Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poltergeist


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Narysowana..
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poltergeist - jest on niewidzialnym, a hałaśliwym i psotnym duchem. Przypisuje mu się rozmaite dźwięki: stukanie, szuranie i tajemnicze głosy. Niekiedy rozpala ogień albo wypełnia pomieszczenie dziwnym zapachem. Często poltergeisty rozrzucają przedmioty, niszczą ozdoby i przesuwają ciężkie meble. Są one przez niektórych określane mianem "niewidzialnych chuliganów". Najbardziej lubią one prześladować dzieci w wieku od ośmiu do jedenastu lat.

Dwa przykłady:

# W 1960 roku, 11-letnia szkocka dziewczynka, Virginia Campbell, twierdziła, że od dwóch miesięcy prześladuje ją jakiś tajemniczy duszek, który gdzie by nie była, wszędzie za nią podąża. Którejś nocy jej łóżko zaczęło się mocno trząść. Jak gdyby podczas trzęsienia ziemi. Strachy ustały po tym, jak jej rodzice odprawili w domu zbiorowe modły.


# W 1967 roku poltergeist zaczął straszyć w obecności 11-letniego Matthew Manninga z Cambridge w Anglii. Meble z jego pokoju zaczęły się przesuwać po całym domu i dało się słyszeć dziwne skrobanie. Strachy ustały, gdy Matthew zaczął tworzyć piękne i dziwne obrazy.


Źródło: "Encyklopedia zjawisk potwierdzonych"


Zakupiłam niedawno encyklopedię, w której właśnie to przeczytałam. Jak sama nazwa mówi - zjawisk potwierdzonych - ale nigdy niczego nie można być pewnym. Interesuje mnie, czym tak naprawdę jest poltergeist, bo nie wierzę, że wziął się znikąd, jak duszek Kacperek -,-
Rozważałam kilka opcji: dusza zmarłego, pokrzywdzonego przez życie, szatan i wiele innych, ale nie mogłam dojść do tego czym tak naprawdę jest i przypuszczam, że nie dojdę. Jednak chciałabym poznać wasze opinie. Jak myślicie?

Użytkownik Narysowana. edytował ten post 19.05.2010 - 15:18

  • 0

#2

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem może to być jakiś mściwy duch, niekoniecznie powiązany z ofiarą nawiedzań lub miejscem. Zastanawiające jest to w jaki sposób obie opisane osoby się go pozbyły.
  • 0

#3

Narysowana..
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, nad tym też się zastanawiałam. Kiedy przeczytałam o tych zbiorowych modłach, przyszedł mi na myśli właśnie szatan, gdyż lubi psocić, ale te obrazy Matthewa mnie zupełnie zmyliły.
  • 0

#4

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Link: http://en.wikipedia....Matthew_Manning

Jest tu trochę o tym kolesiu. Istnieje nawet wzmianka o jego dziwnych zdolnościach.
Znalazłem tylko 2 jego obrazy. Nic wielkiego. Nie ma żadnych dziwnych treści.

Link: http://www.colinsmyt...s/manning43.jpg
Link: http://www.colinsmyt...s/manning49.jpg
  • 0

#5

Narysowana..
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm.. to ciekawe. Jak będę miała czas, to trochę o nim poczytam. A te obrazy może wyglądają przeciętnie, ale jest w nich ukryta jakaś treść? Nie mam pojęcia.
  • 0

#6

Algbeer.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te zbiorowe modły mogą świadczyć o tym, że takowy duszek może pochodzić z piekła.
Jeżeli to go wystraszyło to jest to bardzo prawdopodobne.
Czy to sam Szatan, to nie jestem pewien. Jak sama napisałaś "Niczego nie można być pewnym".
  • 0

#7

Narysowana..
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację, "szatan" to raczej za dużo powiedziane. Ale ten duszek z piekła, to może być właśnie ta umęczona dusza, o której pisałam.
  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę podać mi adres - piekła.

Mam trochę czasu - chętnie się tam wybiorę.
  • 0



#9

Algbeer.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę podać mi adres - piekła.

Mam trochę czasu - chętnie się tam wybiorę.


Nie ma sprawy. Mordujesz parę ludzi z zimną krwią, a potem sama idziesz się powiesić. xD
TYLKO TEGO NIE RÓB BO BĘDZIE NA MNIE!

A co do tych duszków, to są one dość częstym zjawiskiem.
Możliwe, że są one poprostu wysłane z "dołu" po to by namieszać nam troche w życiu.
Czasem temu diabełkowi nie wystarczają nasze grzechy i sam wysyła ludzi do roboty.

Użytkownik Algbeer edytował ten post 20.05.2010 - 13:35

  • 0

#10

Narysowana..
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzisz, że to może być taki diabełek?
  • 0

#11

Algbeer.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne jest to pewien rodzaj demona.

Tak... to napewno to.
  • 0

#12

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie przyszło nikomu na myśl, że to być może po prostu anomalia magnetyczna? Zauważcie, że pojawia się zbierzność dat - lata 60', być może okres silniejszego pola magnetycznego; zjawisko b. podobne wszędzie - poruszające się przedmioty, trzęsące i spadające - fluktuacje pola magnetycznego? Budynki mogły być wzniesione na przecięciach linii (głównie złoża metali, tych w Anglii nie brakuje). Bo jak ja bym był takim Szatanem, to bym się nie przejmował jakimiś modłami (słowa nie mają wpływu na rzeczywistość, vide - nie można w ten sposób działać na byty metafizyczne, które są realne). I nie straszyłbym tych nędznym, durnych ludzi na takie wysublimowane sposoby, tylko od razu urządził pożogę połączoną z diabelską orgią.
Ogólnie, to myślałem, że zajmujemy się tu POWAŻNYM badaniem spraw parapsychicznych, a nie rozważaniami na temat duszków i Szatanów i innych zabobonów, które mają tyle wspólnego z nauką, co czasy, kiedy je wymyślano.

Użytkownik Sniffer edytował ten post 22.05.2010 - 18:47

  • 0

#13

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sądzisz, że to może być taki diabełek?

Moja droga.. Litości.

Zapewne jest to pewien rodzaj demona.
Tak... to napewno to.

Czy ja powiedziałem litości czy ciągnijcie to dalej? Zastanów się co piszesz, a nie wypisujesz jakieś brednie.
Demony? One nie istnieją.

A nie przyszło nikomu na myśl, że to być może po prostu anomalia magnetyczna? Zauważcie, że pojawia się zbierzność dat - lata 60', być może okres silniejszego pola magnetycznego; zjawisko b. podobne wszędzie - poruszające się przedmioty, trzęsące i spadające - fluktuacje pola magnetycznego? Budynki mogły być wzniesione na przecięciach linii (głównie złoża metali, tych w Anglii nie brakuje). Bo jak ja bym był takim Szatanem, to bym się nie przejmował jakimiś modłami (słowa nie mają wpływu na rzeczywistość, vide - nie można w ten sposób działać na byty metafizyczne, które są realne). I nie straszyłbym tych nędznym, durnych ludzi na takie wysublimowane sposoby, tylko od razu urządził pożogę połączoną z diabelską orgią.
Ogólnie, to myślałem, że zajmujemy się tu POWAŻNYM badaniem spraw parapsychicznych, a nie rozważaniami na temat duszków i Szatanów i innych zabobonów, które mają tyle wspólnego z nauką, co czasy, kiedy je wymyślano.

Dobra teoria. To mogłaby być przyczyna pojawiania się Poltergeist'ów, jednak myślę że zostałaby już odkryta wcześniej. No, ale niczego nie wiadomo.
To co napisałeś jest jednak prawdopodobne i na pewno mądrzejsze od stwierdzenia że to jakieś cholerne, nieistniejące demony.

Mi się wydaje że Poltergeist'y są po prostu wynikiem wyobraźni, albo halucynacji. Każdy człowiek zobaczy na zdjęciu czy filmie to co chce zobaczyć, także Poltergeist może być najprościej twierdząc właśnie efektem naszej wyobraźni.
Czy tak jest naprawdę? Nie wiem.
To jedynie moje przypuszczenie w związku z tym zjawiskiem.
Jeżeli chodzi o dźwięki. Czasem zdarza się że słyszymy to czego niema. Wina mózgu.
Pogłoski o przesuwających się meblach kiedy pojawiają się Poltergeist'y? Człowiek pod wpływem dużej presji i przerażenia widzi rzeczy których widzieć nie powinien. Niekiedy wydaje się to po prostu tak realne że myślimy, iż dzieje się to naprawdę.

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 22.05.2010 - 20:00

  • 0



#14

Algbeer.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty Yoh92 uważasz, że demony nie istnieją. Ja natomiast w nie akurat wierze.
Co do oddziaływania słowami to w zasadzie według mnie można na wiele rzeczy oddziaływać za pomocą słów.
Zapewne uznacie mnie za idiote przez to co zaraz napiszę, ale nie jestem tchórzem i będe bronił swojej wiary.
Jezus przenosił góry, chodził po wodzie. Dlaczego? Dlatego, że był Synem Boga? Może miało to jakiś wpływ, ale miał jeszcze coś. Coś czego nie posiada nikt inny. Wielką wiarę! Prawdziwą i gigantyczną.
Według mnie jeżeli będziemy mieli dostatecznie dużo wiary w coś, to to się spełni. To prawie nie realne, ale mniemam iż istnieją jakieś szanse iż człowiek mógłby chodzić po wodzie niczym Jezus, czy też kazać drzewu wyciągnąć korzenie i iść 5 metrów dalej. xD
  • 0

#15

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie jeżeli będziemy mieli dostatecznie dużo wiary w coś, to to się spełni. To prawie nie realne, ale mniemam iż istnieją jakieś szanse iż człowiek mógłby chodzić po wodzie niczym Jezus, czy też kazać drzewu wyciągnąć korzenie i iść 5 metrów dalej.

Jeżeli to wszystko miało być żartem to uzyskałeś zamierzony efekt. Śmiałem się, czytając twojego posta.

A wierz sobie w co chcesz.
Dla mnie możesz wierzyć nawet w to że zwierzęta mówią (Oczywiście, ludzkim głosem).

Ogólnie, każde zjawisko paranormalne, albo przynajmniej większość z nich ma jakieś racjonalne wytłumaczenie. Poltergeist'a trudno wyjaśnić, aczkolwiek teorie, moja i Sniffer'a są w tym całym temacie bardziej prawdopodobne niż duchy czy demony..

To prawie nie realne, ale mniemam iż istnieją jakieś szanse iż człowiek mógłby chodzić po wodzie niczym Jezus, czy też kazać drzewu wyciągnąć korzenie i iść 5 metrów dalej.

Prędzej świnki dostaną skrzydełek i zaczną latać.
No, ale wierz sobie w co chcesz, tak jak już powiedziałem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych