Skocz do zawartości


Zdjęcie

Byliśmy na Marsie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=Isc5cKwi3GU


Film z misji, która miała miejsce w latach 1972/73. Jedyną informacją jest, że nie lądowali na powierzchni, ale tworzyli mapę pewnego obszaru, który uważa się za starożytne budowle.

Nie znalazłem tematu dotyczącego tego filmiku. Czy jest to fake? Jeśli nie to co o nim sądzicie?

Użytkownik Akinci edytował ten post 11.09.2010 - 21:02

  • 0

#2

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli nie jest to podróbka a wydaje mi się że jest... to przecież nie ma na tym filmiku lądowania... Więc gdzie spekulacje czy byliśmy?
  • 0

#3

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Fake.

W latach 60. i 70. NASA używała kamer 16 mm z obrazem w formacie 4:3, a nie dziwnym 1,85:1 z zaokrąglonymi rogami. Poza tym zdjęcia użyte jako tło są znanymi ujęciami z bezzałogowych misji na Marsa.

Użytkownik Lynx edytował ten post 11.09.2010 - 21:29

  • 6



#4

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To wygląda na fejk choćby ze względu na hollywoodzki sposób kamerowania, mający naśladować napięcie i zakłopotanie. Drżenie obiektywu, łapanie ostrości... NASA stać na statyw, stojak, czy kamery montowane na maszynie, co wyeliminowałoby coś takiego.
  • 0

#5

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza tym zdjęcia użyte jako tło są znanymi ujęciami z bezzałogowych misji na Marsa.

Tak na szybko - ujęcie z 1:10 to zdjęcie uzyskane za pomocą obiektywu MOC sondy MGS w marcu 1999 roku -> LINK
  • 2



#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

łapanie ostrości...

Ten efekt można stworzyć na każdym materiale filmowym nawet za pomocą bezpłatnego Blendera.
  • 0

#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co dopiero After Effect. ;) Już od jakiegoś czasu każdy w zaciszu domowym może robić filmy na poziomie hollywood (nie ma tu żadnego przesadyzmu).

Ograniczeniami są:

- długie miesiące (choć raczej lata) nauki
- czasochłonność tworzenia filmu
- zasobnożerność efektów specjalnych

Ale krótkie filmy można zrobić w kilka dni. I to nie takie prymitywne jak tutaj.

Bardzo prosto wyciąć tło w kosmosie, jest całe czarne i działa jak bluescreen.

Użytkownik mylo edytował ten post 13.09.2010 - 20:59

  • 0



#8 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

Fakt, film to fake, ale za to naprawdę fajnie zrobiony, szczególnie podobają mi się zbliżenia na powierzchnię Marsa (z związku z nimi, od razu miałem skojarzenie z bitwami kosmicznymi w serialu BSG, gdzie zbliżenia dawały fajny klimat, tu jest to samo) poza tym ostrzenie, drżenie ręki, brawa dla autora za pomysł, mi się ten film podoba. 8)

Użytkownik Armstrong2009 edytował ten post 28.09.2010 - 21:01

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych