Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poważne przesłanki ataku rakietowego Północnej Korei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
666 odpowiedzi w tym temacie

#46

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toldo ale proporcje. Korea na kolejny atak nie bedzie miała szans.
Odnośnie zasięgu to słyszałem że maks 6000 km.


myslisz ze korea jest az tak zacofana ??
  • 0

#47

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tylko gdybanie nikt o zdrowych zmysłach nie atakowałby USA. Taki atak to wywołanie 3 Wojny Światowej. Trzeba by było być ostro porąbanym czubem żeby narażać życie wszytskich ludzi na ziemi.
  • 0

#48

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że kilka osób tu coś nie bardzo rozumie. Tu nie chodzi o atak na pewien kraj, tylko o samo wystrzelenie rakiety!

Japonia grozi Korei Północnej "ostrą ripostą"


AFP


"Ostrą ripostą" zagroził premier Japonii Junichiro Koizumi Korei Północnej, jeśli reżim północnokoreański przeprowadzi próbę z rakietą balistyczną dalekiego zasięgu.
Mam jeszcze nadzieję, że Korea Północna nie uczyni nic takiego. Ale jeśli nie posłucha nas, jeśli wystrzeli rakietę, Japonia nie będzie miała innego wyboru, jak dokonać ostrej riposty w porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział premier Koizumi na konferencji prasowej.

Koizumi nie sprecyzował, jaką ripostę ma na myśli. Dodał, że Tokio podejmowało różne kroki, by przekonać Phenian do nieprzeprowadzania próby.REKLAMA Czytaj dalej


Media azjatyckie i amerykańskie doniosły w piątek o zamiarze przeprowadzenia przez Koreę Północną próby pocisku rakietowego dalekiego zasięgu (3500-6000 km) Taepondong-2, który zdolny byłby razić terytorium Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele władz USA powiadomili w niedzielę, że Korea Płn. prawdopodobnie zakończyła tankowanie rakiety dalekiego zasięgu i wkrótce ją wystrzeli.

Korea Płn. testowała podobną rakietę dalekiego zasięgu w 1998 roku. Jeden jej człon przeleciał nad Japonią i wpadł do Pacyfiku.


onet.pl
  • 0

#49

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tylko gdybanie nikt o zdrowych zmysłach nie atakowałby USA


al-kaida jakos atakuje
  • 0

#50

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poprostu nie wierze, że zdecydują się na taki krok. Myśle, że to będzie zwykla nie uzbrojona głowica która spadnie gdzieś do oceanu albo będzie zestrzelona przez Amerykanów co może wywołać dużo szumu ale raczej dyplomatycznego.
  • 0

#51

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Metatron, tu nie chodzi o atak na kogos, ale o sam fakt wystrzelenia, niech sobie spadnie nawet do oceanu, ale Korea bedzie miala juz problemy.
  • 0

#52

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chociaż z drugiej strony gdyby pozycja Kima w państwie byłaby zagrożona to w przypływie desperacji mógłby odpalić głowicę... ale to już tylko gdybanie. Nie ma żadnych doniesieńo silnej opozycji dla władzy w Phenianie.
  • 0

#53

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kim to idiota ale wojskowi zdają sobie sprawę że w razie agresji to nikt za nimi się nie wstawi i to będzie ich koniec. Prawdopodobnie to kolejny szantaż żeby komunistyczny raj dostał coś od tego wrednego kapitalistycznego świata :)

USA jest jakie jest, każdy widzi (jedni widzą w miarę dobrze, inni mają klapki na oczach i widza to co chcą widzieć). Ale mam pytanie do krytyków USA: skoro nie USA to kto według was powinien zająć miejsce USA na arenie międzynarodowej? Obecnie na to miejsce mogły by pretendowac jedynie Chiny i Rosja, realnie więcej kandydatur nie widze ale może ktoś ma inne typy. Tylko proszę nie wymyślać teorii że świat nie powinien mieć żandarma bo w historii ludzkości nigdy nie było takiego okresu żeby nie było żadnej siły przewodniej. Kiedy tylko jakieś imperium upadało to na jego miejsce wskakiwało nowe - to jest naturalne. I zastanówcie się też jak by świat wyglądał np. pod rządami rosjan albo chińczyków.
  • 0

#54

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może, żeby nie tracić ani rakiety (bo kosztowna), ani nie strzelać w USA (bo na razie nie warto, lepiej skontrować ich atak) wystrzelą pustą rakietę z samym tylko systemem naprowadzania, która wpadnie do morza :s .
PS. Kolejny gorący temat, ciekawe co z tego wyjdzie...
  • 0

#55 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

własnie, u nich służba wojskowa w marynarce wojennej trwa podobno do 10 lat !!! to musza być neźle wyszkolenie przez te 10 lat :)
  • 0

#56

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

własnie, u nich służba wojskowa w marynarce wojennej trwa podobno do 10 lat !!! to musza być neźle wyszkolenie przez te 10 lat :)


6 lat
  • 0

#57

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można mieć pretensje do USA, że wtrącają się wszędzie ale tak postępuje każde mocarstwo, wcześniej były to podboje militarne terenów, teraz walka o pozycje i przewagę gospodarczą. Ja też nie widzę alternatywy dla pozycji ameryki w świecie
  • 0

#58 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

a ja widze - geniokracja !!!
  • 0

#59 Gość_Lee

Gość_Lee.
  • Tematów: 0

Napisano

A nie pomysleliscie o Polsce? Gdzies czytalem w jakiejs przepowiedni kogostam, ze kraj wschodzi (chodzilo tu o Chiny/Koree/Japonie) wystrzeli w Polske potezna bombe ale Polacy za pomoca systemow elektronicznych odwroca atak i bomba spadnie na Koree i tak rozpocznie sie 3 wojna swiatowa. Z tego co wiem bylo to pisane w latach 60-70-80. Dlatego "systemy elektroniczne". Nie pamietam dokladnie i nie wiem gdzie to w domu mam ale cos takiego bylo.

P.S. prosze o zbanowanie chruszczowa badz usuniecie wszystkich jego komentarzy. Psuje powaznosc sytuacji i prowokuje.

edit: i wykastrowac :P
  • 0

#60

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

al-kaida jakos atakuje

heh to nie al-kaida tylko sam Bush :P

[ Dodano: 2006-06-19, 14:49 ]

A nie pomysleliscie o Polsce? Gdzies czytalem w jakiejs przepowiedni kogostam, ze kraj wschodzi (chodzilo tu o Chiny/Koree/Japonie) wystrzeli w Polske potezna bombe ale Polacy za pomoca systemow elektronicznych odwroca atak i bomba spadnie na Koree i tak rozpocznie sie 3 wojna swiatowa. Z tego co wiem bylo to pisane w latach 60-70-80. Dlatego "systemy elektroniczne". Nie pamietam dokladnie i nie wiem gdzie to w domu mam ale cos takiego bylo.  

P.S. prosze o zbanowanie chruszczowa badz usuniecie wszystkich jego komentarzy. Psuje powaznosc sytuacji i prowokuje.

edit: i wykastrowac :P


hmm ja szczerze wątpie że polska coś takiego posiada , nasz kraj jest troche zacofany ( tak mi się wydaje) . co do kastrowania have fun :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych