Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzieło przypadku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

VergilDH.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
Jako, że jest to mój pierwszy post, na początek się przedstawię. Czytelnikiem forum jest od kilku długich lat, cały czas jednak w formie "gościa". Moja, nazwijmy to "specjalizacja" to paleoastronautyka, choć interesują mnie też wszelkie teorie spiskowe. Dobra, wstęp mamy już za sobą, pora przejść do sedna sprawy.

Od jakiegoś już czasu zdarza mi się przewidywanie(na chwilę obecną nie znajduję lepszego okreslenia) pewnych wydarzeń, na kilka minut (z jednym małym wyjątkiem) przed ich wystąpieniem. Od razu posłużę się kilkoma przykładami:

1. W mojej rodzinie mamy pewne powody, by nie mówić jednej z moich "babć" o ważnych dla Nas rzeczach. Kiedy moja mama wyjeżdżała za granicę, bardzo zależało wszystkim, by kto jak kto, ale babcia nie dowiedziała się o tym dopóty, dopóki będzie już na miejscu. Kiedy zawiozłem ją z bratem na przystanek, moja pierwsza myśl po wyjściu z auta brzmiała mniej więcej "nieźle będzie, jak zaraz babcie spotkamy". Tak, spotkaliśmy ją kilka minut później.

2. Jadąc z kumplem do kina pociągiem, będąc tuż w mieście docelowym, przyszło mi do głowy, że chciałbym zobaczyć na żywo Nissana GTR. Co się okazało ? Jeszcze tego samego dnia takowy przejechał tuż obok nas.

3. A teraz mały wyjątek. Swego czasu mieliśmy małe problemy z pewnymi "dokumentami", które zostały Nam odebrane. Mniej więcej po tygodniu oczekiwania na ich zwrot, do głowy przyszła mi myśl: "Rok czekaliśmy i w końcu nam je oddali". I? I po roku wysyłania zażaleń, listów i poruszania odpowiednich organów prawa, dokumenty te zostały Nam zwrócone.

Takich przykładów mógłbym namnożyć tu kilkadziesiąt, niektóre jednak są zbyt banalne by je tu zamieszczać (co by nie być gołosłownym:

4. Siedząc przy kolacji, przypomniałem sobie stare dobre czasy, w których zagrywałem się w pierwszą część gry Gothic (przypominając sobie popaprane sterowanie). Po kilku minutach wchodzę na kompa, sprawdzam forum i co widzę? "Gothic I - problem ze sterowaniem).

Dodam że od jakiegoś czasu nie obserwuję u siebie tego zjawiska, ale początek tego roku to swoisty rekord (kilka razy w tygodniu, co spowodowało że nie jako się z tym zżyłem). Moje pytanie brzmi: czy wszystko to jest dziełem przypadku? Czy jednak mogę twierdzić, że mam jakieś zdolności, które się marnują, bo ich nie rozwijam? Narazie moja ocena tego wszystkiego plasuje się gdzieś pośrodku, dlatego chciałbym usłyszeć opinie innych.

Do wszystkich, którzy stwierdzą, że wszystko to sobie wymyśliłem: jeśli macie pisać tego typu rzeczy, darujcie sobie ;)
  • 0

#2

slaine.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawo przyciągania?
  • 0

#3

Shkic.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam Ci zobaczyć film "The Secret". Zrozumiesz o co chodzi ;)
  • 0

#4

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że to jednak przypadek, bo sam mam podobnie. Ja myślę, że mózg działa na zasadzie, że jak o czymś pomyślisz, to zaczyna zwracać na to większą uwagę, czy coś... U mnie to działa na zasadzie, że np. rano myślę o jakiejś starej piosence, której dawno nie słyszałem, a potem wieczorem słyszę ją w radiu. Albo słyszę po raz pierwszy jakiś dziwny, skomplikowany, supernaukowy wyraz, a potem okazuje się, że od tej chwili kiedy go peirwszy raz usłyszałem to słyszę go regularnie.
A z tym, że spotkaliście babcię to chyba zbieg okoliczności :D Ale ciekawe są te niby drobne a tak ciekawe sprawy.
  • 0

#5

VergilDH.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że akurat w tym przypadku prawo przyciągania odpada (choć i tym się zainteresowałem), bo zazwyczaj nie zaprzątam sobie głowy tymi myślami, one po prostu pojawiają się i znikają (nie przykładam do tego zwykle większej uwagi), by po kilku minutach/godzinach dać o sobie znać, tym razem w realnym świecie.
  • 0

#6

Jeran.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wychodzę z założenia, że nic nie dzieje się przypadkiem.

Mnie też się zdarzały takie sytuacje i, moim zdaniem, to kwestia Twoich nieuświadomionych umiejętności manipulowania energią i właśnie przyciągania, ale też zdolności telepatycznych i wyczuwania energii.

Zrób eksperyment - spróbuj przyciągnąć coś całkowicie świadomie, np. zaproszenie na fajną imprezę albo przejażdżkę nowym Nissanem GTR ;) - zobaczymy jak szybko uda Ci się to 'ucieleśnić'. Możesz też spróbować wyczuwać cudzą energię i nauczyć się rozróżniać myśli swoje od nieswoich - to bardzo ciekawe i może nam uświadomić kim naprawdę jesteśmy - wbrew pozorom to mało powszechne.

I uważaj, bo niechcący możesz przyciągnąć coś niedobrego na kogoś w sytuacjach, gdzie górę bierze agresja.
  • 0

#7

VergilDH.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrób eksperyment - spróbuj przyciągnąć coś całkowicie świadomie, np. zaproszenie na fajną imprezę albo przejażdżkę nowym Nissanem GTR ;)


Właśnie jestem w trakcie takiego eksperymentu (a w zasadzie, próbuję odkręcić to, co całkiem możliwe, że sam nieświadomie wywołałem). Zainteresował mnie temat Prawa Przyciągania - na pewno co nieco na ten temat poczytam :).
  • 0

#8 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

to kwestia Twoich nieuświadomionych umiejętności manipulowania energią i właśnie przyciągania, ale też zdolności telepatycznych i wyczuwania energii.

Nie ma tu manipulowania energia, bo akurat to dzialanie, jest dzialaniem w pelni swiadomym, ale zgodze sie co do tego, ze jest to telepatia i to chyba wiecej niz spontaniczna, poniewaz wyglada na to, ze sam to zjawisko przywolujesz na "zamowienie". Pytasz czy marnujesz , lub nie wykorzystujesz talentu?
Powiedzialabym, ze wrecz odwrotnie, wlasnie go sobie uswiadomiles, oraz cale okolicznosci towarzyszace wystepowaniu tego zjawiska, a to oznacza, choc sobie tego nie uswiadamiasz, masz je pod kontrola i wlasnie poprzez obserwacje te umiejetnosci rozwijasz.
  • 0

#9

Maczu Pikczu.
  • Postów: 41
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja miałem jeszcze lepiej. Nad ranem (no, prawie w południe :)), ale w końcu wakacje) , gdy jeszcze spałem przyśniło mi się, że biorę do ręki telefon. Na wyświetlaczu godzina 10:31. Zaraz po tym się obudziłem. I co wtedy zrobiłem? Oczywiście sprawdziłem godzinę. Jak się okazało była 10:31 :) Kto mi wytłumaczy ten fenomen?

Użytkownik Mefiu edytował ten post 27.06.2010 - 15:18

  • 0

#10 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

A co w tym trudnego w zrozumieniu?
Swiadome snienie. Mialbys gorzej jakby byly wskazowki na zegarku.Interpretacji cyfr nie da sie zastapic innymi symbolami, tu akurat jest proste tlumaczenia 1 to 1, zegar to zegar lub czas. Nie da sie tu przeinaczyc symboliki snu.
  • 0

#11

VergilDH.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytasz czy marnujesz , lub nie wykorzystujesz talentu?
Powiedzialabym, ze wrecz odwrotnie, wlasnie go sobie uswiadomiles, oraz cale okolicznosci towarzyszace wystepowaniu tego zjawiska, a to oznacza, choc sobie tego nie uswiadamiasz, masz je pod kontrola i wlasnie poprzez obserwacje te umiejetnosci rozwijasz.



A czy istnieją jakieś "techniki" na rozwinięcie tych "umiejętności" ? Czy wszystko ma opierać się na własnych obserwacjach?
  • 0

#12 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Moge powiedziec tylko jakie jest moje zdanie w tej sprawie. Ja uwazam, ze w kwestii naszych "para"zdolnosci, zadne techniki nie pomagaja, oprocz tego ze masz zajecie. A wrecz powiedzialabym, ze przeszkadzaja, poniewaz skupiasz sie na rzeczach, ktore nie maja wplywu na te zdolnosci.
Cierpliwosc i samoobserwacja jest najlepszym srodkiem. Moglbys troche posymulowac zdarzenia, ale uwazaj, zeby komus nie zrobic krzywdy.Wybieraj zdarzenia mile.Sprobuj to akurat Cie nic nie kosztuje.Ty nie wyprzedzasz zdarzen, nawiazujesz kontak z osobami w trakcie zdarzenia.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 27.06.2010 - 15:54

  • 0

#13

VergilDH.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moglbys troche posymulowac zdarzenia, ale uwaza,j zeby komus nie zrobic krzywdy.Wybieraj zdarzenia mile.Sprobuj to akurat Cie nic nie kosztuje.Ty nie wyprzedzasz zdarzen, nawiazujesz kontak z osobami w trakcie zdarzenia.


Posymulować, czyli myśleć nad jakimś (przyjemnym) zdarzeniem ? Cóż, jeśli tak, to nie pozostaje mi nic innego, jak próbować.

OK w takim razie dzięki wszystkim za odpowiedzi ;) (i jednocześnie proszę o więcej ;) ). Mam nadzieję, że czasami napiszę tu coś ciekawego, choć ostatnio cierpię na "syndrom braku czasu na cokolwiek" ;)

Użytkownik VergilDH edytował ten post 27.06.2010 - 17:27

  • 0

#14

Jeran.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym, co napisała Mag-21 możesz medytować - to chyba nikomu nie zaszkodziło, a może oczyścić Twoje ciało niefizyczne i je rozwinąć. W końcu to tam gnieździ się źródło Twoich umiejętności. Kiedyś czytałam o fajnych wizualizacjach podczas medytacji, np. że oczyszczasz swoje ciało niefizyczne z brudów. Kiedyś nawet tego spróbowałam i potem czułam się bardzo lekko - fajne, polecam :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych