Skocz do zawartości


Zdjęcie

Begotten


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziwne, co widze po screenach. Ktos moze ogladal, lub ma jakies wieksze info na ten temat?
  • 0

#2

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=toseWcEt-fM

Początek jest ciekawy wizualnie, dalej jest nuda,żaden mistycyzm z niego nie bije ani nic godnego zanotowania ,oprócz nasyconego jakimś klimatem pierwszych stworzycieli ziemi i kosmosu bogach w mitologiach początku,które jak wiemy częstokroć są dość cielesne i drastyczne.
  • 0

#3

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem ale nie cały parę lat temu, chyba mam go gdzieś jeszcze. Niby przedstawia "boga", który z własnej krwi zaludnił ziemię stworzeniami, te z kolei chyba go potem uśmierciły czy jakoś tak... Tak czy inaczej specyficzne kino a ja zainteresowałem się tym filmem przy okazji pochłaniania takich klasyków jak Cannibal Holocaust, Nekromantik, Salo - 120 dni sodomy, Freaks, Gabinet dra Caligari, Nosferatu - symfonia grozy.
Sorry za lakoniczne informacje nt. Begotten ale jakoś mnie nie porwał :roll:
  • 0



#4

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@riseman - a dzieki, postaram sie popytac znajomych o filmiki (nie korzystam z mułka) :)
  • 0

#5

Vallentine.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogladalem cale z racji hype'a wokol produkcji. Pomysl ciekawy, ale caly film raczej trzeba traktowac jako "instalacje" nizeliby film fabularny. Nic sie nie dzieje, zero jakiegos sensu, technicznie porazka - zbyt ziarnisty filtr no i dzwiek. To dzwiek czy szum telewizora? Ludzie doszukuja sie w tym filmie (tfu, instalacji filmowej) jakiegos glebszego sensu, przeslania, symbolicyzmu ale jak dla mnie zwyczajnie tego tutaj nie ma. A nawet jesli to Begotten jest na tyle durnie i odpychajaco zrobiony, ze skutecznie odstrasza juz po kilkunastu minutach.
  • 0

#6

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tego filmu nie ma co oceniać wg. hollywódzkich standardów. Oglądał ktoś słynnego "Psa Andaluzyjskiego"? To jest ta sama gałąź kina - reżyser ma surrealistyczną wizję i przelewa ją na taśmę. Osobiście bardzo podoba mi się sposób wykonania filmu (każda klatka taśmy została przefotografowana a te fotografie ułożone w kolejną taśmę, aby uzyskać jak największy kontrast). Begotten nie ma przedstawiać żadnej mistycznej historii, wyłącznie zaprezentować autorską wersję powstania świata. Polecam video posklejane do tego filmu, podłożone pod utwór Silencera - "Sterile Nails And Thunderbowels". Uprzedzam - kombinacja, tak muzyka jak i film, nie należą do najlżejszych w odbiorze.




  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych