Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy w moim domu straszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

klaudynaxdxd.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Zarejestrowałam się tu ponieważ dręczą mnie pewne fakty.
W moim domu od 3 lat (co roku, od wczesnej jesieni do wczesnej wiosny) dzieją się jakieś dziwne rzeczy. Dodam, że moi rodzice wybudowali ten dom (w ktorym mieszkam) jakieś 4-5 lat temu. Nie było tu jakichś cmentarzy, kościołów itd, po prostu łąka.
A więc tak:
Moja mama ma zdolności telepatyczne. W nocy, przed katastrofą w Smoleńsku śniło jej się, że leciała samolotem i były straszne turbulencje i rano dowiedziała się o katastrofie. Ja kiedy byłam mała, i kiedy świecił księżyc (oczywiście zawsze zasłaniałam żaluzje aby nie świecił centralnie na mnie) chciałam wbić sobie nożyczki w serce. Mama mnie powstrzymała, ponieważ spała w tym samym pokoju co ja.Jeśli świeci na mnie księżyc(lub jesli jest po prostu pelnia) nie mogę spać, wszystko mi przeszkadza, drażni mnie itd.
Ale wracając do tematu.
Moja mama zaczyna mieć "ZWIDY" tzn. wydawało jej się, że ktoś stoi w domu na schodach. Dzisiaj opowiadała mi, że jak byłam w szkole to drzwi od kotłowni bardzo stukały w sensie takim jakby ktoś za nie szarpał i jakby były zamknięte na klucz, a były otwarte. Jak siedziałyśmy razem w kotłowni to drzwi wejściowe stuknęły, tak jakby ktoś wszedł do środka, zdjął kurtkę, położył kluczyki od samochodu na blacie w kuchni. Myślałyśmy, że to mój brat wrócił, ale jak wyszłyśmy nikogo nie było. Cisza,wszystko tak jak wcześniej. Było już tak kilka razy. Ja, kiedy leżę wieczorem w łóżku słyszę takie trzaski, jakby ktoś chodził po panelach, takie skrzypienie, a dodam że jakieś 2 miesiące temu panele w całym domu zostały zerwane i na ich miejsce zawitał gres. Więc to raczej nie możliwe. Obie czujemy jakąś dziwną obecność KOGOŚ. Kiedy otwieram drzwi (podczas tych trzasków itd. a światło świeci się na holu) to te trzaskanie ustępuje. Jeśli zapalę lampkę w pokoju też ustępuje. Kiedy jest ciemno i kiedy jestem sama znów zaczyna trzaskać. Wcześniej myślałam, że to może od monitora, bo mój komputer jest włączony 24/24. Ale to nie od komputera, wyłączam go z gniazdka itd. Więc pytam, co zrobić aby to ustępiło i czy w moim domu ktoś mieszka oprocz nas?
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak siedziałyśmy razem w kotłowni to drzwi wejściowe stuknęły, tak jakby ktoś wszedł do środka, zdjął kurtkę, położył kluczyki od samochodu na blacie w kuchni.


Przy tylu czynnościach wydawane są też inne dźwięki niż stukanie drzwi ;)

Nie ujawniały się u ciebie wcześniej żadne nienaturalne umiejętności?
  • 0

#3

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze przenoszę w odpowiedni dział.

Co do Twojej relacji można ją wytłumaczyć na wiele rożnych sposobów. Odgłosy które słyszysz w domu, hmm najpierw należy doszukiwać się bardziej przyziemnych spraw. Może w domu zalęgł się jakiś szkodnik? Mówisz hałas ustępuje gdy włączasz światło, to może świadczyć o obecności "szkodnika" w domu.

Moja mama zaczyna mieć "ZWIDY" tzn. wydawało jej się, że ktoś stoi w domu na schodach

Sama dobrze to nazwałaś, zwidy. Ludzki mózg jest dziwny nie raz i nie dwa będę to powtarzał. Dlatego warto porozmawiać z mamą. Czy jej zachowanie się nie zmieniło? Wybacz ale co do tych kwestii trzeba podchodzić powoli małymi krokami.

Mógłbym się rozpisywać i rozpisywać na ten temat nie wiadomo ile. Ale jeśli chcesz rzetelnej odpowiedzi skontaktuj się z Anomalium. Link w moim profilu.
  • 0



#4

Windigio.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odgłosy z kotłowni mają miejsce od wczesnej jesieni do wczesnej wiosny, czyli w okresie grzewczym, więc może być to wina instalacji ciepłowniczej. Coś może być nie tak z rurami i wydaje to głosy podobne do stukania w drzwi. No chyba że coś, co nawiedza twoją chałupkę też ma wakacje i na ten okres idzie nawiedzać np. hawaje :rotfl:. A inne odgłosy, które słyszycie mogą być skutkiem przejmowania się tymi odgłosami z kotłowni. A Twoja mama może się dobrze nie wysypia i ma właśnie zwidy. Najlepiej nie myślcie cały czas, że to coś paranormalnego bo będziecie słyszeć takich odgłosów coraz więcej :).

PS. No i jest jeszcze kwesta przeciągu. To stukanie w drzwi zdarzało się często, czy tylko raz ? Macie jakieś okienko w tej kotłowni ? Jak tak, to mogła być wina przeciągu.

Użytkownik Windigio edytował ten post 07.09.2010 - 20:11

  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie zdolności "telepatyczne" jak twoja mama ma połowa społeczeństwa i nosi to nazwę "sny prorocze" lub przypadek. Również pełnia wywołuje u wielu ludzi problemy ze snem więc nie ma się co tu doszukiwać niezwykłości. Nocne stuki ustające po oświeceniu światła? Chyba nie odkryje ameryki mówiąc, że ludzie w nocnej ciszy i ciemności wychwytują wszelkie nietypowe dźwięki podświadomie wypatrując drapieżnika czajacego się w ciemności. W momencie zapalenia światła rolę głównego zmysłu przyjmuje wyrok więc większość dźwięków uprzednio "wyraźnych" przestaje być brana pod uwagę. Choć nie wykluczam również szkodnika, np. myszy. Ruch sprawia, że mysza truchleje i "siedzi jak mysz pod miotłą";-). Szarpanie drzwi? Przeciąg (do powstania przeciągu nie jest potrzebne otwarte okno, wystarczy duża różnica temperatur między pomieszczeniami lub ruch powietrza wywołany sztucznie - do obu przypadków przyczynić się może piec: ciepło i ciąg powietrza konieczny w procesie spalania ). Coś pominęłam? Ah. Tak. Rzekome otwieranie drzwi. Ludzie już tak mają, że nieznanym dźwiękom przypisują znane czynności szczególnie gdy usłyszenia ich sygnałów się spodziewają (choć niekoniecznie) a następnie wyobrażają sobie nieświadomie pozostałe towarzyszące im dźwięki. Drzwi prawdopodobnie po prostu trzasnęły choć równie dobrze mógł to być każdy inny dźwięk domu a wyobraźnia dorobiła swoje.
  • 0



#6 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ana Mert chyba też masz zdolności telepatyczne bo właśnie to chciała napisać.......:mrgreen:
  • 1

#7

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdolności telepatyczne jako tako, ale ja tu widzę zdolności trollowe. Sama historyjka wydaje się napisana na kolanie i ślicznie wymyślona, nick użytkowniczki dopełnił obrazu i nie mam wątpliwości, że to kiepska prowokacja.
  • 0

#8

klaudynaxdxd.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odgłosy z kotłowni mają miejsce od wczesnej jesieni do wczesnej wiosny, czyli w okresie grzewczym, więc może być to wina instalacji ciepłowniczej. Coś może być nie tak z rurami i wydaje to głosy podobne do stukania w drzwi. No chyba że coś, co nawiedza twoją chałupkę też ma wakacje i na ten okres idzie nawiedzać np. hawaje :rotfl:. A inne odgłosy, które słyszycie mogą być skutkiem przejmowania się tymi odgłosami z kotłowni. A Twoja mama może się dobrze nie wysypia i ma właśnie zwidy. Najlepiej nie myślcie cały czas, że to coś paranormalnego bo będziecie słyszeć takich odgłosów coraz więcej :).

PS. No i jest jeszcze kwesta przeciągu. To stukanie w drzwi zdarzało się często, czy tylko raz ? Macie jakieś okienko w tej kotłowni ? Jak tak, to mogła być wina przeciągu.


No właśnie mama podkreślała, że przeciągu nie było.

Takie zdolności "telepatyczne" jak twoja mama ma połowa społeczeństwa i nosi to nazwę "sny prorocze" lub przypadek. Również pełnia wywołuje u wielu ludzi problemy ze snem więc nie ma się co tu doszukiwać niezwykłości. Nocne stuki ustające po oświeceniu światła? Chyba nie odkryje ameryki mówiąc, że ludzie w nocnej ciszy i ciemności wychwytują wszelkie nietypowe dźwięki podświadomie wypatrując drapieżnika czajacego się w ciemności. W momencie zapalenia światła rolę głównego zmysłu przyjmuje wyrok więc większość dźwięków uprzednio "wyraźnych" przestaje być brana pod uwagę. Choć nie wykluczam również szkodnika, np. myszy. Ruch sprawia, że mysza truchleje i "siedzi jak mysz pod miotłą";-). Szarpanie drzwi? Przeciąg (do powstania przeciągu nie jest potrzebne otwarte okno, wystarczy duża różnica temperatur między pomieszczeniami lub ruch powietrza wywołany sztucznie - do obu przypadków przyczynić się może piec: ciepło i ciąg powietrza konieczny w procesie spalania ). Coś pominęłam? Ah. Tak. Rzekome otwieranie drzwi. Ludzie już tak mają, że nieznanym dźwiękom przypisują znane czynności szczególnie gdy usłyszenia ich sygnałów się spodziewają (choć niekoniecznie) a następnie wyobrażają sobie nieświadomie pozostałe towarzyszące im dźwięki. Drzwi prawdopodobnie po prostu trzasnęły choć równie dobrze mógł to być każdy inny dźwięk domu a wyobraźnia dorobiła swoje.


No nie wiem, może masz rację. Ale kiedy stanęłam przy drzwiach od swojego pokoju a na holu dalej coś "chodziło" to nie ustępowało, dopiero kiedy otworzyłam drzwi przestało.

Zdolności telepatyczne jako tako, ale ja tu widzę zdolności trollowe. Sama historyjka wydaje się napisana na kolanie i ślicznie wymyślona, nick użytkowniczki dopełnił obrazu i nie mam wątpliwości, że to kiepska prowokacja.


Jeśli nie wierzysz to już twój problem i nie odpisuj nie na temat. Nick nie ma tu nic do rzeczy.

Takie zdolności "telepatyczne" jak twoja mama ma połowa społeczeństwa i nosi to nazwę "sny prorocze" lub przypadek. Również pełnia wywołuje u wielu ludzi problemy ze snem więc nie ma się co tu doszukiwać niezwykłości. Nocne stuki ustające po oświeceniu światła? Chyba nie odkryje ameryki mówiąc, że ludzie w nocnej ciszy i ciemności wychwytują wszelkie nietypowe dźwięki podświadomie wypatrując drapieżnika czajacego się w ciemności. W momencie zapalenia światła rolę głównego zmysłu przyjmuje wyrok więc większość dźwięków uprzednio "wyraźnych" przestaje być brana pod uwagę. Choć nie wykluczam również szkodnika, np. myszy. Ruch sprawia, że mysza truchleje i "siedzi jak mysz pod miotłą";-). Szarpanie drzwi? Przeciąg (do powstania przeciągu nie jest potrzebne otwarte okno, wystarczy duża różnica temperatur między pomieszczeniami lub ruch powietrza wywołany sztucznie - do obu przypadków przyczynić się może piec: ciepło i ciąg powietrza konieczny w procesie spalania ). Coś pominęłam? Ah. Tak. Rzekome otwieranie drzwi. Ludzie już tak mają, że nieznanym dźwiękom przypisują znane czynności szczególnie gdy usłyszenia ich sygnałów się spodziewają (choć niekoniecznie) a następnie wyobrażają sobie nieświadomie pozostałe towarzyszące im dźwięki. Drzwi prawdopodobnie po prostu trzasnęły choć równie dobrze mógł to być każdy inny dźwięk domu a wyobraźnia dorobiła swoje.


A propo pieca, zawsze rozpalany jest tylko wtedy, kiedy jest naprawdę zimno.

Jak siedziałyśmy razem w kotłowni to drzwi wejściowe stuknęły, tak jakby ktoś wszedł do środka, zdjął kurtkę, położył kluczyki od samochodu na blacie w kuchni.


Przy tylu czynnościach wydawane są też inne dźwięki niż stukanie drzwi ;)

Nie ujawniały się u ciebie wcześniej żadne nienaturalne umiejętności?


Nienaturalne? TZN?
  • 0

#9

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ oczywiście, że nick ma tu coś do rzeczy.
Zaufała byś osobie w banku, która jest wytatuowana, ma kolczyk w nosie, kolorowe soczewki kontaktowe i nazywa się Porąbaniec Pijak?
  • 0

#10

klaudynaxdxd.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ależ oczywiście, że nick ma tu coś do rzeczy.
Zaufała byś osobie w banku, która jest wytatuowana, ma kolczyk w nosie, kolorowe soczewki kontaktowe i nazywa się Porąbaniec Pijak?


Wszędzie używam tego nicku i to od kilku lat. I nie zamierzam go zmieniać dlatego, ze komuś się to nie podoba bo MOŻE JESTEM NIEDOJRZAŁA albo sobie coś WYMYŚLIŁAM. Zarejestrowałam się tu po to, żeby uzyskać odpowiedź.

A czy kolorowe soczewki kontaktowe to coś złego? haha.... ludzie na tym świecie są naprawdę dziwni... ;D
Chyba masz problem sam z sobą skoro tak wszystkich widzisz.
  • 0

#11

Sajmon.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli jesteś osobą wierzącą mogłabyś odmówić egzorcyzm prywatny. Jest to modlitwa do św. Michała Archanioła, którą to Sante ma w opisie. Wiesz nie zaszkodzi się pomodlić.

Użytkownik Sajmon edytował ten post 09.09.2010 - 15:00

  • 0

#12

skrzypus.
  • Postów: 51
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Czy zjawiska nasilają się, jeśli tak to kiedy, w jakich porach dnia i nocy :?: Czy teren pod budową był dokładnie sprawdzany, w sensie, czy nie płynie pod nim żyła wodna :?: Jeśli chodzi o pełnię i różne fazy księżyca, to nie ma co tłumaczyć, ponieważ, każdy wie, że maja wpływ negatywny, niektórzy nie mogą spać, a niektórzy przy pełni lunatykują. Czy razem z rodziną zażywacie jakieś wiataminy lub leki na stałe, jeżeli tak, to sprawdźcie skład i sposób działania innych składników. Przepraszam za ostatnie pytanie, ale niestety jest też tak możliwość. Czy w Twojej rodzinie występują osoby z zaburzeniami psychicznymi, jeżeli tak, to jakimi :?: Spróbujemy wyjaśnić, po odpowiedziach na te pytania.
  • 0

#13

umklajder.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra zacznę.
Sam jestem mało aktywny ale narażanie się takim osobą jak Aexalven Fendadra z większym doświadczeniem na forum nie jest dobrym pomysłem osobiście nic do ciebie nie mam ale tutaj na forum panuje pewna hierarchia więc nie polecam wchodzić i robić rozpierduchy od razu sam miałem dziwne przypadki czemu poświęciłem osobny temat ale myślę że to coś z psychiką więc rozumiem cię i wiem że nawet jeśli czegoś nie ma może się to wydawać bardzo realistyczne. Myślę że więcej się dowiesz jak odpowiesz na pytania użytkownika skrzypus dzięki i polecam się w razie jakichś problemów

Użytkownik umklajder edytował ten post 21.09.2010 - 13:54

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych