Skocz do zawartości


Zdjęcie

Możliwa przerwa w dostępie do serwisu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#91

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na wtorek, 7 lipca o godzinie 8:00 planuję aktualizację oprogramowania forum do najnowszej wersji, co oznacza przerwę w dostępie do forum. Tym razem jednak nie jest to tak duża sprawa, jak to miało miejsce w styczniu zeszłego roku, przerwa najprawdopodobniej potrwa około piętnastu minut, czarny scenariusz przewiduje nie więcej niż godzinę niedostępności forum.

Aktualizacja ma na celu usunięcie różnych drobnych błędów i niedociągnięć, między innymi zgłaszanego przez użytkowników znikania cytatów, niepoprawnego zliczania reputacji, niedziałania edytora rozszerzonego w określonych kombinacjach wersji przeglądarki oraz systemu operacyjnego, jak również wielu niewidocznych dla Was, ale uciążliwych dla mnie usterek :)

 

Dodane 7 lipca 2015 r., 8:25:

 

Aktualizacja zakończona, najważniejsze usunięte (mam nadzieję) problemy:

  • Niedziałanie edytora rozszerzonego w niektórych kombinacjach przeglądarki i systemu operacyjnego (Firefox 39, Opera 12.11)
  • Usunięcie danego posta sporadycznie powodowało znikanie cytowanych jego fragmentów w postach innych użytkowników.
  • Okazjonalne wyświetlanie błędnej wartości reputacji pod postami.
  • Niepoprawne kodowanie polskich znaków w wersji mobilnej.
  • Zdublowane (niekiedy wielokrotnie) powiadomienia na e-mail.
  • Okazjonalne niepoprawne rozpoznawanie niektórych wersji odnośników do filmów na YouTube.

Plus szereg niewidocznych zmian, z których część powinna wpłynąć na wydajność serwerów forum. Choć i tak sądzę, że ostatnimi czasy nie ma już powodów do narzekań w tej kwestii.

 

Skutkiem ubocznym może być nieprawidłowe wyświetlanie się niektórych szczegółów w różnych zakamarkach forum -- np. etykiety, podpowiedzi, tooltipy itp. Starałam się większość tego typu usterek usunąć, coś mogło mi umknąć. Jeśli więc gdzieś pojawi się np. czarny napis na ciemnoszarym tle, mikroskopijna czcionka lub coś podobnego niezbyt czytelnego, proszę o informację.





#92

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym tygodniu planuję trochę zamieszać w technicznych aspektach forum, więc może się zdarzyć, że będzie działać dziwacznie lub wręcz będzie całkowicie niedostępne. Poproszę jedynie o odrobinę cierpliwości, gdyby się okazało, że wszystko leży pokotem. Nie powinno to jednak być powodem do niepokoju, wszystko bowiem będzie mniej lub bardziej pod kontrolą :)






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych