Skocz do zawartości


Zdjęcie

EVP - poszukuję chętnych do badań - Szczecin i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

cargoss.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Moim celem jest zawarcie znajomości z osobami mieszkającymi w Szczecinie lub okolicach, którzy tak jak ja interesują się tematem EVP. Chciałbym stworzyć grupę badawczą, która zajmowała by się nagrywaniem i badaniem tego zjawiska.
Kilka słów o mnie. Mam 23 lata, pracuje w dużej firmie gdzie zajmuje się analizą statystyczną. Posiadam umysł ścisły, i wierzę, że zbierając i analizując odpowiednia ilość danych można każde zjawisko wytłumaczyć w logiczny sposób. Jeśli chodzi o zainteresowania to dominuje u mnie przede wszystkim fotografia.
Tematem EVP interesuje się od niedawna, aczkolwiek już kilka lat temu doświadczyłem czegoś co być może można podpiąć pod to zjawisko. Będac sam w domu odebrałem dzwoniący telefon, w którym oprócz silnych trzasków i szumów usłyszałem dość wyraźny głos, mówiący poprostu Twoja ciocia ze Stargardu. Wytłumacznie znalazłem dość szybko, bo jest raczej oczywiste: zwykła telefoniczna pomyłka połączona z szumami na linii. Szybko bym o tym fakcie zapomniał, ale do dzisiaj prześladuje mnie myśl, że takie zbiegi okoliczności nie trafiają się zbyt często, mianowicie kilka tygodni wcześniej byłem na pogrzebie mojej ciotki ze Stargardu. Nie chcę się upierać przy czymś czego nie mogę udowodnić, dlatego jednak ciąglę wmawiam sobie, że była to poprostu pomyłka. Zdarzało mi się później dosyć często doświadczać różnych zjawisk, głównie właśnie w domu mojej zmarłej cioci. Standartem było nagłe uczucie chłodu, co jednak mogło wynikać ze zwykłych przeciągów. Uczucie, że ktoś stale cię obserwuje też było na porządku dziennym, choć to też mogła być tylko siła własnego umysłu. No i np będąc na piętrzę słychać było jak ktoś otwiera drzwi wejściowe do domu i wchodzi do niego, na co pies moich kuzynów zawsze reagował szczekaniem, ale nigdy nie miał odwagi zbiec na dół, gdzie po sprawdzeniu nikogo nie było. Do tego zapalone światło na ganku, pomimo braku kabli które zostały usunięte podczas remontu. Nie twierdzę, że nie da się tego wszystkiego prosto wytłumaczyć, ale ja niestety nie umiem tego zrobić. Jeszcze w kilku innych miejscach doświadczałem dziwnych zjawik. Zazwyczaj zawsze ktoś ze mną był, i potwierdzał, że doświadcza tego samego, co pozwala mi stwierdzić, że to nie były tylko wytwory mojej wyobraźni.
Co do mojej osoby to zauwżyłem, że posiadam coś, co nazywam wyczuloną intuicją. Chodzi np o to, że mając wyłączony dzwięk i wibracje w telefonie, zawsze wyciągam go z kieszeni kiedy ktoś akurat dzwoni. Często również potrafię przewidzieć co się za chwilę wydarzy w sytuacji w której się znajduje. Doświadczam wtedy "deja vu", mam wrażenie, że brałem już udział w danej sytuacji, mimo że nie jest to prawdą.
No to tyle o mnie, jeśli ktoś chciałby zająć się tematyką EVP, to proszę o kontakt, można gdzieś się umówić, porozmawiać o tym ciekawym zjawisku.
Pozdrawiam
Mój email: [email protected]
  • 0

#2

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam
Tez kiedys sie tym interesowalem. Teraz uwazam, ze to raczej zbieg okolicznosci i wyczulenie na rozne zjawiska.

Chodzi np o to, że mając wyłączony dzwięk i wibracje w telefonie, zawsze wyciągam go z kieszeni kiedy ktoś akurat dzwoni.

A moze nie tyle intuicja, co reagowanie bodzcow na mikrofale. ;)

Jednak jak sobie przypomne zawsze mnie zastanawiala jedna rzecz. Jak sie wpatrzylem kiedys w nienastrojony kanal w tv, zawsze widzialem chodzacych "ludzi", a dokladnie to jeszcze sie kiwali w jedna i druga strone - tak jak to czasami widac w zyciu realnym. Wiem, ze mogl to byc wytwor wyobrazni, ale jednak ciekawe zjawisko :)

Nie mniej jednak w EVP moze cos byc i dlatego warto sprobowac drazyc ten temat.
  • 0

#3

cargoss.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie też jestem tego zdania, i chciałbym się z kimś tak na poważnie tym zając.
  • 0

#4

Roberttt.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tego telefonu, to nawet jak nie masz wykupionej usługi "prezentacja numeru" i przystawki lub telefonu z caller ID, jak byś chciał tak bardzo dociec kto wtedy dzwonił, to na centrali powinni mieć logi.
Takie logi są udostępniane policji i prokuraturze w prowadzonych śledztwach.
Jak uda Ci się przekonac pracowników centrali, albo masz tam jakieś znajomości, podasz dokładną datę i godzinę, a numer nie był zastrzeżony, to może dowiesz się kto dzwonił.
Oczywiście pod warunkiem że to w ciągu ostatnich kilku lat, gdy TP ma nowoczesne centrale cyfrowe, a nie za czasów PRL-owskich Strowgerów.

Użytkownik Roberttt edytował ten post 05.06.2010 - 22:49

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych