Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Konkursy fotograficzne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapraszam wszystkich chętnych fotoamatorów i nie tylko do wzięcia udziału w konkursach fotograficznych na naszym forum. Wymagania nie są drakońskie a chyba każdy potrafi ustrzelić ciekawą fotkę. Ponieważ temat konkursów jest w powijakach proszę o nadsyłanie swoich uwag a w szczególności pomysłów na tematykę kolejnych konkursów. Planowany jest jeden konkurs w miesiącu, lada chwila ruszy pierwszy (tematyka jest objęta ścisłą tajemnicą). Życzę miłego pstrykania.... Dołączona grafika



#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapraszam wszystkich chętnych fotoamatorów i nie tylko do wzięcia udziału w konkursach fotograficznych na naszym forum. Wymagania nie są drakońskie a chyba każdy potrafi ustrzelić ciekawą fotkę. Ponieważ temat konkursów jest w powijakach proszę o nadsyłanie swoich uwag a w szczególności pomysłów na tematykę kolejnych konkursów. Planowany jest jeden konkurs w miesiącu, lada chwila ruszy pierwszy (tematyka jest objęta ścisłą tajemnicą). Życzę miłego pstrykania.... Dołączona grafika

Taka uwaga 640 x640 to trochę mało .Moze jednak trochę wiecej ? no 800x800 albo nawet 1000x1000?
Moze tez troche wiecej dla panoram???Przy takim malutkim formacie głupio wygladaja.




Dołączona grafika




Dołączona grafika



#3

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem przede wszystkim większy rozmiar, niezły byłby np. 800x600 (przy czym zdjęcie o takiej rozdzielczości może ważyć dobrze poniżej 100kb, więc nie ma problemu z wolnym wczytywaniem).
Następnie proponowałbym zakaz stosowania ramek i wszelkich podpisów czy 'znaków wodnych'.
No i nadsyłać zdjęcia do określonego dnia w miesiącu, czego należałoby ściśle przestrzegać aby utrzymać całość w ryzach.



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyznam, że przekonaliście mnie do zmiany, to rzeczywiście konkurs na fotografię a nie na baner. Powiedzmy, że maksimum w tym przypadku może wynosić 1280x1280px ale warunek jest jeden - żadnych linków, zdjęcie musi być wstawione w ramach znacznika [ IMG ]. Zaktualizowałem regulamin konkursu.

noxili kapitalne panoramy. Gratuluję.



#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro pierwsze uzgodnienia zostały przeforsowane pozytywnie, sądzę że nadszedł czas aby rozpocząć pierwszy konkurs. Jako że do tej pory nie padły propozycje odnośnie tematyki konkursu proponuję na pierwszy ogień wrzucić temat „złota polska jesień” póki jeszcze czas. Dzisiejsza pogoda była wręcz rewelacyjna na spacery po lesie lub parku....niesamowita kolorystyka barwnych jesiennych liści, szkoda że nie miałem aparatu. Jeśli nie będzie sprzeciwu jutro rozpiszę pierwszy konkurs o jesiennej tematyce. Zatem ładować akumulatorki i zaopatrywać się w świeże baterie do aparatów czy też komórek.



#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie pytanko: gdzie zamieścić fotki bo już swoje prace wybrałem /zrobiłem i chcę je gdzieś pokazać.



#7

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Złota polska jesień [Konkurs] - Tutaj

#8

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moze teraz temat "Burza"???

#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za!!

Użytkownik noxili edytował ten post 18.12.2010 - 17:35




#10

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro był temat jesienny, to może teraz coś z zimą? Albo łącząc propozycję Ironmacko z moją - "Śnieżna burza". :D

#11

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro był temat jesienny, to może teraz coś z zimą? Albo łącząc propozycję Ironmacko z moją - "Śnieżna burza". :D

Sciezna burza zawiera sie w temacie "burza...", mysle ze wiecej osob bedzie mialo zdjecia pt: "burza", niz konkretnie sprecyzowane.

#12

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak chcecie zrobić 'burza' w trakcie zimy, to chyba w lecie można uchwycić lepsiejsze chmury, błyskawice czy deszcz.
temat mi bedzie obojętny, ale postaram się lepiej teraz :mrgreen:



#13

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik to jak zaczniemy nowy rok-nowy konkurs?

#14

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zróbmy temat, gdzie liczy się pomysł, a nie fart i sprzęt!

Żeby zrobić zdjęcie w czasie burzy trzeba mieć i farta i dobry sprzęt, a potem że 5 użytkowników walczy w konkursie.

Proponowałem już gdzieś temat (nie wiem, czy w innym temacie, czy usunięto?) - autoportret związany z czymś paranormalnym. Nie wiem, przebrać się za UFO, czy cokolwiek. Albo dorobić sobie rogi w Photoshopie i udawać diabła. Pomysłów mnóstwo, a pstryknąć można nawet komórką!



#15

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zróbmy temat, gdzie liczy się pomysł, a nie fart i sprzęt!

Żeby zrobić zdjęcie w czasie burzy trzeba mieć i farta i dobry sprzęt, a potem że 5 użytkowników walczy w konkursie.

Proponowałem już gdzieś temat (nie wiem, czy w innym temacie, czy usunięto?) - autoportret związany z czymś paranormalnym. Nie wiem, przebrać się za UFO, czy cokolwiek. Albo dorobić sobie rogi w Photoshopie i udawać diabła. Pomysłów mnóstwo, a pstryknąć można nawet komórką!

No to jest swietny pomysł na inny konkurs: charakteryzacji czy grafiki komputerowej . Jednak raczej ma to mało wspólnego z fotografią.Na podobnej zasadzie mozna zrobić konkurs ikebany, rysowania fraktal czy lepienia bałwanków o kształcie Ufo - tak samo mozna przyjść i na koniec pstryknac kalkulatorem.

PS fart jest jednym z elementów robienia dobrych zdjeć. No chyba że wybieramy fotografię studyjną albo fotografię wnętrz .Tam licza się tylko umiejetności i sprzęt.Ewentualnie psychologia.

Użytkownik noxili edytował ten post 01.01.2011 - 23:29





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych