Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezidentyfikowany obiekt na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

CherubUltima.
  • Postów: 42
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam. Otrzymałem przed chwilą od znajomego zdjęcia, które przedstawiają tajemniczy obiekt na niebie. Zostały one wykonane dzisiaj około południa. Z relacji przyjaciela wynika, że pojawiło się to nagle, zmieniało swoją pozycję, zatrzymując się co jakiś czas, aż w końcu zniknęło mu z oczu. Cała zajście trwało ok. 5-7 minut. Znajomy nie jest wyspecjalizowanym obserwatorem UFO, dlatego zdjęcia były wykonane aparatem z telefonu komórkowego. Według świadka na pewno nie jest to ptak, ponieważ obiekt zbyt szybko się przemieszczał. Nie jest również samolotem, gdyż nie posiadał świateł ani nie zostawiał za sobą śladu.

Dołączona grafika

Poniżej reszta zdjęć w większej rozdzielczości:

http://img15.imagesh...20052010049.jpg
http://img248.images...20052010051.jpg
http://img641.images...20052010052.jpg
http://img692.images...20052010054.jpg
http://img685.images...20052010058.jpg
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda, że znajomy nie nagrał filmiku żebyśmy mogli zobaczyć w jaki sposób obiekt się poruszał.
Moje pierwsze skojarzenie to latawiec ale pewnie jak zwykle trafiłam kulą w płot.

Podaj miejsce obserwacji (gdzie była dziś taka piękna pogoda? ;) ), i w miarę dokładny czas (w parametrach zdjęć podane są czasy około 19.55 dzisiejszego dnia ale niespecjalnie zgadza się to z twoim opisem "około południa" - telefon ma przestawioną godzinę czy dla was godzina 20 to "około południa"?).

PS. Ale Nokia E52 robi paskudne zdjęcia... :o

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 20.05.2010 - 21:40

  • 0



#3

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli to nie latawiec, photoshop itp. To może być jakiś samolot w stylu Aurory.

Aurora

P.S Zastanawia mnie dlaczego większość takich informacji typu dziwne fotki z niezidentyfikowanym obiektem zawsze są przedstawiane jako dzieło : kuzynki, przyjaciela, znajomego itd. (To tylko moja uwaga co zauważyłam w podobnych temu tematach).

Użytkownik Alexi Arduscoini edytował ten post 20.05.2010 - 21:48

  • 0

#4

CherubUltima.
  • Postów: 42
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia były robione w Gdańsku i jak już mówiłem dostałem je od znajomego, który stwierdził, że zrobił je około południa. Może chodziło o późne popołudnie. Prawdę mówiąc, nawet nie sprawdzałem godziny utworzenia.

Nie mam jeszcze własnej teorii czym może być ten obiekt, ale nie wydaje mi się aby to był latawiec. Po prostu, pewnych momentach, to coś jest na za dużych wysokościach.
  • 0

#5

KillTheDirector.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na f117.

Dołączona grafika

lub, czego nie wykluczam, tajemniczy trójkąt, który kiedyś już widzieliśmy.

Dołączona grafika

edit AlienGrey
7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na darmowy serwer hostujący lub na serwer własny.

  • 0

#6

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Up
Zostały wycofane oficjalnie z użycia w 2008.
Bynajmniej, na zdjęciach o większej rozdzielczości nie przypomina mi to raczej tego samolotu.
Co do drugiego zdjęcia. Samolot typu Aurora, wspomnianego wcześniej. Nic tajemniczego.

@Alexi Arduscoini
Nie jest to informacja potwierdzona, ale te samoloty także wyszły niedawno z użycia. Prawdopodobnie zastąpiono je satelitami wywiadowczymi i bezzałogowymi samolotami rozpoznawczymi.

@Topic
Nie wygląda mi to na żaden z wcześniej wymienionych typów samolotu. Wymienione były głównie użytkowane na terenach USA, w Polsce zaobserwowano jedynie podczas wprowadzenia stanu wojennego samolot typu SR-71.
Nie wykluczam jednak, że w Polsce takowych niema.

Prawdopodobnie lot testowy nowego nabytku polskiego lotnictwa, prosto z USA. Być może jakiś tajny, nowy typ samolotu zwiadowczego dla Polski.
Nie możemy wykluczyć takiej teorii.
Wiadomo przecież że powyższe przykłady w latach 60-80 były tajne. Teraz to tylko zabytki.

Jestem jednak pewny, że nie jest to UFO.
  • 0



#7

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

F117 zostały już wycofane ze służby ;]
  • 0

#8

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mi to wygląd na super bohatera w czarnej pelerynie.
  • 1

#9

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wyraźnie widzę, że to F117 nie jest, nie widać ogona, za to wyraźnie widać ramiona trójkąta. Widziałem już kilka podobnych zdjęć (takiego samego obiektu) na ufocasebook, ale nie sądziłem, że są prawdziwe. Prawdopodobnie jak pisali wyżej, jakiś samolot pokroju Aurory, może nowszy albo nieamerykański odpowiednik.

Dziwne jest to, że latał w biały dzień, zazwyczaj takie obiekty latają w nocy, żeby się nie rzucały w oczy. Może jest coś na rzeczy, jeśli dobrze interpretuje zdjęcia to obiekt wyglądał jak by zawracał lub krążył w okół czegoś.

@Yoh92
Z całą pewnością ufem ten obiekt jest, jest latający i niezidentyfikowany. Miałeś pewnie na myśli, że nie jest pozaziemski, ale ja bym nie zakładał z góry, że to "nasze". Chociaż też się ku temu skłaniam.
Polski nie stać, na nowe supertajne projekty chciałbym Ci przypomnieć ;)

Użytkownik crc edytował ten post 21.05.2010 - 11:44

  • 0

#10

CherubUltima.
  • Postów: 42
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak jak mówicie, być może jest to jakiś nowoczesny samolot, lecz dziwne jest to, że krążył przez jakiś czas nad danym obszarem, a następnie odleciał z niesamowitą prędkością. Niezwykłe jest również to, że nie wydawał żadnego dźwięku. W ogóle nie było go słychać. Spotkałem się dzisiaj osobiście z tym znajomym i oprócz tego co napisałem wyżej, powiedział też, że ten obiekt zmieniał niezwykle "zgrabnie" wysokość lotu. Oceniając na oko, z kilku tysięcy metrów potrafił bardzo szybko zejść na może nawet kilkaset metrów, tak jak to widać na zdjęciu z budynkiem.

Użytkownik CherubUltima edytował ten post 21.05.2010 - 13:18

  • 0

#11

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Alexi Arduscoini
Nie jest to informacja potwierdzona, ale te samoloty także wyszły niedawno z użycia. Prawdopodobnie zastąpiono je satelitami wywiadowczymi i bezzałogowymi samolotami rozpoznawczymi.


Ja nie napisałam że to na pewno Aurora chodziło mi o nowoczesny samolot podobnej budowy.

Jeśli to nie latawiec, photoshop itp. To może być jakiś samolot w stylu Aurory.


  • 0

#12

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

Przepraszam, w takim razie mój błąd :P Jednak, tak czy siak naszego małego kraju nie stać na taki samolot xD

Wracając do tematu.
Nie mam pojęcia co to. Dosłownie.
Jeżeli to nie żaden ptak, a te wykluczamy już na początku, to przysiągłbym że to samolot.
Tu jednak sprawa się komplikuje bo Polski nie stać, jak ktoś wspomniał na najnowszego typu samoloty zwiadowcze. W dodatku, nawet jeżeli, to nie testowano by go w biały dzień.
Zbierając wszystko do kupy.. Nikt nie wie czym jest ten cholerny obiekt na niebie.

Czyżby więc rzeczywiście Photoshop?
Wykluczam UFO, bo jest to całkowicie niemożliwe. UFO, jako pozaziemski pojazd kosmiczny, oczywiście. Żeby nie było żadnych zastrzeżeń :P

edit
AlienGrey

  • 0



#13

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na samolot typu "latające skrzydło".
W Polsce powstają nowe bezzałogowce. Może to jakiś tajny polski prototyp. Jeżeli nie polski, to musiał nas szpiegować! Wystarczy sprawdzić, czy nad terenem wokół którego krążył jest coś godnego uwagi. W ten sposób dowiedzielibyśmy się czyj to samolot.
Zgadzam się z Yoh92, to może być polski nabytek.
  • 0

#14

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Stawiam raczej na latawiec (ma kształt jaki mają latawce, robił dziwne manewry i zawisał w miejscu będą przy tym bezgłośny) a jeśli nie to faktycznie może to być jakiś mały samolot bezzałogowy ;-)
  • 0

#15

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stawiam raczej na latawiec (ma kształt jaki mają latawce, robił dziwne manewry i zawisał w miejscu będą przy tym bezgłośny)


Niekiedy, gdy obserwuję szybowce, te też wydają się zawisać w miejscu. Szczególnie gdy lecą w moim kierunku, lub przeciwnym i nie przelatują obok chmur.
Moim zdaniem niewidzialny samolot musi być bezgłośny.

Użytkownik butibu edytował ten post 21.05.2010 - 15:46

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych