Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paraliż, głosy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pata.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć wszystkim! To mój pierwszy post na forum, także witam i pozdrawiam z gór ;)
Moja historia przytrafiła mi się jeszcze dzisiaj. Po 3-godzinnym śnie, zostałem zmuszony do wyjazdu samochodem. Na tylnym siedzeniu oparłem głowe o poduszkę i na chwilę zasnąłem. I tu zaczynają się dziać bardzo dziwne i dla mnie straszne rzeczy. Chwile potem się budzę. Oczy jestem w stanie otworzyć jedynie do połowy, słyszę moich rodziców rozmawiających na temat mojej stancji. Jednakże w pewnej chwili zaczynam słyszeć coś jeszcze. Z trzech różnych kierunków dobiegają mnie bardzo dziwne głosy. Brzmiało to jak rozmowa, ale bardzo nienaturalna, jak gdyby bez znanych mi liter. Coś w stylu syku i ryku. Nagle moje dłonie uniosły się na wysokość klatki piersiowej i palce zaczęły się wyginać i wskazywać różne kierunki. Próbowałem się poruszyć, lecz te głosy jak gdyby nie pozwalały mi. Wtedy to przypomniałem sobie, że na forum ludzie opowiadają, że w takich chwilach grozy zaczynają się modlić. Tak też zrobiłem i po chwili zasnąłem znów. Obudziłem się po 30minutach i byłem w szoku. Chcąc upewnić się, czy nie był to sen, zapytałem się rodziców czy rozmawiali o mojej stancji, odparli, iż tak, ale wtedy spałem jeszcze.
Zdenerwowany zasnąłem znów. I znów przytrafiła mi się bardzo podobna sytuacja. Znów te same 3 głosy mówiące w tym samym dziwnym i nienaturalnym języku. Lecz tym razem moje dłonie nie unosiły się same ku górze, choć dalej nie mogłem się poruszyć. Znów chciałem się zacząć modlić, lecz tym razem przyszło mi to z wielkim trudem, jakby coś odpędzało moje modlitwy i je zapominałem. W końcu udało mi się zasnąć jeszcze raz i już obyło się bez niespodzianek.
Podsumowując.
Brzmi to troche jak paraliż senny, lub po prostu sen. Ale dłonie unoszące się same do góry, usłyszana rozmowa rodziców troche temu przeczą. Zwracam się do ludzi z trochę większym stażem o pomoc w celu wyjaśnienia tego. Z góry dziękuję ;)

Chcę jeszcze dodać, że oczy mogłem otworzyć tylko do połowy i czułem się troche jak opentany... :/

Użytkownik Pata edytował ten post 15.10.2010 - 16:57

  • 0

#2

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Klasyczny paraliż senny. Fragmenty rozmowy mogłeś słyszeć przez sen, a unoszące się dłonie były zapewne tylko twoim sennym złudzeniem (przy paraliżu sennym wszystko jest bardzo realistyczne) Rodzice zwrócili by uwagę, gdybyś dziwnie się zachowywał.

Mnie kilka razy zdarzyło się, że budziło mnie głośne szczekanie jakiegoś nieistniejącego psa. Raz wydawało mi się, że obudziłem się nieco obok własnego ciała i dopiero po jakiejś sekundzie w nie wskoczyłem (miałem uczucie jakby raziło mnie prądem).

Użytkownik nexus6 edytował ten post 15.10.2010 - 21:17

  • 0

#3

Pata.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki bardzo. Fakt, to było wręcz "zajebiście" realne.
Ale mimo wszystko, chciałbym poznać również opinie innych użytkowników, czy podzielają Twoje zdanie. Dla pewności ;)
Leże, w łóżku i aż boje się zasnąć. Kiedyś miałem paraliż senny, ale wydawał się on w ogóle inny... A w tym wypadku aż 2 razy pod rząd. (ale może to dlatego, że spałem 3 godziny noc wcześniej)
  • 0

#4

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla pewności to możesz zapytać swojego lekarza. Może być i tak, że cierpisz na lekką epilepsję co przy wczesnej diagnozie da się obecnie całkowicie wyleczyć. Nie nakręcaj się, ale jak Ci się to jeszcze przydarzy i będziesz absolutnie pewien, że to nie jest sen to powiedz rodzicom czy komuś.
  • 0

#5

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W takim stanie półsnu bardzo często zdarza się, że coś się słyszy, że wydaje się (ba! jest się pewnym, że to prawda), że wykonuje się jakieś ruchy, podczas gdy naprawdę pozostaje się nieruchomo. Myślę, że to co Cię spotkało mogło być spowodowane zmęczeniem (ruszenie w podróż po 3 godzinach snu) i nie ma w tym nic nadprzyrodzonego, ani tym bardziej opętania.
  • 0



#6

Pata.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki wszystkim za pomoc ;) Jesli nikt nie ma wiecej nic do powiedzenia w tym temacie, to mysle, ze do zamkniecia :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych