Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne kule nad miastem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

sloniasek.

    Weteran

  • Postów: 25
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, z tego że mieszkam w Ostrowcu Św. ostatnio były dni ostrowca , i gdy przechodziliśmy obok małego parku rozrywki ludzie patrzeli w górę i coś obserwowali, potem my spojrzeliśmy a na niebie była kilka kul wiszących na niebie, nikt nie wiedział co to jest.. Również to nie są żadne gwiazdy, wtedy niebo było pochmurne.

Film jest autentyczny, nagrywał go mój kumpel telefonem który stał obok mnie:




Nie ma mowy tutaj o żadnych prześwietleniach w kamerze itp.

Użytkownik sloniasek edytował ten post 30.05.2010 - 13:44

  • 0

#2

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc to nie za wiele tam widać, jesteś pewny, że to nie gwiazdy? Jak zachowywały się te kule? Może to popularne chińskie lampiony.
  • 1



#3

slaine.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gwiazdy to napewno nie są, zresztą, sprawdz sam. wyceluj telefon lub nawet aparat prosto w niebo w gwieździstą noc. nie ma opcji zebys na zdjeciu zobaczyl gwiazdy, chyba ze recznie ustawisz baaaardzo długi czas naswietlania (kilkanascie sekund)
  • 0

#4

sloniasek.

    Weteran

  • Postów: 25
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie żadne chinskie lampiony, jakośc jest kiepska bo było to nagrywane o godz. około 23:00
Ale ludzi zszokował ten widok.


Kule non stop się przemieszczały i mrygały.
  • 0

#5

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale właśnie chińskie lampiony przemieszczają się i tak jak by mrugają :D Jak te kule się zachowywały ? leciały bardzo szybko ? zmieniały nagle kierunki zwalniały, przyspieszały ? na telefonie kiepsko to widać. pzodro
  • 0

#6

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trochę cyferek:
Podróż do najbliższej nam Galaktyki Andromedy z prędkością światła lub w drugą stronę, gdzie POTENCJALNIE mogła istnieć by jakaś inteligentna forma życia zajęłaby mniej więcej setki milionów lat (nikt nie zna w tej chwili większej prędkości, niż prędkość światła, która wynosi 299 792 km i 458 m na sekundę, więc raczej mało prawdopodobnym jest, że cokolwiek lub ktokolwiek kiedykolwiek nas odwiedził :) )
Pzdr.
  • -2



#7

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hehe a skąd u Ciebie taka pewność ? To, że dla ludzi prędkość światła jest największa, to nie znaczy, że gdzieś w odległym kosmosie nie ma innych większych wartości.
  • 0

#8

majlO.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj na Discovery Science leciał odcinek Pod lupą naukowców - Epidemia UFO , przedstawiali tam podobne filmy jak ten i większości nie udało mu się udowodnić. Wg mnie film jest autentyczny po obejrzeniu tego odcinka Pod lupą naukowców. Osoba omawiająca filmy i zdjęcia doszła do wniosku, że podobne obrazy nie mogłyby być ani samolotem, czy czymś innym znanym człowiekowi.
  • 0

#9

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe a skąd u Ciebie taka pewność ? To, że dla ludzi prędkość światła jest największa, to nie znaczy, że gdzieś w odległym kosmosie nie ma innych większych wartości.


Czytaj uważnie-chodziło mi o nas-nikt z nas nie zna prędkości większej niż prędkość światła.
Tym samym nie twierdze, że nie ma inteligentnych ras gdzieś na innej Galaktyce, bo po pierwsze-byłoby to mało prawdopodobne zważywszy na to, że każda taka Galaktyka może potencjalnie posiadać swój własny, podobny do naszego układ Słoneczny i w takim układzie potencjalnie może istnieć choćby jedna planeta nadająca się do życia(a takich galaktyk jest...bardzo dużo...), po drugie, (i tutaj zacytuje fajne zdanie) "„Gdyby życie istniało tylko na Ziemi, byłoby to wielkie marnotrawstwo przestrzeni.”. Po trzecie, mało prawdopodobne jest, że ktoś nas odwiedza, bo prędkość, z jaką by do nas dolecieli byłaby równa wieczności, a zauważ jeszcze fakt, że jakoś musieliby się o nas dowiedzieć (raczej nie sądzę, że są jasnowidzami, ale niektórzy na pewno nie zaprzeczą, bo naoglądali się filmów o kosmitach-ich wybór) .
Dowody na istnienie UFO, jakie na razie są w erze super obrazów HD, aparatów, dużej liczby sprzętów rejestrujących obraz w wysokiej jakości są śmieszne, a zarazem mało przekonujące. Ktoś wrzuca rozmazaną muchę i sieje panikę na forum, albo pokazuje rozmazany dysk, bez zooma, gdzie prawie nic nie widać <smiech> - osobiście za niektóre dowody, jakie są prezentowane w tematach nagradzałbym warnami za nabijanie postów i robienie bata z gów* (a przecież wiadomo, że z gów* bata nie ukręcisz)
Podsumowując- dopóki ktoś mi nie pokaże oryginalnego zdjęcia/filmu hd, gdzie zarejestrowany jest statek obcych z pełnymi detalami lub nie zobaczę na własne oczy to nie jestem w stanie uwierzyć w żadne zdjęcia rozmazanego babola, a już tym bardziej w opowieści wyssanych z palca.
Tak dla informacji- nad naszym krajem lata wiele samolotów pasażerskich, wojskowych oraz innego dziadostwa na orbicie więc proszę to mieć na uwadze.
Ale w inne życie we Wszechświecie oczywiście wierzę, albo nawet jestem niemal pewny, że w jakiejś formie istnieje, ale ani my, ani oni nie mamy pojęcia o swoim istnieniu.
pzdr.

Użytkownik sebacyw edytował ten post 10.06.2010 - 22:45

  • 0



#10

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

założyłem identyczny temat mieszkam w tarnowskich górach i tez to widzialem jak na razie nie wiem o co chodzi. :/
  • 0

#11

Tec.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W każdym miesiącu siły powietrzne muszą wykonać manewry "obronne" miast - czyli poprostu trening, b. częsty widok w trójmieście, gdy takie latajace w szyku światełka latają w te i spowrotem - szczególnie często spotykane na plaży :>
  • 0

#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chiński lampion ma wymiary jak klosz ulicznej lampy z bliska wygląda tak:

http://www.takapaka....y/182/thumb.jpg

Swieci do 20 minut i w pewnych sytuacjach wznosi sie do 1 km(!) wysokości . Z kilkuset metrów wyglada jak mała kolorowa kropa . Czasem migoczą Migotanie jest podobne do migotania świeczki w przeciągu czy zniczy na Święto Zmarłych."Napędzane są specjalną świeczką.
W allegro chodza po 25-30 złotych.
To na filmie były właśnie takie lampiony :)

Samoloty migają światłami regularnie a to nie było regularne.
Do sebacyw

Podróż do najbliższej nam Galaktyki Andromedy z prędkością światła lub w drugą stronę, gdzie POTENCJALNIE mogła istnieć by jakaś inteligentna forma życia zajęłaby mniej więcej setki milionów lat
ty popatrz to naukowcy odkryli że nie da sie lecieć do Wielkiej Galatyki wprost tylko zygzakami???
Bo w lini prostej to raptem 2,5milionów lat świetlnych wiec troche mało na setki milionów lat.

No i dla czego inteligentne życie nie moze istnieć w naszej galaktyce ?
Bo na przykład do takiej gwiazdy Lalande 21185 która ma dwie planety jest rapem 8 lat i 3 miesiace świetlne.
Albo do Epsilon Eridani (1 planeta) 10 lat i 6 miesiecy świetlnych.

Zresztą opis filmiku dośc jednoznaczny . Było to w czasie imprezy . Chwila z goglem i juz miałem taka stronke
[htm]http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/niezidentyfikowane-obiekty-latajace-nad-ostrowcem-koloru-czerwono-pomaranczowego/[/htm]

Sytuacja identyczna tylko miesiąc późniejsza. Miejsce to samo .

Polecam wpisy

śmiać mi sie chce czytając to ludzie to chińskie lampiony z REDA puszczane sam je puszczałem 26.06 i moj był najwyżej prawde mowiąć a pomarańczowe swiatło jest dlatego ze taki kolor lampionu ma młoda para w kształcie serca puknijcie sie w głowe ludzie pisząc o ufo czy nol psycha wam siada ludzie[/1]

[i].....te niezidentyfikowane obiekty latające na Ostrowcem to rzeczywiście chińskie lampiony puszczane z reda bo sama byłam tam na weselu 26.06 i je puszczałam, a nie żadne UFO....


edit AlienGrey
Dołączona grafika
  • 0



#13

Gaspare.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie, widziałem te kule w styczniu... Nie jest to żaden balon, lampion, latawiec, samolot, śmigłowiec.... Nie jest to żadne znane mi techniczne urządzenie... Jest totalnie bezgłośne i bardzo szybkie. Możliwe, że to jakaś nowoczesna wojskowa technologia. Zdjęcie wykonane dzisiaj... Było ich chyba z 8. Wylatywały znad horyzontu po prawej wznosiły się i chowały się za horyzontem po lewej... Zmieniały dynamicznie prędkość. Przepraszam za jakość zdjęcia. Na zdjęciu uformowały się w trójkąt... leciały w moim kierunku, zawróciły i schowały się za horyzontem. Nie mam pojęcia czy były to jakieś nowe obiekty czy może te same, tylko zataczały okrąg... Latały chyba z 20-30 minut... Ludzie zszokowani to podziwiali. Ogólnie to zauważone w Gdańsku.


Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#14

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie mam pojęcia co to ale sposób zachowania tych "kul" (poruszanie się i mruganie) jest identyczny jak w przypadku filmów z chińskimi lampionami w roli głównej:)

Tu kolega piszę, że one wisiały. Jeśli rozumieć mamy przez ten zwrot to, że one nie poruszały się to chinskie lampiony w tym momencie można wykluczyć
  • 0

#15

Gaspare.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat nie dawał mi spokoju od kilku dni... ;) Jednak po głębszym przemyśleniu, rozmowach z ludźmi co mieli styczność z lampionami. Sądzę, że możliwym jest wypuszczenie lampionów w jakieś konfiguracji. Tak samo zmiana prędkości. Mamy wiosnę i mocne wiatry... Chociaż jest to bardzo widowiskowe zarówno dziwne. :> Chyba najbardziej prawdopodobnym i logicznym w tej sytuacji jest przyjęcie, że te światła to chińskie lampiony. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych