Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekret geniuszu: Pamiętnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spoko artykuł.
A ja kiedyś wielokrotnie planowałem zacząć zapisywać swoje myśli po :thc: ale nie mogłem się do tego zebrać... Naprawde czasami takie rzeczy mi do głowy przychodziły, że to przegięcie. I właśnie dlatego lubiłem sobie siadać wygodnie na kanapie i rozmyślać... Możecie sobie mówić co chcecie ale thc relaksuje i wprowadza w godny uwagi stan... :P
Ten kto się orientuje wie co to są zawieszki i co się pod czas nich w głowie dzieje... :)
  • 0

#17

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbujcie sami! Nie zajmuje to zbyt wiele czasu. Dzwonił przed chwilą telefon, napiszcie kto dzwonił, co chciał o której godzinie, co robiłem w tym czasie. Piszcie wszystko co wam się przydarza! Ja tak robie i nie żałuje, bo pamięć mam dobrą i nie zapominam o tym forum :P
  • 0

#18

anek132.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aśś ;p Mi to juz chyba nic nie pomoże żeby być mądrzejszą :wow: :P nawet pisanie pamietnika :smile:
  • 0

#19

Shirohime.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pamiętnik piszę od gdzieś 1,5 roku. Nie uważam, żeby moje IQ się od tego zwiększyło, ale pisanie pomaga w zrozumieniu samego siebie. ;)
Oprócz tego lubię myśleć, medytować, najlepiej wieczorem.
No ale żeby być od tego geniuszem...? To chyba nie zależy tylko od tego.
  • 0

#20

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I co ja mam pisac że życie jest piękne :rotfl: ... :-/
  • 0

#21

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj, z tą teorią można się kłócić... Wystarczy poczytać Pamiętnik
I można to i owo stwierdzić, tamto i owamto powiedzieć, no ale żeby być od tego inteligentniejszym :lol : ...
PS. Klikać w te linki poniżej, na białym tle.
  • 0

#22

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Normalnie juz cos notuje, byle szybko i przez rok :lol :
  • 0

#23

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Ejaelem, że to geniusz powoduje pisanie pamiętników a nie odwrotnie. Wydaje mi się, że ci wszyscy geniusze tak się zapisywali, ponieważ mieli za dużo myśli w głowie
i musieli je jakoś wyrazić. No i forma, oni pisali chaotycznie i to jest moim zdaniem najważniejsze, pisząc logiczne, przemyślane zdania znowu będziemy ograniczać nasz umysł. Wolność i swoboda :>
  • 0

#24

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

od pisania pamietnikow na pewno nie jest sie madrzejszym i ja takze zgadzam sie z Ejaelem.... moze jedynie pomoc zrozumiec siebie.. ja probowalem i nie wychodzilo;/
szkoda bpo tyle w zyciu sie zdazylo a wszystko zapomne ;/
  • 0

#25

OutOfBody.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja piszę pamiętnik od 11 dni :) Pisze go na komputerze, zdolność szybkiego pisania na klawiaturze mam już zbyt rozwiniętą, żeby uciekać się do takich przedpotopowych metod jak kartka papieru i długopis :P Tyle, że ze mną jest taki problem, że staram się, żeby wszystko co piszę było bardzo uporządkowane i zgodne z językiem polskim, bo inaczej by mnie to po prostu wkurzało...

!Legalize!, a jakie konkretnie myśli Ci do głowy przychodziły... Ciekawy jestem właśnie tego stanu po mj, pewnie kiedyś sprubuje...
  • 0

#26

Motonick.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hey, sądzę że wybór pióro czy klawiatura jest sprawą drugorzędną i wynika z dostępności danego narzędzia w każdej chwili. Jednym z przymiotów inteligencji jest dobra pamięć a pisanie pamiętnika na pewno służy jej polepszaniu. Istotne dla nas zdarzenia z życia codziennego są ponownie przywodzone do pamięci, a więc kolejny raz zapisywane w mózgu jako te ważniejsze, które trzeba zapamiętać na dłużej. Systematyczność w pisaniu uczy dyscypliny i wyrabia wewnętrzny mechanizm postępowego selektywnego wyboru pisania "tych istotnych jedynie dla nas" treści. A tego dokonujemy poprzez analizę danej sprawy, zarówno świadomie jak i podświadomie. Taka analiza to kolejny zapis w mózgu, czyli poprawa pamięci co pośrednio zwiększa nasz iloraz inteligencji. Mnie ten artykuł przekonał i zamierzam pisać pamiętnik. Oby starczyło zapału ... ;-)
Najlepszego
  • 0

#27

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pewno nie poddam się takiemu procesowi, bo wiem, że wszystko co mam może być wykorzystane przeciwko mnie. Niechno by sie ktoś o tym dowiedział i zaczął czytać... Nie, zdecydowanie nie, zbyt duże ryzyko
  • 0

#28

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spoko artykuł.
A ja kiedyś wielokrotnie planowałem zacząć zapisywać swoje myśli po :thc: ale nie mogłem się do tego zebrać...


Legalize to jest baaardzo dobry pomysł.
Jednakowoż w takich chwilach odczuwam przeważnie niepokojący brak długopisa,oraz tymbardziej kartki :D Ale trzeba sie przygotować :D

hnmm..co do pamiętnika,to odnalazłam ostatnio moje wynurzenia z okresu klasy 5-tej szkoły podstawowej :D :drink: uśmiałam się strasznie :D

chciałabym pisać..ale boję się że wpadnie to w niepowołane ręce :D
jeszcze niedawno pisałam,ale matka poczęła mi zadawać w tym okresie dosyć dziwaczne pytania,więc zaprzestałam tych praktyk :D

próbowałam na komputerze/bezpiecznie,bo na hasło/ale to nie to samo,jak romantyczne gęsie pióro,atrament i pergamin ^^ ah xD
  • 0

#29

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I ty możesz zostać geniuszem


Geniusze się tworzą, nie rodzą - do takiego wniosku po latach analiz doszli psycholodzy i neurolodzy. Jeżeli masz wystarczająco dużo samozaparcia, możesz zrobić z siebie drugiego Einsteina


Myślisz, że nigdy nie dorównasz genialnemu naukowcowi Stephenowi Hawkingowi? Mylisz się. Każdy z nas może być jak Hawking, tylko trzeba nad tym popracować. W Anglii pojawiła się właśnie książka, która podsumowuje wieloletnie badania nad ludźmi szczególnie uzdolnionymi. - To nie jest magia, a nawet nie natura. Geniusze powstają, kiedy do inteligencji tylko nieznacznie wyższej od przeciętnej doda się niezwykłą siłę do pracy i odpowiednie warunki - mówi pismu "New Scientist" redaktor owej książki, psycholog

Anders Ericsson. - To oznacza, że właściwie każdy z nas może zostać mistrzem w jakiejś dziedzinie.

W ten sposób, parafrazując słowa Thomasa Edisona, który mawiał, że geniusz to w 99 proc. pot, naukowcy ukuli formułę, że geniusz to: 1 proc. inspiracji, 29 proc. dobrych wskazówek i zachęty oraz 70 proc. potu. - Geniusze zazwyczaj pracują pięć razy więcej niż ludzie, którzy chcą być w jakiejś dziedzinie dobrzy - twierdzi Anders Ericsson. Inną regułą jest zasada dziesięciu lat. Mówi ona, że nim poczujesz geniusz w zasięgu ręki, musisz wytrwale pracować przez minimum dziesięć lat. Taki Mozart na przykład, choć zaczynał w wieku trzech lat, pierwsze dzieła, które przeszły do historii, napisał dopiero jako nastolatek.

Jednak psycholodzy, którzy na co dzień mają do czynienia z wyjątkowo zdolnymi dziećmi, są sceptyczni. - To bardzo jednostronne podejście - mówi dr Izabela Krauze z Centrum Usług Psychologicznych. - Według moich doświadczeń oprócz ciężkiej pracy musi być ta "iskra boża". Choć to prawda, że mam bardzo dużo przykładów zmarnowanych talentów - dzieci z niezwykłymi zdolnościami, które nic nie osiągnęły, bo zaniedbały pracę. Jaka jest więc recepta na geniusza? Według dr Krauze to przede wszystkim rozsądek. Jeżeli dziecko szczególnie się czymś interesuje i dobrze mu to wychodzi, trzeba rozwijać w nim pasje. Ale nie można przesadzać, bo nadmiar obowiązków, szczególnie w młodym wieku, może nawet doprowadzić do choroby. - Bieganie po podwórku i zabawa z innymi dziećmi przyniosą dużo więcej dobrego - mówi dr Krauze.

Źródło: Gazeta.pl (Olga Sobolewska )
  • 0

#30

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż... właściwie każdy wpis - choćby na tym forum to tak luźna myśl... albo pewien rodzaj bloga :)

Ja swego czasu pamiętam, że jak zaczynałem naukę w liceum, to już w pierwszych dniach zajęć szkolnych nauczyciele namawiałi nas do pisania pamiętników. Coś w tym musi być...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych