.5mld zl do budzetu panstwa. pozniej stwierdzono, ze lepiej opodatkowac caly narod
4. krzyz i dopalacze. co sie dzialo w miedzyczasie? podniesli nam vat, co jeszcze?
5. daawno temu byla mowa o zaciagnietej pozyczce przez polske i kosmicznych odsetkach. jakie to sa kwoty? komu je splacamy?
6. dlaczego jak powiem, ze nie mam nic do jarka, to ludzie sie ode mnie odwracaja? przeciez wszyscy teraz biadola jakie to PO jest zle?
7. kto zaplac za wszystkie radosne buzie politykow walajace sie po miastach? ze niby my?
8. jakie sa dalsze losy pomyslu na cenzure polskiego internetu? usa szaleje, reszta swiata na to pozwala. co jest?

wybaczcie, ale ja naprawde nie wiem

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

http://tinyurl.com/2vxt6uy



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych