Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie całkiem pełna kontrola snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Benjamin.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z góry przepraszam za tytul tematu ( po prostu nie wiedzialem jak go nazwac ) i za mozliwy nie ten dzial co trzeba.

Forum przegladam od ok 2 lat, jednak dopiero teraz zdecydowalem sie zarejestrowac.

Zaczynamy :)

Czasami gdy zasypiam potrafie poprowadzic swoj sen, jednak pozniej dzieja sie rzeczy ktorych nie kontroluje i mnie budza.
Podam przyklad.

Zasypiam,sni mi sie ze chodze sobie po ZOO, ogladam zwierzaki itd. gdy podchodze do klatki z malpa, ona rzuca we mnie skorka od banana :mrgreen:
wtedy ja sie zaslaniam i... budze sie i wiem ze zrobilem dokladnie taki sam ruch we snie jak i w realu.

drugi ostatni przyklad:

Zasypiam,wybieram sie na przejazdzke rowerem, jade rower w lesie,piekne widoki itp. nagle ktos mnie lapie, przewraca i uderza galezia po lydce,
czuje bol... gdy sie budze czuje taki sam bol w lydce, okazuje sie ze to skurcz.

Moglbym podac jeszcze wiele przykladow ale nie jest to wazne.
Wiem ze wielu ma podobnie, chcialbym sie tylko dowiedziec czy jest na to jakas fachowa nazwa,
tak zebym mogl sobie o tym cos wiecej poczytac na ten temat(jesli jest o czym czytac)
i dlaczego te obrazy we snie tak idealnie wspolgraja z tymi ruchami ktore budza?

z gory dzieki za odpowiedzi ;)


P.S

Jeszcze taka jedna prosba,
czytalem kiedys na tym forum o chlopaku ktory prowadzil dziennik(jakis amerykaniec chyba to byl)
opisywal w nim... cos. To cos chyba karmilo sie jego strachem i z czasem roslo(moge sie mylic)
na koncu okazalo sie ze ten chlopak i jego kolega zostali znalezieni gdzies martwi(cos w tym stylu,
nie pamietam dokladnie :| )

jesli ktos kojarzy o czym mowie i pamieta to prosze o link, albo chociaz o info w jakim dziale moge to znalezc.

Użytkownik Benjamin edytował ten post 24.08.2010 - 19:28

  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na bardzo płytki sen, taki już z pogranicza rzeczywistości.

Zgrywanie się akcji snu z tym co się dzieje w rzeczywistości nie jest niczym niezwykłym, zwłaszcza nad ranem gdy człowiek jest już w miarę wyspany i blisko mu do obudzenia. Czasami to co się dzieje w rzeczywistości ma wpływ na akcję snu (dzwonienie budzika w rzeczywistości - szukanie po kieszeniach telefonu dzwoniącego we śnie), innym razem sceny ze snu odgrywane są w rzeczywistości (najlepszym przykładem jest tu mówienie przez sen). Ten drugi przypadek najczęściej kończy się obudzeniem ze względu na zwiększenie poczucia realnego ciała.
  • 0



#3

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ŁEE tam panie!! to jeszcze NIC, mnie to sie takie rzeczy śnią nieraz że to ino sie na redtjuba nadaje! np. raz śni mi sie że jestem w zoo i podchodze do wybiegu nosorożców.. a ten wyskakuje panie na mnie!! ale jo jak go złapał za roga!! i nim zaczoł nim mochoć i chlastać tak o ziemie, góra-dół.. aż się obudziłem w rzeczywistości i powiem ci panie że jo żem dalej się za tego roga trzymał!! to było coś a nie jakieś tam małpy.. no może ino roz śniły mi się pawiany.. wiesz pan jak to wygląda? no! ale to już nie było śmieszne.. :o
  • -3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych