Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rany jakby 'cięte' po śnie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Fantasmagoria 44.
  • Postów: 43
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hahahaha :o , przepraszam, to wygląda jak jakaś wysypka albo obtarcie. Może po prostu zadrapałeś się w ciągu dnia i o tym zapomniałeś, po jakimś czasie zauważyłeś i wyszła z tego tajemnicza sprawa. Ja też czasami mam na cielę rany niewiadomego pochodzenia, szczególnie po piątku :D

Użytkownik Fantasmagoria 44 edytował ten post 20.10.2010 - 10:22

  • 0

#17

anmoderi.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi też to wygląda na podrapanie się a nie żadne cięcie. :lol Swego czasu się cięłam więc wiem co mówię. Pozdro

Użytkownik anmoderi edytował ten post 11.02.2011 - 21:33

  • 0

#18

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się zapytam, czy masz kota??
Bo te "rany cięte" to wyglądają jakbyś się bawił z małym kotem :P
  • 0



#19

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ludzie co wy za bzdety piszecie, ruszcie trochę mózgownicą. Przecież takie zadrapanie powstają od GUZIKÓW w pościeli! Wielkie mi halo, sam miałem tak mnóstwo razy. Szukajcie najpierw najprostszych wyjaśnień a dopiero potem wyjeżdżajcie z science-fiction typu "drapiesz się nieświadomie we śnie"...
  • 0

#20

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

eee tam...ja akurat mu wierzę bo też mam podobnie. Jeynie dziwi mnie ta codzienność. Też czasmai się budze z jakby z bardzo lekkimi ranami ciętymi. Zdarzy mi się to z kilkanaście razy na rok, ale sądzę, że to nic innego jak nieświadome drapanie się przez sen, choć dziwi mnie tylko, że przy drapaniu świadomym nigdy nie przeciąłem sobie warstw skóry
  • 0

#21

Kreiven.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na przykładzie kuzynki nie powiem nic najdzwyczajnego. Kuzynka noca miała nie wiem jak to nazwać odruchy? i po prostu się drapała a ma strasznie delikatną skórę rano wyglądała jak po walce z tygrysem.
  • 0

#22

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozbadz sie pchel i nie spij dlugo w jednej pozycji bo Ci sie koldra odciska.
  • 0



#23

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uczulenie. Często pojawiają mi się podobne kreski na rękach, np: gdy leżę na trawie i podpieram się łokciami. Raz gdy rozbijałem namiot nad jeziorem - miałem całe ręce odrapane, swędziało mnie to, ale uważam to za normalne, bo jestem uczulony na trawę... (teoretycznie na pyłki, ale trawa wywołuje u mnie takie objawy). Pierze i kurz pewnie też mogą.
  • 0



#24

fainee.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drapanie się we śnie, zabawa z kocurkiem, jakaś choroba..

Jest wiele logicznych wyjaśnień x]
  • 0

#25

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uczulenie. Często pojawiają mi się podobne kreski na rękach, np: gdy leżę na trawie i podpieram się łokciami. Raz gdy rozbijałem namiot nad jeziorem - miałem całe ręce odrapane, swędziało mnie to, ale uważam to za normalne, bo jestem uczulony na trawę... (teoretycznie na pyłki, ale trawa wywołuje u mnie takie objawy). Pierze i kurz pewnie też mogą.

Ja co prawda nie jestem uczulony ale miałem to samo (''kreski na rękach'') nic niezwykłego raczej :)

Użytkownik Android edytował ten post 22.05.2011 - 22:51

  • 0



#26

Macko.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kolejny śmiecący forum temat.... od ostatnich 4 mieś. naliczyłam już setki podobnych tematów które kończyły się po paru odpowiedziach - kit fake itp... Jakby zależało to ode mnie i było by w miarę możliwe założyłabym jakiś filtr który selekcjonuje tematy po czym dopiero umieszcza na forum.

P.S
Widzę że nie jesteś specjalnie przestraszony a wręcz się cieszysz...


tak, najlepiej kasowac wszystkie nowe tematy w potem wrocic do dyskusji na temat pustej ziemi :o





sam jakis czas temu (pol roku moze?) zalozylem tutaj temat o fenomenie SLI, z dowodami nagranymi kamera w calkiem dobrej jakosci, na poczatek zostalem wyzwany ze fake i zludzenie optyczne, potem zaczely sie spekulacje ze ktos grzebal kabelkami w lampie (ktora to lampe widac w calej okazalosci tak btw.)




ogolnie teraz uwazam ta strone za nic wiecej jak dobre forum sci-fi z ludzmi ktorzy tak naprawde w nic nie wierza ;]

przepraszam za lekki offtop

 
Edycja: Kurczak


Dołączona grafika

To nie jest lekki offtop, ale nie rób tego więcej. Tylko upomnienie, bo to pierwszy raz. Następnym razem już tak różowo nie będzie i nawet przeprosiny nie pomogą ;)

  • 0

#27

Jitsu.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę rozwikłać twoją tajemnicę.

Moja siostra pracuje w poradni psychologicznej jako dyplomowany psycholog. Pokazując jej te zdjęcia powiedziała że wie dokładnie co to jest. Współpracownik zajmujący się zaburzeniami snu widuje podobne rzeczy dość często.

Prawda jest prozaicznie prosta: jest to drapanie się podczas snu, najczęściej na tle nerwowym, zwykle w początkowych (chyba twardych) fazach snu. Dokładnie nie powiem. Z przekazanych mi informacji nie wynika żebyś był psycholem, ale ziołowe leki nasenne to dobry pomysł :)
  • 0

#28

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jeśli u mnie pojawiają się zadrapania podczas snu (np. na szyi lub policzku) - sporadycznie, rzecz jasna. To po prostu dlatego, że jestem narażony na stres i w trakcie snu wywijam łapskami?
A jak byłem młodszy, to się bałem, że coś mnie w nocy nawiedza... :D

Chociaż, jak mówię, takie "obrażenia"/zadrapania po przebudzeniu nie są mi obce, to:

wstaje a tu np. cała ręka pocięta i plamki krwi na poduszce.

każdym razem jak wstaje z łóżka jestem 'pocięty'.

Przydarzają mi się o wiele rzadziej i w mniejszym stopniu, jak autorowi cytowanej wiadomości. Aczkolwiek na lewym policzku już pewnie będzie drugi rok, jak mam bliznę po ranie, którą odkryłem po przebudzeniu. W sumie nie spodziewałem się innej diagnozy, jak to, że śpiąc moje ręce wędrują to tu, to tam, ale cieszę się, że jest spowodowane to "tylko" stresem, a nie np. jakimiś zaburzeniami, etc.

Użytkownik Serail edytował ten post 29.06.2011 - 02:11

  • 0



#29

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sorry ale chyba nie do końca rozumiesz. Stres to jedno a drapanie się przez niego tak, że budzisz się z blizną to już zdecydowanie zaburzenie, z którym należy coś zrobić. Zastanawiałeś się co by było gdybyś zamiast na policzku próbował sobie zrobić coś takiego na gardle?
  • 0

#30

Jitsu.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytałem się czy często zdarza się żeby rany były do krwi. Odpowiedź brzmi nie.

Sam się zastanów. Ja nie wiem :)

Użytkownik Jitsu edytował ten post 29.06.2011 - 12:41

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych