Skocz do zawartości


Zdjęcie

III Wojna Światowa wg przepowiedni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#196

P.Wiśniewski.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla spokoju dawał byś mi haracz- pieniądze, jedzenie, telewizor i miał byś przez to chwilę spokoju.


Pewnie bym tak zrobił - w polityce nie obowiązuje przecież moralność. To, że jakiś kraj jest mocniejszy i podporządkowuje sobie słabszego sąsiada, to prawo silniejszego.



Przykład Sniffera jest dobry, ale zapomniał o pewnym szczególe. Otóż spokój może i byś miał przez większość czasu, ale co jakiś tam okres (tydzień, miesiąc, rok, nie da się przewidzieć jak często) przychodziłby on do Ciebie i bejsbolem wybijał Ci jakąś szybę w oknie, albo spuszczał powietrze z opon...
  • 0

#197

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

WWIII narazie nie jest opłacalne ;)


może nieopłacalna ale i może konieczna dla usa w obronie dolara

coraz więcej krajów odwraca się od dolara (iran, teraz chiny-rosja) usa drukuje ich coraz więcej i zaczyna to pewnie byc dla nich problemem - jak nie bedzie dużej wojny to dolar nie ma przyszłosci

skala odejścia od dolara może rozwijać się jak kula śniegowa i zatrzymać można to tylko na początku a początek już nastąpił

więc usa mogą się zdecydować nawet na większy konflikt bo wiedzą że w czasie takiej wojny wszyscy wrócą jednak do dolara, taka to niestety przewrotność
  • 0

#198

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka minut temu Chiny zmieniły swój status wobec planowanych wspólnych manewrów Korei Płd. i USA z "zaniepokojonego" na "przeciwny":

China changes stance from "concerned" to "opposes" joint US-ROK Yellow Sea drill.

Tak dla przypomnienia,wypowiedź jednego z emerytowanych generałów armii ChRL z sierpnia w której stwierdza że zatopienie amerykańskiego lotniskowca jest warte nawet jesli odbędzie się kosztem cofnięcia ludzkości do poziomu średniowiecza:

Liang: Nawet jeśli człowieka z powrotem do średniowiecza trzeba zatopić lotniskowiec USA
  • 0

#199

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no robi się gęsto, jeszcze trochę czasu temu nie pomyślałem że wszystko się zacznie od dwóch Korei
Teraz to będzie czysta reakcja łańcuchowa, jedno działanie pociągnie drugie

Tak dla przypomnienia,wypowiedź jednego z emerytowanych generałów armii ChRL z sierpnia w której stwierdza że zatopienie amerykańskiego lotniskowca jest warte nawet jesli odbędzie się kosztem cofnięcia ludzkości do poziomu średniowiecza:

pokazuje nienawiść jednych do drugich, dla chin może to nie być dobre dla ekonomi, ale jeśli faktycznie by wygrali coś, np. zajęła by azjatycką część Rosji, mogła by sobie odbić wydobyciem surowców, usa by miało dolary ale i atomice w Waszyngtonie i to nie swoją
tak czy siak konflikt nuklearny nie da ani jednemu ani drugiemu nic poza śmiercią, jeśli grać mają o honor(chory) to nie będzie za cieawie, licze tylko na to że muzułmanie nie wkroczą zbrojnie do europy
z resztą mam pytanie:
jeśli ma półkula północna być wyludniona, przez atomice, to czemu pod czas wojny atomowej, kraje europejskie nie walną swoich nuków w muzułman czy tam jakieś chiny???(chyba w europie jakieś kraje je mają?)
  • 0

#200

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie, to nie miałbym nic przeciw cofnięciu się do średniowiecza. Zawsze uważałem, że wtedy żyło się lepiej - ciężej, lecz lepiej. No i moglibyśmy wreszcie odbudować kulturę Europy wg. innych wartości, niż chrześcijańskie... to w sumie jest wielka okazja. Gdyby dotychczasowe religie i systemy wartości upadły, nikt przy zdrowych zmysłach już by ich nie próbował reaktywować... za to powstałyby nowe, całkiem nowe i wspaniałe.

jeśli ma półkula północna być wyludniona, przez atomice, to czemu pod czas wojny atomowej, kraje europejskie nie walną swoich nuków w muzułman czy tam jakieś chiny???(chyba w europie jakieś kraje je mają?)


Bo wtedy cały glob byłby wyludniony? A to oznaczałoby, że cała rasa ludzka by wyginęła?
Myślę, że zasady prowadzenia wojny nuklearnej przewidują w wypadku tak czarnego scenariusza, że lepiej, aby przetrwali wrogowie, niż żeby cały glob w imię zwycięstwa, uległ zniszczeniu. Aczkolwiek trudno tu teoretyzować, bo jeśli nigdy jeszcze nie było wojno nuklearnej...
  • -1

#201 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W sumie, to nie miałbym nic przeciw cofnięciu się do średniowiecza. Zawsze uważałem, że wtedy żyło się lepiej - ciężej, lecz lepiej.


Lepiej bo właśnie według wartości chrześcijańskich. Kultura średniowieczna to przede wszystkim chrześcijaństwo.

No i moglibyśmy wreszcie odbudować kulturę Europy wg. innych wartości, niż chrześcijańskie...


BEZ SĘSU. Jak zwykle. Jak można odbudować kulturę według innych wartości? Według innych wartości buduje się nową kulturę. Według innych wartości? Może według dalekowschodniego braku szacunku do życia i kary śmierci za niepłacenie VATu, zupek z dzieci zabitych w wyniku aborcji? Może według lewicowej modły tak jak w Kambodży gdzie kochana lewica zarżnęła 1/4 ludności lub w Korei Pln gdzie nie muszę tłumaczyć czego dokonała ta nowa kultura.

Użytkownik Aton edytował ten post 26.11.2010 - 22:22

  • 4

#202

sickman.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie, to nie miałbym nic przeciw cofnięciu się do średniowiecza. Zawsze uważałem, że wtedy żyło się lepiej - ciężej, lecz lepiej. No i moglibyśmy wreszcie odbudować kulturę Europy wg. innych wartości, niż chrześcijańskie... to w sumie jest wielka okazja. Gdyby dotychczasowe religie i systemy wartości upadły, nikt przy zdrowych zmysłach już by ich nie próbował reaktywować... za to powstałyby nowe, całkiem nowe i wspaniałe.


Obawiam się, że wtedy byś robił za woła roboczego w polu, a nie wypisywał na internecie, że chcesz się cofać do średniowiecza :-) Cofanie się cywilizacyjne uważam za głupotę, natomiast zmiana systemu wartości by się przydała. Jak czytam o tym ile pieniędzy ludzkość wydaje na zbrojenia to mnie szlag trafia, po co to komu? Nie lepiej by było zainwestować te pieniądze w rozwój gospodarki i poprawienie stopy życiowej przeciętnego człowieka? Wracając do tematu, mam nadzieję że Vanga się pomyliła i skończy się na straszeniu. Gdyby jednak doszło do eskalacji konfliktu i któraś ze stron użyła by broni jądrowej powodując światową wojnę nuklearną, to świadczyło by tylko o tym, że jako gatunek zasługujemy na całkowitą zagładę. To, że mieszkamy na Ziemi nie daje nam prawa do niszczenia całej planety...

"Ludzie to choroba, rak toczący tę planetę, wirus. A my... jesteśmy lekarstwem."
[ MATRIX, agent Smith ]

Pierwsza część tego cytatu daje sporo do myślenia...
  • 2

#203

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Ludzie to choroba, rak toczący tę planetę, wirus. A my... jesteśmy lekarstwem."
[ MATRIX, agent Smith ]

heh bez kitu coś w tym jest...
  • 0

#204 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)
z resztą mam pytanie:
jeśli ma półkula północna być wyludniona, przez atomice, to czemu pod czas wojny atomowej, kraje europejskie nie walną swoich nuków w muzułman czy tam jakieś chiny???(chyba w europie jakieś kraje je mają?)

Może to nie ta gra komputerowa? Sprawdź w opisie... Wykaz tych, co mają "nuki", może też tam będzie...
  • 0

#205

shadowsongishere.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja już pisałam, że jeszcze za życia Vangi zmieniono kalendarz juliański na gregoriański ;]
Była też już mowa o tym, że Vanga dat nie podawała w swoich przepowiedniach.

Skoro ''za zycia'' to

może Wanga liczy ''w starej'' dacie?

Użytkownik shadowsongishere edytował ten post 27.11.2010 - 16:11

  • 0

#206

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

"Irański profesor fizyki jądrowej zginął w wybuchu samochodu-pułapki w Teheranie, a drugi naukowiec odniósł obrażenia w innym zamachu dokonanym tego dnia w irańskiej stolicy"

no to się rozkręca wszystko - wiadomo że taki atak to tylko służby 2 państw mogły zrobić,
ewentualnie jeszcze służby innego kraju aby myślano że to te 2 państwa zrobiły ;)
może to sięniektórym wydawać niewiarygodne ale służby tak działają - i nie zdziwłoby
mnie gdyby służby specj. koreii płn. przeprowadziły taki prowokacyjny atak
aby zaostrzyć
sytuacje wtym regionie i osłabić USA przez stworzenie nowego zagrożenia

w koreii coraz ostrzej,

teraz jarają się tym wikileaks

babcia chyba miała racje ew. to samospełniające się proroctwo

Użytkownik rolpiek edytował ten post 29.11.2010 - 13:19

  • 0

#207

Mystic.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Raczej izrael go sprzątnął

teraz będzie troszkę prognoz.. zdaniem Igora Witkowskiego z FN za rok o tej porze będziemy mieli wojnę atomową z terroryzmem, zresztą posluchajcie..

http://www.youtube.com/watch?v=mI1FmyvVHgU&feature=player_embedded

link do artykulu: http://www.nautilus....artykul&id=2260
  • 0

#208

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Korea sprzedała Iranowi technologie rakiet średniego zasiegu zdolne dosiegnąć wschodnią Europe czytam na pasku TVN24. No robie sie coraz mniej zabawnie. Dodatkowo USA przegina pałe propozycjami zjednoczenia Korei. oj oj Chiny sie wkurzają. A pan tusk robi ciecia w MON-IE oj oj by nie było powtórki z 39.
Zaczołem ten wątek bo może nie wszyscy są w temacie od początku ale wszystko wskazuje że ten Listopad To właśnie rozpoczęcie 3 WŚ.
Nie tylko VANGA mowi o listopadzie ale także Nostradamus Jackowski itp. Zbieg okoliczności ?? a może nie ?? myśle że najbliższe tygodnie pokażą nam czy moje obawy gdy zacynałem ten wątek są słuszne czy sie myliłem a wierzcie mi mam nadzieje że sie myle. Bo lepiej by kilka tysiecy głupców wierzących w to sie myliło niż by miało zginąć miliony.
  • 0

#209

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Listopad jutro się kończy, więc niewiele czasu ma ta przepowiednia na wypełnienie się ;]

Wypisałbym powody dla których wybuch wojny jest mocno nierealny, ale były tu podawane już dziesiątki razy. No ale rzeczowe argumenty nie trafiają do zwolenników, a jak nie możesz kogoś się pokonać to się do niego przyłącz, więc...

'To już siem przestaje być śmieszne, robi sie niewesoło i niezabawanie, zaczynam siem serjo bać. Ci co niewieżo to popniają błond chociaż lepiej jakby siem nie spełniło bo baba jagna i nostradmus pisli o listopadzie ale nieznali gregorańskiego ale juliajski, albo na odwrut, ale fagtem jest rze teraz wojska amrykajskie z koreńsko południowymi się łączą a pułnoce sie zbierają żeby ich zprowokować. Ja ide schoran kopać.'


Dla niekumatych- monstrualna dawka ironii dotyczącej podobnie skonstruowanych postów w których pojawia się wyrażenie 'to już przestaje być zabawne/robi się nie wesoło etc.' zawarta jest w tym powyższym akapicie;]
  • 0

#210

General.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@UP

HAHAHAHAHA dokładnie!

Ja Wam powiem jedno: wojna to relikt przeszłości :D
Jedyne co może się w dzisiejszych czasach wydarzyć, to zamachy terrorystyczne...
  • -4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych