Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na maps.google nad Polską


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

drimaniack.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Przed chwilą bawiłem się mapami google'a i natknąłem się na coś co wygląda jak kula śledząca samolot. Żeby to zobaczyć trzeba wejść na mapy google, wybrać widok "Satelita" i wpisać 97-225 Lipianki. Zoom trochę większy i widać wyraźnie samolot i dziwny obiekt lecący równolegle do niego. Na codzień nie interesuję się tą tematyką, jednak to zdjęcie na tyle mnie zaciekawiło że postanowiłem się nim podzielić. Ciekawe co o tym powiecie :mrgreen:
  • 0

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdzie ty tu jakieś ufo widzisz ?

Dołączona grafika
  • 0

#3

drimaniack.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzie ty tu jakieś ufo widzisz ?


Spójrz:
Dołączona grafika
  • 1

#4

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Trzeba być skończonym naiwniakiem i debilem, żeby doszukiwać się ufo w zdjęciach które zostały przeskanowane i analizowane milion razy przez tych którzy je udostępnili.

edit AlienGrey
Lubie oglądać nocami www.fantasti.cc a szczególnie filmy z tagami "my mom"


całe google earth zajmuje miliardy jeśli nie więcej terrabatów , niema na ziemi komputera który by to przeskanował


Nie wiem co za niedorozwój to napisał. HAHAHAHA u mnie zajmuje jedynie 60mb

Użytkownik EL Passo edytował ten post 13.09.2010 - 21:18

  • -22

#5 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie trzeba, całe google earth zajmuje miliardy jeśli nie więcej terabajtów, nie_ma na ziemi komputera który by to przeskanował, nawet jeśli by był o takiej mocy obliczeniowej to nie ma programu do wykrycia jakiś dziwnych obiektów. Taką zdolność ma tylko człowiek.

edit AlienGrey
Nie stawia się spacji przed znakiem interpunkcji.

  • 0

#6

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Trzeba być skończonym naiwniakiem i debilem, żeby doszukiwać się ufo w zdjęciach które zostały przeskanowane i analizowane milion razy przez tych którzy je udostępnili.

Po pierwsze - co ci drimaniack zrobił, że nazywasz go debilem? Może trochę kultury, co?

Po drugie - jak już Dolg napisał - nikt nie analizuje tych zdjęć, albo co najwyżej wyrywkowo sprawdza. Poza tym - obiekt ten jest za mało charakterystyczny, żeby komputer w ogóle go wyłapał.

Zdjęcie dość ciekawe.
  • 3

#7

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba być skończonym naiwniakiem i debilem, żeby doszukiwać się ufo w zdjęciach które zostały przeskanowane i analizowane milion razy przez tych którzy je udostępnili.


Trzeba byc skonczonym..., zeby uwazac, ze ktos przeglada wszystkie zdjecia wykonane przez satelity. Wiesz jaka "armia" ludzi musialaby byc do tego zatrudniona? Nie wiem czy wiesz ale "dzieki" mapa z googla dokonano kilku odkryc, jak np."najwieksza tama bobrow". Tak wiec troche pokory w stosunku do innych uzytkownikow jak i zycia.

Co do samego UFO, bardzo ciekawe. Sam nie mam pomyslu co to, lub jak taki "artefakt" mogl powstac.
Warto zwrocic uwage, ze smuga za obiektem "zamazuje" sie mniej wiecej tak samo jak smuga kondensacyjna za samolotem.


Użytkownik Ironmacko edytował ten post 13.09.2010 - 15:26

  • 0

#8

Pientaszek.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby się przyjżeć zdjęciu dokładniej, to można zauważyć że ten obiekt leci wyżej od samolotu. Moim zdaniem to jakiś meteoryt który zaczął się wypalać w naszej atmosferze.
  • 1

#9

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

całe google earth zajmuje miliardy jeśli nie więcej terrabatów , niema na ziemi komputera który by to przeskanował


Emm.... a można jakieś źródło tych rewelacji o tym że program zajmuje miliardy terabajtów? O_o
  • 0

#10

drimaniack.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby się przyjżeć zdjęciu dokładniej, to można zauważyć że ten obiekt leci wyżej od samolotu. Moim zdaniem to jakiś meteoryt który zaczął się wypalać w naszej atmosferze.


Też myślałem na początku że to meteoryt, ale zastanawia mnie że ślad który za sobą pozostawia jest (na oko) równoległy do smugi kondensacyjnej za samolotem. Jak dla mnie to bardzo duży zbieg okoliczności, a w takie raczej nie wierzę. Czy ktoś z obecnych widział może inne zdjęcia meteorytów na mapach googl'a? Chodzi mi o to czy na zdjęciach satelitarnych są podobne do tego obiektu.

Wiem że jestem nowy na forum ale proszę nie robić oftopa. Ten wątek nie ma na celu badania mojej inteligencji, spostrzegawczości pracowników googla ani szacowania objętości ich map. Skupmy się na tym obiekcie :)
  • 0

#11

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według mnie jest to odbicie samolotu lecącego obok. Długość linii jest ta sama, i biała "kulka" odpowiada wielkością samolotowi.
  • 0

#12

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Właśnie niedawno odkryłem, że to Ana Mert na miotle.

edit AlienGrey
Dołączona grafika
  • -4

#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem co za niedorozwój to napisał. HAHAHAHA u mnie zajmuje jedynie 60mb


to co masz zainstalowane na komputerze to jedynie program dostepowy ktory w nieco ladniejszy i bogatszy niz przegladarka sposob wyswietla dane pobierane z serwerow google
tych danych jest bardzo duzo same zdjecia satelitarne zajmuja dziesiatki TB

Użytkownik pazuzu edytował ten post 14.09.2010 - 00:23

  • 0

#14

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano


Nie wiem co za niedorozwój to napisał. HAHAHAHA u mnie zajmuje jedynie 60mb


to co masz zainstalowane na komputerze to jedynie program dostepowy ktory w nieco ladniejszy i bogatszy niz przegladarka sposob wyswietla dane pobierane z serwerow google
tych danych jest bardzo duzo same zdjecia satelitarne zajmuja dziesiatki TB


program mi działa bez łącza internetowego, jak się łączy z serwerami ?
  • 0

#15

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

program mi działa bez łącza internetowego, jak się łączy z serwerami ?


Czary, magia i gumisiowi sok

tych danych jest bardzo duzo same zdjecia satelitarne zajmuja dziesiatki TB


Można wiedzieć gdzie to przeczytałeś? Bo Dolg chyba nie odpowie na moje pytanie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych