Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Złota polska jesień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W tym temacie proszę zamieszczać swoje opinie do konkursu fotograficznego "Złota polska jesień"
Prace konkursowe proszę zamieszczać TUTAJ
Regulamin konkursu.....LINK



#2

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie bardzo zrozumiałem, w jaki sposób mają być wysyłane prace konkursowe - czy ma to być:

- publikowanie jak każdej grafiki w treści postu, w temacie "Złota polska jesień" [Konkurs]?
- wysyłanie w treści korespondencji na PW do Organizatora?
- wysyłanie jako załączników w korespondencji e-mail na określony adres?

#3

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak podczas każdego konkursu, umieszczasz swoją pracę w wyznaczonym temacie. Po czasie jest tworzony temat z ankieta, gdzie ludzie oddają głosy na wybrane prace.

#4

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No właśnie chyba nie ankieta, bo wybierać będzie Jury, co jednak MOIM zdaniem jest błędem. Poprzednia wersja oceniania była lepsza, chociaż faktycznie, osoby znające się na rzeczy mogły być w jakiś sposób niedocenione przez tłum laików :P hehe



#5

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To można pogodzić, gdyż ankieta mogłaby służyć do wyłonienia odrębnej nagrody użytkowników - podobnie jak to jest na festiwalach piosenki czy filmowych z nagrodą publiczności. Jeżeli to technicznie możliwe, można by umożliwić głosowanie również użytkownikom nie zarejestrowanym.

Natomiast co do częstotliwości organizowania konkursów - wydaje mi się, że jeden konkurs na miesiąc to za często, gdyż pory roku nie zmieniają się tak często, a one zapewne będą głównymi tematami konkursów. Proponuję nie ustalać jakichś sztywnych terminów - co miesiąc czy kwartał, tylko formułować je na bieżąco. Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby równolegle biegły dwa konkursy, z różnymi terminami zgłaszania - np. jeden "sezonowy" (jesień, zima, wiosna, lato) a drugi o tematyce nie związanej z porami roku, jeżeli pojawi się taki pomysł, z dłuższym terminem zgłaszania prac.

#6

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mamy zatem kilka problemów do rozwiązania, pierwszy chyba najważniejszy czy przedłużyć nieco konkurs powiedzmy o tydzień ? Istnieje poważna przesłanka uzasadniająca taką decyzję, mianowicie mała frekwencja. Drugi poważny problem to brak chętnych do Jury, oczywiście w takim przypadku jest możliwość rozstrzygnięcia konkursu ankietą. Dajmy sobie jeszcze dwa lub trzy dni na sugestie użytkowników odnośnie sposobu rozstrzygnięcia tej kwestii, może w międzyczasie ktoś ze zmarzlaków wybierze się w plener i dołączy jeszcze do konkursu….. trudno jest oceniać prace aż czterech odważnych artystów. Liczyłem także na pomysły innych konkursów, wspólnie moglibyśmy coś wykombinować. Mnie osobiście zawsze fascynowały stare miejskie i wiejskie cmentarze oraz kapliczki, mają w sobie coś tajemniczego co warto uwiecznić na fotografii.



#7

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Konkurs był ogłoszony zbyt późno, to powinno być najpóźniej do końca września, a 7 listopada to jest data, kiedy z tego "złota" już nic nie pozostało i nie było innego wyjścia, jak publikowanie zdjęć wykonanych w latach poprzednich.

#8

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Liczyłem także na pomysły innych konkursów, wspólnie moglibyśmy coś wykombinować. Mnie osobiście zawsze fascynowały stare miejskie i wiejskie cmentarze oraz kapliczki, mają w sobie coś tajemniczego co warto uwiecznić na fotografii.


tu nie było sprecyzowania ;)
nie mniej jednak to może być temat następnego konkursu.
a co do wyłonienia zwycięzcy wg mnie opcja z ankietą jest najbardziej sprawiedliwa.



#9

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast zawężać temat konkursu do "złotej jesieni", lepiej rozszerzyć go do "polskiej jesieni", wówczas zyskujemy dodatkowy miesiąc i mamy możliwość pokazać tę porę roku w niebanalnych obszarach i klimatach, szczególnie tych "cmentarnych". :roll: Co Wy na to?



#10

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Złota polska jesień jest pojęciem dość ogólnym, chodziło głównie o jesień jako porę roku. Można było fotografować nawet typowe dla jesieni strugi deszczu. Kończymy konkurs czy też przedłużamy o tydzień ? Jako kolejny temat proponuję "tajemnicze miejsca w mojej okolicy (miejscowości), tematyka zgodna z ideą forum. Może będzie więcej chętnych.



#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"tajemnicze miejsca w mojej okolicy (miejscowości), tematyka zgodna z ideą forum. Może będzie więcej chętnych.

To ja proszę o zwiekszenie limitu fotek przypadajacych na 1 usera.
Co do przedłuzenia : nie jestem ani na tak an na nie.Neutral . Pewnie i tak spadnie śnieg..



#12

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

też mi sie wydaje, że lepiej będzie dokończyć ten konkurs i w razie czego rozpocząć nowy ;)
w każdym znaku popieram wypowiedź noxili :)



#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do limitu fotek, sądzę że to dobry pomysł. Co powiecie na 5 zdjęć ? (oczywiście w następnym konkursie) Nie widzę również problemu z dwoma konkursami jednoczeście, tym bardziej że obecny ma się ku końcowi......a co z tematyką następnego ?



#14

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja zaproponuję temat:

"Ja z horroru" czy coś podobnego. Pomysłem może być wykonanie AUTOPORTRETU, z odpowiednią charakteryzacją lub korekcją graficzną upodabniającą autora do postaci ze znanego strasznego filmu ;)

Można się wykazać pomysłowością ;) Nie trzeba wielce sprzętu czy ogromnych umiejętności, może być zabawnie, może być poważnie - zdecydują userzy. Ma się podobać ;)

Ogólnie - opcja z jury to jak widać porażka, powrót do ankiety byłby lepszy ;)



#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ankieta! Władza w ręce Ludu! :D




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych