Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pentagon: skąd wystrzelono pocisk?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
85 odpowiedzi w tym temacie

#61

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Easy_Rider, a jak uważasz, czy ten "generator" który stał przed pentagonem mógł być zamaskowaną wyrzutnią, bo nie wiem czy tam były jakieś wozy strażackie, a generator stał sobie jakby nigdy nic gotowy.

Witaj Katody,

Wóz strażacki podałem jako pierwsze nasuwające się rozwiązanie, bo faktycznie dużo ich tam kręciło się tuż po wybuchu, być może któryś stał tam już wcześniej. Co do generatora, to nie można tego wykluczyć, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, zakładając nawet, że posiadał on własny napęd, a nie tylko własne koła, chociaż w tym stanie nadpalonym jest to trudne do stwierdzenia. Nie mógłby bowiem odpalić pocisku z tak bliskiej odległości, bo inaczej nie zostałby uwidoczniony jego lot na zdjęciach kamery ze stacji benzynowej, które mogą być autentyczne. Jak zacząłem ponownie analizować sprawę pocisku, to powoli zaczyna się to jakby układać w logiczną całość i wóz strażacki zaczyna też tutaj mieć swoją rolę.

Pocisk, który wybił otwór w ścianie Pentagonu nie mógł być odpalony z dużej odległości, gdyż nie ma takiej możliwości, aby w końcowej fazie lotu posiadał on trajektorię poziomą na wysokości 2 m nad ziemią - on spada na cel stromym lotem, dosłownie jak jastrząb, nie mógł by więc wybić tego rodzaju otworu. Start pocisku Tomahawk następuje przy pomocy rakiety pomocniczej, która pracuje tylko przez 5 s (później funkcję napędu przejmuje silnik odrzutowy), aby pocisk mógł nabrać wysokości i skierować się na odległy cel. Stąd też, odpalenie musiało nastąpić tak blisko, aby wykorzystać tylko siłę ciągu silnika rakietowego, tym razem w kierunku poziomym, gdyż zastosowanie systemu naprowadzającego byłoby w tym przypadku niemożliwe i bezcelowe, ponieważ rzeczywisty czas przelotu pocisku chyba nie przekraczał 2 s.

Zdjęcia, które zarejestrowała kamera na stacji benzynowej, prawdopodobnie pokazują autentyczny lot pocisku, ciągnącego za sobą smugę spalin silnika rakietowego, właśnie w czasie tych 5 s od startu , podczas gdy silnik odrzutowy na niskich wysokościach nie pozostawia żadnej widocznej smugi. Zdjęcia te nie pokazują tylko, skąd wystartował pocisk, chociaż gdyby udostępniono te pochodzące z innych kamer, na pewno wszystko byłoby widoczne jak na dłoni, to też jest zapewne przyczyna utajnienia tych zdjęć.

A co do roli wozu strażackiego - wiem, że strażacy w Polsce kojarzą się tak jakoś rozrywkowo, może dlatego, że na wsiach organizują zabawy ludowe, ale to nie moja wina. W każdym razie, taki pojazd był wygodny nie tylko ze względu na niewzbudzanie podejrzeń, ale również dlatego, że zbiorniki na wodę czy płyn gaśniczy, jeśli były puste, mogły pomieścić spaliny startującego na silniku rakietowym pocisku, dzięki czemu na zewnątrz ten pojazd nie wzbudzał podejrzeń, a po wykonaniu zadania mógł szybko się oddalić.

p.s. sorry Easy Rider, zdaje się że Twoje pytanie było retoryczne, ...


I tak, i nie - bo z jednej strony byłem ciekaw, jakie rzeczywiście poglądy reprezentują te "dzieci neo", ale z drugiej strony nie liczyłem na większy odzew.
  • 1

#62

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie od zawsze zastanawiało:
1. czemu nie dokleili grafiki samolotu również na nagraniu z Pentagonu?
2. na co im było w ogóle uderzać w Pentagon? Budynek przecież dobrze strzeżony, w pobliżu którego znajduje się dużo kamer. Wieże WTC nie wystarczyły? Chcieli się kogoś pozbyć? Ten nieszczęsny Pentagon, jako pierwszy zwrócił uwagę wszystkich powątpiewających w oficjalną wersję. I jeszcze tyle błędów zrobili...

P.S. Darek08 wskaż mi choć jeden merytoryczny twój post chłopie, a postawię ci piweczko :|

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 21.02.2010 - 01:43

  • 0

#63

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

P.S. Darek08 wskaż mi choć jeden merytoryczny twój post chłopie, a postawię ci piweczko :|


Podziwiam Cię, że chce Ci się z nimi jeszcze dyskutować. Zastanawiam się, czy w tej sytuacji braku moderowania forum nie przejść na wymianę poglądów na pw (przynajmniej w kwestii 9/11), a gnojki niech się brandzlują sami ze sobą.
  • 0

#64 Gość_xoenx

Gość_xoenx.
  • Tematów: 0

Napisano

Albo weźcie się do roboty i zróbcie porządek z dziećmi neo w tym dziale

Moj drogi, zapomniałeś o jednej osobie - o qquiverze, najwyraźniej jego na przykład także regulamin NIE OBOWIĄZUJE(no ale to swojak, rozumiem, ładnie żartuje, wszyscy rechoczą).

Zauważmy jedno - nie odnoszę się do TREŚCI posta, o 9/11 po prostu już mi się nie chce więcej słyszeć.

nie oczekujcie że to forum kiedykolwiek zmieni poziom merytoryczny.

Czy uważasz, że tu o poziom merytoryczny chodzi twórcom?
Załozenie: osobnik x pisze bzdury, moderator wysyła info: piszesz bzdury i cię usuwamy, po czym usuwa usera wg. moderacji piszacego bzdury - to jest normalny przebieg czyszczenia forum.
Tu z kolei mamy przykład, jak ładnie celem rozrywki pozwala się ludziom pogrążać(w ujęciu obiektywnym).
I panowie, zamiast moderować mają po prostu ZABAWĘ. Jasne jest, ze nie o dialog chodzi.

Co z tym się wiąże: wyobraźmy sobie, ze dział 9/11 będzie wyczyszczony, czy KTOKOLWIEK sobie wyobraża próbę jakiegokolwiek dialogu na ten temat po tym, co tu widzieliśmy?
Zawsze będzie motyw z różowym słoniem...
Nie podoba mi się to miejsce.

Użytkownik xoenx edytował ten post 21.02.2010 - 02:21

  • 1

#65

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcia, które zarejestrowała kamera na stacji benzynowej, prawdopodobnie pokazują autentyczny lot pocisku, ciągnącego za sobą smugę spalin silnika rakietowego, właśnie w czasie tych 5 s od startu , podczas gdy silnik odrzutowy na niskich wysokościach nie pozostawia żadnej widocznej smugi.


A kto powiedział, że to smuga powstała w wyniku normalnej pracy silnika odrzutowego? Ja nic takiego sobie nie przypominam, więc może, jeżeli już tak bardzo chcesz wyśmiewać i "obalać" wersję oficjalną, to powinieneś przynajmniej ją poznać? Bo póki co chyba wiesz mniej więcej co i jak, parę rzeczy przekopiowałeś sobie ze spiskowych stron ale co dokładnie mówi wersja oficjalna to Ty chyba już nie wiesz.

Mnie od zawsze zastanawiało:
1. czemu nie dokleili grafiki samolotu również na nagraniu z Pentagonu?
2. na co im było w ogóle uderzać w Pentagon? Budynek przecież dobrze strzeżony, w pobliżu którego znajduje się dużo kamer. Wieże WTC nie wystarczyły? Chcieli się kogoś pozbyć? Ten nieszczęsny Pentagon, jako pierwszy zwrócił uwagę wszystkich powątpiewających w oficjalną wersję. I jeszcze tyle błędów zrobili...


Bo... może... nie było takiej potrzeby, ponieważ to nie był żaden spisek Busha i w wieże WTC i Pentagon naprawdę uderzyły samoloty i był to szok dla władz USA? ;)
  • 2



#66

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A kto powiedział, że to smuga powstała w wyniku normalnej pracy silnika odrzutowego?

Nie bardzo rozumiem, dlaczego silnik odrzutowy miałby pracować w tym momencie nienormalnie i na jakiej zasadzie ta nienormalność miałaby przekładać się na powstanie smugi? Przecież nikt go wcześniej nie postrzelił?

... jeżeli już tak bardzo chcesz wyśmiewać i "obalać" wersję oficjalną, to powinieneś przynajmniej ją poznać? Bo póki co chyba wiesz mniej więcej co i jak, parę rzeczy przekopiowałeś sobie ze spiskowych stron ale co dokładnie mówi wersja oficjalna to Ty chyba już nie wiesz.

Nigdy nie interesowały mnie szczegóły techniczne opowieści barona Munchhausena, a do takiej kategorii należy wersja oficjalna 9/11.
  • -1

#67

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak to "Nigdy nie interesowały mnie szczegóły techniczne opowieści barona Munchhausena, a do takiej kategorii należy wersja oficjalna 9/11." ??? To właściwie w jaki sposób chcesz ją obalać? To znaczy, nawet nie wiesz z czym się nie zgadzasz? Lol??? Kpisz sobie??? Paranoja... To znaczy, że twój wymyślony wóz strażacki miał istnieć tylko dlatego, że istnieje w twojej głowie??? oO???

Nie mam więcej pytań...
  • 6

#68

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wóz strażacki podałem jako pierwsze nasuwające się rozwiązanie, bo faktycznie dużo ich tam kręciło się tuż po wybuchu, być może któryś stał tam już wcześniej. Co do generatora, to nie można tego wykluczyć, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, zakładając nawet, że posiadał on własny napęd, a nie tylko własne koła, chociaż w tym stanie nadpalonym jest to trudne do stwierdzenia. Nie mógłby bowiem odpalić pocisku z tak bliskiej odległości, bo inaczej nie zostałby uwidoczniony jego lot na zdjęciach kamery ze stacji benzynowej, które mogą być autentyczne. Jak zacząłem ponownie analizować sprawę pocisku, to powoli zaczyna się to jakby układać w logiczną całość i wóz strażacki zaczyna też tutaj mieć swoją rolę.


Powiedz mi jak to możliwe że tego pocisku i tego wozu nie widzieli świadkowie?! Jeszcze może nam napiszesz że ten uszkodzony generator to na miejsce przyjechał sam bo był zdalnie sterowany?? I kto powiedział że na tych zdjęciach jest rakieta? o0

Pocisk, który wybił otwór w ścianie Pentagonu nie mógł być odpalony z dużej odległości, gdyż nie ma takiej możliwości, aby w końcowej fazie lotu posiadał on trajektorię poziomą na wysokości 2 m nad ziemią - on spada na cel stromym lotem, dosłownie jak jastrząb, nie mógł by więc wybić tego rodzaju otworu. Start pocisku Tomahawk następuje przy pomocy rakiety pomocniczej, która pracuje tylko przez 5 s (później funkcję napędu przejmuje silnik odrzutowy), aby pocisk mógł nabrać wysokości i skierować się na odległy cel. Stąd też, odpalenie musiało nastąpić tak blisko, aby wykorzystać tylko siłę ciągu silnika rakietowego, tym razem w kierunku poziomym, gdyż zastosowanie systemu naprowadzającego byłoby w tym przypadku niemożliwe i bezcelowe, ponieważ rzeczywisty czas przelotu pocisku chyba nie przekraczał 2 s.


Ty nadal uważasz że w ścianę wleciał pocisk?! Ok to teraz wytłumacz mi kilka rzeczy:
- co ścięło latarnie?
- co uszkodziło generator?
- dlaczego świadkowie twierdzą że w Pentagon wleciał samolot?
- dlaczego na zdjęciach z kamer Pentagonu jest po wybuchu olbrzymia kula ognia? Pocisk wystrzelony z bliskiej odległości byłby mały i nei zrobiłby takiej kuli ognia.

Zdjęcia, które zarejestrowała kamera na stacji benzynowej, prawdopodobnie pokazują autentyczny lot pocisku, ciągnącego za sobą smugę spalin silnika rakietowego, właśnie w czasie tych 5 s od startu , podczas gdy silnik odrzutowy na niskich wysokościach nie pozostawia żadnej widocznej smugi. Zdjęcia te nie pokazują tylko, skąd wystartował pocisk, chociaż gdyby udostępniono te pochodzące z innych kamer, na pewno wszystko byłoby widoczne jak na dłoni, to też jest zapewne przyczyna utajnienia tych zdjęć.


Pokaż mi te zdjęcia i gdzie Ty niby widzisz tą smugę spalin.

A co do roli wozu strażackiego - wiem, że strażacy w Polsce kojarzą się tak jakoś rozrywkowo, może dlatego, że na wsiach organizują zabawy ludowe, ale to nie moja wina. W każdym razie, taki pojazd był wygodny nie tylko ze względu na niewzbudzanie podejrzeń, ale również dlatego, że zbiorniki na wodę czy płyn gaśniczy, jeśli były puste, mogły pomieścić spaliny startującego na silniku rakietowym pocisku, dzięki czemu na zewnątrz ten pojazd nie wzbudzał podejrzeń, a po wykonaniu zadania mógł szybko się oddalić.



ehh tak jak napisali poprzednicy, zapoznaj się najpierw z wersją oficjalną i z dowodami. Dopiero potem sobie wymyślaj nielogiczne historyjki o wozach strażackich albo samobieżnych generatorach....
  • 1

#69 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

No nie ma. Aczkolwiek liczba wykazywanych, w twojej intencji "niedoróbek", "fałszerstw" widocznych na pierwszy rzut oka jest tak zadziwiająco duża. Tak duża, że chyba należy się w tym miejscu zastanowić nad celowością popełnienia takich amatorskich posunięć. Rozumiem, że nie wszystko i nie zawsze się udaje, ale sytuacja w której nic się nie udaje, jest zastanawiająca. :roll: Chyba, że wnioski wyciągane są błędne, czy to w dobrej intencji czy też złej.


Wskaż mi kłamco w którym miejscu w kwestii 9/11 skłamałem lub dokonałem się fałszerstwa?

Pudło. Telewizji nie oglądam już ponad 10 lat. Poza tym informacji szukam zawsze u źródeł i zawsze przy analizie danych używam krytycznego myślenia. Opcja założonego ładunku na ścianie Pentagonu tak bardzo urąga logice, że jest dla mnie całkowicie nie do przyjęcia.



Takie bajki to swoim dzieciom w przyszłości możesz opowiadać. Zawsze u źródeł... nie ma czegoś takiego jak źródło, są tylko miejsca, gdzie sprzedaje się papkę.

A detonacja budynku wcale nie urąga logice. Zdjęcia porównawcze wskazują to jednoznacznie.
Może czas na okulary?


Błąd logiczny to błąd frazy składniowej.


Nieprawda:

Błąd logiczny - niewłaściwa metoda rozumowania.

wiki


Wróć do podstawówki i przypomnij sobie czym jest błąd logiczny. Błędy logiczne podkreślane są zazwyczaj wtedy, gdy tracą sens w oparciu o brak opanowania składni językowej, co powoduje brak logiki w zdaniu.
  • -2

#70

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A detonacja budynku wcale nie urąga logice. Zdjęcia porównawcze wskazują to jednoznacznie.
Może czas na okulary?


Przepraszam Muhad, ale kto dokonywał tego porównania?

Wskaż mi kłamco w którym miejscu w kwestii 9/11 skłamałem lub dokonałem się fałszerstwa?


Ty nie kłamiesz, bo wierzysz w rzeczy, które piszesz. Powstaje tylko pytanie, czy swoją wiedzę czerpiesz ze źródeł zgodnych z prawdą?
  • 0

#71

Darek08.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty nadal uważasz że w ścianę wleciał pocisk?! Ok to teraz wytłumacz mi kilka rzeczy:
- co ścięło latarnie?
- co uszkodziło generator?
- dlaczego świadkowie twierdzą że w Pentagon wleciał samolot?
- dlaczego na zdjęciach z kamer Pentagonu jest po wybuchu olbrzymia kula ognia? Pocisk wystrzelony z bliskiej odległości byłby mały i nei zrobiłby takiej kuli ognia.

Nie chce mi się rozmawiać na tym poziomie, bo jest to ewidentna strata czasu. Czy będziemy rozstrzygać, co to jest samolot, a co to jest rakieta? Albo jesteś naiwny i leniwy, bo gdybyś poszukał w sieci rozmiarów Boeinga, to może doszedłbyś do wniosku, że samolot tych rozmiarów, gdyby miał ściąć skrzydłami latarnie, to musiałby kadłubem niemal ryć po ziemi, zawadzając o nierówności terenu i budowle, ponadto - rozrzucając stojące obok samochody jak zabawki, ze względu na turbulencje powietrza, jakie tworzy podczas lotu.

Więc skoro to była rakieta, to co spowodowało te efekty (pewnie leciała zygzakiem, lol)? Proste pytanie.

P.S. Darek08 wskaż mi choć jeden merytoryczny twój post chłopie, a postawię ci piweczko :|

Nie jest mowa o merytoryczności mojej tylko Aguilli, mariusha i reszty. Mogę Ci pokazać masę merytorycznych postów Aguilli, Mariusha i innych i masę niemerytorycznych Twojego autorstwa.
Zresztą stawiasz piwo, co prawda post nie w tym dziale, ale nie mówiłeś że ma być w 9/11:]: http://www.paranorma...ndpost&p=373275

Btw
Nie rozumiem dlaczego mój post został usunięty, a radosława o takim samym przekazie stoi jak stał.

Użytkownik Darek08 edytował ten post 21.02.2010 - 13:40

  • 0

#72

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Darek manipulatorze, nie pomijaj argumentów, przecież już 100 razy było pisane, że latarnie pościnali agenci (kto wie, może to ja, Aquila i inne dzieci neo), a generator był klepany młotkami, lub podstawiony, a kula ognia powstała dlatego, bo rakieta była wypełniona paliwem, albo w środku postawiono wielkie zbiorniki paliwa dla zmyłki. Ile razy jeszcze mamy to powtarzać ? radku, chcesz merytorycznej dyskusji ? poproś swoich ulubieńców o poważne argumenty.Bo te forum było kiedyś merytoryczne, jak jeszcze nawet o nim nie słyszałeś.
  • 0

#73

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie proste, ale raczej nie dostanę na nie odpowiedzi bo to obala teorię wystrzelenia rakiety w Pentagon
  • 0

#74

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drogi Quintusie

Dzięki kasie naszego pracodawcy my z tej Polski to USA zrobimy szybciej niż Ci się wydaje. O resztę zagadnień się nie martw, reptilianami też się w końcu zajmiemy, bo przecież prawda nie może ujrzeć światła dziennego. Obecnie nasze wysiłki skierowane są na walkę z "poszukiwaczami prawdy" o zamachach z 11.09. Wasz upór w dążeniu do odkrycia prawdy wydał się zbyt niebezpieczny, a wasze głosy zaczęły pojawiać się już w innych niż internet mediach. Dlatego ogłupianie będzie trwało dalej i nie spoczniemy dopóki głosy poszukiwaczy prawdy nie zamilkną na zawsze.
  • 1

#75 Gość_xoenx

Gość_xoenx.
  • Tematów: 0

Napisano

Na razie, to widzę, że jesteś jedną z wielu osób do wywalenia, gdyby tu była normalna moderacja, qquiver.
Nie różnisz się zachowaniem od osób, z którymi się kłócisz, to moje zdanie.
Zastanawiam się, ile forum juz straciło w oczach czytelników nie tyle przez Muhada, Quintusa itp itd, tylko właśnie patrząc na EFEKT ich działan w aspekcie zachowania jaśnie panów możnych.

upd: z wielkim zaskoczeniem zobaczyłem, że masz 29 lat, 29 lat a jesteś takim małym podjudzaczem?
Padre...w głowie się nie miesci, panowie ta sytuacja w dziale 9/11.
Tak się składa, ze moderowałem pewne forum, i za TAKIE zachowanie ja, jako MODERATOR wyleciałem zeń(zwyczajnie straciłem cierpliwość któregoś dnia ostatecznie).
Jako moderator. To mnie co prawda niewiele nauczyło, ale już czasem się hamuję.
A tu dzieciak wkręca ile wlezie, wkręca, czekając na poklask z góry i NIC.
Nie reagują.

Użytkownik xoenx edytował ten post 21.02.2010 - 16:49

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych