Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#196

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BTW, może by tak też stworzyć oddzielny temat o serii "Holders" ? ; D


Dla mnie ważniejszą kwestią jest podział. "Odcinki" są dość krótkie, a tłumaczy kilku więc łatwo można sobie wejść w drogę tłumacząc to samo, a dobrze by było wszystko zrobić po kolei, nie "8", a zaraz "264".

Użytkownik skittles edytował ten post 06.06.2010 - 13:18

  • 0



#197

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://img687.imageshack.us/img687/545/thewanderer1.jpg


Proszę bardzo ; )


Możliwe, że to tylko moja wyobraźnia, ale wg. mnie tam coś jest.
Dołączona grafika
  • 0

#198

Zgryźliwy sceptyk.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

IMHO seria The Holders jest mocno słaba. Wszystkie opowiadania są praktycznie identyczne, oparte na jednym i tym samym (skądinąd wielce nieciekawym) schemacie. Nie są one przerażające ani trochę. Myślałem, że chociaż zakończenie serii będzie fajne, ale nie. Nie różni się ono niczym od pozostałych opowiadań.

A tak w ogóle to najlepszy na http://theholders.org jest ten dział: http://theholders.or...tegory:Parodies

BTW: na tibijskim forum topic o creepypastach rozrósł się do prawie siedemdziesięciu stron! Znaczna większość postów to link do muzyki mającej odstresować po przeczytaniu past, opisy doświadczeń z gry w Polybiusa, posty takiego jednego kolesia który nabija się z tych, którzy czytając creepypasty się boją, a sam przyznaje się do panicznego lęku przed owadami i wulgarne wyzwiska skierowane do tych, którzy wstawili obrazki smiledoga korzystając z tagu [ img ] a nie [ url ]. Ostatnio pojawiło się też sporo linków do różnych mindfuckowatych filmików z jutuba.
Apropos tego topicu na tibijskim forum:
Ciekawostka numer jeden: użytkownicy, którzy w nim piszą a nie mają ani jednego warna ani upomnienia to rzadkość
Ciekawostka numer dwa: ichnia administracja działa w sposób nielogiczny - zamknęła (przynajmniej wczoraj, dzisiaj nie wiem) temat do godziny 22:30, bo pisanie tam wcześniej według nich psuje cały klimat. Przecież to, że tamtejsi juzerzy nie będą mogli pisać postów w tamtym jednym temacie w dzień, nie znaczy, że w dzień nie będą mogli skorzystać z wszechobecnych tam linków (w tym do naszego forum) i czytać creepypasty/oglądać mindfuckowate filmiki w tychże odnośnikach zamieszczone. Więc co to da?

Za to na forum Postala podobny temat zgasł już na drugiej stronie. Warto dodać, że znajdowały się tam przekonujące argumenty, dlaczego tak kochane Binarne DNA jest be. Jeżeli nie chce wam się szukać, to streszczę, że chodziło o to, że całość się nie trzyma kupy - najpierw gadanie o jakiejś Pierwotnej Zupie, która nie ma absolutnie nic wspólnego z dalszą częścią opowiadania, później równie niezwiązany z resztą motyw o łapaniu dusz w zdjęciach i tytułowym binarnym DNA. We wszystkich zdjęciach jednej osoby znajduje się taki sam kawałek binarnego kodu i zajmowała się tym grupa hakerów znanych jako kardynałowie. Fajnie, tylko że to nie ma nic wspólnego z tymi trzema plikami, nad którymi ci kardynałowie potem pracowali i jest dorzucone jakby na siłę, bez tego pasta wiele by nie ucierpiała.

Holender, właśnie sobie uświadomiłem jak mało ładu i składu jest w tym co napisałem. No, jakby ktoś miał problemy ze zrozumieniem o co mi chodzi, proszę pytać, postaram się to wytłumaczyć składniej.
  • 2

#199

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dużo bezsensownego Bełkotu, Bla Bla Bla...


Za to jedno muszę Ci przyznać. Nazwę, Dobrałeś sobie świetną :) (Tak. Nie zgadzam się nawet ze słowem z twojego bełkotu)
  • 1

#200

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale bez sensu ci Strażnicy, bo skoro w KAŻDYM zakładzie możesz zapytać o KAŻDEGO strażnika, to wychodzi, że każdy zakład ma 538 pokoii tylko dla strażników...
  • 0

#201

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale bez sensu ci Strażnicy, bo skoro w KAŻDYM zakładzie możesz zapytać o KAŻDEGO strażnika, to wychodzi, że każdy zakład ma 538 pokoii tylko dla strażników...

Gdybyś czytał uważniej, zauważyłbyś że niewiele strażników dzieje się w zakładzie. Wiele dzieje sie w innych miejscach :)
  • 0

#202

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak domy starców itp.
Nie musi być tyle pokoi, może w tych budynkach są portale przenoszące nas do dowolnych strażników co by wyjaśniało dlaczego korytarze, bądź też schody ( zależnie co prowadzi do strażnika) zawsze wydają się większe niż powinny. Fantazjuję oczywiście ;)
  • 0



#203

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak domy starców itp.
Nie musi być tyle pokoi, może w tych budynkach są portale przenoszące nas do dowolnych strażników co by wyjaśniało dlaczego korytarze, bądź też schody ( zależnie co prowadzi do strażnika) zawsze wydają się większe niż powinny. Fantazjuję oczywiście ;)

Nic nie jest realne tam do końca, oprócz śmierci. Może więc rozmowa z pracownikiem, sprawia że jest JEDEN pokój, ale właśnie ten Pokój?
  • 0

#204

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

294 odp.
86191 wyśw.

No, no. Forum przeglądam od bodajże 2007, a nie pamiętam, by jakiś temat wzbudził takie zainteresowanie, nie tylko wśród sympatyków paranormaliów, lecz także Tibijczyków, innych tworów oraz internautów w ogóle. Podejrzewam, że już niedługo zaczną powstawać demoty o tematyce creepypastowej oraz naszym forum. ;) A tłumaczom i autorowi tematu należą się gratulacje i duże piwo. ;]

Użytkownik Serail edytował ten post 06.06.2010 - 22:34

  • 0



#205

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Strażnicy zawładnęli moim sercem, uwielbiam ich! Więcej, więcej! :mrgreen:
  • 0



#206

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo przepraszam za ten offtop, ale spójrzcie na to:
Dołączona grafika

W parę dni na 11 miejscu! Brawo, dobra reklama portalu. Więcej, więcej. Tylko szkoda, że dzieciaki z tamtego forum tu przylazły.
  • 1

#207

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, tak, graty. Jednak, wracając do tematu. Wydaje mi się, że historie o Strażnikach są nudne na dłuższą metę, zbyt monotematyczne, jak na tyle odcinków. Ja w nich nie widzę niczego specjalnego. ;)
  • 3



#208

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kwestia gustu. Ja myślę, że się rozwiną. Marzy mi się pasta finałowa, kiedy przedmioty zostaną połączone.
  • 0



#209

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kwestia gustu. Ja myślę, że się rozwiną. Marzy mi się pasta finałowa, kiedy przedmioty zostaną połączone.

Mi się marzy kolejna Dobra Pasta.
  • 0

#210

Szemat.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tak, graty. Jednak, wracając do tematu. Wydaje mi się, że historie o Strażnikach są nudne na dłuższą metę, zbyt monotematyczne, jak na tyle odcinków. Ja w nich nie widzę niczego specjalnego. ;)


True, true. Jak już ktoś napisał : wszystkie historie z serii The Holders opierają się na tym samym schemacie. Różnią się tylko drogą do pokoju, przedmiotem, karą za zrobienie czegoś źle, istotą jaką spotyka się w pokoju, pytaniem jakie trzeba zadać i tym co się usłyszy/zobaczy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych