Skocz do zawartości


Zdjęcie

[POŁĄCZONE] Ciekawe, tajemnicze, historyczne - Podkarpacie, okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Magdalena0177.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wyżej, poszukuję takowych miejsc. Spędziłam dziś cały dzień na google.pl, i niestety, znalazłam malutko informacji o ciekawych, podkarpackich miejsc, które są owiane złą sławą, okryte tajemnicą, bądź po prostu przerażają, czy też posiadają ciekawą historię, a może są związane z 2 Wojną Światową( pasja, ciekawość, nienawiść), czy też miejsce historycznych bitew. Czy znacie takie miejsca?Czy znacie takie budynki? Czy wiecie, gdzie na podkarpaciu można poczuć .. ten dreszczyk emocji, a przy tym zgłębić legendy bądź prawdziwe historie, fakty? Pragnę wyruszyć w takie miejsca. Podkarpackie miejsca. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc, i podzielić się informacjami, jeśli takowe posiadacie. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością...
  • 0

#2

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Heh Proponuję zacząć od zamku w Krasiczynie. Podobno za czasów panowania Króla Kazimierza Wielkiego (nie jestem pewnien czy akurat jego ,ale chyba tak!) pewna dama miała wyjść za mąż za człowieka ,którego kochała i (jak w klasycznej legendzie) skoczyła z zamkowej wieży! Wiem bo mieszkam w Przemyślu i nieraz byłem w Krasiczynie :D
  • 0

#3

czater.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem również że Ropczyckie Magnezyty są dosyć ciekawe jeśli chodzi o paranormalne rzeczy ;) Widziałem gdzieś artykuł o tym iż zdjęcia robione podczas burzy pokazywały wiele dziwnych rzeczy ;) Mieszkam w sumie 20min od Ropczyc ale sam nigdy tego nie sprawdzałem ale możesz spróbować ;p
  • 0

#4

GAB.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

W powiecie Strzyżowskim znajduje sie kompleks niemieckich fortyfikacji z okresy 2 wojny światowej, w samym strzyżowie tunel kolejowy, wbudowany w górę który miał spełniać role komory śmierci w póżniejszym czasie, należy od tej samej rodziny tuneli co ten w cieszynie-stepinie niewiele dalej za strzyzowem. Historyczne miejsce / spotkania hitlera z musolinim ( wstyd tam nie byc ) jedyne takie miejsce w europie i na swiecie a malo znane niestety. dalej byl obóz koncentracyjny w miejscowosci SZEBNIE gdzie niemcy poza normanymi obozowymi rzeczami ( zabijanie ludzi i palenie zmuszanie do pracy itp ) mieli rownierz rakiety V1 i V2. nieco za szebniami istnieje wielka podziemna siec tuneli krosno - jedlicze na sile da sie tam wejsc ( prrzynajmniej dalo za mojego dziecinstwa ) ale nie polecam mozna sie zgubic. Kiedys za czasow imperium rzymskiego przebiegal tamtedy szlak bursztynowy. w tamtych terenach w lesie jest rownierz pomnik miejsca gdzie niemcy mordowali dzieci. idac dalej na krosno a wlasciwie za nim znajduje sie chyba najbardziej nawiedzony dom na podkarpaciu ktory ma tu dosc duza slawe na trasie krosno - miejsce piastowe. dom mial wiele wlascicieli nawet kros wpadl na pomysl i wykorzystujac slawe miejsca zrobil tam bar "straszny dwor" ale i bar nie poistnial tam za dlugo.. obecnie dom stoi znowu pusty ze swoimi tajemnicami. dalej za miejsce piastowe jadac w dol na slowacje znajduje sie dukla miejsce ostrych walk i muzeum wojska ( i pustelnia tak poza tematem ) w sume miejsc jest takich duzo .. ja polecam ci szczegolnie jesli lubisz zbrodnie wojenne wiec obowiazkowo ANGLE SUD ( o ktorym zreszta juz tu bylo na forum ) szczegolnie to cieszyna - stepina w koncu miejsce historyczne w lecie sa organizowane tu atrakcje i zloty na ktore przyzjezdzaja ludie z calego swiata ( ! ) szebnie tez ciekawe no i oczywiscie dom na trasie krosno - miejsce piastowe - to tez koniecznie. milego zwiedzania

aaaaa i jeszcze zamek w odrzykoniu ktory tez ma swoja oczywiscie biala dame ktora tam straszy warto ogladnac zamek tymbardziej ze niewiele dalej znajduja sie tak zwnane PRZADKI kompleks skal ktore maja krztalty postaci ludzkich i fajna legenda o nich krazy ! wiec i zamek w odrzykoniu no i przadki na ktore mozna dojsc na nogach nawet tak blisko sa

Użytkownik GAB edytował ten post 24.02.2011 - 16:02

  • 0

#5

Macia.
  • Postów: 30
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no z tym strasznym dworem na trasie Miejsce Piastowe-Krosno to niestety tylko i wyłącznie bajeczki nie ma tam nic niezwykłego ani nie było :) krążyły pogłoski ze niby dziecko zamurowane w ścianie której o dziwno nie ma bo budynek nie ma żadnych dobudówek ani nic :) sprawdzone i niby było słychać w nocy płacz tego dziecka co się okazało grupka nietoperzy mieszkających na dachu oraz kot :) wiec nic nadzwyczajnego tam nie ma już bardziej straszny jest pewien dom który znajduje się za PZU w krośnie :) i swoja historie tez ma ;p co do Dukli jadać w stronę barwinka są jaskinie i to nie małe trudno je znaleźć ale naprawdę warto poszukać, co do ANGLE SUD odsyłam do http://www.paranorma...__1#entry308396 co więcej mogę powiedzieć o naszym wspaniałym województwie jest naprawdę sporo, ciekawych miejsc do zwiedzenia ale na Google tego nie znajdziesz
  • 0

#6

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

A! Bym zapomniał. nie zapomnij zwiedzić całej twierdzy Przemyśl. Na naszym forum powinnaś znaleźć temat ,w którym opowiedziana jest ciekawa historia na temat jednej z tej obszernej fortyfikacji.
  • 0

#7

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Polecam Górę Cergową (716 m n.p.m.) koło Dukli, będącą samą w sobie osobliwością przyrodniczą, z którą wiąże się wiele mrocznych legend związanych z jaskiniami, zbójnikami, duchami itp. Jeżeli chodzi o zbójników - nie są to tak do końca legendy, gdyż zjawisko zbójectwa rzeczywiście miało tutaj miejsce, ze względu na szlak handlowy prowadzący na Węgry.
  • 0

#8

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego ,że nie wiem czy umieszczam mój temat w odpowiednim miejscu. Wydaje mi się, że ono jest najbardziej odpowiednie na tego typu dyskusję. W razie nieporozumień (o ile byłoby to możliwe) proszę moderatora lub administratora o przeniesienie. Z góry dziękuję i przepraszam za utrudnienia. Ale do rzeczy. Po przeczytaniu tego tematu:

Bydgoszcz

Doszedłem do wniosku, że ja też na wakacjach zostaję w swojej mieścinie. Mieszkam na Podkarpaciu, a dokładniej w Przemyślu. Prosiłbym o podanie mi jakiś ciekawych miejsc. Mogą być nawiedzone. Prosiłbym o miejsca w okolicach mojego miasta. Nie posiadam transportu więc zostaje mi piechota, busy i autobusy, więc wyrozumiałość. Jeśli jakieś miejsce znajdziecie to prosiłbym (o ile to możliwe) o fotografie (co najmniej jedną) i o dokładne usytuowanie. Może być pokazane za pośrednictwem mapy Google. Uprzedzam, że takie miejsca jak fort XVIII, zamek w Krasiczynie i nawiedzony dom obok Przemyskiego cmentarza na Zasaniu zwiedziłem. Oczywiście z góry dziękuję za pomoc. :D

PS.: Jeśli coś znajdziecie to proszę też o jak największe przybliżenie mi historii tego miejsca (jeśli chodzi o nawiedzone miejsca :P ).
  • 0

#9

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sorki gościu, ale to raczej nie ten dział ;p


:P

Zwiedziłeś wszystkie forty? Bo jest ich tam sporo, a najciekawszy to chyba San Rideau.

Użytkownik adam0 edytował ten post 25.06.2011 - 11:28

  • 0

#10

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No wiem. Głupio to brzmiało, tym bardziej, że pisałem to samo temu użytkownikowi, ale po zastanowieniu to był najbardziej odpowiedni dział. Więc proszę o przeniesienie. Jak już pisałem, z góry przepraszam za utrudnienia.

PS.: Nie wszystkie forty...ale aczkolwiek sporo. Ale może odpuśćmy sobie ogółem te całe forty.

Użytkownik m4st3r edytował ten post 25.06.2011 - 13:54

  • 0

#11

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj!
Mieszkam niedaleko Ciebie, to znaczy w Rzeszowie i powiem Ci, że malo jest takich obiektów na podkarpaciu.
Możesz podjechać na stary cmentarz w Starym Bruśnie, ok 120km od Rzeszowa.
Kilka opuszczonych domów w Łowczowie, ok 10km od Tarnowa (niestety Małopolskie).
20km od Rzeszowa na południe w lesie znajduje się taki ''czarny'' opuszczony dom, cholernie klimatyczny. Bardzo ciężko tam się dostać.
Jest jeszcze stary zamek w Odrzykoniu.

Nie pamiętam więcej...
  • 0



#12

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dzięki. Jak będę mógł to postaram się odwiedzić te "cudowne" miejscówki :D
  • 0

#13

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

20km od Rzeszowa na południe w lesie znajduje się taki ''czarny'' opuszczony dom, cholernie klimatyczny. Bardzo ciężko tam się dostać.


Niestety ten dom nie ma nic w sobie poza klimatem, który sprawia wieczorami i w nocy :)

Użytkownik Cahir edytował ten post 27.06.2011 - 09:03

  • 0



#14

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Klimat też się nada ;D
  • 0

#15

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest już podobny temat

Ciekawe, tajemnicze, historyczne - podkarpacie, okolice

i tam też moja propozycja w tej sprawie.

P.S. Cytuję temat dosłownie, bo oczywiście Podkarpacie - winno być pisane dużą literą.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych