Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Światło na niebie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich po przerwie. Na wstępie dodam iż fotografia to moja pasja, hobby i główne zainteresowanie :).

Kilka lat temu byłem na jednym z wielu wypadów pod tytułem "Nocne fotografowanie" :).
Dopiero w domu przy przeglądaniu zdjęć na komputerze na dwóch z nich pojawiło się coś, czego wcześniej nie widziałem a mianowicie "źródło światła na niebie". Z uwagi na temtykę forum postanowiłem się tym z wami podzielić :).

Moja hipoteza jest taka, iż był to śmigłowiec ze "szperaczem" czyli reflektorem. Nie słyszałem co prawda w trakcie robienia zdjęć żadnych odgłosów helikoptera, pomimo iż była to noc ale po pierwsze mógł być dosyć daleko a po drugie mogłem w fotograficznym transie po prostu nie zwrócić na niego uwagi. Pojawia się on (a właściwie to "światło") na dwóch ujęciach, oba w odstępie mniej więcej 30 sekund i widać, że obiekt nieznacznie się przemieścił, co sugerowało by bardzo wolno przemieszczający się helikopter.

Tak czy inaczej mnie owe źródło światła zaintrygowało, poniżej zamieszczam jedno z opisanych zdjęć, aby zachować oryginalną rozdzielczość zamieszczam w formie klikalnej miniaturki, po dwukrotnym kliknięciu uzyskacie rozmiar rzeczywisty.
Pozdrawiam wszystkich "dociekliwych" tego świata ;) a właściwie tego forum.

Dołączona grafika


P.s. nie jestem do końca przekonany czy w dobrym dziale zamieszczam to "spostrzeżenie", jeśli ktoś z modów uzna, że nie to poproszę o przeniesienie wątku.

Użytkownik Kwiatus edytował ten post 02.04.2010 - 00:13


#2 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

 Pozwoliłem sobie ściągnąć zdjęcie i pobawić z kontrastem i jasnością. Wrzucam screen z Gimpa:
Dołączona grafika

#3

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, tez to robiem w PSie, niby ksztalt intrygujcy :) ale prawdopodobnie to tylko blik powstaly dookola zrodla swiatla. Prawdopodobnie nie znaczy, ze na pewno ;)

Oto moja wersja obróbki cropa:

Dołączona grafika

Użytkownik Kwiatus edytował ten post 31.03.2010 - 18:03




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych