Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Please log in to reply
7693 replies to this topic

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1936

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A dlaczego Ty nie chcesz?

Bo ja np. wierzę w to co widzę - smugi kondensacyjne, zjawisko wyjaśnione i podparte solidnymi naukowymi podstawami, które od lat można obserwować na naszym niebie, a które też w ostatnich latach nasila się ze względu na wzrost ruchu w powietrzu.

Tyle.

I przyjąć warto za pewnik, to co tysiące co najmniej, jeśli i nie o wielu więcej, naukowców przez lata zgłębiało poświęcając całe życie na takie działania i zbierając tą wiedzę dla następnych pokoleń.

Przepraszam z góry, jeśli przyjmę złe założenie, może mnie poprawisz, ale jaką masz wiedzę np. w zakresie lotnictwa czy meteorologii?

Potrafiłbyś chociaż wymienić lub scharakteryzować poszczególne warstwy atmosfery bez spoglądania w jakże cudowną Wikipedię?

Bo ja przyznam się, że miałbym problemy z tym, dlatego wolę zasięgnąć wiedzy fachowców (nie, nie takich z You Tube) i zaufać wyjaśnieniom, które od lat pozostają niezmienne, bo opisują PODSTAWOWE ZJAWISKA.

Oczywiście można by wrócić do tematu w momencie, gdy faktycznie jakieś podstawowe zasady fizyki czy czegokolwiek zostaną obalone i ZMIENIONE. Ale to raczej nie nastąpi, a wszelkie zapowiedzi, że "zaraz" można traktować z wielkim spokojem jako kolejny absurd.




W każdym bądź razie najbardziej zirytowało mnie stwierdzenie, że "co Cię nauka i wyjaśnienia". Widzisz co masz za oknem - no po prostu bosko, genialnie wręcz. Poziom AROGANCJI i totalnej IGNORANCJI sięgnął przysłowiowego zenitu. Wyobraź sobie miny tych wszystkich naukowców, meteorologów, inżynierów, którzy nagle słyszą "co wy tam wiecie, ja wiem lepiej, bo widziałem na jutubie".

Tragedia, po prostu tragedia.

To zdanie "zajechało trollem" w czystej formie, ale wolę tu nawet nie wypowiadać tego słowa, bo znajdzie się jeden z drugim od apelu, wyskoczy z definicjami i mnie skarci :]




Proponuję zejść lekko na ziemię, patrzeć trzeźwiej na świat, a przede wszystkim zachować trochę umiaru i podchodzić do pewnych spraw z większą pokorą.
  • 4



#1937 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

TYTUŁ FILMU: CHEMTRAILS UK FOOTAGE

LINK: http://www.youtube.c...player_embedded

CZAS TRWANIA: 0,56

POZDRAWIAM ERIK.


Krzysztofie, nauka nie wyjaśnia tego, co dzieje się na tym filmiku pokazanego przez Erika. Poza tym ja niejednokrotnie pisałem o sprzecznościach.
Ty wolisz ślepo wierzyć ludziom, którym wydaje się że wiedzą wszystko. Ja niestety jestem sceptykiem w tym układzie.
I do tego masz rację. Mógłbyś przestać z tą erystyką i zakończyć przypinanie łatek trolla. Nic innego nie potrafisz? Wysil się i użyj tylko konkretów, chyba że dyskryminacja kolegi to jedyny wysiłek, jaki potrafisz udźwignąć.

Użytkownik Muhad edytował ten post 31.03.2011 - 04:40

  • 2

#1938

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad@
moim zdaniem,podczas wznoszenia samolociki przeleciały przez warstwę o innej temperaturze i innej wilgotności.Nauka to wyjaśnia i to dość szczegółowo.Nie zaprzeczysz chyba,ze atmosfera jest warstwowa,ze warunki panujące na 0 npm. sa inne od tych na wysokości 5 tys.metrów npm.
Muhad,dlaczego to ciągle ignorujesz.A może ziemia jest ciągle plaska a w kosmos latają "Śmiej Żelki"?



#1939 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Te samoloty lecą w szyku, a nadużywanie terminologii naukowych jest w Twoim wydaniu nie na miejscu w tym przypadku. A sama różnica wysokości tych trzech samolotów jest znikoma, jeśli w ogóle jakaś jest. Widać to dokładnie. Poza tym, nie ma o czym mówić. Smugi często się pojawiają przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, więc to kolejna nieścisłość. A Ty drogi kolego możesz dalej siedzieć tylko w tym temacie, wszak nigdzie indziej Cię nie widać. :)
Znudził mnie ten obraz.

Pozdrawiam.

Użytkownik Muhad edytował ten post 31.03.2011 - 13:59

  • 3

#1940

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiec czas na okulistę Muhad.
Terminologii naukowej nie odróżniasz od zwykłych pojęć.Fakt,ze lecą w szyku,nie zmienia faktu,ze mogą się wznosić.
Ale Ty masz"gdzieś"fakty,również takie,ze wilgotność i temperatura mogą się zmieniać nawet co 300 metrów wysokości i takie warstwy mogą być pofalowane.
Udowodnij,ze nie.



#1941

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

// Makbet
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Makbet edytował ten post 01.04.2011 - 19:37

  • 1

#1942

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że ten temat jest kością niezgody, a przecież ja tylko chciałem zwrócić na tym filmiku uwagę na to coś między samolotami co je „prowadzi”.


TYTUŁ CHEMTRAILS UK FOOTAGE
LINK:
CZAS TRWANIA: 0,56 min.



Pozdrawiam Erik.

Użytkownik Erik edytował ten post 01.04.2011 - 19:45

  • 1



#1943

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Erik@
W 7-mej sekundzie widać wyraźnie,jak temu"coś"urywa się ogon contrails.Trzy statki powietrzne przelatują sobie przez warstwy o zmiennej strukturze(inna wilgotność i temperatura od warstw niższych lub wyższych),gdzie nie można nawet stwierdzić czy się wznoszą,czy opadają,oraz czy wszystkie lecą na tej samej wysokości.
Na stronach,gdzie spotterzy prezentują swoje zdjęcia znajdziesz podobnych setki,ale nikt nie robi z tego sensacji.Poświęć trochę czasu na takie portale,a poszerzysz swoje wiadomości.



#1944

Droll Kerf.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ode mnie też trzy grosze:
Dołączona grafika
03.04.11 16:54 niebo było czyste. dziwnym zbiegiem okoliczności chmury pojawiły się tylko tam gdzie widać fragment zanikającej smugi d-; (widok w stronę wschodnią)

Dołączona grafika
03.04.11 17:58 widok na stronę zachodnią. w nocy od tej strony zaczęło się chmurzyć. nazajutrz ogółne załamanie pogody.

niby stacje meteo i prognoza pogody podawała wiadomości o pogorszeniu, ale z kolegą M.W. doszedliśmy do wniosku iż media są również skorumpowane i informowane na kilka dni przed planowanym truciem aby usypiać ludzą czujność (-;

Użytkownik Droll Kerf edytował ten post 04.04.2011 - 09:29

  • -1

#1945

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Droll@
Poczytaj sobie kilkaset postów wcześniej,dleczego w jednym miejscu jest chmurka,a obok jej nie ma.To jest podobne zjawisko do tego,kiedy contrail za samolotem się urywa i po jakimś czasie pojawia na nowo.To nie jest dziwny zbieg okoliczności,niech dotrze do was,ze atmosfera jest niejednorodna.



#1946 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Wmawianie że woda z kranu jest ok i to jest normą,jest śmieszna.
Zastanów się jeden z drugim że jest zle.
Jak można wam wciskać taką "kichę" że smugi kondensacyjne mają się rozrastać i nie zanikać nigdy :) no proszą Was.
  • 1

#1947

Droll Kerf.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Staniq

akurat to ja się nabijałem d-;
chmury i contraila powiązałbym z dużą wilgotnością powietrza w tym akurat miejscu
te na zachodzie smugi to od zachodu akurat szedł front który od rana przyniósł deszcze.
a te media to pomysł mojego kumpla żeby było jeszcze śmieszniej.

a co do wody z kranu... odkąd dziecięciem byłem żłobię bezpośrednio z rury. raz mi tylko zaszkodziła, ale to dlatego, że akurat dom w którym się napiłem kranówki był stary i instalacja wodnokanalizacyjna pewnie pamięta papcia Hitlera

edit Yawgmoth
W takim razie przykro mi, ale udzielam ostrzeżenia, za prowokację.

  • 1

#1948

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wmawianie że woda z kranu jest ok i to jest normą,jest śmieszna.
Zastanów się jeden z drugim że jest zle.
Jak można wam wciskać taką "kichę" że smugi kondensacyjne mają się rozrastać i nie zanikać nigdy :) no proszą Was.


Nie będę odsyłał Cie po raz kolejny do stron,które linkowałem wcześniej.Nie rozumiesz zjawiska,ani jak powstaje,ani po co.Żyj w świecie chemtrails,a przykład z kranówką niefortunny,bo mi nie zaszkodziła jeszcze nigdy i wielu takich jak ja spotkasz w swoim życiu.
Wskaż łaskawie miejsce,gdzie zostało powiedziane,ze smugi maja się rozrastać i nie zanikać(nigdy).Gdybyś poświecił swój czas na przeczytanie całego tematu,a wiem,ze to jest mordęga,to zapewne znalazłbyś kilka postów mówiących o tym,w jakich warunkach contrails się utrzymuje długo,a w jakich krótko,a w jakich warunkach nie powstanie wcale.Fizyka na poziomie gimnazjum.



#1949

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mogę wiedzieć jaki sens jest tak się nakręcać? Z uporem maniaka ślęczysz na tym tematem jak jakiś niezbyt jasny żłób i niby tak dojrzale i w ogóle merytorycznie a powtarzasz się nieprawdziwymi wieściami, drogi tartuffe, przez kilkadziesiąt stron tego tematu. Twoje kacerstwo zawsze musi być na pierwszym miejscu. Wielu się wydaje, że tacy z nich erudyci obeznani ^^, ale jak tak patrze na niektóre wpisy wolnomyślicieli, to mi opada - entuzjazm czytania. Pewien sztubak wymawia innym brak oświaty, tudzież kompleksowej edukacji. Inny jegomość uczy maluchy nauki o przeszłości opierając się zaledwie na jednej książce, mając szczątkową pamięć i to bez umiejętnego zapamiętania cytatów z źródła własnej wiedzy do obrony argumentów. Sami specjaliści, którzy uważają, że smugi chemiczne mają prawo tworzyć się tylko przy sprzyjających się warunkach i mają odwagę twierdzić że co 50 metrów decyduje o zaistnieniu smug. Oni chyba uważają, że indywiduum są takimi prostakami, że nie potrafią odróżnić sikora od liczydła. Panowie raczyli zapomnieć, że im wyżej tym chłodniej i jeśli jest wilgoć nad danym terenem, to od pewnego pułapu smugi mogą powstawać nieograniczenie. Obserwacje powstawania chmur są tego dowodem i wiedza dotycząca zmian stanu skupienia i warunków jakie są potrzebne do tych procesów.
Zamiast racjonalnych i sprawiedliwych osądów ws. pewnego i frapującego wszystkich zjawiska widzę jedynie, drewniane, stłumione i bez wyrazu podmioty męskie, które już się tak naprężyły i przeżyły nudą własnego istnienia, że nie dostrzegają wspólnego i wymiernego dobra.
Ubolewam nad obskurantyzmem i współczuję zmarnowanych lat udowadniania innym,że są z ciemnogrodu. W jakim to was świetle stawia - zastanówcie się sami.

Pozdrawiam.

Edycja:Przemo.
Post narusza regulamin forum w punkcie 4.7, 8.3. Przyznaję warna o wartości 1.

Użytkownik Przemo edytował ten post 05.04.2011 - 21:16
Reakcja na raport.

  • -3

#1950

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co zaobserwowałem to jedynie Staniq pozostał na polu walki. Na polu, na którym leży już bardzo wiele zwłok tych, którzy próbowali wcisnąć nam niedorzeczne tłumaczenia odnośnie chemicznych smug.

Jako ostatniemu, któremu się jeszcze chce, koledze Staniq powinno zależeć na wyjaśnieniu tego nagrania, które moim zdaniem dowodzi, że nie są to zwykłe smugi kondensacyjne a chemiczne. Nagranie było już wcześniej prezentowane, ale panu Staniq, który co chwila odsyła innych do wcześniejszych postów, chyba umknęło jego uwadze.
http://www.youtube.com/watch?v=fEOod0LFDtI&feature=player_embedded#at=334

Na nagraniu tym widać wyraźnie, ze pilot rozpyla substancje, kiedy chce, a nie kiedy znajduje sie w warunkach pozwalajacych na powstanie smug. Może dzięki temu tworzyć te literki.

Odpuść sobie Staniq, jak inni, którzy próbowali, lecz polegli.

Pozdrawiam.

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 05.04.2011 - 14:26

  • -9


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych