Skocz do zawartości


Zdjęcie

Traktowanie zwierzat w Chinach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#46

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i puenta z tego taka, ze chinole dalej beda zdzierac ta skore z tych psow czy sie to nam podoba czy nie. A za kilkanascie lat beda wiodacym krajem na swiecie i to oni beda rzadzic swiatem i dyktowac co dobre a co zle tak jak to robi usa obecnie. Parafrazujac przyjdzie moda na jedzenie psow i kotow, i jeszcze to my zeby utrzymac rodzine bedziemy obdzierac psy ze skory :) Bo wiadomo bezrobocie rosnie na swiecie i gdyby mi teraz zaproponowali taka prace za lepsze pieniadze niz te grosze ktore zarabiam to bez dlugiego namyslu przyjalbym te prace, odwalal swoje caly dzien skalpujac te zwierzeta i nie zastanawiajac sie nad tym. Praca jak praca, jedna lepsza druga gorsza a trzeba za cos zyc, zycie nie ma litosci dla nikogo i dla niczego. Przykladowo zolnierzom na wojnie placa za zabijanie cywili to chyba lepsze jest obdzieranie psow ze skory.Nie wykonasz rozkazu to masz przechlapane. Robisz to co musisz i nie wnikasz, proste.
  • 0

#47

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wszystkim obrońcą zwierząt polecam wizyte w jakiejś polskiej "europejskiej" rzeźni/ubojni
tylko nie jako "oficjalna " wizytacja tylko jako pracownik albo znajomy pracownika

liczba wegetarian wzrosł by znacznei gdyby każdy musiał chcoiaż raz w życiu takie miejsce odwiedzic bo dla każdego normalnego człowieka nie jest to przyjemne doznanie
  • 0

#48

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłam w rzeźni. Chodziłam do technikum Weterynaryjnego więc to była "wycieczka" obowiązkowa. Rzeczywiście widok nieprzyjemny. Ale na ludzką naturę niewiele poradzimy. Okrucieństwo przez te wszystkie pokolenia wsiąkło w nas. Złość i gniew mamy we krwi...
  • 0

#49

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie tłumaczenie obdzierania ze skóry na żywca psów przez Chińczyków podając jako przyczynę biedę jest nieporozumieniem. Tak można tłumaczyć istnienie całego procederu, ale nie bestialstwo w jego przeprowadzaniu. Przecież przed oskalpowaniem można skręcić zwierzęciu kark, nie kosztuje to nic i zajmuje kilka sekund. Przykro mi, że niektórych rozczaruję, ale nie wszystko da się wytłumaczyć kulturą...

Spytajcie się dziadków lub rodziców, czy na wsi obdzierało się żywego królika ze skóry, czy kurze odrąbywało się skrzydła bez uprzedniego odcięcia głowy lub skręcenia karku, a może świni w agonii wypruwało się tchawicę, żywemu jeszcze wołowi odżynało głowę... Dawniej mniej takich problemów było, zabijało się zwierzę nie kombinując przy tym, bez zbędnego bólu i ceregieli. Teraz w erze produkcji masowej jakby wszystkim padło na rozum, ma być szybko, szybciej, i jeszcze więcej, oszczędzając nawet tą sekundę na ogłuszenie, wykonując niedbale, olewając sobie prawo i ogólne moralne zasady.

Nie rozumiem też, skąd te minusy dla ___ , prawdę napisał, może trudno to do wiadomości przyjąć...

Zastanawia mnie sprawa z samobójstwami w tej chińskiej fabryce. Pracuje tam 450 tys. osób, ale 7 samobójstw (nawet 9 prób) to nie jest dużo, mieści się w statystykach. Na taką liczbę zawsze trafi się te kilka osób słabych psychicznie.

http://www.trojmiast...jstw-n4063.html - tutaj dla porównania liczba samobójstw w Polsce.

To tak w ramach sprostowania, pozdrawiam :)
  • 1



#50

mlekova.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Pawle:)

Ja także słyszałam o wieszaniu psów. owszem, ale było to z 50 lat temu jak moja babcia była małą. To straszne. Ja wiem, jak już pisałam, ze są ludzie dobrzy i źli i że na wsi też traktują źle zwierzęta. W mieście też. Aż płakać się chce, gdy ludzie są tacy okropni i bezduszni...Mi po prostu nie pasuje, jak ktoś pisze tak jak Ty : wystarczy jechać na wieś żeby zobaczyć jak źle tam traktują zwierzęta w gospodarstwach. czy jakoś tak.W zasadzie można się z tym spotkać na każdym kroku. nie tylko w gospodarstwach na wsi. No chyba że krowy to faktycznie można tylko tam spotkać, ale mi chodzi o ogół naszych zwierząt(w tym krowy). A apropos krów i świń to są takie normy unijne, ze masakra, muszą mieć odpowiednie oświetlenie, odpowiednie przewietrzenie, kafelki, czystość bla bla bla... Także tena taką oborę wydać można o wiele więcej niż na dom. no i łąkę na której się pasą też powinny mieć;) Kontrole są mniej więcej co miesiąc. Przychodzi jakiś facet i sprawdza to wszystko. Tak powinno być na wsi w każdym kraju. Tak jest u mnie w gospodarstwie. Inne gospodarstwa po prostu zamykają...nikt nie kupi mleka od gospodarza, który nie spełnia tych tam wymogów. Wszystko inne, złe traktowanie zarówno na wsi jak i w mieście powinno być karane jakąś policją dla zwierząt... Tak jak w USA jest SPCA. szkoda że takiej tutaj w Polsce nie ma. Swoją drogą to w każdym kraju powinna być taka policja. Nie raz bym z niej już że tak napiszę - skorzystała. I przepraszam, jeśli Cię uraziłam czy coś... Ja naprawdę kocham wieś i zwierzęta i każdym sposobem staram sie ich bronić;) Pozdrawiam.

Użytkownik mlekova edytował ten post 22.05.2010 - 19:22

  • 1

#51

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Link

Jako, że jestem adeptem, nie wypada mi skomentować tego tak, jakbym chciał, więc się powstrzymam. Poza tym mógłbym zabrzmieć jak klasyk - Peja w Zielonej Górze, a to też byłoby niestosowne ;)

Aha - biedny człowiek.

PS: sorry za OT, choć jest to poniekąd traktowanie zwierząt, choć nie w Chinach, a w Hiszpanii.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 22.05.2010 - 20:04

  • 0



#52

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ostatnio znajomy nadeslal mi ciekawy filmik pokazujacy jak sa zabijane zwierzeta w chinach przed ich zjedzeniem badz uzyciem w innych celach. Jest to film krotki ale prawdziwy i bardzo drastyczny pokazujacy zywcem obdzieranie ze skory badz ich gotowanie. Jednakze uwazam, ze powinien on zainteresowac osoby interesujace sie traktowaniem zwierzat na swiecie.

http://www.ptroa.co....ion-English.php



p.s. Nie wiem czy mozna takie filmy tu zamieszczac, wiec w razie czego prosze o usuniecie tego tematu jak naruszy on regulamin.




zajmijmy się, corridami w Hiszpanii jakże, cywilizowanym kraju Unii Europejskiej, a potem, patrzmy na ręce chińczykom
  • 0

#53

rafcio40.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takich to pozabijać i zrobic im to samo są... ze przeklinam tu mozecie ten post usunac ..mnie to obchodzi...

Edycja: Przemo. Ponieważ g. Cię to obchodzi post edytuję, a Tobie przyznaję warna. To Twój pierwszy wpis, więc mam dodatkowy bonus w postaci 48 godzin zakazu pisania.
  • 0

#54

Tekla.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polacy wcale nie są lepsi, o czym się sama przekonałam na studiach (weterynaria). Hodowcy potrafią świadomie doprowadzić swoje zwierzęta do stanu agonalnego (najczęściej bydło, konie). Niestety zobaczyłam to na własne oczy, a nie z tv. Sąd? Wystarczy wejść w dobry układ z lekarzem powiatowym i można robić co się żywnie podoba...
Psy i koty do lecznicy trafiały już po wszystkim chyba- urazy i formy torturowania mogłabym wymieniać w nieskończoność- doskonale ukazują na co człowieka stać i jaki on "pomysłowy"...
Poza sadyzmem dochodzi też głupota i oszczędność- np. taki rolnik, który woli sam się zabrać za wycielenie, nie znając nawet ułożenia cielaka. Jak wygląda poród w jego wykonaniu? Wyciąga zwierzę za pomocą liny i TRAKTORA, zwyczajnie na chama.

Nigdy takiego zachowania nie zrozumiem i nawet będąc już lekarzem z długim stażem nie zaakceptuję tego ani trochę.
Straszne są to widoki i aż mnie obrzydzenie bierze, jak pomyślę, że robią to ludzie, istoty mające NIBY rozum i sumienie.
  • 0

#55

xpsychosocial.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I mówić tu o istnieniu Boga?
O rany... wykastrowałabym skur*iela.
  • 0

#56

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Winę za znieczulicę i „zezwierzęcenie” (nie obrażając zwierząt) ludzi ktoś tutaj przypisuje opiewanym w teoriach spiskowych illuminati czy masonom, podobno dążących do przejęcia władzy nad światem, lecz moim zdaniem nie ma to aż takiego wpływu na wciąż zbyt zadufanych, agresywnych i bezmyślnych ludzi.

TYTUŁ: Ludzie głupieją a zwierzęta stają się coraz to mądrzejsze?

LINK:

CZAS TRWANIA: 10,58min.

OPIS: Zwierzęta są bardziej solidarne i litościwe niż nie jeden człowiek!

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK
  • 1



#57

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że niejedzenie mięsa to przyszłość. Póki co są poważniejsze problemy z ludzką naturą. To mniej więcej tak jakby morderca starał się nie przeklinać. Znęcanie się nad zwierzętami to też ciężka patologia i ciężko takie zdegradowane osobniki nadal zaliczać do ludzi.
  • 1

#58

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@UP
Hindusi nie jedzą mięsa i 90% kraju chodzi niedożywione.

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 18.03.2011 - 20:22

  • -1

#59

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Japończycy kończą program wielorybniczy,yay! :)

BREAKING: Japan to End Whaling

5 HOURS AGO
Tokyo (Kyodo) - The top spokesperson for the Japanese government announced that Japan will no longer hunt and kill whales for research.

"Effective immediately, Japan will no longer conduct scientific research on whale populations which require capture and dissection," said Chief Cabinet Secretary Makoto Inoue, speaking at a press conference in Tokyo. "The Minister of Agriculture, Forestry and Fisheries has revoked all permits for whaling research."


Użytkownik Mehitabel edytował ten post 20.04.2011 - 08:56

  • 0

#60

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie wieloryby z tamtego terenu są już tak skażone, że istnieją obawy o życie naukowców "pracujących" przy wielorybach. I teraz zamiast łączyć ten news z Fukushimą, to Japończycy ogłaszają jacy to są wielkoduszni.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych