Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zhang Ruifang


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

camonoka.
  • Postów: 26
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pochodząca z Chin 101-letnia kobieta cierpiąca na dziwną przypadłość, która sprawia, że na jej czole pojawiły się rogi, poczuła się gwiazdą. Status ten spodobał się jej do tego stopnia, że odmówiła pozbycia się nietuzinkowego wyróżnika.

Dołączona grafika Dołączona grafika

O Zhang Ruifang z Linlou we wschodnich Chinach zrobiło się głośno w ubiegłym miesiącu, kiedy jej zdjęcia obiegły serwisy informacyjne na całym świecie. Charakterystyczny róg wyrastający z lewej strony jej czoła przyciągnął uwagę wielu internautów. Jak się teraz dowiadujemy, "kobieta-kozioł", jak ją ochrzciły media, zasmakowała w byciu popularną. Sława tak bardzo przypadła jej do gustu, że nie zgodziła się na operacyjne usunięcie "poroża".

Od czasu, kiedy zaczęto mówić o 101-latce, zgłosiło się do niej kilku chirurgów, którzy zaproponowali bezpłatną pomoc w zlikwidowaniu wystających z głowy narośli. Zhang Ruifang pozostaje jednak nieprzejednana. Przyznała, że od czasu, kiedy jest sławna, odwiedzają ją setki przyjaźnie nastawionych do niej ludzi ludzi, którzy często przynoszą podarunki i jedzenie oraz robią zdjęcia. "Na początku rogi były dla mnie udręka w czasie snu, ale teraz ludzie odwiedzają mnie przez cały czas." - wyznaje Chinka.

Zhang Ruifang w czasie jednego z wywiadów przyznała, że nie tylko nie zamierza się pozbywać okazałego, widocznego "gołym okiem" rogu, ale z coraz większą niecierpliwością wypatruje drugiego, który powoli zaczyna wyrastać z prawej strony.

Dołączona grafika

W tej chwili na nic zdają się też "prośby i groźby" synów kobiety, którzy starali się ją namówić na operację. - poinformował brytyjski serwis Metro. Wszystko wskazuje na to, że nikomu nie uda się już jej skłonić do zmiany decyzji.

Narośl na czole 101-letniej Zhang Ruifang pojawiła się w ubiegłym roku i na początku była niewielka. Potem jednak stopniowo zaczęła wzrastać aż osiągnęła swój aktualny rozmiar. Jak podał dziennik "Daily Mail", róg mierzy obecnie ponad 6 centymetrów.

Rodzina kobiety na początku nie zwracała uwagi na pojawiające się na czole krewnej zmiany skórne. Jednak z czasem, kiedy zaczęły się one coraz bardziej uwidaczniać, jej bliscy zaczęli się niepokoić. "Na początku nie przywiązywaliśmy do tego wagi." - opowiada 60-letni syn Zhang Ruifang. "Ale z biegiem czasu róg coraz bardziej wyrastał z jej głowy, a teraz ma 6 centymetrów. Teraz także coś zaczęło wyrastać z prawej strony jej czoła. Jest wielce prawdopodobne, że to kolejny róg."

Kobieta cierpi prawdopodobnie na dolegliwość znaną jako róg skórny. Rogi skórne powstają ze zbitej keratyny - białka występującego m.in. we włosach i paznokciach u ludzi oraz np. w rogach u zwierząt. Zwyrodnienie takie kształtuje się najczęściej u ludzi w podeszłym wieku i o jasnej karnacji, którzy w przeszłości narażeni byli na intensywne promieniowanie. Osiąga zwykle rozmiar kilku milimetrów. Mimo że pojawienie się takiego guza na skórze nie jest rzadkością, to w przypadku pochodzącej z prowincji Henan 101-latki ewenementem pozostaje jego wielkość.

Dołączona grafika


Źródło:


http://niewiarygodne.pl/gid,12154048,img,12154049,kat,1017185,page,8,title,Mam-rogi-i-jestem-z-tego-dumna,galeriazdjecie.html
  • 0

#2

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Temat był parę razy:

http://www.paranorma...=1

http://www.paranorma...=1
  • 0



#3

camonoka.
  • Postów: 26
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie proszę Administratora o połączenia wątków bądź usunięcie mojego.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych