Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bydgoszcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sulej.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć! Mieszkam w Bydgoszczy, a konkretnie w Fordonie. Nadeszły wakacje, a ja niestety pewnie nigdzie nie wyjadę. Czy znacie jakieś ciekawe miejsca w Bydgoszczy? Najlepiej w okolicach Fordonu. Jeśli tak to piszcie jakie to miejsce i jak tam dojechać/gdzie to jest. Proszę o jak najdokładniejsze informacje. Miejsca mogą być ciekawe pod różnymi względami, byleby nie były nawiedzone bo takich rzeczy się po prostu boję :)

Liczę na Was!!! :)

#2

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Heh, zły dział, przyjacielu. ;) Tutaj właśnie opisuje się takowe nawiedzone i paranormalne z innych względów miejsca. Jeśli szukasz rozrywki, to proponuję zamieścić takowy temat w Hyde Parku.
No i zależy jeszcze co rozumiesz przez "ciekawe"?



#3

Sulej.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No rzeczywiście, może to być nie jasne :) Po przez ciekawe rozumiem - mające dużą wartość historyczną, związane z UFO, jakieś zespoły wojskowe.... Tego typu rzeczy. Mówię, byleby nic związanego z duchami bo jak mówiłem boję się i wolę trzymać się z daleka :)

Z resztą nie będę świrował. Wrzucajcie wszystko co osobiście uważacie za ciekawe! :) (Tylko jeśli to dotyczy duchów to bardzo proszę o nie wrzucanie zdjęć).

Użytkownik Sulej edytował ten post 24.06.2011 - 23:35


#4

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie znam Bydgoszczy, więc nie wskaże Ci konkretnego miejsca, ale skoro masz spędzić wakacje w mieście, to polecam geocasching. W Bdg na pewno jest mnóstwo skrzynek w ciekawych miejscach, więc miałbyś gdzie latać. Zapoznaj się z tematem i ruszaj na łowy.

Użytkownik adam0 edytował ten post 24.06.2011 - 23:55


#5

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Sorki gościu, ale to raczej nie ten dział ;p

PS.: Nie chcę zabierać innym użytkownikom zabawy w podawanie ci tych "Ciekawych Miejsc", ale w tej Bydgoszczy masz wiele budynków muzealnych i skansenów. Więcej tutaj.

Użytkownik m4st3r edytował ten post 25.06.2011 - 10:17


#6

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O ile się nie mylę w Bydgoszczy jest sporo obiektów z II Wojny Światowej takich jak schrony i tunele. Słyszałem też o jakiejś hitlerowskiej fabryce, znajomi mówili, że to dosyć ciekawe miejsce.


EDIT:
Poszukałem trochę i oto co mówi wikipedia.

W lasach na terenie Zakładów Chemicznych "Zachem" w południowo-wschodniej części miasta znajdują się tajemnicze obiekty hitlerowskiej fabryki dynamitu i materiałów wybuchowych DAG, której system podziemnych tuneli ma długość blisko 2 km. Tunele budowano na czterech różnych głębokościach – w niektórych miejscach przecinają się ze sobą. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania, a od 2009 r. trwa budowa skansenu architektury przemysłowej wraz z podziemną trasą turystyczną (Exploseum).
Poza tym w podbydgoskich lasach znajdują się liczne schrony, osiedla awaryjne, budynki wojskowe. Strona polska pozostawiła po sobie linię obrony Wojska Polskiego (zwaną Przedmościem Bydgoskim) w Kruszynie-Osówcu, gdzie siłami członków i sympatyków Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER" urządzono skansen.




Sorki gościu, ale to raczej nie ten dział


Sorki gościu, ktoś już o tym wspomniał. Może wniósłbyś coś do dyskusji?

Użytkownik SushieEz edytował ten post 25.06.2011 - 10:17


#7

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znajdź jakiś serwis poświęcony twojemu miastu, tam będzie opisanych wiele ciekawych miejsc :)


polecam geocasching. W Bdg na pewno jest mnóstwo skrzynek w ciekawych miejscach, więc miałbyś gdzie latać. Zapoznaj się z tematem i ruszaj na łowy.


Świetna zabawa z tym geocasching'iem, że też wcześniej tego nie znałam! Dzisiaj normalnie lecę szukać, co tam deszcz, ważne, że dobra zabawa będzie :D

#8

zuzu.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuję, odwiedzić Exploseum. Jeszcze tam nie byłam, ale pracuję na ZACHEMie i wiem jaki klimat tworzą tamtejsze budynki. Niejeden horror można by tam nakręcić. Wpisz w google nazwę i poczytaj o tym muzeum, może Cię to zainteresuje.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych