Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw EDC / zestaw przetrwania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31

patryk999.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,ja mam przy sobie 2 telefony,mały scyzoryk,kombinerki<lekkie>,colę,3 zapalniczki,latarkę na kluczach,w plecaku batoniki,przerobiony starter na śrut bb<ma zeza,ale z 5 metrów łeb rozwali,tak na wypadek gdyby znowu po drodze do pracy dziki łaziły>paczke fajek które lubię i 2 ruskich,po jednym na cały dzień mam luz>ketanol<zarąbałem babci,może się przydać>palmtopa z gps i ładowarkę na paluszki.oraz inne lżejsze graty rękawiczki,czapkę,termos,tak z 8kg w sumie,w plecaku na laptopa się zmieściło,trochę kieszenie przerobiłem.resztę mamy w piwnicy pod garażem.
  • 0

#32

wujek1985.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jak zawsze wybieram się do lasu to biorę:
*Wapno
*Sznur
*Łopatę
*Taśmę Power Tape

Hehehhehehe a teraz na serio jest jeszcze taka latarka "siłowa" coś w stylu ściskaczy do ćwiczeń na przedramię...można ponaciskać paręnaście razy i świeci koło 20 min świetna sprawa i niedroga...jeszcze dodam, że można wziąć płetwy, maskę, i harpun, bądź siatke na ryby...ooo może kusza też by się przydałą...

Użytkownik wujek1985 edytował ten post 24.05.2010 - 21:13

  • 0

#33

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

ja to proponuje na zwalczanie bolu kwiatostany konopi indyjskiej i z pol litra czystej :D przy okazji do czyszczenia ran sie przyda :D
  • 0

#34

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja na 2012 biorę tak na wszelki wypadek Pudziana.
  • 0



#35

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, ale proponowałbym traktować ten temat poważniej, może komuś się przyda - niekoniecznie na 2012 ;)
  • 0



#36

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To jest mój zbiór niezbędnych "gadżetów" które zawsze ze sobą zabieram:

Dołączona grafika

Jedyny problem jest z USS Kidd, ale dla chcącego nic trudnego :).

Użytkownik Opiart edytował ten post 26.05.2010 - 13:15

  • 0

#37

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zachęcam do udziału w ankiecie.
  • 0



#38

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na stałe w plecaku mam: nożyk, zapałki(właśnie wkładam nowe), taśma izolacyjna, ołówek, długopis, papier(właśnie uzupełniam zapas), skarpetki, wkłady do pióra, opatrunek osobisty.
W zależności od misji :P dodaję: pendrive(ostatnio mało przydatny), plastry, większy nóż, ładowarkę do komórki, chusteczki, czapkę(!), okulary przeciwsłoneczne(!), rękawiczki, mapa, kalkulator, maść na ukąszenia komarów.

Zastanawiam się nad zakupem:
-małego, lekkiego kompasu,
-wodoszczelnej torby na surfing,
-poręcznej latarki, a może świetlików...
-gazu na psy

Zestaw sprawia mi problem - Zdarza mi się oddalać od cywilizacji, z minimalnym obciążeniem, czyli bez plecaka. Nawet, gdy zwinę zestaw do osobnego pojemnika i włożę do kieszeni, to jest on za ciężki, żeby z nim chodzić. Po prostu zostawiam go. O ile zapałki są lekkie, o tyle nóż nie ma prawa być kieszonkowy. Do tego, chciało by się mieć jakiś kompas, latarkę i gaz. To wszystko waży nie mało, i jest nie poręczne. Dlatego spoglądam prawdzie w oczy. Gdy jakimś trafem, zdarzy mi się utknąć z dala od cywilizacji, będę miał do dyspozycji tylko gołe ręce. Ewentualnie telefon komórkowy.

Użytkownik butibu edytował ten post 26.05.2010 - 21:13

  • 0

#39

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O ile zapałki są lekkie, o tyle nóż nie ma prawa być kieszonkowy. Do tego, chciało by się mieć jakiś kompas, latarkę i gaz. To wszystko waży nie mało, i jest nie poręczne. Dlatego spoglądam prawdzie w oczy. Gdy jakimś trafem, zdarzy mi się utknąć z dala od cywilizacji, będę miał do dyspozycji tylko gołe ręce. Ewentualnie telefon komórkowy.


Dlaczego nóż nie może być kieszonkowy? Są całkiem niezłe składane małe noże. Kompas guzikowy - np. recta clipper i do tego miniaturowa latarka itplight, fenix, NiteCore - są drogie ale bardzo mocne i lekkie.
  • 0



#40

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się... sam posiadam taki składany nóż kieszonkowy i jak najbardziej jest on kieszonkowy ;] nie wadzi i nie przeszkadza...
  • 0

#41

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego nóż nie może być kieszonkowy? Są całkiem niezłe składane małe noże. Kompas guzikowy - np. recta clipper i do tego miniaturowa latarka itplight, fenix, NiteCore - są drogie ale bardzo mocne i lekkie.


Nie widziałem jeszcze takiego noża. Zabierałem niekiedy składany scyzoryk, ale tym nic się nie dało zdziałać. Trochę się bawiłem w robienie ogniska, i muszę powiedzieć, że małym nożem, nic nie da się zdziałać. Ktoś kiedyś powiedział, że potrafisz tyle ile twój nóż. Jeżeli nóż niczego nie potrafi, to jest zbędnym obciążeniem.
  • 0

#42

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak z ciekawości co to był za scyzoryk?
  • 0



#43

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Eury
Tani drewniany scyzoryk. Sama rączka ma 10 cm. Ostrze już tylko 7 cm. Ma jeszcze składany otwieracz do butelek. Choć mam go przed sobą. To całkowity brak aparatu sprawia, że zdjęcia nie będzie. Przynajmniej nie w najbliższych dniach.
  • 0

#44

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałam o swojej torebce ^^, jej zawartość nijak się ma do Waszego niezbędnika. Poczekam aż zorganizowany będzie jakiś kurs dla takich mieszczuchów jak ja na którym dostane za udział właśnie taki zestaw. Oczywiście dostanę w ramach nagrody ^^, Wiem ze zawsze są osoby które mają wszystko i te które są do obierania ziemniaków*_*, W tej dziedzinie ... noszę wodę ;-)
  • 0



#45

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Eury
Tani drewniany scyzoryk. Sama rączka ma 10 cm. Ostrze już tylko 7 cm. Ma jeszcze składany otwieracz do butelek. Choć mam go przed sobą. To całkowity brak aparatu sprawia, że zdjęcia nie będzie. Przynajmniej nie w najbliższych dniach.


Aha. A może powinieneś wypróbować coś z gamy nożyków victorinex lub wenger? Ja mam i sobie bardzo chwalę. Dość duże ostrze ma victorinox nomad.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych