Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamknięto chińskie lotnisko. "Przyleciało UFO"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na godzinę zamknięto wczoraj lotnisko Hangzhou Xiaoshan w Chinach z powodu pojawienia się nad płytą lotniska UFO, poinformowały wczoraj chińskie media – podaje serwis newsru.com.
Rzecznik lotniska poinformował dziennikarzy, że UFO pojawiło się około godziny 21 czasu lokalnego (ok. 19 w Polsce). W związku z tym wszystkie loty do Hangzhou zostały przekierowane na najbliższe lotnisko.

Jak podaje serwis newsru.com pasażerowie, którym odwołano loty nie widzieli żadnego niezidentyfikowanego obiektu latającego nad lotniskiem.

W tej chwili ze względu na brak czasu, nie udało mi się znaleść więcej informacji na ten temat.

żródło
  • 0



#2

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

moze jakies tajne operacje wojskowe ?:> nie wszyscy sa w stanie zobaczyc UFO:P musza przebywac z osobami ktore maja wyostrzone zmysly
  • 0

#3

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źródła chińskie też nie są szczególnie wylewne:

UFO disrupts air traffic in east China

HANGZHOU, July 8 (Xinhua) -- An unidentified flying object disrupted air traffic over Hangzhou, capital of east China's Zhejiang Province, late Wednesday, the municipal government said Thursday.

Xiaoshan Airport was closed after the UFO was detected at around 9 p.m. and some flights were rerouted to airports in Ningbo and Wuxi cities, said an airport spokesman.

The airport had resumed operations and more details would be revealed after an investigation, he said.



Choć skoro pisze o tym ichniejszy mainstream to prawdopodobnie coś jest na rzeczy-a poza tym zauważcie że nie ma tam słowa o tym czy pasażerowie lotniska widzieli czy nie ten obiekt.
  • 0

#4

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale te chinole głupie.. wystraszył ich byle piorun kulisty :P
  • 0

#5

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na piorun kulisty to nie wygląda,już prędzej jakiś bolid spalający się w atmosferze,choć z tego zdjęcia trudno cokolwiek sensownego wywnioskować.

Dołączona grafika

Źródło: http://english.cntv....08/102949.shtml
  • 0



#6

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
to chyba o to chodzi ? nie wiem dokladnie czy to podgladowe zdjecie czy oficjalne .. :)

art na tej stronie - przetlumaczony przez google :)
  • 0

#7

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na piorun kulisty to nie wygląda,już prędzej jakiś bolid spalający się w atmosferze,choć z tego zdjęcia trudno cokolwiek sensownego wywnioskować.


Piorun, to odnośnik do pewnej dyskusji..

co do tematu to skoro zamkneli lotnisko to musieli "coś" zobaczeć na radarze ewentualnie naocznie, ale z pewnością zwykła kreska na niebie to za mało.. obstawiam że coś pojawiło się na radarze i być może coś było jeszcze widać..

szukałem na zagranicznych portalach info.. ale wszędzie tyle samo co tu, poza tym że pojawia się wszędzie zarzut o braku zdjęć (typu: na lotnisku? tyle ludzi, azjatów co bez aparatu jak ręki..) tak ale pamiętajmy że to Chiny! i nawet jakby zdjęć były setki, to wszystko skonfiskowane raz dwa..
a tak wogóle podejrzewam (bo nie byłem) że tam w takich miejscach nawet w dzień powszedni za zdjęcia dostaje się pałą w łeb ;]
  • 0

#8

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no to mamy kontakt? mam nadzieję, że sprawa nie przyschnie.. bo zapowiada się arcyciekawie ;)
  • 0

#9

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja znalazłem te zdjęcie w internecie:

Photo Of The UFO That Shut Down The China Airport!!
Dołączona grafika

edit AlienGrey
Dołączona grafika

shortez edit:
Przepraszam

Użytkownik shortez edytował ten post 10.07.2010 - 08:37

  • 0



#10

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozbawiła mnie pewna notka, która nawiązuje do tego wydarzenia:

Chińska agencja Xinhua poinformowała o konieczności zamknięcia lotniska w Xiaoshan, ponieważ zauważono tam niezidentyfikowane obiekty latające. Tymczasem "Rzeczpospolita" wzięła na warsztat stronę internetową Państwowych Portów Lotniczych i ustaliła, że... UFO nie jest obce także warszawskiemu Okęciu.

Incydent na lotnisku Xiaoshan spowodował spore zamieszanie. Samoloty zostały przekierowane do portów w Ningbo i Wuxi. Jak powiedział rzecznik Xiaoshanu całe wydarzenie ma zostać dogłębnie zbadane, a informacja wyjaśniająca zajście zostanie opublikowana "w odpowiednim czasie".

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" sprawdzili, czy UFO może być groźne także dla Okęcia i ustalili... że pasażerom nic nie grozi, bo niezidentyfikowane obiekty latające ujęte są w rozkładzie lotów. O żadnym niespodziewanym zakłóceniu nie może więc być mowy.


Na nowej stronie PPL widnieje rozkład lotów a w nim jest miejsce na nazwę linii lotniczej wykonującej rejs. Niektóre z nich oznaczone są jako "nieznane" ("unknown").

Gazeta rozszyfrowała, że do grona Niezidentyfikowanych Obiektów Latających zaliczone zostały między innymi samoloty hiszpańskiej linii Iberia, amerykańskich American Airlines i United, japońska ANA i kanadyjskie Air Canada. Dziennikarze - miłośnicy zjawisk paranormalnych - są bardzo zawiedzeni.


Źródełko - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,UFO-startuje-z-Okecia---zgodnie-z-rozkladem,wid,12457839,wiadomosc.html?ticaid=1a7da#czytajdalej

Wybaczcie, coś mi z tym linkiem nie wyszło tak jak chciałem

Mój odnośnik - Naumiałem się dzięki

Użytkownik Daikin edytował ten post 09.07.2010 - 10:54

  • 1



#11

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

musisz uzyc kodu url wtedy Dołączona grafika bedzie dzialal:)

shortez niezla fota, az nie prawdopoodbna ..tylko jedna sprawa calosc jest poruszona ( otoczenie .. ale nie obiekt )
  • 0

#12

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

musisz uzyc kodu url wtedy Dołączona grafika bedzie dzialal:)

shortez niezla fota, az nie prawdopoodbna ..tylko jedna sprawa calosc jest poruszona ( otoczenie .. ale nie obiekt )


Wczoraj przeglądałem sieć szukając jakiś dodatkowych informacji, na chińskiej stronie znalazłem filmik, między innymi wstawione było w nim to zdjęcie, więc może być rozmazane, bo to prawdopodobnie printscrn. z owego filmiku.
Filmu nie wstawiałem gdyż przez prawie dwie minuty wypowiada się tam pracownik lotniska, zgadnijcie w jakim języku ;-)

znalazłem za to troszkę obszerniejszy materiał na ten temat...



CHINY. 7 lipca 2010 r. lotnisko w mieście Hangzhou zostało zamknięte… ponieważ wykryto nad nim niezidentyfikowany obiekt latający. Świadkowie z dołu nie widzieli jednak niczego.

Jak poinformowały chińskie i rosyjskie media, na trzy godziny zamknięto port lotniczy Xiaoshan w mieście Hangzhou we wschodniochińskiej prowincji Zheijang z powodu pojawienia się nad nim niezidentyfikowanego obiektu latającego. Nic jednak więcej w tej sprawie nie wiadomo. Przynajmniej na razie.

Jak powiedział dziennikarzom przedstawiciel lotniska, obiekt typu NOL został zarejestrowany 7 lipca 2010 roku około godziny 21:00 miejscowego czasu. W związku z tym wszystkie samoloty zmierzające do Hangzhou kierowane były na sąsiednie lotniska.

Po tym, jak rozniosła się plotka o UFO nad lotniskiem, zaczęli wypatrywać go wszyscy jego pracownicy, jak i niektórzy mieszkańcy, jednakże niczego nie byli w stanie dostrzec.

Rzecznik lotniska wyjaśnił potem, że UFO było wykrywalne jedynie dzięki pomocy „specjalistycznych instrumentów”, choć nie sprecyzowano, o co dokładnie chodzi (zapewne o radar). Jakiś czas po zakończeniu incydentu rozpoczęło się jego badanie. Szczegóły mają być ujawnione wkrótce.

Co ciekawe, podobne incydenty zdarzały się już wcześniej, choć zwykle były to przypadki dość kontrowersyjne. Dla przykładu w 1992 r. dwaj pracownicy lotniska Heathrow zaobserwowali czarny nieruchomo tkwiący obiekt w kształcie trójkąta, który po jakimś czasie odleciał. Wspomnienie o tym incydencie znajduje się w aktach nt. UFO ujawnionych przez brytyjski MON.

Jedna z ciekawszych historii rozegrała się 7 listopada 2006 r. na chicagowskim lotnisku O’Hare, kiedy to władze lotniska otrzymały raport na temat obserwacji srebrzystego obiektu w kształcie dysku, której świadkami było kilkanaście osób. Historia ta wywołała wówczas sporą sensację.

Około 16 jeden z pracowników lotniska zauważył dziwny wirujący obiekt, który znajdował się nad jednym z samolotów. Według informacji, które pojawiły się wkrótce w amerykańskich mediach, obiekt miał być obserwowany przez ok. dwie minuty przez grupę kilkunastu pracowników United Airlines (w tym również pilotów). Jakiś czas później niezidentyfikowanego pochodzenia obiekt miał gwałtownie przyspieszyć i zniknąć… pozostawiając po sobie dziurę, którą „wybił” w chmurach.

Wkrótce po okresie dywagacji i snucia teorii przez UFO entuzjastów, postanowiono zwrócić się z wyjaśnieniami do Federalnej Administracji Lotnictwa, która orzekła, że za zdarzenie odpowiadały warunki pogodowe panujące nad O’Hare, zaś samo UFO było nieznanym pogodowym fenomenem. Świadkowie jednak nie zaakceptowali tego wyjaśnienia i nie byli uradowani faktem, że nie podjęto żadnych procedur mających wyjaśnić to wydarzenie.

Tymczasem należy poczekać na dalsze wyjaśnienia dotyczące historii z Hangzou. Nie da się ukryć, że doniesienia z Chin są często problematyczne, bowiem wielokrotnie okazywało się, że wskutek błędu w tłumaczeniu czy też może nadgorliwości dziennikarzy, na bazie doniesień z Państwa Środka tworzono często bardzo fantastyczne teorie. Przykładem tego, jak rodzą się podobne sensacje może być historia o obserwacji UFO, jakiej dokonali astronomowie z Nankinu. Jak się potem okazało rzekomy NOL był tak naprawdę zjawiskiem astronomicznym, a wrzawa związana z UFO pochodziła od rządnych sensacji dziennikarzy.

zródło
  • 0



#13

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Władze chińskie oświadczyły iż obiekt ma zwiazek z wojskiem,co za tym idzie odmówiono dalszych komentarzy.

UFO in China has 'military connection': Official

Beijing, Jul 9: A Chinese official said that the Unidentified Flying Object which disrupted air traffic in a Chinese city has a "military connection". The officer refused to disclose more details about the UFO as it was not the proper time to publicly disclose the information since there was a 'military connection' to it.

The UFO had disrupted air traffic over Hangzhou, capital of Zhejiang province, on Wednesday, Jul 8. After it was detected at around 9 pm, Xiaoshan Airport was closed and some flights were redirected to Ningbo and Wuxi airports, informed an airport official.

He added that the air traffic has been resumed and more details will be released after the investigation.

Some media had reported that a fan shaped white light UFO was spotted in Urumqi, Northwest China's Xinjiang Uyghur Autonomous Region. Song Huagang, secretary general of Xingjiang Astronomy Society had later said that the UFO was later identified as debris from an intercontinental missile launched by US.


Pojawiają się też dokładniejsze zdjęcia:
http://news.xinhuane...3392148_41n.jpg

edit AlienGrey
Dobrze byłoby, gdybyś najpierw przeczytał cały topic a potem się wypowiadał.

Dołączona grafika
  • 0

#14

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Bardzo trudno mi przyjąć do wiadomości iż jest to UFO ale nie twierdze że jest to jakieś fake. Zapowiada się że mamy 2 roswell po 2 stronie swiata
  • 0

#15

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tajny chiński korespondent Radia Wolna Europa donosi!

I znów, znów zgnili komuniści na czele z nieumarłym bandytą Mao i obcą potęgą marksistowską knują przeciwko postępowemu społeczeństwu Wolnego Zachodu, by zniszczyć ostatnią wolę oporu w przodujących amerykańskich turystach! Szczęśliwie Miłościwie Nam Panujący Wielki Amerykański Wódz Jego Wysokość Generał Babrack Obrama już zapowiedział stanowczą i zbrojną akcję odwetową przeciw Czerwonym Chinom! Stanowcze NIE opresji komunistycznych kosmitów! Stanowcze NIE kolaborantom z odległego Kosmosu! Powiązania z obcymi pojazdami gwiezdnymi a stanowczo zaniżonymi w tym roku plonami stanu Iowa oraz tajemniczym wyciekiem ropy już zostały odkryte! Interpol pospołu z CIA ściga zdrajcę narodu E.T, widzianego nad komunistycznym wrogiem! Nie powiodło się pogrobowcom komunizmu! Wichrzyciele wojenni uciekają z podkulonym ogonem!


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych