Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy demony naprawdę istnieją?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy demony naprawdę istnieją?


Jedne z najczęściej zadawanych pytań w emailach i podczas bardzo popularnego talk show brzmią "Czy naprawdę istnieją takie rzeczy, jak demony?" i "Czy może ucierpieć ludzka dusza?". Teraz odpowiedź może zależeć od tego, o co pytasz i z kim rozmawiasz. Każdy z nas może mieć odmienne zdanie, jeśli chodzi o paranormalne dziedziny, i demony z pewnością nie stanowią wyjątku.

Przez ponad 30 lat zaangażowany byłem w zamieszany w taki czy inny sposób w sprawy tyczące się zjawisk paranormalnych. Wielokrotnie miałem własne osobiste doświadczenia zajmujące się "inną stroną" obydwu rodzajów ludzkich dusz i bardzo różnymi ich ciemnymi stronami, o których w judaizmie i chrześcijaństwie mówi się jako o demonach. W islamie nazywa się ich złymi dżinami. W innych religiach są one uważane za złe bóstwa. Punktem wspólnym jest to, że najwięcej religii ma w swoim systemie wierzeń pewien rodzaj złego ducha (uwaga: stwierdziłem "najwięcej ze wszystkich"). Niektóre tylko wierzą w to [zło] tkwiące w ludzkiej duszy, a inne nie mają zdania na ten temat. Tak, złe duchy, demony, dżiny, i tak dalej... nie są czymś, co właśnie powstało, nie były przekazywane na przestrzeni dziejów. Czy więc naprawdę istnieją?

Moje osobiste przeżycia od ukończenia 4 roku życia do chwili obecnej dotyczą wielu rodzajów doświadczeń paranormalnych spośród tych wcześniej wymienionych. Oczywiście widziałem i spotykałem wiele ludzkich duchów, ale w wielu przypadkach spotykałem również demony. Stałem dosłownie twarzą w twarz z demonami. Gdy przeżywasz takie doświadczenie, całkowicie zmienia ono twoje życie. Sprawia, że decydujesz się na kontynuowanie tego bądź porzucenie tej działalności. Oczywiście powinieneś poznać moją decyzję, jeśli nie, w takim razie zostanę i będę nadal pomagał innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Domyślam się, że nie mogę i nigdy nie przekonam innych o prawdziwości tego wszystkiego, ale wiem, że to, czego doświadczyłem, było bardzo prawdziwe i bardzo przerażające. A jeśli jesteś badaczem zjawisk nadprzyrodzonych lub chciałbyś nim zostać, lepiej przygotuj się na to, że pewnego dnia spotkasz się z czymś tak złowieszczym i mrocznym, że również będziesz musiał podjąć decyzję. Ten typ pracy nie jest przeznaczony dla każdego, ale dla niektórych z nas, dlatego takie decyzje należy podejmować z rozwagą. Ponieważ to nie jesteś tylko ty, ale także twoja rodzina, członkowie zespołu, których twoja decyzja także będzie dotyczyć.

Istniały pewne udokumentowane dowody dotyczące Johna bella i jego rodziny. wielu znany był jako "Bell Witch". Wielu ludzi sądzi, że był to jeden z najstarszych zarejestrowanych demonicznych przypadków. Tyle samo sądzi, że był to właśnie zły ludzki duch, ja jednak z powodu zarejestrowanych wydarzeń sądzę, że był to bardzo silny demon. Inny zarejestrowany przypadek to ten znany szerokiej publiczności z filmu "Egzorcysta", który oparty został o wydarzenia dotyczące rzeczywistego opętania. To się dzieje, gdy demon opanowuje ciało osoby, która naprawdę istniała, i takie wydarzenia mają miejsce do dziś. W 1999 lub na początku 2000 roku kilku duchownych w Rzymie przyprowadziło dziewczynę, któa była prawdopodobnie opętana. Teraz nie wystarczy tylko podskakiwać i krzyczeć, musi również zostać przeprowadzone wiele testów, by przekonać Kościół, że osoba jest opętana przez demona. Młoda kobieta została zakwalifikowana do przeprowadzenia egzorcyzmu. Według relacji prasowej, kobieta została przyprowadzona do papieża Jana Pawła II, który próbował odpędzić demona, jednak bez skutku. Stwierdzono, że nie mógł tego zrobić z powodu swojego złego stanu zdrowia i że był w tamtej chwili zbyt słaby. Pewien duchowny stwierdził, że dziewczyna mówi w nieznanym mu języku, posiada ogromną siłę, a na jej ciele bez wyraźnej przyczyny pojawiają się ślady, ona zaś bezcześci przedmioty należące do kościoła. Były to wystarczające czerwone flagi, by zwrócić uwagę Kościoła. Innymi może być to, że wywołujesz złowrogiej natury drapiące dźwięki dochodzące ze ścian (co równie dobrze może oznaczać, że jest to czyjeś ulubione miejsce), drapiesz innych, gryziesz, podpalasz, bardzo ciężkie meble przenosisz ręcznie lub siłą własnej woli, unosisz siłą woli inne osoby, wydzielasz obrzydliwe zapachy przypominające zapach siarki, gnijącego mięsa, kanału ściekowego, sprowadzasz śmierć, wywołujesz inne zdarzenia. Starasz się jednak wylkuczyć naturalne zdarzenia.

Często możemy wyciągać pochopne wnioski lub założenia, że każdy dźwięk i zapach powiązany jest z nawiedzonym miejscem, szczególnie przez demony. Pomyśl o tym w ten sposób, ktoś mówi ci, że czuje w konkretnym miejscu przykry zapach. Moją pierwszą myślą jest zbadanie, czy nie przecieka kanał ściekowy lub czy pod domem nie leży martwe zwierzę. A co ze stukaniem dochodzącym ze ścian? To mogły być tylko rury wodociągowe, które zostały uszkodzone i z powodu nacisku przesuwają się i walą lub wbijają w ściany. Przede wszystkim musisz mieć pewność, że zajmujesz się czymś, co jest paranormalne i nie normalne. Jeżeli jednak wykluczysz normalne zdarzenia, wtedy jako badacz uważaj i obserwuj i wzmóż swoją czujność, jako że sytuacja może się szybko pogorszyć.

Jeżeli nauczysz się czegokolwiek z tego krótkiego artykułu, mam nadzieję, że rozpoznasz podczas badania przeczące znaki. Zbyt wiele razy badacze wchodzili w sytuacje, które przyprawiały ich o zaskoczenie i odbijały sie nie tylko na ich klientach, ale także i na zespołach badawczych. Bądź świadom swoich klientów i dyspozycji umysłowych członków twojego zespołu. Wiele razy zauważysz w przypadku demonów, że podczas śledztwa nastroje będą się zmieniać. Zanotuj niezwykłe zmiany w osobowościach wszystkich zainteresowanych. Gdy stawisz czoło demonicznej sytuacji, jesli będziesz wiedział, co robić, nie używaj prowokacji religijnej i nie próbuj stawiać czoła bytowi. Skontaktuj sie z kimś, kto jest bardzo obeznany w zajmowaniu się takimi sytuacjami. Nigdy nie bój się cofać w śledztwie i szukać pomocy, ona jest tym, czego w kłopocie można dostać najwięcej. Na koniec, powinieneś trzymac z dala od śledztwa i udzielać informacji i powinieneś pocieszać klienta, którego nie zostawisz samego, musisz jednak otrzymać od kogoś dodatkową pomoc, którą jest wiedza o sytuacji. Osobiście nie wnioskowałbym o informowanie klienta, który jest wolny od demona, tylko doświadczonej osoby, od której w tym przypadku otrzymasz pomoc.

Dr. Jimmy Lowery, 4 maja 2006
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
 • 0#2

GSE.
 • Postów: 12
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dostałem od autora tego tłumaczania ostrzeżenie, ale było warto, gdyż teraz napisał o wiele lepiej i przed edycją pewnie przeczytaj to co napisał. Jeśli ten tekst spowoduje, że będziesz lepiej pisał to daj mi kolejne ostrzeżenie! :mrgreen:
 • 0

#3

Reko.
 • Postów: 155
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Demony były od początku świata. Jest Bóg i Szatan, zło i dobro. Demony stoją po tej drugiej ciemnej stronie. I są naprawde. Gdy niedoświadczyliśmy ich obecności to wydaje się nam że one nie istnieją. Tak samo możemy na początku z duchami myśleć. Wydaje się nam że tego nie ma póki nie zobaczymy.

Na pewno każdy zetknął się z demonami takimi jak Zmory, Wodniki, Południce, Topielce, Mamuny. Niebezpieczne demony które mogą pobawić życia.

Zmora - demon który odwiedzał domowe izby siadał na śpiących i ich dusił. Około północy zmora przeciskałą się przez szpary w oknach i dzrzwiach jako komary ćmy żeby przybrać potem właściwą postać i rozciągnąć się na człowieku. Jeśli zmora za długo dusiła to osoba mogła nawet umrzeć.

Jak się można bronić? Nie spać na wznak tylko na prawym boku lub trzymać obok pałkę siekierkę lub coś do obrony co by odstraszyło zmore.

Więc demony istnieją naprawdę
 • 0

#4

Pit.

  pies Darwina

 • Postów: 1034
 • Tematów: 28
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

według mnie pojęcie demon jest tylko ludzkim wymysłem, wierzę w istnienie bytów astralnych i jak to my określamy "złe" i "dobre" byty istnieją, odnoszę się teraz do tematu o mowie napisanego przez Eurycide. Słowo demon istotę/duch/byt może wcale nie być tym co nam się wydaje...
 • 0#5

uforaport.
 • Postów: 49
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przychodzi jako Bóg mówi np że jest Jehową lub Visnu Bogiem Najwyższym .

Potem straszy i dręczy wciąga kosciół duchowy do wojny z nim o kogoś .

do dręczenia posługuje się wszystkim co tylko mozna sobie wyobrazić z zakresu demonizmu czyli szyderstwo oszustwo władza nad umysłem przebywanie w kimś .

Jesli wyjdziesz na ulice i opowiesz ludziom że to Bóg to robi aby czynic prowokacje do wojen z nim kościół wświecie duchowym to ludzie będą pukali się w czoło i mówili że to nie Bóg tylko Szatan .

On zaś będzie się śmiał że za chwilę będziesz obwołany antychrystem .

Potem mówi ci sam że on był Szatanem a nie Bogiem i że za to że mówiłeś że to Bóg będziesz dręczony .

Jeśli powiesz że nie będziesz słuchał szatana to będzie napierał forsował siłą że masz go słuchać bo on jest Bogiem .

Jeśli będziesz wołał Jehowę co tu u licha się dzieje i czy pomoże ci aby szatan odszedł to Jehowa przyjdzie i ci powie że sam przysłał szatana .

Jeśli nie znajdzie powodu za co to powie że na próbę .

na końcu dowiesz się od innych ludzi na forum że w Niebie są demeony Pokimora Błęd i inni .

Prawda jest inna w Niebie są aniołowie .

a co do demona to znam jednego kiedy przychodzi i dręczy żaden Jezus nawet ci nie pomoże .

jedyne co Jezus mógł to powiedzieć to nasz Bóg .

Niestety aby wciągać kościół do wojen z nim posługuje się ludźmi chorymi doprowadza ich do obłędu .

Niestety gra ta jest wielce ryzykowna dla kościoła w Niebie , bo jak oni pójdą ci na pomoc i będą walczyli załóżmy miesiąc ale po miesiącu on ciebie złapie na czymś to jest tzw amen bo on wtedy powie kościołowi że walczyli o kogoś takiego .

setki ludzi boją się wejść na internet tak się go boją aby wam opowiedzieć o nim .

wiadomo lepiej się go bać i mieć święty spokój po tym co on robi to nikt nic nie zrobi ze starchu przed nim .

[ Dodano: 2006-06-26, 13:35 ]
za 10 minut relacje w mp3

ps mam nadzieję że znajdę na forum ludzi i że zorganizuję pomoc setkom jego ofiar w kosciele katolickim i wśród chrześcijan

[ Dodano: 2006-06-26, 13:45 ]
Jedna z relacjiSugreuję, żebys zorganizował sobie korki z j. polskiego. Buduj zdania bardziej logicznie i stosuj znaki interpunkcyjne. To co piszesz, w TEJ formie. czyta się bardzo ciężko.
 • 0

#6

Bazzg.
 • Postów: 86
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Uforaport- E... Z tego nic nic wynika, napisane jest z błędami, a po za tym to niezła katorga przeczytać to i dojść do wniosku "O co mu do cholery chodzi???"... Ja nie doszedłem... Może to popraw, albo co?
 • 0

#7

Guliwer.
 • Postów: 548
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Demony były od początku świata. Jest Bóg i Szatan, zło i dobro. Demony stoją po tej drugiej ciemnej stronie. I są naprawde.  


Dużo tutaj zależy od tego, jak człowiek postrzega poszczególne sprawy (Bóg, Szatan etc.) - dobro i zło są rzeczami dosyć subiektywnymi dla każdego z nas, i róznie pewne istoty możemy odbierać.
 • 0

#8

count_maximus.
 • Postów: 38
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

demony,złe duchy,diabliki,złe byty astralne,upadli aniołowie to wszystko można różnie używać ale sens jest myślę taki sam chodzi o coś co nie jest duszą człowieka tylko jakimś rodzajem zła pierwotnego być może coś co jest złe bo taka jest tego natura
 • 0

#9

Macha.

  Ciekawski

 • Postów: 2267
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

na pewno istnieje, przeciez nie znamy dobrze astralu, ale mimo to sa opowiesci o demonach, aniolach itp. jak dla mnie jest w tym jakies ziarnko prawdy

sa ludzie ktorzy nieswiadomie dotykaja astralu i widza niezwykle rzeczy, po prostu ktos w przeszlosci widzial tego typu byty astralne, ktore nazwal jako demony, badz anioly
 • 0#10

Mayo.
 • Postów: 210
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzki umysł jest niezbadany, a może to wszystko jest częścią nas. Tylko wymyślamy jakieś demony, byty zewnętrzne, które nas nakłaniają do złego, kierują nami. Odsuwamy w ten sposób myśl, że to być może jakiś stan umysłu, w nas coś się dzieje.
A może to jakiś nieświadomy sposób materializowania złych myśli pod postacią czegoś, co nam się ze złem kojarzy? (no może materializowanie to trochę źle powiedziane)
 • 0

#11

brutus83.
 • Postów: 7
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzwieku nie widać jedynie go słyszymy, wiatru tez nie widac - mozemy go poczuć, widzimy tylko źródło światła a pojedynczych kwantów nie, prad widzimy jak przeskoczy iskra ale na ogół tej energi równiez nie widzimy - ile jeszcze jest rodzajów energii, której na ogół nie "percepujemy" a istnieje? ile jeszcze jest zjawisk fizycznych, których nie znamy? to wcale nie musza być demony...

[ Dodano: 2006-07-02, 01:18 ]
dzwieku nie widać jedynie go słyszymy, wiatru tez nie widac - mozemy go poczuć, widzimy tylko źródło światła a pojedynczych kwantów nie, prad widzimy jak przeskoczy iskra ale na ogół tej energi równiez nie widzimy - ile jeszcze jest rodzajów energii, której na ogół nie "percepujemy" a istnieje? ile jeszcze jest zjawisk fizycznych, których nie znamy? to wcale nie musza być demony...
 • 0

#12

Adamus.
 • Postów: 3
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rodzaj magii odpowiedzialny za przyzywanie demonów to Goetia. (Nie dla dzieci)
 • 0

#13

ciemność.
 • Postów: 1937
 • Tematów: 21
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Demon to zło. Zło jest w każdym człowieku. W jednym mniej w drugim więcej. Czyli tak na dobrą sprawę demonem jest każdy z nas kiedy ujawnia swoje złe oblicze. :smile:
 • 0#14

Guliwer.
 • Postów: 548
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko wymyślamy jakieś demony, byty zewnętrzne, które nas nakłaniają do złego, kierują nami. Odsuwamy w ten sposób myśl, że to być może jakiś stan umysłu, w nas coś się dzieje.


Czasem tak, aczkolwiek w życiu nie uznałbym tego za regułę, ani w większej części prawdę.
 • 0

#15

Mayo.
 • Postów: 210
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tylko takie moje dywagacje :P nie twierdzę, że tak jest.
Chodzi mi o to, że być może zwalamy wszystko na byty zewnętrzne, a to w nas budzi się ciemna strona mocy :devil:
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych