Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 Dziwne filmiki wideo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
203 odpowiedzi w tym temacie

#61

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.c...h?v=tWdgAMYjYSs

MrTrouble - Ja na tym filmiku nie wyrabiałem.... Ale ze śmiechu xD

Co do pozostałych się wypowiadałem. Moroena Mordegardglasgorv wstrząsnął mną za pierwszym razem, ale tak jak teraz to oglądam to jak, któryś z wcześniejszych użytkowników napisał: "mam ochotę mu najebać".

Co do baloonguna się wypowiadałem. Filmik dziwny, momentami (miejsce, obskurna podłoga) niepokojący, ale generalnie to od pierwszego razu pełny luz. Nawet się uśmiechałem momentami.

A co z myszką? Myszka im więcej ją oglądam już chyba ze 4 razy tym jest dla mnie dziwniejsza. Ten film jest po prostu - Chory.

Najbardziej ciekawi mnie co mówi ten gruby głos, bo słychać to w miarę wyraźnie, ale nie jestem w stanie stwierdzić nawet w jakim to języku?

Ktoś ma jakieś pomysły??
  • 0

#62

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Garry, no cóż, niejednokrotnie ten temat pokazal nam, że na każdego działa coś innego :).
  • 0

#63

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

MrTrouble:

Ten film może zrobiłby na mnie większe wrażenie, gdyby nie ten efekt z MovieMakera, który bardzo psuje... efekt kiedy wiem skąd pochodzi .


Możesz napisać coś wiecej, dać screen'a?

Niedowiarek:

2. Mereana Mordegard Glesgorv - zdjęcie skopiowane z jakiejś strony. Facet jest koordynatorem marketingowym z działu reklamy ( http://www.youtube.c...h?v=d9up4_N63oI ), a jacyś ludzie umieścili go na youtube z dziwną muzyką i puścili "miejską legendę" w obieg.


Niby wszystko fajnie, tylko skąd pewność, ze aby nie było odwrotnie - umieszczono takie zdjecie dla śmiechu, przeedytowano je, itd.
Ciekawi mnie, czy ktoś by napisał do YT, czy to prawda z tymi gałkami ocznymi (wydarzenie swego rodzaju jest dość niedawne, ma ok. 1-2 lat).
Co więcej, znalazłem jeszcze cos takiego: http://knowyourmeme....degard-glesgorv

"The same month the fad began, a video exposed the hoax to internet:

It was initially made in response to Ebaum’sworld people and we learned that all had begun from the photograph of an experienced marketing coordinator of an advertising agency existing somewhere in Los Angeles.
However, his name and his motives are unknown, for the faked videos were used as nothing but to be a viral fad only.
"
I 2 pytania: Czemu gość (tam na tym video) nic nie zrobił, zeby zdjac te filmiki?
Czemu niektórzy zaobserwowali u siebie dziwne objawy psychosomatyczne, typu, ze ten obraz sie rusza, itp.?

Shinji77 - dobra robota, w takim razie wracamy do punktu wyjścia z myszką, ciekawe, czy coś obrobisz jakos niedługo

SzumeK:

Potem depraesje i koszmary. Następnej nocy objawy wróciły.


Po prostu jezeli ktos nieracjonalnie mysli, to tak jak napisał 22z - powinien wszystko przejrzec, po jakims poszukaniu i owca wydała sie byc fake'm i Mereana Mordegard Glesgorv. Co do reszty dochodzimy, ale istnieje juz doniesienie (MrTrouble), ze to fake.

Garry

Najbardziej ciekawi mnie co mówi ten gruby głos, bo słychać to w miarę wyraźnie, ale nie jestem w stanie stwierdzić nawet w jakim to języku?


Moim i jeszcze kogos z YT to jest głos odwrócony, akurat wtedy coś takiego wydawałoby sie możliwe.
  • 0

#64

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a dałoby radę puścić to od tyłu? Nie wiem jak pobrać filmik z YT, a tym bardziej jak puścić od tyłu, może wtedy by było wiadomo co on mówi, lub chociaż w jakim języku. Angielskim? To by pasowało, podobnie jak francuski gdyby to rzeczywiście był filmik autorstwa samego Disneya. Łacina? To byłoby najbardziej przekonywujące. Inne języki średnio mi pasują tutaj chyba że jakieś hebrajskie czy coś ale to 100% domysły. Przypuszczam że gdyby to był jakiś hebrajsko podobny to i tak byśmy słyszeli tylko bełkot.

Gdyby ktoś był w stanie puścić to od tyłu, byłbym wdzięczny :D

A co do tego czy ten koleś z działu reklamy nie próbował ściągnąć tego z sieci, bo w końcu jego wizerunek jest wiązany z gałkami ocznymi 153 (tylu?) osób. ;p JA przypuszczam, że to on zrobił, a jeśli nie to najprawdopodobniej o tym nie wie.

Użytkownik Garry edytował ten post 15.02.2010 - 21:51

  • 0

#65

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

666, nie wiem za bardzo jakiego screena chcesz. Ogólnie to ten filmiki (czerwony ze zdjęciem) bardzo łatwo bylo zrobić, tak naprawdę. Po pierwsze plikiem, z którego został zrobiony jest zdjęcie, a nie filmik. Zdjęcie obrobiono, żeby miało wściekle czerwoną barwę, a potem w Movie Makerze dodano efekt, który nazywał się bodajże "Postarzenie filmu". Ma on do siebie to, że nadaje filmikowi pewien nastrój (mi się kojarzy ze starymi kreskówkami, prawie jak Suicide Mouse), a w dodatku obraz drga, faluje, lekko zmienia kolory. Plus mroczna muzyka, czy tam dźwięki, do tego straszna historyjka i już mamy morderczy filmik gotowy. Pamiętacie tamten filmik TAPE B, czy jakoś, co ktoś tutaj dał? On również nie zrobił na mnie wrażenia, bo od razu zobaczyłem, że został zrobiony w MM. Taki wieśniacki efekt przechodzenia z jednego koloru do drugiego, dziwna maska, a w tle dywan, który ma robić za hipnozę :P.

A czerwonego filmiku z YT nie zdejmą, bo to bujda. Zresztą w żaden sposób nie łamie regulaminu, więc teoretycznie nie mają podstaw, zeby go usuwać.

Jestem też w trakcie wrzucania na serwer tego Suicide Mouse od tyłu, o który prosił Garry. I tak teraz patrzę, że te efekty falowania, plus jakiś przezroczysty tajemniczy obraz na końcu (a skoro od tyłu jest, to w tym przypadku na początku) zostały raczej dodane współcześnie. Tak mi się wydaje, zresztą bardzo łatwo to zrobić. Jak się wrzuci to zedytuje :P

edit: Suicide Mouse puszczone od tyułu: http://wyslijplik.pl...hp?sid=CyR1A69v

Użytkownik MrTrouble edytował ten post 15.02.2010 - 23:52

  • 1

#66

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czekam z niecierpliwością :D
  • 0

#67

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, już jest link w poprzednim poście, sorry że tak długo :P. Życzę owocnej pracy nad rozpracowywaniem filmiku ;)
  • 0

#68

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki bardzo, ale dźwięk nadal jest od początku do końca ;(

wsłuchałem się i może to sugestia któregoś z użytkowników, ale naprawdę wydaję mi się jakby to był głos puszczony od tyłu. Angielski chyba ale nie zaręczam

nie zgadzam się z tobą że efekty falowania zostały dodane współcześnie!

a to dlatego że ten efekt jest w 4 może 5 klatkach które po prostu się zmieniają i tak to wygląda.
To kilka szybko zmieniających się rysunków. Współcześnie mielibyśmy efekt prawdziwego falowania a nie klatkowego.

już nie proszę o odwracanie bo nie chcę kłopotu robić, ale jak dźwięk puścić od tyłu w filmiku? nie ma jakiejś opcji w Windows Media Player ew. Aimp2 ?

Inna zagwozdka nie daje mi spać po nocach xD nie no może nie aż tak, ale przepraszam jakim cudem (zakładając że filmik powstał w 1930' a nawet za wojny telewizja / zdjęcia były czarnobiałe) jest ten seledynowy background w momencie gdy obraz faluje? to jak na razie jedyna rzecz do której mogę się przyczepić.

Mam pomysł ale nie mam pojęcia czy trafny :P Czy możliwe było wtedy dodanie efektu do filmu / zdjęcia który pokazałby go innej kolorystyce? Mówie że tam był po prostu jeden odcień tego samego koloru czyli taka czerń - biel ale seledyn - biel, jarzycie? :D

Teraz coś innego.

Czy nie chodzi ci o falowanie w tle gdy jest zbliżenie na Mikiego na końcu? To wygląda na bardziej skomplikowane. Może nie szczyt techniki ale nadal.

Jakieś opinie? :P

Użytkownik Garry edytował ten post 16.02.2010 - 15:48

  • 0

#69

Psychopata.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obczaiłem ten film ja youtube.com.. boże co to było krzyki jakby ktoś tej kobiecie wyrywał skórę... W pewnym momencie miałem już wyłączać przeraziłem sie.

czy to nie nagranie prosto z piekieł ?


PS. jestem ateistą lecz to było naprawdę okropne.
  • 0

#70

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeczytaj dyskusję od początku jest tam co nieco o tym filmiku. I nie nie jest on prosto z piekieł :P może pośrednio xD ale nie prosto

Ten filmik to po prostu zabawa z ludzką psychiką. W najgorszym chyba (jak na filmik) możliwym wydaniu.

Użytkownik Garry edytował ten post 16.02.2010 - 16:42

  • 0

#71

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O kurde, nie zauważyłem, że odwróciło sam obraz. Zaraz wrzucę wersję z odwróconym dźwiękiem i obrazem (ale zmniejszę rozdzielczość, żeby się szybciej wgrało).
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=JFqmuhFu


Jeśli chodzi o kolory, to chyba wiem o co ci chodzi. Myślę, że byłoby to możliwe przez dodanie filtru na kliszę. Tak jakby patrzeć przez kolorową folię.

Z tym falowaniem, to sam do końca nie wiem. W każdym razie jest taki efekt w Sony Vegas Movie Studio i łatwo to zrobić. Trudniej np. byłoby zrobić efekt, na którym Micky zostaje niezmieniony, a tylko tło ulega zmianie, co też widać w tym filmiku o ile się nie mylę :P.

Ogólnie to ja mam taką teorię, że filmik z myszą może i pochodzi z lat 30, ale został zmodyfikowany. Ktoś jakoś natrafił na niego, uznał że ma klimat i nadaje się na ryjący psychę filmik, jeśli dodać parę elementów.

PS. Zrobiłem screena, przerobiłem i wyszła mi... Panda xD.

Dołączona grafika
  • 1

#72

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co screena również zrobiłem pauzę w DOKŁADNIE tym momencie i powiem że na youtubie to wygląda bardziej jak niewiadomo co, bo raczej nie jak panda - tutaj też do końca nie ;p

dzięki za up już obczajam

Obejrzałem filmik. Koleś mówi nie wiem czy nie bardziej niewyraźnie. Charakterystyczną rzeczą dla głosów puszczanych od tyłu jest ucinanie dźwięku i akcentu przez co brzmi to tak dziwnie. Zaś w normalnej wygląda to jednak na artykułowaną wypowiedź. W odwróconej wersji również nic nie zrozumiałem oprócz wydaje mi się słów "any more" jako że nie zrozumiałem ani jednego innego słowa a mój angielski nie chwaląc się stoi na bardzo przyzwoitym poziomie wydaję mi się iż to odwracanie w gruncie rzeczy nic nie dało, i to napewno nie angielski / francuski / niemiecki bo te języki są dla polaka na tyle charakterystyczne iż raczej by je rozpoznał - jednak co do tego iż to odwrócone mówienie wydaję mi się że mamy z głowy. Mógłby ktoś to przesłuchać i powiedzieć co o tym myśli?

O k***a ! a teraz obejrzyjcie wersję odwróconą - co dzieje się od 2.15 do 2.25 na dole ekranu. nie wiem jak wy ale ja tam dam sobię głowę uciąć że pojawia się tam jakaś postać (jej ramiona niemal na całą długość ekranu i leciutko kontrastujący owal głowy (czy raczej czarna plama) w animacji)

Wygląda to tak jakby ta postać weszła i wypowiedziała swoją kwestie.

Mały szok

Użytkownik Garry edytował ten post 16.02.2010 - 17:04

  • 1

#73

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to wykapana Panda, stojąca bokiem, z czarną łapą i uszami. Ale nieważne, bo to i tak nie ma wiele wspolnego z filmikiem ;)
  • 0

#74

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widać że nie doczytaliście, Ten filmik który obrabiacie to najbliższa oryginałowi "fanowska" wersja.
Widać że budynki nie są rysowane a zrobione w jakimś "lepszym paintcie" a Miki jest wklejony z jednej ze starszych kreskówek Disneya (Postaram się poszukać z jakiej)

Pytanie: Czy ktoś obejrzał całość? Bo niby to ona ma dopiero wpłynąć na umysł...
czyli +

Warto dodać że Disney miał lęk przed myszami.. Może to skłoniło go do zrobienia tego filmiku...

Użytkownik Lordofdragonss edytował ten post 16.02.2010 - 18:01

  • 0

#75

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może rzeczywiście dzięki temu lękowi powstała ta postać. Najpierw zrobił mroczną wersję, a potem wpadł na pomysł wersji dla dzieci? ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych