Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tworzenie PSI balla


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
589 odpowiedzi w tym temacie

#586

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Last

Piszesz że dowody naukowe w sprawie psi-balli są kruche. Nie przejmowałabym się tym zbytnio, z podobnymi opiniami możemy się spotkać w kwestii związanej z energią punktu zerowego czy energią czarnej materii, nauka wie więcej niż niejednokrotnie sądzimy a my niekoniecznie o tym wiemy np z podręczników akademickich lub telewizji.
Co to są psi-balle i jak najkrócej to zjawisko można wyjaśnić.
Wszechświat jest zjawiskiem energetycznym, to co my widzimy jako materię fizyk widzi jako pustkę w której co jakiś czas pojawiają się jakieś formy energetyczno korpuskularne w olbrzymich odległościach pomiędzy sobą w stosunku do swoich mas czy średnicy.
Wiedza ezoteryczna widzi materię ożywioną w następujący sposób: patrząc pod mikroskopem na tkankę widzimy tylko bezwładną kupą atomów, cząsteczek, oraz białek ale życie zaistnieje w niej dopiero kiedy dołączy do niej energia w ezoteryce zwana eteryczną. Do puki ona jest w tkance mówimy wówczas że jest to żywa tkanka, że jest w niej życie. Ile jest tej energii w człowieku gdybyśmy chcieli ją określić jako masę ? okazuje się że zaledwie jakieś parę deko. Zważono to w sposób następujący. Wzięto na wagę człowieka umierającego i po oddaniu przez niego ducha waga obniżyła się. To jest właśnie ta energia z której robimy kulki.
Oczywiście aby się tym zajmować potrzebna jest siła woli i wyuczone postrzeganie tej energii.
Oprócz energii eterycznej rozróżniany jeszcze energię astralną i jeśli do kulki eterycznej dołączymy energię astralną np strachu to delikwenta w którego tą kulką rzucimy porazimy irracjonalnym, nieuwarunkowanym strachem, gdy kulkę tą napełnimy energią mentalną to posyłamy jakieś idee lub wręcz myśli i tak działa telepatia.
Rozśmieszyłeś mnie tym drętwieniem w łapach, zjawisko to związane jest z wyciąganiem z ręki energii eterycznej po to żeby następnie zrobić z niej np kulkę.
Niektórzy kiepscy energo terapeuci doprowadzają się sami do ciężkich chorób oddając własną energię życiową pacjentom.
  • 0



#587

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do masy "życia". Był niedawno film który mówił o tym i był to chyba "8 gram" czy jakoś tak. Pamiętam tylko, że było to kilka, kilkanaście gramow. Podobno były badania naukowe w których właśnie te liczby się wzięły. Dusza/energia życia ma mase
  • 0



#588

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie czasem to, że dusza waży 21 gram?
  • 0



#589

Last.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozśmieszyłeś mnie tym drętwieniem w łapach, zjawisko to związane jest z wyciąganiem z ręki energii eterycznej po to żeby następnie zrobić z niej np kulkę.

ależ to jest właśnie niepotrzebna komplikacja i tworzenie dziwnych hipotez i pojęć na coś, co jest doskonale znane i łatwo wytłumaczalne. Uderzę ręką o biurko, to mnie ona zaboli i nie wnikam jak to jest na którymś tam planie, eterycznym, astralnym czy innym. Tak samo jak biegnę i dostaję zadyszki, też nie tłumaczę tego w ten sposób, że energia eteryczna ze mnie uchodzi. No sorry, ale kto tak robi? Normalne fizjologiczne zjawiska i tyle.

W sumie trochę się zawiodłem, bo myślałem, że twoja wizja kul energetycznych różni się trochę od tego co mają w głowie dzieciaki. Ale cóż, nie będę wnikał, każdy ma prawo mieć własne poglądy.

W każdym razie... nie ważne w sumie czy psi-balle istnieją, tylko... po co to ludziom? Czy jest jakikolwiek cel dla którego tyle osób robi psi-balle? Jaka jest przyczyna popularności tej "zabawy"? To może ja wymyślę sobie, że będę klaskać rękami o kolano i to będzie energia. Nazwę to psi-kolano, opracuję techniki robienia psi-kolan i opublikuję na kilku forach poświęconych ezoteryce i zjawiskom paranormalnym. Mógłbym się założyć, że za pół roku od publikacji cała rzesza młodych ezoteryków klaskałaby w kolana według mojej instrukcji, oraz by jeszcze jeden z drugim by się kłócił, że psi-kolana są prawdziwe i że to wielki rozwój duchowy.

Użytkownik Last edytował ten post 03.03.2011 - 03:52

  • 0

#590

fainee.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do kuli PSI, to próbowałam tak ową zrobić. Niewiem jak inni, ale mi nie było łatwo. Niewiem także czy to wogóle była kula PSI.. ale pobawić się w to jest całkiem fajnie ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych