Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szacunek dla życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że o durnym pytaniu końcowym nie wspomnę, jak rowniez jego autora.  

nie jestem kretynem.... A tobie wszystko niepasuje co pisze :/ obojętnie co ale zawsze masz jakieś wonty do mnie :/ Nie wiem jaki ma to cel... jeśli wogule ma... A to pytanie jest takei same jak każde inne wyżej podane tylko o samobójstwie... czyli pasuje do tego tematu...
  • 0

#17 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

To o czym mówisz Bercik, i co mówisz , dowodzi tylko tego , ze nie wiesz o czym mówisz.
Masz dopiero 18 lat , więc niekoniecznie wiesz wszystko o zyciu , że nie wspomnę o śmierci.
Przepraszam Cię , ale dyskusja z Tobą wydaje mi sie mijać z celem. :hmm:



Patryczku, osobiste sprawy , nawet Twoje , chętnie przedyskutuję na priv , ale na pewno nie na forum. Zrozumiano?
  • 0

#18

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh... znowu mój błąd...ok...
  • 0

#19

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdaje mi się, że pierwsza część postuy odnosiła sie do Bercika a nie do Ciebie, Patryczku :P

Tak sobie przemyślałem po tym, co wczoraj tu napsałem i doszedłem do wnoiosku, ze system jest dziurawy. Bo to samo czeka oszustów podatkowych, złodziei, huliganów i morderców. Nie wydaje wam się, że to są zupełnie inne typy przestepstw? A wszyscy idą do paki. Fakt, na różny okres czasu, ale dla moderców to za łagodny wyrok...
  • 0



#20

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem za karą śmierci bo niektórych osób nie da sie "naprawić". Wiele już było przypadków gdy gwałciciel po 6 latach w więzieniu wychodzi na wolność i znowu gwałci. Dla takich osób nie ma ratunku pozostaje tylko kara śmierci lub "wegetowanie" :-D
  • 0

#21

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Zdzisiu
No właśnie. A jeśli jest jednostka która nie może ulec zmianie ku dobremu, powinna zostać usunięta lub wyeliminowana na stałe[dożywocie], tylko co to za życie w więzieniu bez szansy jego opuszczenia ? To na prawde lepiej IMO odejść z tego świata. W końcu po drugiej stronie [ponoć] jest lepiej.
  • 0

#22

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie wiem czy gwałciciel trafi do nieba? :lol :
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja jestem za karą śmierci bo niektórych osób nie da sie "naprawić". Wiele już było przypadków gdy gwałciciel po 6 latach w więzieniu wychodzi na wolność i znowu gwałci. Dla takich osób nie ma ratunku pozostaje tylko kara śmierci lub "wegetowanie" :-D


gdybys probowal poznac przyczyne to moze wiedzialbys dlaczego tak jest ze sa mordy, gwalty itp. moze zamiast zabijac mordercow i gwalcicieli , to zaczac zwalczac przyczyny takiego postepowania?
  • 0

#24

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiele z Was, mówi o przejściu w wyszą gęstość (świadomość). Moim zdaniem, jednym z warunków dostania się wyżej, jest zrozumienie iż zasasda "ząb za ząb, oko za oko, życie za życie", jest po prosut GŁUPIA! O tym mówili Jezus i Budda.

Kilka cytatów:

Jakież zadziwiające szaleństwo: zabijać ludzi dla ich dobra. Lew Tołstoj

Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła. Lew Tołstoj

Zabójstwo jest zawsze zabójstwem, bez względu na motywy i okoliczności. Lew Tołstoj

Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie. Albert Einstein

Nikomu nie wolno odmawiać równych szans, bez względu na kształt ciała. P. Paulsen

Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło? Georg Christoph Lichtenberg

Trzeba być przygotowanym, by stanąć w obronie swoich przekonań, ale jeśli miałbym dla nich zabić, wolałbym sam umrzeć The Edge

Pewien król zarządza, aby pod karą śmierci kamień uważano za diament. Georg Christoph Lichtenberg

Skazaniec nigdy nie dorasta do szubienicy. Stanisław Jerzy Lec

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem. Arthur Schopenhauer

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. św. Paweł z Tarsu

Dobry człowiek woli sam cierpieć niż na cierpienia drugich patrzeć. Stanisław Staszic

Niebieski, powiem tak:
Żadna z udzielonych tutaj odpowiedzi nie wydaje mi się wiarygodna w 100%.
Każdy odpowie Ci tak, jak czuje w tej chwili, siedząc bezpiecznie w swoim domu .
W sytuacjach ekstremalnych , kiedy górę biorą najsilniejsze emocje i instynkty , wszystko może ulec diametralnym zmianom, także, a może nawet zwłaszcza, jeśli chodzi o życie najbliższych.
Dlatego uwazam, że zadawanie takich pytań w tej chwili nie ma najmniejszego sensu, bo jak wiadomo punkt widzenia zmienia się w zależności od miejsca na którym się siedzi.


Oczywiście masz rację. Większoć z nas, posiada wyobraźnie. Możemy sobie wyobrazić taką, czy innyą sytuację i jak się w niej zachowamy. Wtedy większość pisze, że takiego czegoś by nie zrobiła. Ale jeżeli ktoś siedząc sobie wygodnie przed komputerem, pisze że zabiłby człowieka, to coś według mnie jest nie tak :-(

A jeśli jest jednostka która nie może ulec zmianie ku dobremu, powinna zostać usunięta lub wyeliminowana na stałe[dożywocie]


Eliminowanie ludzi, tylko dla tego, żeby komuś lepiej się żyło, jest delikatnie mówiąc, nietaktowne. Nie tędy droga.

zaczac zwalczac przyczyny takiego postepowania?


Dokładnie o to chodzi ;-)
  • 0

#25 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Te cytaty najlepiej wskazuja na to jak powinno sie postepowac...gdyby wszyscy ludzie stosowali sie do nauk Jezusa i Buddy to moze nie mielibysmy takiego problemu i jakim dyskutujemy. Taka jest prawda 99 procent ludzi nie stosuje sie do tych wskazowek i mozna powiedziec ze wszyscy jestesmy wspolodpowiedzialni za taki stan rzeczy. To wina ludzi ze doprowadzili do takiej rzeczywistosci, to wina ludzi ze doprowadza nasz swiat do upadku, zla, do ciemnosci. Bedac zlem, wzmacniamy zlo.Bedac biernymi i obojetnymi dajemy zlu sie pozywic i rozwijac. Tolerujac to pochloniamy sie w nim... Trzeba zmienicc postawy ludzkie i zwalczac przyczyny wystepowania tego zjawiska, j a moze nie bedziemy musieli wiecej na ten temat dyskutowc.

Nikt nie ma prawa nikogo zabic...nawet w akcie zemsty. Mszczac sie stajemy sie takimi samymi degenratami. Dajemy kolejna pozywke Złu.
  • 0

#26

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Zdzisiu
No właśnie. A jeśli jest jednostka która nie może ulec zmianie ku dobremu, powinna zostać usunięta lub wyeliminowana na stałe[dożywocie], tylko co to za życie w więzieniu bez szansy jego opuszczenia ? To na prawde lepiej IMO odejść z tego świata. W końcu po drugiej stronie [ponoć] jest lepiej.
  • 0

#27 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

@Zdzisiu
No właśnie. A jeśli jest jednostka która nie może ulec zmianie ku dobremu, powinna zostać usunięta lub wyeliminowana na stałe[dożywocie], tylko co to za życie w więzieniu bez szansy jego opuszczenia ? To na prawde lepiej IMO odejść z tego świata. W końcu po drugiej stronie [ponoć] jest lepiej.


nie mozemy za nikogo decydowac ani wymierzac kary.
  • 0

#28 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Niebieski. jesteś pokrecony. :smile:
Oczywiście nie mogłeś podać powodów zadawania tych pytań, bo to mijałoby sie z celem i tym bardziej cieszę sie, że Cię rozgryzłam. ;-)
Teraz już wiesz, kto jakie ma poglądy na te sprawy.
Gratulacje. :P
  • 0

#29

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie mozemy za nikogo decydowac ani wymierzac kary.

Gdyby wszystko było tak jak należy, to każdy miałby wolną wolę i nikt nie ingerował w życie drugiego człowieka.
Ale jeśli inni decyduja za nas, chyba trzeba podjąć jakieś działania, żeby wszystko sprowadzić do stanu jaki powinien panować na świecie.
  • 0

#30

Soczek.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o mnie nie zabiłbym człowieka w obronie własnej(chociaż nie wiem, nigdy nie byłem w takiej sytuacji) oraz dla narodu czy religii. Z kolei jeśli chodzi o kare śmierci - w przypadku gwałcicieli, dzieciobójców i masowych morderców(np. prezydenci państw lub coś w tym stylu) raczej zastosował bym kare śmierci, ewentualnie powierzyłbym ich facetowi z PIŁY(każdy wie jakie on miał metody).
Czy zabiłbym samego siebie ? No cóż...jeżeli dzięki temu np. moja rodzina miałaby zapewnioną lepszą przyszłość i wiedziałbym że dzięki temu do końca świata nic jej nie bedzie raczej bym się zabił.

Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie. Albert Einstein


Mądre słowa
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych