Skocz do zawartości


Rosyjskie latające talerze w produkcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika


Rosyjskie latające talerze w produkcji



Rząd Ulianovsk Region w strefie Volga zatwierdził pięcioletni program produkcji tak zwanych "latających spodków" - dziwacznych hybryd helikoptera i aerostatu.

Pierwszy taki samolot, oficjalnie nazwany "Areostatic thermoballasted vehicle" lub "Locomoskayner", którego producentem jest LocomoSky, został przedstawiony na AirShow MAKS-2009. Prototyp ten osiąga 7m. średnicy i jest w stanie transportować jak narazie 20kg ładunku.


Dołączona grafika


Niemniej jednak, firma chce produkować takie samoloty o ładowności do 600 ton lub zdolności do przewozów pasażerskich do 11 000 osób.

Maszyna ta będzie w stanie unosić się w powietrzu, wykonywać pionowe lądowania i poruszać się w linii prostej z prędkością 100km/h. Samolot nie będzie potrzebował specjalnego lotniska na Ziemi.

Ten latający talerz będzie miał bardzo niskie zużycie paliwa w porównaniu do zwykłego samolotu, ze względu na jego formę i areodynamiczne wykończenie.

Wg. szacunku rządu regionalnego, projekt będzie kosztował 90 mld dolarów, stworzy 800 nowych miejsc pracy i przyniesie 4 mln dolarów zysku.

Firma LocomoSky rozpoczęła już budowę zakładu produkcyjnego w strefie przemysłowej w regionie.



Tłumaczenie: @Burnago
Źródło: www.unexplained-mysteries.com

  • 0

#2

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy pomysł. Być może w niedalekiej przyszłości będziemy sobie zapylać takimi właśnie maszynami i śmiać się z czasów, w których fotografowaliśmy "latające miski" i zastanawialiśmy się cóż to.

Jakoś zawsze obstawiałabym, że to USA z czymś takim wyskoczy, a tu proszę, nasi wschodni sąsiedzi się wybili.

Czy to coś na brzegach łączenia tych półkul to śmigła? Nie mogę stwierdzić zważając na wielkość zdjęcia...
  • 0



#3

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezłe to siedmiometrowe latające coś, można tym nawet worek z cementem przetransportować.
Jeżeli faktycznie chcą tym przewozić 11000 osób, to chyba powinni się zastanowić nad lekką modyfikacją projektu.
  • 0



#4 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.mastermin.../russia_ufo.jpg

i wszystko jasne, ufo nad Rosją, Moskwą :roll:

ziemskie kosmiczne pojazdy

tutaj link, obrazujący więcej takich wynalazków

edit AlienGrey
7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na darmowy serwer hostujący lub na serwer własny.

  • 1

#5

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś czuję, że zamiast tych wysokich zysków przyniesie równie wysokie starty. Wyobrażacie sobie 11 tyś ludzi którzy np z Warszawy lecą tym urządzeniem do Nowego Jorku z zawrotną prędkością 100 km/h :) Odległość 6855 km - czas podróży bez międzylądowań jedyne 68,5 godziny
Frajda nie z tej ziemi :D - prawie jak wyprawa koleją trans syberyjską :D
  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co znaczy wszystko? Ja na zdjęciu powyżej nie widzę nic co mogłoby mieć związek z filmem, który widziałem odnośnie "ufo" nad Moskwą. Możesz mi wytłumaczyć?
  • 0

#7 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

- jest to zdjęcie UFO nad Moskwą, tak jest podpisane na necie,
- nie wiem jaki filmik widziałeś ?

- "a wszystko jasne", może te sterowce zostawiają właśnie taką poświatę, w linku poniżej, który podałam
są pokazane różne prototypy pojazdów, może to był właśnie jeden z nich. to są moje wnioski.

a filmików typu " UFO nad Moskwą " jest kilka, teraz mi się ich nie chce szukać.
  • 0

#8

Dugong Zła Dusza.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To naprawdę bardzo dziwne. Rosja to naprawdę dziwaczna cywilizacja....Tak, cywilizacja! Byc może Rosjanie to kosmici...?
  • 0

#9

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To naprawdę bardzo dziwne. Rosja to naprawdę dziwaczna cywilizacja....Tak, cywilizacja! Byc może Rosjanie to kosmici...?

Z nimi wszystko jest możliwe xD

@Topic
Ciekawy wynalazek. Za kilka lat takie spodki będą codziennością, a nie czymś niezwykłym, co lata i nie jest podobne do samolotu ;)
Cóż..

Prototyp ten osiąga 7m. średnicy i jest w stanie transportować jak narazie 20kg ładunku.

Niemniej jednak, firma chce produkować takie samoloty o ładowności do 600 ton lub zdolności do przewozów pasażerskich do 11 000 osób.

Więcej roboty przed nimi niż mogą sobie wyobrazić.

@mroova
Nie widzę związku z tematem. Jeżeli to ma być wyżej wspominany pojazd, to raczej wątpię. Dopiero wyprodukowali prototyp więc to co jest na zdjęciu to prawdopodobnie dziwnie uformowana chmura lub fotomontaż.
  • 0



#10

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chyba to działa na zasadzie łopatek w silniku odrzutowym, ma takie wloty powietrza, to się obraca i "wwierca" się w powietrze.
A już kawał czasu temu mówiłem że Rosjanie umieją. :)
  • 0

#11

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zupełnie na innej zasadzie lata. Na dodatek - żadna to nowość, no chyba że w tym kształcie. To po prostu balon (można go też nazwać sterowcem) z silnikami dającymi napęd poziomy do latania gdzieś tam i pionowy przy starcie i lądowaniu (jako wspomaganie).
  • 0

#12

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czym sie tu podniecac?? osiaga predkosc 100 km/h WOW coz za nadswietlny naped to posiada.. :roll:
teraz konczy sie "era chinskich lampionow" nadzwyczaj popularna nikomu dotad nie znana polska rozrywka.. teraz "era rosysjskiego balona".. wow jacy ludzie glupi ze tajne pryzeloty rosyjskich balonow prototypow brali za ufo :/ i predkosc 100 km/h brali za migniecie oka.. szok! Ufo w ksztalcie cygara z napisem "Allegro" wyjasnione.. moge spac spokojnie.. dziekuje za to forum i jej znakomita wiekszosc oswieconych uzytkownikow..

mroova

"a wszystko jasne", może te sterowce zostawiają właśnie taką poświatę, w linku poniżej, który podałam
są pokazane różne prototypy pojazdów, może to był właśnie jeden z nich. to są moje wnioski.


hahah ze co?? no tak chyba jak sie przebil ktorys!! one beda napedzane zwykklymi silnikami a nie uranem!
  • 0

#13

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

teraz konczy sie "era chinskich lampionow" nadzwyczaj popularna nikomu dotad nie znana polska rozrywka


Chcesz powiedziec, ze to nie jest popularne? Nawet w mojej malej miescinie przynajmniej raz na tydzien je puszczaja. A co dopiero w wiekszych miastach?
  • 0

#14

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A nie sądzicie że jest to pewnego rodzaju podpucha, według mnie:

- nad Rosją jest tyle przypadków zaobserwowania latających spodków że władze próbują jakoś to tłumaczyć społeczeństwu (100 km/h, po co ciągnąć się takim mułem jeżeli mamy samoloty), to samo tyczy się również reszty światowych projektów z tego zakresu,
- schwytali parę spodków "nie ziemskich" i teraz produkują własne, ale to troszkę bzdurne i naiwne,
- Rosjanie coś knują, ale to akurat norma.
  • 0

#15

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak na pierwszy rzut oka to mi wyglada na splaszczony balon.

Czy ktokolwiek z was ma filmy o tym polaku ktory wynalazl zdarzak dzialajacy na nieznanych prawach fizyki?
Podobno jego koncepcje moga byc uzyte do pojazdow latajacych nagle zmieniajacych kierunek lotu jak w ufo, wojsko zgarnelo jego prace i chyba zabronili mu dalszych badan. Ciekawi mnie to, cos mi sie wydaje ze wszystkie ufo byly zrobione przez ludzi, tajna technologia ukradziona niemcom po wojnie, tak jak bomba atomowa i rakiety Niemcy wiedzieli jak zrobic bombe A tylko wywiad im przeszkodzil (cos w stylu bond i kloss)

Użytkownik koval321 edytował ten post 02.01.2011 - 16:19

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych