Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#391

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

/.../
Wszelkie dywagacje dotyczące zamachu, eksplozji na pokładzie, celowego zablokowania sterów (kłania się ekspert od konstrukcji betonowych Pan Drozdowicz) i innych teorii spiskowych nie mają pokrycia w faktach. Jedyna niewiadoma dotyczy powodu, dla którego samolot znalazł się na tak niskiej wysokości -- tutaj niestety wszystko wskazuje na błąd pilota, ale z ferowaniem wyroków należy poczekać na ostateczny werdykt komisji śledczej.
Wydaje mi się w każdym razie, że poruszane w tym wątku problemy typu rozstrzeliwanie pasażerów i tym podobne pomysły dość daleko odbiegają od rzeczywistości. Nie chcę użyć sformułowania "są niedorzeczne", bo ma ono silne znaczenie pejoratywne, a moim zamiarem nie jest obrażanie kogokolwiek. Choć to określenie byłoby bardzo na miejscu.



Jako że założyłem ten wątek to się czuję zobowiązany odpowiedzieć.
Wątek o katastrofie, na który się powołujesz, jest wątkiem przeznaczonym na poważną dyskusję - dlatego w nim się nie udzielam, gdyż nie czuję się specjalistą od lotnictwa i zagadnień technicznych.
Ten wątek znajduje się w dziale TEORIE SPISKOWE - tuż obok wątków o kosmitach pijących piwo z Bushem, reptilanach na brytyjskim tronie itp. Rozumiesz różnicę?
Ten wątek jest niedorzeczny. ;) Ty nie masz odwagi go tak nazwać, to ja sam go tak nazwę. Jest niedorzeczny bo wszystko wyssałem przecież z palca.
I ma być niedorzeczny. Bo poważne wątki są gdzie indziej. tutaj spotykają się fani teorii spiskowych i snują swoje chore opowieści...
Może inaczej spróbuję: jesteś pod drzwiami, za którymi 20 dorosłych ludzi gra w jakąś karcianą przygodówkę. Słyszysz że właśnie zabili smoka, świętują to w Gospodzie pod Czarnym Mnichem, ale nagle wpada pachołek z hiobową wieścią, że zły mag Gulroth otworzyl właśnie w pobliskiej wsi Bramę do Piekieł. Wszyscy chwytają więc za topory i butelki z eliksirami i z krzykiem "ojciec prać!" rzucają się ku drzwiom.
Co sobie o nich pomyślisz? Psychiczni? A może naprawdę zatłukli smoka? Nie - pomyślisz sobie, że to fani gier przygodowych, bo na drzwiach wisi przecież kartka "Gramy w Bramy Piekieł - godzina 18.00".
A Ty się zachowujesz jak człowiek, co tej kartki nie przeczytał, wchodzi do tego pokoju i mówi wszystkim, że są debilami bo każdy przecież wie, iż smoków nie ma! :)
Ja tylko staram się tutaj pilnować jednego - każda teoria spiskowa musi mieć POZORY prawdopodobieństwa. A zatem, jeśli ktoś myli ogon z kokpitem, to interweniuję, jeśli człowiek okazał się gałęzią - zamykamy ten wątek.
Poza tym wszystko jest dozwolone.
A może Prezydenta zabito, by dobrać się do CZEGOŚ BARDZO WAŻNEGO a ukrytego od wieków pod podłogą wawelskiej krypty pod pozorem montażu sarkofagu? Wiadomo, że współcześnie nikt inny na pochówek na Wawelu by nie miał szans...
O, widzisz? I tak to działa! :)
  • 0

#392

yellow.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam , przegladam ten temat , może nie całosc ale sporo wątków. Chciałbym napisac kilka słow jako że jestem dosyc blisko tego tematu.

Otóż w katastrofie zgineła moja ciotka , siostra cioteczna mojej matki. Jej mąż był na miejscu w Smolensku , by zidentyfikowac ciało. Moja matka z nim rozmawiała i zdała relacje rodzinie , zreszta pisał do nas smsy , potrzebuje wsparcia , ogolnie jest mocno podlamany. To teraz temat numer 1 u nas. W kazdym razie co do jego relacji to :

a) ciało ciotki było mocno rozczłakowane , ale dzieki niezle zachowanej twarzy dało sie ją poznac

b) rosjanie byli bardzo ale to bardzo sympatyczni , nie robili zadnych problemow , podobnie jak strona polska

c) z rozmow na miejscu pomiedzy czlonkami rodzin i stroną polską jasno wynikało że nikt nie miał watpliwosci iż był to zwyczajny wypadek. Nikt nawet nie zakładał że to jakis zamach , spisek itd.

d) wujas podkreslał fachowosc słuzby medycznej ktora badała ciała

e) był na miejscu katastrofy i widział olbrzymie pobojowisko , resztki ubran , jakies czapki , w niektorych miejscach była krew

Tak wiec wydaje mi się że ta dyskusja cała , osob ktore uwazaja iż był to zamach , spisek itd , mija sie z celem. Dodam jeszcze że z tego co mówił np Adam Bielan , JArosław rozmawiał z Lechem 15 minut przed katastrofą. Czyli co Jarosław tez kłamie? moj wujas klamie? bo nie było ciał? bo tak uwazają spece od filmikow z youtube itp.

Czytając niektórych z was dochodze do wniosku że nie żyje w kraju ludzi normalnych. Za dużo oglądacie tv itd. Nie wiem czy mój post wniesie coś merytorycznego , czy w ogóle mi uwierzycie , ale mam nadzieje że przynajmniej czesc osob przestanie bredzic o braku ciał , mistyfikacjach i bombach.
  • 0

#393

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że darcie szat tu też nastąpiło... a myślałem, że to forum jest apolityczne. S....e dalej na siebie... a Polska teraz potrzebuje pomocy bezinteresownej!
  • 0

#394

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tropiciel, zaskoczyłeś mnie

Ten wątek jest niedorzeczny. ;) Ty nie masz odwagi go tak nazwać, to ja sam go tak nazwę. Jest niedorzeczny bo wszystko wyssałem przecież z palca.

negatywnie mnie zaskoczyłeś...

Mało szczęśliwie wybrałeś sobie temat do niedorzeczności. Jest mnóstwo innych tematów, które mogłeś poruszyć, ale ...zabawianie się tragedią, to już niesmaczne.
  • 0

#395

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Witam , przegladam ten temat , może nie całosc ale sporo wątków. Chciałbym napisac kilka słow jako że jestem dosyc blisko tego tematu.

Otóż w katastrofie zgineła moja ciotka , siostra cioteczna mojej matki. Jej mąż był na miejscu w Smolensku , by zidentyfikowac ciało. Moja matka z nim rozmawiała i zdała relacje rodzinie , zreszta pisał do nas smsy , potrzebuje wsparcia , ogolnie jest mocno podlamany. To teraz temat numer 1 u nas. W kazdym razie co do jego relacji to :

a) ciało ciotki było mocno rozczłakowane , ale dzieki niezle zachowanej twarzy dało sie ją poznac

b) rosjanie byli bardzo ale to bardzo sympatyczni , nie robili zadnych problemow , podobnie jak strona polska

c) z rozmow na miejscu pomiedzy czlonkami rodzin i stroną polską jasno wynikało że nikt nie miał watpliwosci iż był to zwyczajny wypadek. Nikt nawet nie zakładał że to jakis zamach , spisek itd.

d) wujas podkreslał fachowosc słuzby medycznej ktora badała ciała

e) był na miejscu katastrofy i widział olbrzymie pobojowisko , resztki ubran , jakies czapki , w niektorych miejscach była krew

Tak wiec wydaje mi się że ta dyskusja cała , osob ktore uwazaja iż był to zamach , spisek itd , mija sie z celem. Dodam jeszcze że z tego co mówił np Adam Bielan , JArosław rozmawiał z Lechem 15 minut przed katastrofą. Czyli co Jarosław tez kłamie? moj wujas klamie? bo nie było ciał? bo tak uwazają spece od filmikow z youtube itp.

Czytając niektórych z was dochodze do wniosku że nie żyje w kraju ludzi normalnych. Za dużo oglądacie tv itd. Nie wiem czy mój post wniesie coś merytorycznego , czy w ogóle mi uwierzycie , ale mam nadzieje że przynajmniej czesc osob przestanie bredzic o braku ciał , mistyfikacjach i bombach.


Nie mamy pewności czy mówisz prawdę, nie podajesz nazwiska, ani nazwiska ciotki. Przykro mi, al ja na razie twojej wypowiedzi nie biorę na poważnie, bo może to być pisane specjalnie żeby zostawić tę sprawę. Myślę, że ta wypowiedź nie odciągnie większości od drążenia tematu. Nie mówię że to co jest napisane to na 100% prawda lub na 100% kłamstwo. Po prostu nie ma dowodów na to co piszesz
  • -1

#396

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3021
  • Tematów: 2594
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A może Prezydenta zabito, by dobrać się do CZEGOŚ BARDZO WAŻNEGO a ukrytego od wieków pod podłogą wawelskiej krypty pod pozorem montażu sarkofagu? Wiadomo, że współcześnie nikt inny na pochówek na Wawelu by nie miał szans...O, widzisz? I tak to działa! :)

No cóż, tym sposobem zmusiłeś mnie do ujawnienia, że piszę ze szklanego słoja pełnego formaliny, jakieś 50 metrów pod płytą lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, które służy jako przykrywka (dosłownie i w przenośni) tajnej rosyjskiej placówki badawczej. Wstrząs wywołany katastrofą obsypał gipsem mój słój i przez to nie widzę wyników badań na ekranie komputera w pomieszczeniu obok -- stąd mój niepokój i chęć odciągnięcia uwagi od teorii spiskowych z obawy przed wykryciem bazy.Czy takie wyjaśnienie jest satysfakcjonujące? :)


Streszczenie dla pozostałych użytkowników: niewątpliwie masz rację.


Użytkownik Kurczak edytował ten post 16.04.2010 - 21:28

  • 0



#397

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

matko jedyna... ludzie.. weźcie na wstrzymanie, zaczynacie sobie robić - DOSŁOWNIE - szopki z pogrzebu.... :/
  • 0

#398

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Witam , przegladam ten temat , może nie całosc ale sporo wątków. Chciałbym napisac kilka słow jako że jestem dosyc blisko tego tematu.

Otóż w katastrofie zgineła moja ciotka , siostra cioteczna mojej matki. Jej mąż był na miejscu w Smolensku , by zidentyfikowac ciało. Moja matka z nim rozmawiała i zdała relacje rodzinie , zreszta pisał do nas smsy , potrzebuje wsparcia , ogolnie jest mocno podlamany. To teraz temat numer 1 u nas. W kazdym razie co do jego relacji to :

a) ciało ciotki było mocno rozczłakowane , ale dzieki niezle zachowanej twarzy dało sie ją poznac

b) rosjanie byli bardzo ale to bardzo sympatyczni , nie robili zadnych problemow , podobnie jak strona polska

c) z rozmow na miejscu pomiedzy czlonkami rodzin i stroną polską jasno wynikało że nikt nie miał watpliwosci iż był to zwyczajny wypadek. Nikt nawet nie zakładał że to jakis zamach , spisek itd.

d) wujas podkreslał fachowosc słuzby medycznej ktora badała ciała

e) był na miejscu katastrofy i widział olbrzymie pobojowisko , resztki ubran , jakies czapki , w niektorych miejscach była krew

Tak wiec wydaje mi się że ta dyskusja cała , osob ktore uwazaja iż był to zamach , spisek itd , mija sie z celem. Dodam jeszcze że z tego co mówił np Adam Bielan , JArosław rozmawiał z Lechem 15 minut przed katastrofą. Czyli co Jarosław tez kłamie? moj wujas klamie? bo nie było ciał? bo tak uwazają spece od filmikow z youtube itp.

Czytając niektórych z was dochodze do wniosku że nie żyje w kraju ludzi normalnych. Za dużo oglądacie tv itd. Nie wiem czy mój post wniesie coś merytorycznego , czy w ogóle mi uwierzycie , ale mam nadzieje że przynajmniej czesc osob przestanie bredzic o braku ciał , mistyfikacjach i bombach.


Nie mamy pewności czy mówisz prawdę, nie podajesz nazwiska, ani nazwiska ciotki. Przykro mi, al ja na razie twojej wypowiedzi nie biorę na poważnie, bo może to być pisane specjalnie żeby zostawić tę sprawę. Myślę, że ta wypowiedź nie odciągnie większości od drążenia tematu. Nie mówię że to co jest napisane to na 100% prawda lub na 100% kłamstwo. Po prostu nie ma dowodów na to co piszesz


to co poprosisz o zdjęcia z oględzin ? Trochę szacunku...

To pytanie powinno być skierowane do P. Kopacz.
Moim zdaniem sekcje/oględziny członków rejsu samolotem nr 101, powinny być rejestrowane jako dowody, do śledztwa w sprawie wypadku lotniczego.
  • 0

#399

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy będzie omijać teraz wypowiedź Yellowa bo jest zbyt oczywista dla osób które dałyby sobie rękę odciąć, że to był zamach... Mi jest przykro i współczuje Tobie Yellow. A reszta niech dalej się bije na oślep między sobą...
  • 0



#400

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tropiciel, zaskoczyłeś mnie

Ten wątek jest niedorzeczny. ;) Ty nie masz odwagi go tak nazwać, to ja sam go tak nazwę. Jest niedorzeczny bo wszystko wyssałem przecież z palca.

negatywnie mnie zaskoczyłeś...

Mało szczęśliwie wybrałeś sobie temat do niedorzeczności. Jest mnóstwo innych tematów, które mogłeś poruszyć, ale ...zabawianie się tragedią, to już niesmaczne.



Nikt się tutaj nie zabawia tragedią. Snujemy teorie spiskowe.
Czy tak samo oceniasz tych co grzebią w sprawie WTC? Tam zginęło kilka tysięcy ludzi!
Przez szacunek dla nich tez nie powinni?
Teorie spiskowe mają to do siebie, że rodzą się właśnie w takich momentach.
Tylko jak widzisz... ja zaledwie intuicyjnie dotknąłem tematu gazu łupkowego a tu się okazuje, że zgodnie z szacunkami (znanymi Gazpromowi!) mamy go na około 800 miliardów euro lekko licząc!
I to już nie jest fikcja... Wiesz ile wynosi roczny budżet Polski? Przelicz go na euro... zaczynasz łapać?
Ktoś tu wspomina, że był w Smoleńsku i nikt tam nawet słowem nie wspomniał o zamachu jako o możliwej przyczynie tragedii.
Gdyby (Boże uchowaj!) ktoś z moich bliskich tak skończył, na 100% bym przynajmniej rozpatrywał taką możliwość.
Wróćmy do WTC - czy wyobrażasz sobie, że godzinę po runięciu Twin Towers Bush występuje w TV i mówi że przyczyną wypadku był bez wątpienia BŁĄD PILOTA i że śledztwo pójdzie właśnie w tym kierunku?
Ginie prezydent państwa, które od wieków stoi ością w gardle sąsiadom, w dodatku jakoś nie chce być internacjonalistą a i Eurokołchoz niespecjalnie go rajcuje...
Ten kraj w najbliższej przyszłości może się stać potencjalnie ogromnym problemem dla elity finansowej i politycznej w krajach sąsiednich ze względu na nieprzebrane zapasy ważnego surowca strategicznego, które pozwolą mu, jeśli nie rozdawać karty w regionie, to przynajmniej lać równym strumieniem na każdego kto usiłuje mu bruździć. I żadne szantaże z zakręcaniem kurka nic nie dadzą.
Człowieku - to jest powód do otwartej wojny, a cóż dopiero do zakulisowych kombinacji...
No to co mam jeszcze powiedzieć?

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 16.04.2010 - 21:45

  • 0

#401

yellow.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie podaje nazwiska , bo to jest sprawa prywatna , zabrałem tu głos tylko by skierować niektóre sprawy na własciwy tor , bo taki on własnie jest. Napisalem , nie musicie mi wierzyc. Mogę być dla ''spiskowców'' z tego forum , agentem rządu albo ruskim szpiegiem.
W kazdym razie dla mojej matki czy ojca , to nadal szok , a rodzina byłaby zła gdyby wyszło na jaw ze cokolwiek napisałem , mimo że od dawna nie jestem juz dzieckiem. Przykro mi że z rodzinnej tragedii wielu osób , w tym i mojej , robi się bajzel. Ale taki mamy kraj.

W każdym razie , ok nie ufacie moim słowom , przynajmniej niektórzy. Więc polecam poczytać regionalne gazetki Warszawskie , Radomskie i Trójmiejskie. Są tam relacje i rozmowy z rodzinami tych ktorzy zgineli , są wspomienia na temat identyfikacji ciał itd.
Zresztą jest tez relacja Brudzinskiego i Bielana , ktorzy razem z Jarosławem Kaczynskim byli identyfikować prezydenta. Oni tez kłamią? Kłamie jeden z biskupów , który mówi że dostal okolo 8.30 smsa od prezydenckiego kapelana?

Ja nie będe sie przekomarzał co jest prawdą a co nie , bo dla mnie , osoby z rodziny jest to zwyczajnie głupie i to tak jakbym się kłócił bo ktos mi wmawia ze 2+2 = 5.

Pozdrawiam.

Użytkownik yellow edytował ten post 16.04.2010 - 21:40

  • 0

#402

Vooor.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yellow, to po co w ogóle zaczynasz pisac, zaczynasz temat, a potem nie ujawniasz wiecej faktów, według mnie ludzie, którzy nie dopuszczają w ogóle myśli, że mógłby to byc zamach, są conajmniej dziwni, trzeba o takich rzeczach rozmawiac, a nie sobie przyjmowac najprostszą odpowiedź, tutaj któryś z kolegów wyżej, zamieścił ciekawe linki do programu "warto rozmawiac", i tez zachecam do obejrzenia. Jest tu po prostu tyle niejasności, że chyba trzeba nie byc polakiem, żeby uważać, ze to był zwykły wypadek. I uważam tak samo jak Pan Redaktor z tego programu, że bardzo cieszyłbym się z tego, że teoria nieszczesliwego wypadku była prawdą, ale dlaczego w ogóle się o tym w Polsce nie mowi....

Oglądałem przed chwilą jeszcze raz ten amatorski filmik, w wersji 4x zwolnionej, co raz bardziej mnie zaskakuje "biała postać", która ewidentnie się rusza, przewraca się na bok :|

Ta sprawa coraz bardziej śmierdzi, albo po prostu chcemy, żeby śmierdziała z powodu nieciekawej przeszłości z Sowietami.

Użytkownik Vooor edytował ten post 16.04.2010 - 21:57

  • 0

#403

yellow.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vooor nie ujawniam bo czego oczekujesz? jak podam nazwisko ciotki , to napiszecie , ze przeciez kazdy mogl podac ,to co bede skanowal foty rodzinne? albo może mam do wujasa zadzwonic i zapytac czy przypadkiem nie zrobil fotki w kostnicy... wez sie zastanow.

Ten temat tak czy siak ucichnie za jakiś czas , a poważne media nawet nie biorą pod uwage możliwosci że mógłby być to zamach. Ale każdy kto uwaza ze to był wypadek , jest w spisku , to chore.
  • 1

#404

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Yellow
Normalni ludzie ci uwierzą. To co mówisz pokrywa się z relacją innych ludzi, którzy tam byli na indentyfikacji zwłok. Niestety z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że wiarygodność świadków przeczących teoriom spiskowym jest jest żadna dla ich zwolenników.

Najważniejsze z twojej wypowiedzi

e) był na miejscu katastrofy i widział olbrzymie pobojowisko , resztki ubran , jakies czapki , w niektorych miejscach była krew


A więc mamy dowód że wcale tam nie jest tak czysto i nic nie widać. Mamy potwierdzenie wujka yellow-a. Choć jest to tylko słowo, które trzebać dać na wiarę to wy drodzy spiskowcy nie macie NICZEGO żeby to obalić. Żadnego nagrania, NIC. Jak chcecie jeszcze dyskutować o tym jak miejsce katastrofy nie wygląda typowo dla takich katastrof to prosze bardzo przedstawcie najpierw dowody, że tam tak czysto było.

Oczywiście wszystkie TS pojawiają się tam gdzie brak informacji, a swoje podstawy opierają na wymysłach spowodowanych właśnie brakiem informacji.

Pozdrawiam
  • 0

#405

Vooor.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yellow
Masz prawo wyrazic swoja opinie, ale nie możesz zabraniać innym zeby rozwazali na temat zamachu. Sorry że to powiem ale twoje ostatnie posty są typu "wiem ale nie powiem". Może w ogóle nie powinieneś pisać na tym forum? skoro pisałeś, że rodzina była by niezadowolona z tego. Wiec twoje wypowiedzi, sorry, ale nikt nie może brać w tej chwili na poważnie, pełno jest idiotów w sieci, podszywających się za innych, tak samo ja mogę wejść na pierwsze lepsze forum i stwierdzić, iż mój wujek czy ciotka była w tym samolocie i że mam pewne informacje od rodziny itp itd.
Tam gdzie wypisywałeś te punkty a) b) c) itd...tutaj jest mowa o spisku, wiec chyba jasne, ze wszystko musialo wygladac jak normalny wypadek, to zadna informacja jak podajesz, ze Rosjanie byli bardzo sympatyczni, a co mieli byc na wszystkich wkurzeni i pokazywac swoje emocje? tak samo z wykwalifikowaną pomocą, to też w ogóle bez sensu,uważasz, że gdyby był to zamach, nie było by tam medyków itp? . Przecież to oczywiste, że skoro mowa w tym temacie o spisku/zamachu to cały sęk w tym, żeby wyglądało to jak najbardziej prawdopodobnie na zwykły wypadek.


P.S Jeśli się mylę, co do twojej osoby (jeśli naprawde twoja Ciocia zginęła)- wyrazy współczucia.

Edit:
@Pazi
Za to ja w 1 sekundzie mogę obalić Yellowa, bo nie podał żadnych dowodów, gdzie ty tu je widzisz !!??. Jeśli będziesz wierzył osobom z internetu na słowo, to nie wróżę ci przyszłości.

Użytkownik Vooor edytował ten post 16.04.2010 - 22:24

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych